Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 386 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 198 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 7702

Thread: Ultimate Team (Fifa 15)

  1. #1941 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by larry92 View Post
    nu esti singurul , cand l-am cumparat si am vazut cum sta treaba ... mi-am luat si eu jucatori de viteza si le aplic aceeasi "tactica" la inceput imi ziceam ca sunt un idiot ca fac asta , acum am invatat sa fac posesie si chiar sa las si replay-ul la toate golurile noob time !
    Quote Originally Posted by ragnarlodbrok23 View Post
    E simplu. Cand vine el de la mijlocul terenului cu mingea nu selecta fundasii tai, selecteaza un jucator din spatele lui ( un CDM ) tii apasat SPRINT + X si iti recupereaza singuri fundasii mingea, nu mai poate sa treaca de ei si tu nu mai faci tackling aiurea pe langa jucator.
    deci la nivelul asta a ajuns fifa. ca sa il joci trebuie sa ai comportamentul si gandirea unui copil de 5 ani. faptul ca este fff greu sa deposedezi personal cu un fundas si trebuie sa apelezi la un mijlocas pe care sa il plimbi ca o maimuta pe teren asteptand sa iti recupere jocul extrem de usor mingea cu fundasii necontrolati direct de tine, ma duce cu gandul la supele la plic, pe care doar un lenes / redus mintal le-ar putea ridica in slavi si consuma in mod constant. sunt curios daca veti fii la fel de entuziasmati si la anul, daca baietii de la fifa vor adauga un nou incredient minune la acesta reteta de `succes` si anume sa nu mai poti da gol cu atacantul selectat de tine si sa trebuiasca sa plimbi un mijlocas aiurea pe teren pentru ca atacantii neselectati de tine sa marcheze. sa vezi atunci skill si valoare

  2. #1942 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Eu nu inteleg de ce faceti atata tam-tam pentru un bug care probabil se va rezolva la primul update... Inainte sa va plangeti de joc mai bine aruncati o geana la acest video:


    @: Uite si echipa mea actuala: https://www.easports.com/fifa/ultima...aHTAznLvTQ:ps3

    Ma gandesc sa il iau pe Xavi in locul lui Gabi, ce ziceti se merita ? Imi mai trebuie cam 5-6k coins.

  3. #1943 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Pai au fost 2 update'uri pana acum ..unul de ~300mb si cel de ieri de ~200 ....nu vad nimic schimbat...+ ca pe online imi da adversari aiurea...nu poti sa-mi dai echipa de 4.5* ca adversar ..cat timp eu joc cu echipa pe 3-3.5* ...cum dracu sa mai castig...

  4. #1944 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Eu primesc la fel , am overall de 81 si joc cu cei de 85 .... Cand aveam 79 jucam cu cei de 81-83.

  5. #1945 SP
    Member micul_'s Avatar
    Am jucat cu unul avea 86 cred. Dar e irelevant asta, nu toți care au super echipă joaca și bine. Am ajuns și eu în III

  6. #1946 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Eu primesc la fel , am overall de 81 si joc cu cei de 85 .... Cand aveam 79 jucam cu cei de 81-83.
    nu degeaba rad unii de fanii fifa
    in ut mode are pretentia sa primeasca oponenti cu echipe echilibrate
    numele mode-ului n-are nici o relevanta pentru olblueyes
    habar n-are de seasons mode si dupa ce criterii se da oponentii acolo dar hai sa ne plangem aiurea


    robert se refera la seasons mode unde este special facut acel mode ca sa fie echipele echilibrate
    adica joci cu o echipa de 3 stele care ar trebui sa aibe obligatoriu oponent cu o echipa de 3 stele si nu in plus sau minus
    e o problema care trebuie raportata si e bine sa dai si ora exacta a meciului sau meciurilor

  7. #1947 SP
    Member larry92's Avatar
    haolicaaaaaaaaaa fratioareeeeee am jucat cu unu azi pe la 12 , avea echipa numai de silver(div4) toti tigani , m-au alergat tiganii aiaaa numai putea Busquets al meu la mijloc ... ma simt ca la Fifa 08 , toti isi fac echipa de viteza ...

  8. #1948 SP
    Junior Member alessio87alex's Avatar
    Intrebare: ce trebuie sa fac pentru a-mi creste level-ul la Fifa 15? Sa castig trofee in sezon sau sa imi imbunatatesc skill mode-urile?

    Level-ul ajuta pentru a putea debloca chestii din catalog.

    Thanks!

  9. #1949 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Quote Originally Posted by micul_ View Post
    Am jucat cu unul avea 86 cred. Dar e irelevant asta, nu toți care au super echipă joaca și bine. Am ajuns și eu în III
    si eu aseara..iimi trebuia victorie in ultimul meci pe a lua si titlul..dar am pierdut cu 0-1...desi am avut ocazii cu caruta...nu am fost inspirat la finalizare deloc...

    L-am avut si pe Reus, in sfarsit... e fantastic sincer...mai bun ca sezonul trecut

    ---------- Post added 24-10-2014 at 14:38 ----------

    Quote Originally Posted by alessio87alex View Post
    Intrebare: ce trebuie sa fac pentru a-mi creste level-ul la Fifa 15? Sa castig trofee in sezon sau sa imi imbunatatesc skill mode-urile?

    Level-ul ajuta pentru a putea debloca chestii din catalog.

    Thanks!
    in prinipiu trebuie sa joci..sa joci mult incluzand mod online, offline, skill, etc

    ---------- Post added 24-10-2014 at 14:39 ----------

    Quote Originally Posted by larry92 View Post
    haolicaaaaaaaaaa fratioareeeeee am jucat cu unu azi pe la 12 , avea echipa numai de silver(div4) toti tigani , m-au alergat tiganii aiaaa numai putea Busquets al meu la mijloc ... ma simt ca la Fifa 08 , toti isi fac echipa de viteza ...
    asta e sezonul asta...numai ca, daca ai un atacant bun, iar ei au fundasi doar cu viteza...s-ar putea sa nu iti prea poata lua mingea...

  10. #1950 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nu se compara cu fifa 13 unde aveai nevoie exclusiv de paceri. Imi amintesc de ogbona care era la mare cautare fundas central si ce argue am avut cu cineva care incerca sa imi explice ce mare fundas e si in realitate.

  11. #1951 SP
    Junior Member juventistu's Avatar
    Ma disperaaaaa nu mai joc porcaria astaaaaa

    ---------- Post added 24-10-2014 at 19:52 ----------

    Doamne am mai dat si bani pe ea

  12. #1952 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Quote Originally Posted by larry92 View Post
    haolicaaaaaaaaaa fratioareeeeee am jucat cu unu azi pe la 12 , avea echipa numai de silver(div4) toti tigani , m-au alergat tiganii aiaaa numai putea Busquets al meu la mijloc ... ma simt ca la Fifa 08 , toti isi fac echipa de viteza ...
    Am jucat si eu cu ala Avea numele The Beasts parca' deabea l-am batut cu 1-0.

  13. #1953 SP
    Member larry92's Avatar
    **ultima patita , acum 15 minute !

    imi mai trebuiau 3 puncte ca sa promovez in liga a 3-a , am batut cu 6-2 si la final EA SERVERS ...... si mi-a luat lose CUM E POSIBIL ASA CEVA ?
    Apropo unde pot sa vad DNF , ca imi zicea ca imi ia din coins etc , precizez ca e prima oara cand ies/imi iese dintr-un meci ...

  14. #1954 SP
    Junior Member juventistu's Avatar
    Voi jucati season ,cum vi-se pare?

  15. #1955 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by juventistu View Post
    Ma disperaaaaa nu mai joc porcaria astaaaaa

    ---------- Post added 24-10-2014 at 19:52 ----------

    Doamne am mai dat si bani pe ea
    nu va mai vaitati atat tot 2 maini are si ala

    ---------- Post added 24-10-2014 at 21:47 ----------

    deposedarea se face foarte bine si cu fundasii doar ca e riscand trebuie sa fii pozitionat bine si sa ai timingul bun cand ii bagi 0 (ds4) si lai pus in cap

  16. #1956 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    problema e baieti ca e foarte greu sa te mai aperi .

    nu e imposibil , dar iti rupi degetele si nervii , nu stiu daca e mai bn , dar e mai greu , deci nu orice pusti se mai poate apara in fatza ta .

    si mai e ceva legat de aparare , la nivel mare .. legendary si ultimate .. nu te mai poti apara cu apararea pe automat ca iei goluri la greu .

    deci apararea care era full automata inainte este acum full manual , de asta e si greu jocul .. greu rau pana inveti sa te aperi .. nu mai merge cu un buton cu X si atat .. acum trebuie si O si la nevoie si Patrat ...

    la inceput am zis si eu - ce mare porcarie au facut .. dar pe masura ce am avansat mi-am dat seama ca nu mai merge doar sa sti sa ataci ca la celelalte fifa .. trebuie sa si sti sa te aperi ft bine .

  17. #1957 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu joc career mode.. Doamne, CPU-ul zici ca a luat un pumn de ecstasy inainte de meci.. Sliding tackles cat cuprinde (mi s-a intamplat sa intre 3 adversari prin alunecare la interval de 2 secunde), o agresivitate iesita din comun, pressing foarte ridicat si all out attack desi ei joaca cu un *****el de echipa, iar eu sunt cu Man Utd..

    Sunt asa de agresivi incat daca de exemplu conduci cu un gol si esti in ultimele minute si ai mingea in bratele portarului, o sa vezi un adversar cum se "chinuie" sa intre in careu, lovindu-se incontinuu de un zid invizibil......what the **** EA?

    Alta chestie care ma deranjeaza ca ball shielding e pus degeaba acolo, isi baga aia picioarele pe unde apuca si imi iau mingea orice as incerca.. In schimb toti adversarii tin de minge ca Hagi in tinerete.... poti sa intri cu 1-2-3 oameni pe ei, la gramada, ca ei tin umar la umar exemplar.

    Ma enerveaza la culme cand jocurile prezinta niveluri de dificultate prin cheating.. Mai ales la un joc de fotbal, unde realismul chiar ar trebui sa fie pe primul loc.

  18. #1958 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    stie cineva cum se activeaza vibratiile controllerului in UltimateTeam cand dai bara?

    @: Pe cine ziceti sa iau, Kroos sau Xavi ?

  19. #1959 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    nu degeaba rad unii de fanii fifa
    in ut mode are pretentia sa primeasca oponenti cu echipe echilibrate
    numele mode-ului n-are nici o relevanta pentru olblueyes
    habar n-are de seasons mode si dupa ce criterii se da oponentii acolo dar hai sa ne plangem aiurea


    robert se refera la seasons mode unde este special facut acel mode ca sa fie echipele echilibrate
    adica joci cu o echipa de 3 stele care ar trebui sa aibe obligatoriu oponent cu o echipa de 3 stele si nu in plus sau minus
    e o problema care trebuie raportata si e bine sa dai si ora exacta a meciului sau meciurilor
    La Season este optiunea de Matchmaking Settings. De acolo se poate seta sa cazi exact cu echipe de x stele. Daca e setat pe Limited expanding de acea cazi cu echipe mai tari.

  20. #1960 SP
    Junior Member juventistu's Avatar
    Nu sunt un novice in aparare dar iau goluri de la un singur jucator pe care nu il pot opri,asta ma enerveaza la culme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 386 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 198 ... LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  2. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  3. FIFA 14 Ultimate Team - Wager Matches By vladydd2011 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 3 Last Post: 10-04-2014, 12:49
  4. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21
  5. FIFA 10 Ultimate Team DLC By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 08-12-2009, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts