Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 74

Thread: Kingdom Come: Deliverance

  1. #21 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Arata promitator jocul dar nu inteleg fixatia asta pentru un personaj fix in loc de character creator. Am vazut argumentele lor contra unui astfel de sistem dar mi se par cam vrajeala. Pana la urma RPG inseamna role-playing-game nu doar character progression.

  2. #22 SP
    Member Otman's Avatar
    RPG-urile mele preferate nu au character creator, so......

    ---------- Post added 02-02-2018 at 22:46 ----------


  3. #23 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Si daca nu-ti cer prea mult, care sunt Rpg-urile tale preferate?

    On topic: Repet, nu arata rau jocul. Ba chiar ma bucur ca exista concurenta pt TES (1st person rpg). Probabil o sa il cumpar pana la urma dar ma deranjeaza ca tre sa joc cu blegul ala. De regula imi place sa-mi creez eu personajul. O data sunt thief si ma specializez pe archery si stealth, alta data sunt barbar si ma axez pe lupta corp la corp... ca intr-un role playing game lol. Asa sunt nevoit sa-i vad moaca omului ala orice rol as vrea. Lucru valabil si pentru Witcher 3. Macar aici vad ca misiunile se pot aborda in mai multe moduri si imi place treaba asta cu quest-urile ce se deruleaza in timp real chit ca participa jucatorul sau nu.

  4. #24 SP
    Member Mishy's Avatar
    RPG-uri foarte bune fara character creator care imi vin in minte sunt Gothic si Witcher.

  5. #25 SP
    Member Otman's Avatar
    Gothic 1 si 2.......Risen 1......Witcher 1,2 si 3. Astea imi vin in minte asa rapid intre RPGuri.

    De regula jocurile cu caracter prestabilit stau mai bine pe partea de story.

  6. #26 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Si daca va avea o gramada de buguri la lansare, pentru mine, tot va fi un potential candidat la GOTY 2018! (evident, sa nu fie buguri majore si sa fie finalizat).

    In mod cert, va avea suport pentru 10 ani de acum inainte si probabil ca va fi si modabil.

    Inchipuiti-va cate moduri se vor putea face, de exemplu unul cu Razboiul de 100 de ani cu Franta si Anglia.
    Sau unul cu Razboiul celor doua roze.

  7. #27 SP
    Member geo971986's Avatar
    Intrebare, jocul este simulator medieval sau are si ceva elemente fantasy?

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce stiu, nu are elemente fantasy. D-aia ma si atrage

  9. #29 SP
    Member geo971986's Avatar
    Da, teoretic in felul asta ar crea o atmosfera mai realista insa sper ca realismul sa nu fie singura miza. N-am apucat sa vad cat de atractiva e povestea.

  10. #30 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pe mine mă dat pe spate faza cu NPC, daca nu urmezi quest-ul îl va termina singur și te bălăcărește după. Legat de realism nu poți deveni OP, am înțeles că itemele îți oferă un oarecare avantaj în combat dar asta nu înseamnă că te poți lupta cu 5 deodată, te va face să te gândești ceva mai mult la următoarea mișcare.

    Partea de Multiplayer urmează să apară că nu am înțeles prea bine.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  11. #31 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    hmm totusi are cineva idee, de ce nu se gaseste de cumparat la marii retaileri (altex/MG/Emag) ?

    Se pare ca singura varianta pentru mine, avand contul de UK main, sa il iau prin PayPal (like sa fac pre-order)

    thanks

  12. #32 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    O surpriză frumoasă.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  13. #33 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    O surpriză frumoasă.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Te superi dacă te rugăm să scrii câteva impresii?

    Am înțeles că are un patch day one imens.

  14. #34 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Da, are 23gb update-ul, nu prea mă pricep la review dar am să scriu câteva impresii.

    Am doua zile in joc și am avansat foarte puțin sunt o groază de lucruri de făcut, sunt multe filmulețe și va recomand să le urmăriți, înveți și puțină istorie, nu recomand să dați skip la dialoguri pentru că, conțin indicii ce va ajută la quest, obiectivele nu sunt marcate pe hartă, practic ai o zone si trebuie să cauți singur locul exact unde trebuie să ajungi, aici te ajută dialogurile cu NPC, combatul nu prea l-am înțeles eu bine, dar am observat cel puțin la arc că pe măsură ce faci experiență ținta nu se mai mișcă că toți draci, la sabie ai mai multe puncte de direcție și nu trebuie să ți stickul pe direcția respectivă, îți face singur auto-lock pe enemy doar când vrei sa schimbi direcția trebuie să muți stickul, mă gândesc că și la sabie va fi la fel, pe măsură ce faci xp o să îți fie mai ușor, parry-ul l-au făcut interesant, poți bara dar îți scade stamina, poți face side step sau poți bara exact când te atacă npc și atunci poți da hit mai ușor, partea asta nu prea am prins-o pentru că se mișcă destul de repede și nu reacționez foarte bine, îți apare în centru un scut verde și dacă apeși in momentul ăla îți barează și poți da hit foarte ușor, altă metodă de atac ar fi să apăsat R2 că și cum ai ataca și să schimbi direcția de atac înainte să dai drumul la atac, dacă dai de inamici buni te cam bubuie, de vreo două ori m-am bătut cu doi deodată și m-au leșinat, îmi cade sabia din mână. Mâncarea se strică in timp, dacă mănânci ceva stricat te îmbolnăvești, dacă ți se face somn și nu te odihnești îți scad statusurile și ți se inchid ochii la fel ca și cu mâncarea daca nu mănânci, dacă nu te speli începi să puții și îți atrag atenția NPC că puții a hoit, plus că îți scade carisma, sunt foarte multe iteme, nu am observat dacă îți poți face propriile arme sau armuri, am văzut că au blacksmith dar nu poți interacționa cu el, cel puțin în stadiul meu. Lock-pickul și buzunaritul sunt bine făcute după opinia mea, este destul de greu la ambele. Noapte prin pădure este beznă nu vezi nimic, ești orb fără torță.

    În rest sunt câteva buguri dar nu majore, călăritul că la orice joc cred, dacă intri într-un mic șanț constați că, calul nu poate urca sau sari deși tu cu omul poți, animalele sunt cam proaste la vânătoare, tragi cu arcul lângă picior și nu se sperie și ești la 2-3m de ele.

    Mie îmi place cum au dezvoltat ideea jocului, dacă îți plac RPG-urile eu zic că nu trebuie să lipsească sunt mult mai multe lucruri în joc dar fie îmi scapă fie nu am dat de ele.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  15. #35 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    6 ani cat de repede s-au scurs...parca mai ieri l-au anuntat!
    Sper sa avem un MARTI 13 intr-un ceas bun.

  16. #36 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Da, are 23gb update-ul, nu prea mă pricep la review dar am să scriu câteva impresii.

    Am doua zile in joc și am avansat foarte puțin sunt o groază de lucruri de făcut, sunt multe filmulețe și va recomand să le urmăriți, înveți și puțină istorie, nu recomand să dați skip la dialoguri pentru că, conțin indicii ce va ajută la quest, obiectivele nu sunt marcate pe hartă, practic ai o zone si trebuie să cauți singur locul exact unde trebuie să ajungi, aici te ajută dialogurile cu NPC, combatul nu prea l-am înțeles eu bine, dar am observat cel puțin la arc că pe măsură ce faci experiență ținta nu se mai mișcă că toți draci, la sabie ai mai multe puncte de direcție și nu trebuie să ți stickul pe direcția respectivă, îți face singur auto-lock pe enemy doar când vrei sa schimbi direcția trebuie să muți stickul, mă gândesc că și la sabie va fi la fel, pe măsură ce faci xp o să îți fie mai ușor, parry-ul l-au făcut interesant, poți bara dar îți scade stamina, poți face side step sau poți bara exact când te atacă npc și atunci poți da hit mai ușor, partea asta nu prea am prins-o pentru că se mișcă destul de repede și nu reacționez foarte bine, îți apare în centru un scut verde și dacă apeși in momentul ăla îți barează și poți da hit foarte ușor, altă metodă de atac ar fi să apăsat R2 că și cum ai ataca și să schimbi direcția de atac înainte să dai drumul la atac, dacă dai de inamici buni te cam bubuie, de vreo două ori m-am bătut cu doi deodată și m-au leșinat, îmi cade sabia din mână. Mâncarea se strică in timp, dacă mănânci ceva stricat te îmbolnăvești, dacă ți se face somn și nu te odihnești îți scad statusurile și ți se inchid ochii la fel ca și cu mâncarea daca nu mănânci, dacă nu te speli începi să puții și îți atrag atenția NPC că puții a hoit, plus că îți scade carisma, sunt foarte multe iteme, nu am observat dacă îți poți face propriile arme sau armuri, am văzut că au blacksmith dar nu poți interacționa cu el, cel puțin în stadiul meu. Lock-pickul și buzunaritul sunt bine făcute după opinia mea, este destul de greu la ambele. Noapte prin pădure este beznă nu vezi nimic, ești orb fără torță.

    În rest sunt câteva buguri dar nu majore, călăritul că la orice joc cred, dacă intri într-un mic șanț constați că, calul nu poate urca sau sari deși tu cu omul poți, animalele sunt cam proaste la vânătoare, tragi cu arcul lângă picior și nu se sperie și ești la 2-3m de ele.

    Mie îmi place cum au dezvoltat ideea jocului, dacă îți plac RPG-urile eu zic că nu trebuie să lipsească sunt mult mai multe lucruri în joc dar fie îmi scapă fie nu am dat de ele.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Mulțumim! Spor la joacă!

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am jucat si eu vreo ora azi dimineata inainte de munca pe Xbox One X. Grafic, cel putin pana acum, nu m-a impresionat, ba chiar mi se pare hidos in anumite locuri. Texturlle pe cladiri sau pe jos sunt oribile iar pe ploaie, nu e cine stie ce.

    Loading screen-urile sunt oribile si destul de dese, uneori chiar inutile (gen de cele mai multe ori inainte sau dupa un dialog intrii direct in joc, dar uneori iti baga un loading screen de 3-5 secunde complet inutil).

    Pana acum n-am inteles prea bine partea de combat. Am avut o bataie cu pumnii pe care am castigat-o la mega noroc, dar din care am iesit foarte sifonat si un tutorial cu sabii de lemn care parca a fost ceva mai ok.

    Vocile personajelor sunt foarte misto (cel putin asa se aud pe casti) in schimb expresiile faciale si lip sync-ul sunt la pamant. Doar personajul principal ce e mai rasarit.

    Astept sa termin munca si sa ma intorc in el. Dar sper sincer sa mai scoata niste patch-uri, pentru ca am dat peste multe probleme, mai ales de camera in dialoguri, cu camera care se focusa pe un perete sau care se misca aiurea in timp ce vorbeam si vedeam peretii/incaperea.

  18. #38 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  19. #39 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    E clar ca jocul mai avea nevoie de cateva luni de dezvoltare, dar probabil ca finantatorii i-au grabit lansarea si au bagat presiune pe dezvoltatori sa-l lanseze mai repede.

    Acum, dupa ce-si scot banii din vanzari, trebuie sa-i investeasca in repararea jocului si remedierea multor buguri.Abia intr-un an o sa fie jucabil si in 2 ani dupa ce mai baga niste DLC-uri o sa ne putem bucura de o experienta completa. Pacat ca pana la urma, dupa 5 ani de hype, si jocul asta s-a dovedit a fi o mega-TEAPA datorita lacomiei si grabei.Pentru lansarea catastrofala ar trebui acum sa-i reduca pretul. Asa ar fi cinstit!


    Jocul nu-i prost, dar nici capodopera la care ma asteptam sa fie.

  20. #40 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am două crash-uri până acum, chestia este că nu poți salva din meniu și a trebuit să rejoc puțin, nu se merită să cumperi savior schnaps, cauți un han și rezervi o camera, bagi somn 1h și salvează singur.

    La capitolul economic eu zic că e praf jocul, am vânat doi porci mistreți și din loot am golit un sat de bani, nici nu prea se merită să furi sau sa faci altceva. Doar pentru XP.

    După un concurs de tras la țintă cu arcul numai puteam salva, îmi tot spunea că sunt încă în activitatea respectivă.

    Nu știu dacă după 5 ani s-au grăbit, că nu sunt presați de nimeni, m-a atras faptul că sunt independenți.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 19-02-2014, 11:26
  2. Replies: 0 Last Post: 13-08-2012, 16:25
  3. Replies: 0 Last Post: 14-07-2012, 21:38
  4. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 17:05
  5. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 11:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts