Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 19 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 367

Thread: Call of Duty: Advanced Warfare

  1. #161 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    nu stiu ce sa zic, posibil sa ai dreptate , dar eu asa le-am interpretat fiind vorba de un "filmulet"

  2. #162 SP
    Member Downshifting's Avatar
    COD: Rooftop Warfare MP in doua cuvinte: random nonsense.

  3. #163 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    OMG , the fps is all over the place In SP evident ca au favorizat grafica in locul unui FPS mai stabil ( chiar daca nu iti dai seama cand scade ), in MP e buttery smooth.


  4. #164 SP
    Junior Member phaze0r's Avatar
    Eu am probleme cu conexiunea la jocurile Activision (CoD si Destiny), ma joc de la birou cand am timp, imi cer scuze daca nu am raspuns la mesaje/inviteuri

    Doua chestii: lumea deja a inceput sa campeze in cele mai random colturi, sau culcati pe burta in locuri unde nu-i vezi decat daca ai tv de 60 inch, si TTK foarte mare iar TTD foarte mic. Pe reddit lumea sugereaza sa jucam de pe wifi sau conexiuni mai proaste, ca lag compensation in jocul asta face minuni pentru cei cu mai putina teava

    Va las niste gameplay:


    later edit - se vorbeste numai despre lag si lipsa de servere dedicate pe reddit http://www.reddit.com/r/codaw

  5. #165 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Jocul nu e chiar atat de haotic pe cat pare... fiecare arma are o strategie , nu va mai plangeti cand alergati ca dementi in mijlocul harti cu shotgunul.

    Mai jos un gameplay de la mine cu SMG desi multi spun ca SMG-urile sunt penibile in jocul asta Si da , lagul e o problema destul de grava momentan. Pe reddit au spus ca vor lucra la netcode. ( a fost AMA pe 4 noiembrie )


  6. #166 SP
    Junior Member phaze0r's Avatar
    Trefla with the beastly gameplay Trebuie sa-ti dau add.

    Si mie imi plac mult SMGurile, iar de la AR-uri doar AK12 ma incanta, BAL mi se pare un soi de M27 din Ghosts, meh. Recomand sa uitati de scorestreaks, sunt inutile, poate doar UAV sa pastrati cu upgrade pe el. Setupul meu de rushing:

    ASM1 cu Foregrip si Red Dot Sight (poate fi inlocuit cu stock), no secondary
    Perk 1: low profile, lightweight
    Perk 2: peripherals, cold blooded (blind eye e inutil pentru ca nimeni nu foloseste scorestreaks)
    Perk 3: toughness, blast suppressor
    Exo ability: ping
    Exo launcher: none
    Scorestreaks: none

    M-am jucat numai TDM pana acum, cand imi repar conexiunea mi-ar placea sa fim 6 sa jucam un domination sau cum ii zice acum

  7. #167 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Cel mai bun perk 2 e gun-ho.


    Cine joaca hardcore KC si DOM sa-mi dea add: belphegor_sade PS4

  8. #168 SP
    Senior Member Minimize's Avatar

  9. #169 SP
    Junior Member phaze0r's Avatar
    Ce BS corporate au zis, am incercat si eu acum 2 zile sa bag share play cu un prieten sa facem un co-op, mai ales ca eu in continuare nu ma pot conecta la serverele activision de pe conexiunea de acasa. M-am deprimat si mai tare cand am vazut ca nu merge :/

    Ma duc sa bag niste TDM de la un prieten, feel free to join, phaze0r pe ps4.

  10. #170 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Activision: "Yeah, so Micro$oft gave us a bag of money, so there won't be share-play for CoD: AW.".

  11. #171 SP
    Member blondutzu's Avatar
    dap, si pentru incalzirea globala tot Microsoft sunt vinovati

    E o miscare normala, economic vorbind, din partea lor: blocam share-play-ul pana vindem suficient, apoi ii dam drumul cand mai raman putini interesati. Atat timp cat respecta TRC-ul (shareplay nu e parte de TRC) nu poate nimeni lua masuri.

    On a side note, de ce nu a anuntat Sony ca respectivul serviciu functioneaza doar daca developerul vrea asta? Si de ce nimeni nu a percutat in directia asta? Daca era vorba de Microsoft era un rage total pe net

  12. #172 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Aoleu, dar ce te agiti asa? Era o gluma cu o samanta de adevar. Si nu e deloc o miscare "normala, economic vorbind". Nu ar fi influentat cu nimic vanzarile. Poti sa mergi la un prieten sa il joci daca vrei neaparat. Ai n-spe mii de review-uri si gameplay-uri pe youtube, iti dai seama daca il vrei sau nu si fara share-play. Faci pariu ca daca nu aveau contract cu M$, nu se intampla asta? Nu, nu faci, cause you like kissing their behind.

    LE: heheee, a aparut fanul nr. 1 Sony si flavi_us, traiasca anes!

  13. #173 SP
    Member blondutzu's Avatar
    care context te-ar convinge mai mult sa cumperi:
    - confortul de a juca cel putin campania de acasa primind share de la un prieten
    - un eventual mers cu autobuzul pana la un prieten care detine jocul

    Considera si urmatoarele aspecte:
    - foarte multi gameri nu au o viata sociala de laudat, prietenii lor de pe PSN/XBOX nu se traduc neaparat ca IRL friends
    - il joci pentru 5 minute la un prieten = hype, joci juma de campanie prin shareplay = sanse mari sa dai de probleme sau sa realizezi ca nu iti place
    - multi cumpara COD doar pentru campanie

    COD:AW a prins bine la public, motiv pentru care sunt sigur ca vor da drumul la share play pretty soon

    daca crezi ca sunt fanboy MS nu prea imi pasa, to each their own

  14. #174 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cumparati drecu jocu ca e bun, ce shareplay va trebe.

  15. #175 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Maine-mi ajunge si mie. Pana la urma am luat versiunea retail desi vroiam cea digitala...insa la ce preturi are... (de banii aia mi-am luat limited atlas edition) + extra-uri,

    ...e totusi un joc care se bazeaza mai mult pe MP. Sper sa nu-mi faca figuri cu discul ca-l arunc pe geam.

    Versiunea digitala ar trebui sa fie mai ieftina cu 20%-30% fata de cea retail (la toate jocurile nu doar la asta). Eu nu stiu ce tot fac astia...

  16. #176 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu credeam ca voi mai spune asa ceva vreodata despre un joc din seria Call Of Duty, dar chiar este IN-CRE-DI-BIL. Este cel pe care-l astept ca un natang an de an dupa capodopera Modern Warfare. O fi coincidenta ca e inceputul unei noi generatii de console, nu stiu ce sa zic, dar parca s-au gandit numai la mine cand au creat multiplayerul. Toate minusurile despre care urla toti puletii de 13 ani pe internet pentru mine sunt plusuri:
    - jet pack-ul este fantastic
    - fluiditatea gameplayului si optiunile de traversare ale hartilor sunt mindblowing pentru un COD
    - killstreakurile nu mai sunt overpowered si meciurile nu mai sunt un phuck fest de explozii in urma carora jucatorii se ascund ca sobolanii prin toate cotloanele
    - camperii sunt extrem de nedumeriti, este unul dintre cele mai mari plusuri. Nu prea inteleg ei bietii ce se intampla. Tot felul de "elitisti" si rockstaruri pe youtube se plangeau zilele acestea ca nu-si pot mentine un K/D ratio constant sau ca e mult mai mic decat in celelalte iteratii ale seriei. Este o consecinta normala a 7-8 ani de jocuri identice, n-ai cum sa-ti schimbi filosofia de abordare a multiplayerului cand atatia ani ai campat ca un porc in timp ce toti pubertosii se masturbau la filmuletele tale de youtube. Nu stiu cum se face, dar in majoritatea jocurilor de ieri am avut K/D ratio de 3 sau chiar peste 4 in anumite situatii.
    - trebuie sa mentionez si prezentarea: sunetul si grafica sunt superbe(il joc pe Xbox One, ma gandesc ca pe PS4 are un plus datorita rezolutiei, dar arata foarte frumos si pe icsbocs). Mai insist asupra sunetului, care e de o visceralitate fantastica si imi aduc aminte si acum cu groaza de armele din Black Ops 2 care sunau ca niste pistoale cu apa cu care trag copiii de gradinita in pauza de masa.
    Cam acestea ar fi primele pareri la rece dupa vreo 4 ore de gameplay, sunt modificari extrem de binevenite si nu am decat sa-i felicit pe cei de la Sledgehammer care in sfarsit au luat taurul de coarne si au avut coite sa faca modificari.
    Da este COD, da este fenomenal, da toti haterii can kiss my arse!!!

  17. #177 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Inca n-am jocu da bine ca am haina
    Attached Images Attached Images img_3749.jpg img_3751.jpg

  18. #178 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    - jet pack-ul este fantastic
    - fluiditatea gameplayului si optiunile de traversare ale hartilor sunt mindblowing
    - killstreakurile nu mai sunt overpowered si meciurile nu mai sunt un phuck fest de explozii in urma carora jucatorii se ascund ca sobolanii prin toate cotloanele
    - camperii sunt extrem de nedumeriti, este unul dintre cele mai mari plusuri. Nu prea inteleg ei bietii ce se intampla. Tot felul de "elitisti" si rockstaruri pe youtube se plangeau zilele acestea ca nu-si pot mentine un K/D ratio constant sau ca e mult mai mic decat in celelalte iteratii ale seriei.
    Da, exact asta-mi place si mie la TITANFALL...oh wait

    Si ca bonus, sa ne mai distram si noi:


  19. #179 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    cei care doresc sa achizitioneze jocul digital sa arunce o privire aici: http://www.consolegames.ro/forum/f90...e-ps4-digital/

  20. #180 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 19 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Call of Duty: Advanced Warfare" By OEE in forum Concursuri
    Replies: 52 Last Post: 20-11-2014, 11:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts