Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 90

Thread: Gamescom 2014

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nope... BF Hardline a fost interesant though

  2. #42 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Da, a fost. Nimic foarte interesant, noi info despre Dragon Age, Battlefield, Sims, NHL & FIFA, un MOBA si un RPG online de la Bioware care e PC only pana acum.

  3. #43 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Poze de la Gamescom 2014.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1407930391600.jpg uploadfromtaptalk1407930402642.jpg uploadfromtaptalk1407930414732.jpg uploadfromtaptalk1407930444008.jpg uploadfromtaptalk1407930481786.jpg

  4. #44 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Deja e groaznic aici. Entertainment area e super crowded si se deschide la public maine. Nu voi avea cum sa joc nimic

  5. #45 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Mai multe imagini de la Gamescom.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1408000034699.jpg uploadfromtaptalk1408000015779.jpg uploadfromtaptalk1407999998985.jpg uploadfromtaptalk1408000055173.jpg uploadfromtaptalk1408000063526.jpg uploadfromtaptalk1408000073422.jpg uploadfromtaptalk1408000082014.jpg uploadfromtaptalk1408000095519.jpg uploadfromtaptalk1408000106161.jpg uploadfromtaptalk1408000130797.jpg uploadfromtaptalk1408000146203.jpg uploadfromtaptalk1408000189324.jpg

  6. #46 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Scuzati calitatea. Nexus 5 + shaky hands
    Jurnal de bord. Am reusit sa testez urmatoarele:

    Driveclub- gameplay intre arcade si sim, driving putin mai arcade decat forza horizon, grafica dementiala, masini foarte detaliate, microobiective ingame care fac cursa mai interesanta

    Forza horizon 2 - grafica e sub driveclub, masinile la acelasi grad de detaliu ca si in forza 5, lumea e intradevar deschisa, o tai pe camp cand vrei, ploaia mi s-a parut putin ciudata, avea o lumina pe asfalt si alta pe masina, gameplay excelent

    Oculus rift - necesita acomodare, mie mi s-a parut cam pixelat si obositor pt ochi, personal nu consider ca este viitorul

    Dying light - actiune non-stop, zombie agresivi, combat gameplay foarte bun

    Lotr x ass creed (am uitat titlul exact) - grafica e foarte foarte buna, combat intre ass creed si god of war, contine cateva quick time events

    Nba 2k15 - grafica si gameplay cu mici imbunatatiri

    In rest am vrut pe la unity dar nu era playable, am mai invercat si evolve dar se terminase programul, am trecut pe langa Ed Boon pe scari si cam atat momentan.
    Azi se deschide public si vor tine standurile deschise pana la 8 seara. Nu cred ca voi mai putea juca ceva fiindca eu m-am strecurat pana acum din indulgenta celor care tocmai inchideau statiile dupa program au ceva respect pt ceilalti exponanti.
    All in all, un eveniment super bine organizat, de urmarit obtinerea unui pass de presa sau exhibitor pt a intra miercuri cand nu e deschis publicului. Si asa, miercurea era coada de peste o ora la evolve.

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Spune-ne mai multe despre Oculus Rift te rog... daca te-ai jucat cu el. Ce anume ti-a placut si ce nu? Esti printre putinii de aici care a pus mana pe un Oculus Rift si sunt avid dupa detalii despre el. Thx!

  8. #48 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Am avut acces cam 5 minute la un developer nordic ce demonstra un simulator de ski in zona de business. In zona de entertainment coada era ca la noi la moaste.
    In primul rand claritatea imaginii pt mine a fost putin dezamagitoare. Era relativ pixelat. In al doilea rand toata treaba cu miscat capul pt a privi in jur mi s-a parut putin confuza, plus ca exista un mic lag intre comanda si randare, dar mult mai suportabil decat cel de pe kinect.
    Dar Oculus are si circumstante atenuante, jocul era destul de slabut, controlul fiind destul de haotic.
    In concluzie, e work in progress.
    Am vrut si la morpheus ieri dar aceeasi problema a cozilor

    LE: kitul este relativ usor si foarte comod odata pus pe cap, nu am simtit nici o jena sau greutate pe cap.
    Probabil ca un joc mai bine dezvoltat il va face mai usor de folosit
    Devul reapectiv era un indie sustinut de o autoritate norvegiana ce investeste in game devs. Jocul e pe steam early access si se numeste Snow


    LLE: la valve store ( tricouri si alte porcarioare ) TOTI erau romani, dar nu foarte comunicativi

  9. #49 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    In acest moment e conferinta EA?

  10. #50 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Nu a fost marti? Eram prin zona doar ca nu aveam acces. Era o sala mare acolo si demonstrau in acel moment inquisition

  11. #51 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nerazzurr, a fost EA

  12. #52 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Pt Fifa15 ma interesa ..stiu ca azi trebuia sa fie....

  13. #53 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Fifa 15 l-am vazut jucat in fata mea cam 5 minute la standul Xbox.
    Grafic nu va fi nimic revolutionar, din pacate demo-ul era cu echipe din Bundesliga. As fi vrut sa vad despre noua integrare a premier league si toata autenticitatea pe care o laudau, dar nu era la fata locului.

  14. #54 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Pt Fifa15 ma interesa ..stiu ca azi trebuia sa fie....
    Man, ai ramas in urma. Conferinta EA a fost pe 13 august la ora 11:00. A fost pus si programul pe thread. Si da, au aratat si Fifa 15.

  15. #55 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Aa..ok inseamna ca trailerele postate de EA pe Facebook au fost prezentate acolo....

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Uite ce au prezentat la conferinta EA legat de Fifa 15:


  17. #57 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Zdrutz cand se termina poate ai timp si scrii un articol mai detaliat despre ce ai jucat si parererea ta oricum gj si ajuti mult comunitatea cu astfel de informatii. Ce vis frumos ar fi daca am reusi sa trimitem de fiecare data pe cineva la un astfel de eveniment

  18. #58 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Voi incerca. Mai mult am fost cu privitul si treaba de servici, dar tot am apucat sa totalizez o ora de gaming in total. Revin probabil cu asa ceva saptamana viitoare.

  19. #59 SP
    Member madskills's Avatar
    Ce veste buna in legatura cu "exclusivitatea" urmatorului joc Rise of the Tomb Rider, pe xbox. Exclusivitatea asta se pare ca se aplica doar in perioada sarbatorilor de iarna 2015, dupa care Square Enix pot sa faca ce vor cu jocul lor si sa-l vanda catre orice platforma

  20. #60 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Ce veste buna in legatura cu "exclusivitatea" urmatorului joc Rise of the Tomb Rider, pe xbox. Exclusivitatea asta se pare ca se aplica doar in perioada sarbatorilor de iarna 2015, dupa care Square Enix pot sa faca ce vor cu jocul lor si sa-l vanda catre orice platforma
    r...


    Buna dimineata, nu de alta dar va ca te-ai trezit! Lasa-l incolo de TR, a fost un boom, acum trebuie sa se lase linistea ca altfel cedez nervos daca mai citesc inca 80 de comentarii versus...Pro sau Contra Tomb Raider...

    A fost pana la urma un Gamescom ok din punctul meu de vedere, acum asteptam rezultatele..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Jocurile noi anuntate la Gamescom 2014 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 15-08-2014, 13:16
  2. Replies: 6 Last Post: 14-08-2014, 21:19
  3. Gamescom 2014 - Ghici ciuperca ce-i? By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 24 Last Post: 14-08-2014, 03:10
  4. Replies: 0 Last Post: 12-08-2014, 22:52
  5. Blizzard la gamescom 2014 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 25-06-2014, 08:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts