Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 74 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1041 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Daca tineai sa fii rotund, puteai macar sa pui clipul cu comparatie dintre Pro si One X, nu cel de HDR care a mai fost pus. Acolo iti lauda si mai bine X-ul.
    Scuze, la asta te refereai?


  2. #1042 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Exact! Din pacate, problema HDR-ului se manifesta pe ambele.

  3. #1043 SP
    Member clovnusor's Avatar
    https://www.vg247.com/2018/11/01/red...ak-settlement/

    "The settlement sees Trusted Reviews paying out over £1 million to charities chosen by Take-Two, rather than going to the publisher."

  4. #1044 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    N-ai inteles. Ziceam sa sa va adaptati la sistemele unui joc si sa-l luati ca atare, nu pentru ce nu este. Inteleg ca fiecare are opinia sa dar cand compari RDR2 (simulare western realista) cu Spider-man (power-fantasy cu super erou) e clar ceva in neregula.
    E ca si cum as compara Devil may cry cu Heavy Rain sau LA Noire. Te-ai prins?

    N-am sa comentez restul frazei ca vad ca vrei sa te faci singur de ras
    Iar replici de astea obosite?

  5. #1045 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Red Dead Redemption 2

    Bai baieti, hai sa mai lasam odata contrele astea orgolioase si sa ne bucuram de joc.

    Eu tot intru aici sperand ca a inceput lumea sa impartaseasca despre mecanici, misiuni, heist-uri.

    Si tot ce gasesc sunt aceleasi replici obosite...

    Cred ca ar trebui facut un thread nou, un fel de "loc de dat cu capul", in care toata lumea sa-si posteze frustrarile personale despre orice joc are el chef, dar sa nu mai polueze inutil thread-urile.

  6. #1046 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Exista vre-un mod de a identifica misiunile principale, cele care avanseaza povestea si a caror progresie poate duce la disparitia de pe harta a celor secundare? Oare toate cele cu gaben sunt parte din Main Story? Am observat ca unele cu galben sunt mai mari putin decat altele. Oare are asta o importanta sau e doar de design?
    Nu prea as vrea sa avansez in story fara sa fac tot ce pot face in chapter-ul respectiv, iar apoi sa ma trezesc ca am pierdut vreun side mission fain.

  7. #1047 SP
    Member Mishy's Avatar
    Da, alea galbene avanseaza povestea, iar alea albe sunt side missions. Alea galbene mai mari arata doar ca personajul e undeva in zona acea nu neaparat ca e mai importanta misiunea. Nu stiu daca poti avansa in poveste si sa pierzi side missions.

  8. #1048 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Nu esti singurul.. am vaut zeci de thread-uri pe reddit in care se plang oamenii de implementarea slaba a HDR-ului. Am incercat si eu aseara sa mut de pe HDR pe SDR si intr-adevar se vede mult mai clar si mai colorat, dar se pierd foarte multe detalii pe timp de noapte in cazul SDR-ului. Devine prea intunecata imagina si ai parte de crushed blacks peste tot..

    Am ales intr-un final sa raman pe HDR si sa ma mint singur ca asa a vrut intr-adevar R* sa arate jocul. Till the next patch!
    Cred că sunt nebun, dar cu HDR îmi place mai mult RDR, chiar daca nu este implementat cum trebuie. Cum spui și tu crushed blacks pester tot pe SDR.

    PS: Ce valoare are HDR pe tv-ul tau? Mi se pare cam mult 300

  9. #1049 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Eu am un Samsung LED SUHD, seria UE49KS8002, HDR 1000, care este aproximativ echivalent cu un Samsung QLED ca tehnologie. Am setat HDR in joc la maxim (500 parca) si imaginea mi se pare super reala. Cred ca conteaza mult si cum este setat tv-ul pentru jocuri. Eu de exemplu, nu merg pe game mode ci pe setarea speciala HDR+ mode, la tv.
    In fine, nu vreau sa intru in prea multe detalii, dar cred ca anumite reglaje pot imbunatati mult situatia in cazul celor cu probleme de HDR.

  10. #1050 SP
    Member morphine's Avatar
    Dacă nu ești pe game mode, nu ai lag ?

  11. #1051 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Dacă nu ești pe game mode, nu ai lag ?
    Am observat o mica diferenta de lag, dar nu la toate jocurile pe care le joc. Cea mai mare diferenta am observat-o la Fallout 4 si Far Cry 5, insa nu atat de mare incat sa ma faca sa trec pe game mode. Plus ca am mai putut atenua lag-ul umbland putin la setarile auto motion plus.

  12. #1052 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Asta voiam sa spun si eu. Sunteti siguri ca nu aveti probleme de la setarile tv-ului?
    La mine diferentele sunt enorme daca schimb modul tv-ului...

  13. #1053 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cred că sunt nebun, dar cu HDR îmi place mai mult RDR, chiar daca nu este implementat cum trebuie. Cum spui și tu crushed blacks pester tot pe SDR.

    PS: Ce valoare are HDR pe tv-ul tau? Mi se pare cam mult 300
    Eu il tin pe al meu la 300, dar OLED light pe HDR Game Mode il tin la 80 (asta ca sa nu-mi arda subtitrarile retina). Mi se pare ca se vad culorile mult mai apropiate de realitate cu hdr on.

  14. #1054 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu tot intru aici sperand ca a inceput lumea sa impartaseasca despre mecanici, misiuni, heist-uri.
    Apropos de asta, stiu ca pe Xbox poti sa vezi asta din setarile consolei, dar cum pot sa aflu si eu cat timp am petrecut in joc? E ciudat ca nu exista o statistica avand in vedere ca toate jocurile R* aveau asa ceva, km parcursi pe jos/calare, etc.

    Mai am o nelamurire si poate cineva care a facut misiunea ma poate ajuta

  15. #1055 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ii gasesti marcați pe harta

    Sent from my Philips_X586 using Tapatalk

  16. #1056 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Ii gasesti marcați pe harta
    oops, eu nu-i am pe harta si am facut o groaza de misiuni...

  17. #1057 SP
    Member Smara's Avatar
    ^ Sunt in aceiasi situatie ca tine.... insa uitasem de ei, acum cand am citit de problema ta, mi-am dat seama ca e si a mea

  18. #1058 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu doar o persoana am gasit pe marcata pe harta. De restul nu stiu nimic.

  19. #1059 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Eu sper sa nu se lege cumva de bug-ul ala in care dispar personaje din camp ca m-as oftica. Am parcurs ceva din joc, atat side cat si main missions si chiar daca salvez prin rotatie pe 3/4 slot-uri, nu mai am save-ul pana la misiunea cu Uncle.

  20. #1060 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Trebuie sa cititi cartonasele date de tipu ala si acolo o sa va spuna si locatia. Dupa aia apar pe harta toti 4. Problema e ca dupa aia, nu stiu pe unde-l gasesc pe scriitor. L-am cautat in toate saloanele din fiecare oras intalnit si nu este.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 74 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts