Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 35 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 698

Thread: Fallout 4

  1. #121 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    deci in editia de colectie e doar carcasa, in care pui telefonul pe care instalezi aplicatia si o conectezi la joc?

  2. #122 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @ymy: Chestia cu loading-urile depinde prea mult de HDD-ul din propria console, de multe ori nu au ei nicio vina.

  3. #123 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Aici preorder (PS4/XO/PC)


    Se pare ca nu multa lume stie ca acel ecran ii defapt telefonul personal si din cate am vazut in prezentare era un apple (poate vor exista unele probleme de compatibilitate, unde-ti bagi NOTE-ul de ex? sau stiu eu...ce mai telefon - nu cred ca-i one size fits all)
    serios?! pentru Pip-Boy trebe telefon?! inca nu am vazut conferinta am vazut numa pozele de aici si am crezut ca are un ecran inclus,nasol atunci it's a nono for me then

  4. #124 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    deci in editia de colectie e doar carcasa, in care pui telefonul pe care instalezi aplicatia si o conectezi la joc?
    Eu asta am inteles cand am vazut conferinta. Caut link sa pun.

  5. #125 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, vei baga telefonul in el cumva. Dar ori nu va vea butoane, ori vor lansa doua editii pentru fiecare platforma. Dubios, si eu astept extra info despre cum va functiona.

  6. #126 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar nu pare sa fie ok ce zici, pentru ca ecranul este patrat si destul de mare fata de un telefon normal.

  7. #127 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    @ymy: Chestia cu loading-urile depinde prea mult de HDD-ul din propria console, de multe ori nu au ei nicio vina.
    Ma referam la faptul de a fi scos complet loading-ul, ca la the witcher 3 de exemplu, unde intri si iesi din incaperi (case, pesteri, etc) fara loading.

  8. #128 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Aici conferinta pt. cei care n-au vazut-o:


    ---------- Post added 15-06-2015 at 10:28 ----------
    1:22:02 - 1:23:40 (prezentare Pip-Boy)

    Si repet ce-am scris mai sus (ca sa fie centralizat totul):

    Se pare ca nu multa lume stie ca acel ecran ii defapt telefonul personal si din cate am vazut in prezentare era un apple (poate vor exista unele probleme de compatibilitate, unde-ti bagi NOTE-ul de ex? sau stiu eu...ce mai telefon - nu cred ca-i one size fits all)
    Attached Images Attached Images screen-shot-06-15-15-10.29-am.jpg screen-shot-06-15-15-10.30-am.jpg

  9. #129 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Ma referam la faptul de a fi scos complet loading-ul, ca la the witcher 3 de exemplu, unde intri si iesi din incaperi (case, pesteri, etc) fara loading.
    Pai acum au suficient RAM sa se joace cu asa ceva... nu cred ca vei avea loading la intrari in cladiri... Poate doar daca sunt zone separate (cum erau DLC-urile, intrai pe usa si incepea sa se incarce ditamai zona).
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    din cate am vazut in prezentare era un apple (poate vor exista unele probleme de compatibilitate, unde-ti bagi NOTE-ul de ex? sau stiu eu...ce mai telefon - nu cred ca-i one size fits all)
    Nici eu nu cred ca e "one size to fit them all"... dar daca merge cu iFonu'... e suficient

  10. #130 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    De abia astept un clip de genu' "hands on" sa vedem cu adevarat cum sta treaba

    ...si acuma fie vorba intre noi, uitat-va la a 2-a poza...ce poti "ajusta" acolo? Si chiar daca s-ar ajusta, slotul in care pui telefonul, cu "capacul" cum faci? Ca si ala trebuie ajustat...

  11. #131 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Exista vreun video, ceva, cu pipboy-ul in actiune? Sunt curios ce face.

  12. #132 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Video momentan nu dar face exact ce face si cel din joc aka are aceleasi proprietati.

    Si ca sa ne exprimam corect...APP-ul face tot, nu pipboy-ul. Ala nu face nimic, ii doar un plastic (gasesti de cumaprat pe net cate vrei, da un search la pip boy phone case pe google).

  13. #133 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu sper sa fie functionale cumva si butoanele de pe el. Altfel, daca e doar o carcasa pentru telefon, nu ma prea incanta.

  14. #134 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Alea-s de forma (sau ma rog...si daca rotesti de unu...nu face nimic), s-a zis asta tu interactionezi DOAR cu ecranul telefonului (dupa cum vezi si in scurta prezentare din conferinta).

  15. #135 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu sunt socat cum de a reusit Bethesda sa tina in secret faptul ca lucreaza din 2009 la noul Fallout!?! Au mai iesit niste zvonuri recent insa in acele zvonuri ni se spunea cum ca se incepe lucrul la Fallout 4, nicidecum ca e de ani buni in development. Oricum au reusit, bravo lor! Prefer asa decat sa mi se spuna in fiecare an ca voi afla mai multe la anul.

    Fallout 4 din cate am vazut are tot ce mi-am putut dori la un RPG. FPS sau Third person, open world ne-scriptat, customizari pana in maduva oaselor. Si-a pastrat fun factorul si a adus cateva elemente care-l fac si mai atractiv. Pentru mine sper sa fie jocul anului. 2015 care este!

  16. #136 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu cred ca lucreaza la el din 2009. Va amintiti cat ati comentat cu totii cand a aparut primul trailer cat ati comentat ca grafica e urata, e veche, nu arata a next-gen, etc? Daca lucrau de 6 ani la el cred ca aveau timp sa va impresioneze chiar si pe voi cu ce reuseau sa faca in perioada asta.

    Eu sunt multumit oricum de tot ce am vazut inca de la primul trailer.

  17. #137 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu cred ca lucreaza la el din 2009.
    Inseamna ca Todd Howard (care totusi e director la Bethesda de vreo 21 de ani) ne-a mintit pe toti. A spus clar la conferinta (vezi https://youtu.be/2KApp699WdE?t=1h7m55s) ca au inceput lucrul la el imediat dupa Fallout 3, in 2009. Dupa care au fost un pic busy cu Skyrim (doh), iar in ultimii 4 ani au lucrat la el "very, very hard". Acum, eu unul n-am prins niciun leak in ultimii 4 ani... daramite sa stiu din 2009 ca ei deja lucreaza la urmatorul...
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Va amintiti cat ati comentat cu totii cand a aparut primul trailer cat ati comentat ca grafica e urata, e veche, nu arata a next-gen, etc?
    Nu cred ca e cineva aici care joaca sau a jucat vreodata Fallout strict pentru grafica. Poate la Fallout 4 sa se schimbe asta... pentru ca arata foarte bine pe "next-gen"...

  18. #138 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inseamna ca Todd Howard (care totusi e director la Bethesda de vreo 21 de ani) ne-a mintit pe toti. A spus clar la conferinta (vezi https://youtu.be/2KApp699WdE?t=1h7m55s) ca au inceput lucrul la el imediat dupa Fallout 3, in 2009. Dupa care au fost un pic busy cu Skyrim (doh), iar in ultimii 4 ani au lucrat la el "very, very hard". Acum, eu unul n-am prins niciun leak in ultimii 4 ani... daramite sa stiu din 2009 ca ei deja lucreaza la urmatorul...
    N-am zis ca minte omu' ala, am zis ca imi vine greu sa cred ca isi permit sa lucreze atat de mult la el. Poate au inceput in 2009 sa lucreze la el, apoi au facut o pauza pentru Skyrim, apoi au facut Dishonored, apoi au mai lucrat putin la F4, apoi ESO si apoi au revenit la F4. Habar n-am, e doar o presupunere, dar imi vine greu sa cred ca au lucrat atat de mult la el si n-am prins si noi macar un leak in toti anii astia. Stim in rest de tot ce se lanseaza inainte sa fie anuntat, iar asta care e printre cele mai asteptate jocuri din ultimii ani sa nu fie leak-uit deloc? Greu de crezut.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu cred ca e cineva aici care joaca sau a jucat vreodata Fallout strict pentru grafica. Poate la Fallout 4 sa se schimbe asta... pentru ca arata foarte bine pe "next-gen"...
    Daca te uiti cu cateva pagini in urma o sa vezi destule comentarii in care s-a pomenit grafica de cateva ori.

  19. #139 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca te uiti cu cateva pagini in urma o sa vez destule comentarii in care s-a pomenit grafica de cateva ori.
    Nu stiu cine s-a plans... dar acela cu siguranta nu e un fan Fallout. La urma urmei, primele 2 au fost 2D, cu sprite-uri... si nici nu-mi mai amintesc de cate ori le-am terminat, sau cate nopti nedormite am avut. Gameplay-ul, story-ul si modul in care customizai toate cele au meritat toti banii. Acum nah, unii si-au luat PS4 si X1 si nu mai vor decat grafica... grafica... si iar grafica. Deja cand vorbesc de un joc, nu mai intreaba nimeni "cat de bun e?" ci intai "e 1080p? 60fps? se incarca greu hartile?"... Grrr...

  20. #140 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai logic ca da, jocurile au evoluat si nici ieftine nu sunt , iar tv-urile se cam indreapta spre 4k.

    insa fanii seriei v-or fi multumiti , asa ca nu conteaza restul, eu unul nu sunt asa entuziasmat de joc , dar cu siguranta am sa-l incerc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 35 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Fallout 3 sau Fallout : New Vegas~~Opinii & Pareri By PayneKiller in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 12-06-2012, 12:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts