Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 74 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1201 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    . In GTA era imposibil sa nu-ti placa Trevor sau sa nu-ti placa Michael. Aici, desi actorii joaca SENZATIONAL, dialogurile nu ma impresioneaza.
    Cand folosesti cuvinte precum "imposibil" mi se pare ca exagerezi si imi e greu sa te iau in serios. Cu riscul de a ma repeta, mi nu mi-au placut personajele din GTA V, tocmai pentru ca nu am putut rezona cu felul lor de a fi si mi s-au parut mediocru scrise. Din ce am jucat pana acum, Arthur nu mi se pare vreo mare smecherie dar e cu mult peste cei trei iezi din GTA V.

  2. #1202 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Doar daca n-ar fi un hack and slash-copy paste, ca multe alte zeci de jocuri facute pe acelasi tipar. Zero inovatie. .
    Ok man, zero inovatie in God of War, cum zici tu.

  3. #1203 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Cand folosesti cuvinte precum "imposibil" mi se pare ca exagerezi si imi e greu sa te iau in serios. Cu riscul de a ma repeta, mi nu mi-au placut personajele din GTA V, tocmai pentru ca nu am putut rezona cu felul lor de a fi si mi s-au parut mediocru scrise.
    Iti dau dreptate. Personajele din GTAV mi s-au parut extrem de imature, create parca special sa prinda la cat mai multi cocalari. Singurul aspect enervant. Dar nu pot fi ipocrit, recunosc, jocul e incredibil de bun.

    ---------- Post added 14-11-2018 at 16:12 ----------

    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Ok man, zero inovatie in God of War, cum zici tu.
    Dpmdv, GoW e unul dintre cele mai bune jocuri produse vreodata. Probabil ca prinde cu usurinta orice top 10 respectabil. Doar la capitolul inovatie sufera, atata tot. Nu vreau sa sune a judecata de valoare, e doar o parere.

  4. #1204 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Iti dau dreptate. Mie, personajele mi s-au parut extrem de imature, create parca special sa prinda la cat mai multi cocalari. Singurul aspect enervant. Dar nu pot fi ipocrit, recunosc, jocul e incredibil de bun.

    ---------- Post added 14-11-2018 at 16:12 ----------



    Dpmdv, GoW e unul dintre cele mai bune jocuri produse vreodata. Probabil ca prinde cu usurinta orice top 10 respectabil. Doar la capitolul inovatie sufera, atata tot. Nu vreau sa sune a judecata de valoare, e doar o parere.
    Omule, imi place cum gandesti. Jocul e bun desi are multe minusuri fata de GTA IV din pct meu de vedere dar referitor la personaje esti spot-on. Am mai zis-o si eu dar multi se ataca, insa povestea per total e o cocalarie totala. In schimb, seria RDR necesita o anumita "cultura" a genului western pe care o ai sau nu si abordeaza o tematica mai puternica fata de jocurile din seria GTA.

    Si cu GoW ai perfecta dreptate. Jocul e bun dar nimic mai mult. Am spus-o si pe topicul dedicat lui, ca nu mi se pare vreun mare hack'n'slash ba chiar nu prinde un top 10 al jocurilor de gen, fiind mai mult un pui de DS cu TLoU. Jocul "fura" idei din toate partile si din motivul asta nu exceleaza la nici un capitol.

  5. #1205 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Adevărul e că RDR2 e plin de inovații...

  6. #1206 SP
    Member geo971986's Avatar
    legat de comparatiile din ultimele postari...
    gta5: terminat de 2x storyline + multe ore online, il mai joc din cand in cand.
    witcher 3: l-am terminat de 2x + platina + dlc-uri
    gow: l-am terminat pe "fast forward" si l-am pus in raft
    rdr2: pescuit 2 saptm apoi m-am lenevit sa mai intru in joc...pt ca...cal autist si control de "submarin"
    neeext.....

  7. #1207 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Jocul asta nu are arc narativ, e mai mult o electrocardiograma narativa...
    Dar daca va plictisiti incercati sa jefuiti un tren, apoi sa fugiti cu trenul, dar mai intai salvati manual jocul.

  8. #1208 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    legat de comparatiile din ultimele postari...
    gta5: terminat de 2x storyline + multe ore online, il mai joc din cand in cand.
    witcher 3: l-am terminat de 2x + platina + dlc-uri
    gow: l-am terminat pe "fast forward" si l-am pus in raft
    rdr2: pescuit 2 saptm apoi m-am lenevit sa mai intru in joc...pt ca...cal autist si control de "submarin"
    neeext.....
    Cu alte cuvinte, nici macar n-ai jucat RDR2.

    Asa mai zic si eu comparatie obiectiva nene, nu ca a fraierilor alora care au peste 150h si au jucat main story-ul.

  9. #1209 SP
    Member geo971986's Avatar
    ce vrei frate daca nu m-a impresionat...vrei sa il joc doar pt ca ti-a placut tie?
    Am ajuns cu greu in ch3, poate ii mai dau o sansa in viitoru apropiat daca nu uit de el complet.

  10. #1210 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Iti respect opinia. Si cred ca stiu de ce poate nu reusesti sa intri in mediul respectiv. Careva dintre voi zicea ca e atasat iremediabil de universurile medievale sau fantasy.

    Poate de aici dezamagirea ta, lumea western posibil sa nu se potriveasca cu gusturile pe care le ai in materie de gaming.

    In cazul meu, recunosc. Am fost fascinat de Red Dead de prin 2011, cred ca de-asta m-am atasat instantaneu de RDR2.

  11. #1211 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Adevărul e că RDR2 e plin de inovații...
    Doar pt simplul fapt ca foloseste Euphoria physics in ziua de azi e o inovatie in sine. Mai zi-mi un joc care o face, daca nu esti de acord cu mine.

    ---------- Post added 14-11-2018 at 20:32 ----------

    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    legat de comparatiile din ultimele postari...
    gta5: terminat de 2x storyline + multe ore online, il mai joc din cand in cand.
    witcher 3: l-am terminat de 2x + platina + dlc-uri
    gow: l-am terminat pe "fast forward" si l-am pus in raft
    rdr2: pescuit 2 saptm apoi m-am lenevit sa mai intru in joc...pt ca...cal autist si control de "submarin"
    neeext.....

  12. #1212 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Da asa e si mie imi e greu sa progresez in story tot gasesc ceva de facut pierd din onoare ba ma omoara domnii cu cascheta,fac cateva misiuni incerc sa le fac gold dupa uit sa salvez dau load game si pierd cam tot... si da cam sunt de acord cu ce a-ti spus mai sus.
    Am sa incerc sa il termin pana dau drumu la online. Si cum am mai spus se vede ca au lucrat si ca nu vor mai scoate ceva in urmatorii 6-8 ani.

  13. #1213 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    Si cum am mai spus se vede ca au lucrat si ca nu vor mai scoate ceva in urmatorii 6-8 ani.
    Nu vor mai scoate ceva din seria RDR in urmatorii 6-8 ani, dar un titlu din alta franciza vor scoate cu siguranta.

  14. #1214 SP
    Member madskills's Avatar
    Exact cum am zis cu mai multe pagini in urma: daca nu iti place total jocul asta, daca nu ii ridica statuie, vin "desteptii" si te pun la zid. La inceputul topicului venise un "geniu" care spunea ca daca nu iti place jocul, nu iti place Shakespeare si esti praf. Ceva asemanator fac clovnusor si KurtKnispel, doar ca au fost mai..soft in exprimare.

    Cu ocazia asta tin sa-i reamintesc lui MonKy de ce am contul de atatia ani si postez atat de putin. Pentru ca aici e plin de "fetite" sensibile care nu pot concepe ca e normal sa nu idolatrizezi acelasi lucru cum o fac ei. Ba chiar e nevoie de "maturitate" domne ca sa intelegi jocul asta, care te ridica pe culmi neatinse. Bai oameni buni, si asta e ultima oara cand mai zic asta, deja am zis-o de prea multe ori dar ori nu va duce mintea ori refuzati cu nesimtire, nu stiu care din ele, ORICE om are dreptul sa ii placa SAU NU ceva. Defapt aici nici nu e vorba daca ne place RDR2, pentru ca toti l-au apreciat cu mult peste medie, e vorba ca sariti ca niste virgini cand cineva nu ii da nota 10, cand cineva nu e total de acord cu voi. E trist !!!

    @clovnusor, era sa zic eu ce mi se rupe, ca nu poti tu sa ma iei in serios, dar ma abtin. Problema ta e ca iei in serios fix ce NU trebuie. Esti de o naivitate crunta daca ai luat GTA in serios. Si de pe luna ar trebui sa vezi ca jocul ala e o satira pura, o bascalie la adresa cocalarilor si parvenitilor din SUA, a "taranoilor" si a "niggerilor". Personajele alea au fost facute intentionat asa penibile si exagerate, zici ca le-a facut Caragiale. Nu trebuia sa rezonezi cu ele, niciun om intreg la minte nu a facut-o, au fost scrise "la caterinca".

    @KurtKnispel, tu ar fi trebuit sa te citezi singur si absolut toate comentariile tale recente sa se rezume la fraza asta: "Poate de aici dezamagirea ta, lumea western posibil sa nu se potriveasca cu gusturile pe care le ai in materie de gaming". ATAT ! Si nu se aplica la mine, mie imi place maxim sa explorez harta, chit ca as fi dat banii doar sa fac asta si nu eram dezamagit. Dar a nu stiu cata oara, asta NU inseamna ca e cel mai tare joc ever PENTRU MINE !!!! Sau pentru oricare altul !!! Pentru mine e joc de 8-8.50. Spiderman e de 9. De ce? Pentru ca a fost MAI FUN ! Adica fix ce caut la un joc, atunci cand vreau sa ma relaxez. Pentru tine putea sa fie joc de nota 3 eu as fi zis bravo, e 100% dreptul tau sa gandesti asa. Dar de, eu am trecut demult de nevoia puerila de a fi toti de acord cu mine si cu ce gandesc eu.

  15. #1215 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Exact cum am zis cu mai multe pagini in urma: daca nu iti place total jocul asta, daca nu ii ridica statuie, vin... "
    Devii din ce in ce mai enervant si previzibil, cu fiecare postare pe care o scrii.

    In loc sa te duci pe topicurile jocurilor care-ti plac sa comentezi in voie, intri aici doar sa produci flame si atacuri la persoana.

    Hater de meserie e prea putin spus. Cred ca ai probleme inclusiv in ceea ce priveste functionarea in parametri a mansardei.

  16. #1216 SP
    Member madskills's Avatar
    Aha, deci daca nu sunt oaie ca tine si nu fac parte din turma gata, am probleme cu functionarea mansardei.. Vai de capul tau ma, esti mai rau ca babele alea care cred ca detin adevarul absolut in timp ce pupa niste oase. Asa "hater" sunt incat am zis ca dau jocului nota 8.5 si ca nu-mi pare rau de bani chit ca doar m-as plimba pe harta. De aici ai inteles tu ca nu imi place jocul? Oricum, "bune" argumente ai adus la tot ce am scris eu. Nu-ti mai zic altceva ca e clar ca oricum n-am cu cine, nu ai facut decat sa-mi confirmi ce am scris mai sus.

  17. #1217 SP
    Member Mishy's Avatar
    Am reusit sa il termin si eu in seara asta. Per total jocul e bun, il recomand, dar are si neajunsuri cam ca orice joc.


    Povestea in sine e destul de slaba, nu se prea intampla nimic impresionant de-a lungul ei, dar personajele, in special Arthur, si voice acting-ul sunt excelente. E dupa parerea mea prea lunga, o gramada de misiuni de umplutura plus ca faci cam acelasi lucru in toate. Mergi vorbeste cu personajul X, suie-te pe cal, stai de vorba de-a lungul drumului cu personajul X, ajungi la locatie unde impusti cativa insi si gata, cam la asta se rezuma o gramada de misiuni. Misiunile secundare sunt cu mult peste cele principale.

    Open word-ul e extraordinar. Acele stranger encounters in care trebuie sa salvezi tot felul de oameni adauga la realism. Mergi linistit cand intalnesti un tip muscat de sarpe, il ajuti daca vrei dupa care te poti intalni cu el in oras unde sta cu un prieten de al lui si te recunoaste ca fiind tipul care l-a salvat si multe alte exemple. Partea de hunting si fishing nu le=am prea incercat in special cea de pescuit cand am incercat sa pescuiesc un peste legendar si a trebuit sa invart de analogul drept vreo 20 de minute am zis pas la urmatorul. Oricum sunt o gramada de activitati sa te tina ocupat.

    Tot nu pricep cum naiba au stat sa animeze *****le calului, dar nu s-au gandit ca poate cineva ar vrea sa mai scape de unele arme din inventar sau cand ma dau jos de pe cal sa nu iau arme la intamplare cu mine sau in timpul unor misiuni sa nu iti pierzi armele din nu stiu ce motiv, chestiile astea m-au scos din sarite de cate ori le pateam.

    Gameplay-ul e ok. Controlul personajului destul de greoi, dureaza ceva pana te obisnuiesti. Sistemul de shooting e in mare parte la fel ca cel din primul joc. Daca nu ar fi Dead Eye ar fi al naibii de plictisitor.

    Grafica niciodata nu m-a interesat intr-un joc, asa ca nu ma prea pronunt aici, mai ales ca l-am jucat pe un PS4 normal unde mai aveam frame drops sesizabile in orase.

  18. #1218 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Madskills, in cazul tau exista un singur remediu. Pastilele. Du-te nene pe alte topicuri care se pliaza pe gusturile tale si comenteaza in voie.

    Esti un individ incredibil de frustrat. Te-a abuzat cineva in copilarie, ce-ai patit?

  19. #1219 SP
    Member geo971986's Avatar
    Thread-ul asta a fost transformat de cativa intr-un fel de altar RDR2 unde critica e vazuta ca un fel de blasfemie

  20. #1220 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Tu cu tastelele tale ai zis ca nici macar n-ai jucat jocul, doar te-ai plimbat la pescuit. De noaptea mintii. Sa ai pareri despre ceva ce nu cunosti. Esti pe bune, sau iti place sa te faci de ras singur? Alt hater de meserie cu pareri strict obiective. Va recomand sa mergeti la topicurile voastre, aici doar poluati aiurea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 74 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts