Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 74 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #881 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Nu e obligatoriu sa-l speli sau sa-i schimbi hainele lui Morgan. Ce comenteaza indivizii cu privire la aspectul tau e irelevant. Doar mananci ceva din cand in cand. Sau faptul ca trebuie sa aduci provizii mai tot timpul in tabara. Sau sa donezi bani si obiecte. E optional. Cica poti juca toata povestea fara sa donezi absolut nimic.

  2. #882 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    O intrebare pentru cei care aveti mai multe ore bagate in el, aspectul de survival nu devine putin enervant la un moment dat? Inteleg ca adauga ceva in plus, dar sa trebuieasca sa il hranesti, speli, schimbi haine, etc pe Arthur pare o chestie care dupa vreo 50 de ore ajunge sa te plictiseasca. Cel putin asa imi pare mie la prima vedere.
    Nu vad rostul intrebarii asteia. Joaca jocul. Daca o sa ti se para plictisitor sa faci treaba asta dupa 50 de ore, aia e. Cred ca e o chestie personala pana la urma. Avand in vedere cat de dinamica e lumea din RDR2 in comparatie cu orice alt open world, imi e greu sa cred ca pana si activitatile astea simple pot deveni "enervante". Din pct meu de vedere, te apropie si mai mult de lumea asta virtuala atat de bine realizata.

  3. #883 SP
    Member Mishy's Avatar
    Poate o sa imi placa cu timpul, dar asa la prima vedere mie nu imi prea place sa fiu tot timpul cu ochii ca tipui oboseste sau ii e foame, partea asta mi-ar fi placut sa fie optionala. Oricum in afara de asta nu am nici o plangere, jocul e la ani lumina de tot ce exista acum pe piata.

  4. #884 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Asa... am bagat deja vreo 15 ore in joc, sunt pe la 27% completition si pot spune ca e deja unul din jocurile mele preferate all time! Lumea creata de rockstar e o bijuterie. Cum arata in general dar mai ales sistemul de iluminare e genial! Impreuna cu ceata, nori, ploaie, vant este CEL MAI atmosferic joc pe care l-am jucat vreodata!

    Nu prea sunt fan cautat flori, cautat animale dar voi face asta, doar datorita lumii create. E un deliciu vizual sa te plimbi dimineata, la apus sau seara si sa prinzi momente aproape foto realiste. De multe ori m-am oprit, am trecut 1st person, hud off si am facut screenshots. Vistas lungi, cu munti la orizont cu detalii mici precum case si luminile din fata lor, pff, superb!

    Au fost multe buguri vizuale, nimic gamebreaking, iar cel mai amuzant a fost cand am ramas cu peria de cal IN LOC de mana, si asa a stat cateva ore pana cand am murit. Tineam pistolul cu peria...

    Sunt in minoritate dar imi place HDR-ul enorm. Daca noaptea zici ca jocul e aproape alb negru, in tot restul momentelor adauga la atmosfera. Am dat de zeci de ori toggle on/off in multe scenarii de lumina, culori si tot timpul am preferat hdr on pe oledul meu.

    Ritmul asta lent cu care a inceput jocul iar mi-a placut desi multi il dau ca minus. Eu o vad ca o chestie necesara, sa te poti bucura de detaliile jocului.

    Desi am deschis fast travel, tot cu calul traversez harta, asa mai dai de un stranger, de un "chance encounter" etc.

    Overall, pana acum e clar goty material si daca nu o ia razna rau de tot povestea pana la sfarsit va deveni my goat.

    PS: recomand aplicatia de pe telefon, parca e altfel cand NU dai pauza la joc, la dialog, la timp si pui un waypoint direct de pe telefon sau consumi ceva din inventar, fix cum a fost la fallout 4.

  5. #885 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Jocul parca devine altceva dupa 7-8 ore. Subscriu la cele de mai sus.

    Poti simti clar acel ceva unic, pe care nu l-ai mai trait intr-un alt joc. Nu stiu, dar parca odata cu jocul asta s-a trecut deja la next level in materie de gaming. Pe buna dreptate unii afirma ca e un titlu care impune noi standarde in domeniu.

    PS - Pentru amatorii de filme clasice western, o mica recomandare: Johnny Guitar. Un film excelent, iar actorul din rolul principal chiar seamana cu Marston.

  6. #886 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    O intrebare pentru cei care aveti mai multe ore bagate in el, aspectul de survival nu devine putin enervant la un moment dat? Inteleg ca adauga ceva in plus, dar sa trebuieasca sa il hranesti, speli, schimbi haine, etc pe Arthur pare o chestie care dupa vreo 50 de ore ajunge sa te plictiseasca. Cel putin asa imi pare mie la prima vedere.
    Asta e o problema des intalnita in jocuri cu sisteme survival. De-aia in majoritatea ajungi intr-un punct in care sunt atat de upgradate elementele alea incat devin din ce in ce mai putin problematice. Ceea ce e oarecum "ironic", ca practic designezi un feature cu scopul de a-l diminua din ce in ce mai mult si a-l face cat mai inexistent cu cat joci mai mult . Oricum, aici e foarte diluat de la inceput, gasesti din abundenta chestiile necesare supravietuirii fara sa le cauti tu in mod special si doar adauga un layer destul de mic ca sa faca atmosfera mai imersiva, nu-l gasesc deranjant. Un singur lucru mi-as dori si anume sa dureze mai mult tigarile, trabucul sau sticlele de whiskey, acum tragi un foc/o dusca si s-a terminat. Era misto sa fumezi un minut in sir

  7. #887 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Cand nu va mai place partea survival al jocului faceti si voi ca Uncle... Beat mort, intins intr-un colt al taberei, durandu-l in basca de toate cele
    Jocul e superb, nu m-am obisnuit inca sa controlez bine personajul dar e timp destul.

  8. #888 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Au trecut atatia ani si inca nu m-am obsinuit cu controlul personajelor din jocurile Rockstar
    Incep sa-mi placa personajele din camp din ce in ce mai mult, fiecare e super pe filmul lui, unul mai dement ca altul. Si bai nu stiu cum fac oamenii astia si restul din industrie nu pot, dar gasesc niste voice actors de-a dreptul geniali. Din GTA 3 o tin la nivelul asta.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  9. #889 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Cum se numeste aplicatia de pe telefon?

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  10. #890 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    RDR2 pe android

  11. #891 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Eu nu inteleg cum sunt multi dispusi sa treaca cu vederea faptul ca in spatele prezentarii impecabile a jocului e un gameplay de *****. In afara de 1 website nici un review nu am auzit sa mentioneze cat de frustrant e sa te joci jocul. Schema control mai jenanta decat Gta4 care a iesit acum 10 ani. Absolut ridicol, sensitivity restrictionat din nu stiu ce motiv( poate tehnic, poate se îneacă data stream-ingul daca intorc personajul prea repede lol) Totul e greoi si nefinisat.

    Singurul lucru care cere skill in joc e shootingu! Iti urez noroc cu free aim, eu nu mai am nervi. Cred ca si Rockstar sunt constienti de asta, de aia iti pune autoaim pe default de tragi cu ochii inchisi. Degeaba are cea mai frumoasa harta creata si continut de 60 ore cand e un chin de fiecare data cand apas un buton pe controlleru ala si nu se intampla nimic, sau se intampla dupa 1 secunda. Bine ca are animatii cand se spala personajul pe picioare, sau taie lemne, ca doar astea sunt prioritati.

    Eu sunt de parere ca jocul cere prea mult de la tine. Iti cere sa ignori inceputul lungit al jocului care e la fel de captivant ca stirile de la ora 5, ritmul greoi al progresului si sa speri ca poate daca investesti 30 ore in el uiti cat de slab e core gameplay-ul. Daca nu avea marca Rockstar games , toate review-url alea cu scor umflat reflectau toate lucrurile astea negative. Sunt dispus sa reiau jocul daca iese ceva patch, pana atunci SOLD!

  12. #892 SP
    Member madskills's Avatar
    Ma mir ca mai e cineva care vede și lucrurile negative! Am zis și eu mai sus, fără autoaim jocul devine un chin după ceva timp, eu unul am băgat autoaimul înapoi, vreau sa savurez povestea nu sa ma enervez. Dacă e sa-i omor pe aia ușor, asta e, și la gta era la fel și tot mi a plăcut jocul. Dacă vreau un shooter clasic, exista pc sau alte jocuri pe consolă. Ăștia se la Rockstar au alte priorități, nu gameplayul. E cam aiurea, știu, dar probabil mizează pe acting, poveste și peisajele absolut incredibile, în dauna gameplayului. La Spiderman de exemplu e o placere să-l controlezi dar na, e alt gen de joc

  13. #893 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Am observat si eu ca de fiecare data cand apare un joc mult asteptat toti il lauda si e cel mai exceptional, cel mai goty cel mai cel. Parca devine o problema daca cumva nu iti place, daca cumva ai ceva negativ de zis. Ca si cand problema ar fi la tine, esti sarit de pe fix ca nu iti place capodopera. Un joc e frumos daca iti da senzatii placute, nu daca il lauda toata lumea. Sunt convins ca multi gasesc aspecte neplacute la "capodopere", dar nu le exprima pt ca marketingul zice ca e de nota 10. Ca si in hainele imparatului. Putini il vad in curu gol . PS. A se distinge postarea de hatereala. Cred ca trebuie sa fim obiectivi si sa acceptam ca un joc nu trebuie sa placa doar pt ca zic altii ca trebuie sa placa.

  14. #894 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Au trecut atatia ani si inca nu m-am obsinuit cu controlul personajelor din jocurile Rockstar
    Am crezut ca doar eu am acest feeling si ma adaptez mai greu la controlul personajului.

  15. #895 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Eu nu inteleg cum sunt multi dispusi sa treaca cu vederea faptul ca in spatele prezentarii impecabile a jocului e un gameplay de *****. In afara de 1 website nici un review nu am auzit sa mentioneze cat de frustrant e sa te joci jocul. Schema control mai jenanta decat Gta4 care a iesit acum 10 ani. Absolut ridicol, sensitivity restrictionat din nu stiu ce motiv( poate tehnic, poate se îneacă data stream-ingul daca intorc personajul prea repede lol) Totul e greoi si nefinisat.

    Singurul lucru care cere skill in joc e shootingu! Iti urez noroc cu free aim, eu nu mai am nervi. Cred ca si Rockstar sunt constienti de asta, de aia iti pune autoaim pe default de tragi cu ochii inchisi. Degeaba are cea mai frumoasa harta creata si continut de 60 ore cand e un chin de fiecare data cand apas un buton pe controlleru ala si nu se intampla nimic, sau se intampla dupa 1 secunda. Bine ca are animatii cand se spala personajul pe picioare, sau taie lemne, ca doar astea sunt prioritati.

    Eu sunt de parere ca jocul cere prea mult de la tine. Iti cere sa ignori inceputul lungit al jocului care e la fel de captivant ca stirile de la ora 5, ritmul greoi al progresului si sa speri ca poate daca investesti 30 ore in el uiti cat de slab e core gameplay-ul. Daca nu avea marca Rockstar games , toate review-url alea cu scor umflat reflectau toate lucrurile astea negative. Sunt dispus sa reiau jocul daca iese ceva patch, pana atunci SOLD!
    Cool story, bro. Cu toate astea, mi se pare ca exagerezi grav: control ca-n GTA IV? Cred ca trebuie sa mai joci o data jocul ala ca sa-ti dai seama cat de ridicol suna ce spui.
    Eu toate jocurile Rockstar le-am jucat pe free aim fara assist-uri si n-am murit de nervi. Ba chiar primul RDR mi-a placut atat de mult incat l-am terminat de doua ori si shooting-ul a fost de "vina".
    Aici totul e imbunatatit fata de primul RDR sau GTA V asa ca nu inteleg unde bati cu asta.

    Ma rog, nu or sa ne placa tuturor aceleasi lucruri. Chestia e ca (am mai spus-o si in alte topic-uri) si eu apreciez gameplay fluid si dinamic in jocurile pe care le joc si de-aia apreciez f.tare developerii japonezi, dar nu imi e greu sa ma adaptez si la un joc ca asta care are ca prioritate animatia si imersiunea.

  16. #896 SP
    Member geo971986's Avatar
    Overall este un joc foarte frumos, cred ca merita GOTY insa cu toate astea m-am lovit de cateva chestii legate de control (chiar si buguri) care nu le consider ok. E clar ca nu poti multumi pe toti insa sa nu facem plecaciuni acum in fata carcasei, ca totusi nu l-am primit pe gratis...

  17. #897 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pana acuma imi place la nebunie, imi place foarte mult si sistemul de survival, chiar daca nu e obligatoriu stiu ca o sa imi faca placere si dupa 50 de ore pentru ca asta caut intr-un joc de genul acesta, sa ma simt atasat de lumea creata si sa imi pese. Este clar ca o sa-l rejoc dupa ce o termin ca vreau sa fiu un Outlaw adevarat la rejucare. Controlu este destul de haotic, dar eu m-am obisnuit destul de repede, si imi place ca jocul e mai lent un pic, si nu te face fugi prin el. Este si normal ca la un joc de magnitudinea asta, mai apar si lucruri negative care sa nu placa la toata lumea, dar la cat content are cred ca este ceva pentru fiecare tip de gamer.



    ---------- Post added 28-10-2018 at 12:15 ----------

    Wow, ce bine ca m-am uitat la acest clip, am scapat asa de niste nervi cum ar fi sa intru direct in harta si sa nu apas de fiecare data cand trebuie sa ies din mai multe sectiuni la meniu. Va recomand daca nu stiati inca aceste lucruri.


  18. #898 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Bineinteles ca vor fi si gameri nemultumiti. In functie de ce asteptari ai, sau cat de hater de profesie esti. Da-i unuia din asta sa joace cel mai bun joc din lume - el tot trist si cu ochii umezi va fi.

    Iar ca o paralela; ma gandesc acum la multele bazaconii pe care le-am auzit de-a lungul timpului. Mi-a zis odata o chestie un tip care s-a nascut mai obost de felul lui. Anume ca Mozart a fost un neica nimeni dpdv muzical. De atunci am realizat ca pe haterii care si-au facut un titlu de glorie din meseria asta, n-o sa-i poata multumi niciodata nimic. Astia vor gasi intotdeauna nod in papura oricarei creatii de certa valoare.

  19. #899 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Daca nu impartasesti parerea marii majoritati asta nu te face hater. Ba, din conta, daca esti orbit de "stralucire" si nu vezi defectele clare ale jocului, esti fanboy. Jocul e super fun dar controlul e greoi. Let's move on!

  20. #900 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Stii ca un joc open world este bine realizat, cand poti sa petreci jumatate de zi explorand, fara sa te atingi de misiunile principale. Intr-un final am fost nevoit sa iau jocul de la inceput, pt ca aveam in total 740$ bounty ...am descoperit tarziu ca jocul poate fi salvat manual.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 74 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts