Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 283 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 ... LastLast
Results 841 to 860 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #841 SP
    Member geo971986's Avatar
    teoretic da ai dreptate insa pe mine cel putin nu ma afecteaza cu nimic ca l-au primit unii inaintea mea iar eu il primesc la timp cum mi-a fost promis. Daca mi s-a promis o data si va fi livrat la acea data, nu prea imi mai pasa ca unii au fost mai norocosi. Sa nu mergem pe ideea "sa moara si capra vecinului"

  2. #842 SP
    Member Viteza's Avatar
    Sa moara capra vecinului! Pun pariu ca daca luai jocul ieri, azi nu postai aici.

  3. #843 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sa ma scuteasca ca nu au produse, probabil se vor gasi si CE-urile in magazin la un pret mai mare cu cateva sute de lei.

    La fel am patit si eu cu MK Course, imi ziceau ca din pacate nu o sa mai aduca produsul (inclusiv vrajeala ca nu se lanseaza pe EU) si sa constat ca erau destule editii in magazine, la un pret cu 300 lei mai mare...

    Si se mai mira de ce prefer sa cumpar din alate parti. In momentul de fata prefer sa cumpar din afara chiar daca dau mai multi bani, atata timp cat nu ajunge nici macar 1 leu la Altex.

  4. #844 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Sa moara capra vecinului (care capra care vecin, am subliniat ca e o practica lipsita de corectitudine dar e greu) cam infrange scopul precomenzii, crezi ce vrei si pierzi si pariul degeaba, nu am chef sa ma duc la o lansare sau la un ,,eveniment obscur" din asta sa-mi dau coate pe la casa si sa cer jocul.
    Din cauza ca e perfect normal sa vinzi jocul inainte de lansare CDPR a dat jos videoclipurile de la arabi cu wild hunt pe xbox one, e foarte ok...

  5. #845 SP
    Member geo971986's Avatar
    Oricum eu am sacu' de injuraturi pregatit pt altex in cazul in care nu vine maine....sa vedem.

  6. #846 SP
    Member Viteza's Avatar
    Eveniment obscur? Sa stii ca nu s-au facut sedinte de spiritism sau alte chestii. Au fost niste oameni normali si atat. Ce fel de eveniment de anvergura ai fi vrut? Un eveniment unde sa ne dam coate cu pustii de 12-15 ani care vin pentru mokangeli sau ce? Pe bune de mai inteleg ceva din acest spirit romanesc. Am inteles 'frustrarea' ta, dar nu inteleg de ce ar fi lipsa de corectitudine. Precomanda iti asigura jocul in ziua lansarii. Atata vreme cat primesti jocul maine, nu vad problema. Faptul ca unii oameni se lupta pentru ca gamerii sa primeasca mai mult, mai repede, mai bun, mie nu mi se pare o problema...

  7. #847 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Baieti, mi se pare ca aratati aiurea cu degetul. Jocul s-a dat mai devreme pentru membrii unei comunitati de gaming, iar aceasta veste s-a transmis si aici. Crezi ca oamenii aia nu isi facusera precomenzi de dinainte sa afle ca va avea loc acest early access? Unii din ei aveau precomanda de juma de an. Dar este irelevant, ideea e ca daca vroiai sa il iei si tu mai devreme, te duceai foarte frumos la MG. Chit ca ei au spus ca jocul il vor putea lua doar cei care fac parte din comunitatea respectiva, au putut si altii sa-l ia.

    Nu ma intelege gresit, nu iau apararea nimanui. Dar nu ar trebui sa te intereseze pe tine ca unii fac rost de el mai devreme din moment ce tu deja erai impacat cu ideea ca ai facut precomanda si il vei primi azi sau maine. Daca nu il vei primi azi sau maine, atunci da, poti sa te duci la Altex si sa le dai in cap.

  8. #848 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    In contextul exemplificat de mine, obscur are sensul de ascuns, pentru ca daca te duci sa ceri la casa un joc care nu e in magazin ce inseamna? Spiritul Romanesc in special cand trebuie sa traduci limba romana...ca tie nu ti se pare o problema nu inseamna ca nu e o problema, problema e ca ei nu se lupta asa cum spui tu ci se lupta sa faca niste bani inainte de data la care ar trebui conform intelegerii cu furnizorul/producatorul sa vanda produsul respectiv.

  9. #849 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Deja se ajunge incet incet la offtopic nu mai bine se discuta pe celalat topic despre altex si precomenzi? Nu de alta dar prefer sa vad postari despre joc nu relatii cu clientii.

  10. #850 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    mie putin imi pasa ca l-au primit unii inainte atata timp cat imi va fi livrat marti cum mi s-a promis. Daca intarzie marti atunci da, devine o problema pentru ca se subintelege ca nu au tinut cont de regulile unei precomenzi si au prioritizat pe altii. Altfel totul e ok, presupun by default ca au stoc suficient ca si precomenzile sa fie onorate la timp si din cauza asta si-au permis sa il vanda in magazin mai devreme. Chiar daca vorbim de Altex si stiu cat de neseriosi sunt, le acord prezumtia de nevinovatie pana la caz contrar.
    Nu, nu e asa. Si daca primesti jocul marti, nu inseamna ca i-au prioritizat pe altii. La fel cum nu inseamna nimic nici ca unii au reusit sa aiba jocul de ieri. Ma amuza cum inca puneti problema de parca exista vreo logica in politica de livrare, respectiv vanzare Altex. Dupa ani si ani de probleme cu ei, dupa sute si sute de pagini pe thread-urile respective, dupa mii de precomenzi neonorate, comenzi nelivrate sau anulate fara absolut niciun motiv, ma intreb DE CE. De ce mai comandati de la ei, de ce le mai acordati prezumtii de nevinovatie si de ce mai intrati in contact cu ei. E exact ca si cum ti-ai face de lucru cu niste maimute. Diferenta e zero. Da, stiu ca au preturi bune uneori, dar din experienta mea cu ei si din a voastra, a tuturor, trag concluzia ca sunt atat foarte rau intentionati, cat si teribil de prosti.

    Luati-va de la eMag (nu ca ei ar fi fara cusur, dar ani lumina in fata Altex ca seriozitate si promptitudine) , comandati-vi-l din strainatate, luati-l digital. Aveti o tona de variante, dar nu va mai faceti rau singuri, nu mai pierdeti timp cu ei si nici bani cu ei. Munciti toti pentru banii aia. De ce sa ii lasati pe nemernicii aia sa isi bata joc de ei si de voi? Dati 10%, 15% din valoarea produsului in plus si comandati-l din alta parte. Suntem atat de familiarizati cu comicaria Altex si Media Galaxy, iar nenumaratele pagini de discutii de pe forum sunt dovada acestui lucru.

    Si repet : nu exista logica. Exista doar prostie, indiferenta, atitudine nesimtita fata de client si renumele pe care pana in ziua de azi nu inteleg cum au reusit sa si-l faca.

  11. #851 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    Mi s-a confirmat comanda. Verificati-va mail-ul.
    " Produsele comandate:
    JOCPS4WITHCH3WH The Witcher 3 - Wild Hunt D1 Edition PS4 1 buc.

    Daca ai intrebari despre comanda, contacteaza-ne prin intermediul formularului de contact sau la telefon: 021 9198.
    Program:
    Luni - Vineri: 08.00 - 22.00
    Sambata: 08.00 - 16.00

    In cazul in care comenzile nu pot fi onorate din cauza lipsei stocului pentru produsele/serviciile achizitionate, vei fi informat despre acest aspect in cel mai scurt timp. De asemenea, pentru comenzile care au fost deja achitate, sumele de bani vor fi rambursate fara costuri suplimentare. Ne cerem scuze pentru eventualele neplaceri si te asiguram ca facem tot ce este posibil pentru a ne imbunatati permanent serviciile.
    Iti multumim!
    Echipa Altex. ". Sper sa fie onorata.

  12. #852 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Guys please, cum a zis si PoisonRemedy daca tot continuam cu discutia despre comenzi, etc.. haideti sa mergem pe threadul dedicat sa nu mai facem off-topic.

    Rog un moderator sa mute posturile de la Wild Hunt referitoare la precomanda si dezbaterea de comenzi precomenzi Altex aici, va multumesc anticipat.
    Later edit, mi-am facut acum precomanda si la emag cu intentia de a sustine emag in detrimentul altex, am constatat ca OEE are dreptate.

    Uite asta e problema Molurus ca ne-am saturat de scuze pana peste cap, noi nu mai vrem scuze vrem solutii.

  13. #853 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu am avut precomanda la jocul asta de ceva vreme la Altex. Vineri am facut si la emag, sa nu am vreo surpriza de la Altex, dar sambata am primit mail de confirmare si eram sigur ca se va livra la timp, cum s-a intamplat si cu MKX, dar am aflat de posibilitatea de a il ridica mai devreme si am facut-o. Decat sa va plangeti aici ca de ce au oferit jocul mai devreme, puteati sa va duceti si voi ieri sa il luati. Da, s-a facut asta doar in Buc, dar si pt ca aici este piata cea mai mare si locatia unde se fac lamsarile.
    Dupa ce am luat jocul din magazin, am vb cu Altex si emag si am anulat comenzile, sa nu pun oamenii degeaba pe drumuri. Eu zic sa asteptari pana maine seara, iar daca nu vine precomanda confirmata, sa va plangeti.

  14. #854 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Sa moara capra vecinului! De ce numai in Bucuresti se vinde inainte? huoooo
    Hai ca nu e "dracu" chiar asa de negru, mie ultimele comenzi de la Altex ce le-am facut mi-au ajuns ok, atata timp cat am confirmat precomenzile. Si am vazut o inbunatatire la sitemul de confirmare al precomenzilor in sfarsit, am primit un mail cu un link direct care activa confirmarea precomenzii la Witcher 3, ceea ce a fost frumos tre sa recunosc. In sfarsit am scapat de formularul pacii ce trebuia sa-l completam pt confirmare
    Nici pe mine nu ma deranjeaza ca l-au dat otara mai repede in magazine pt fanii infocati, mie ciuda ca numai la Bucuresti se fac chestii dinastea, pe la Timisoara nu am vazut niciodata macar un event ceva de lansare la vre-un joc Sper sa-mi vina jocul maine sau poimaine cel tarziu ca altfel fac urat

  15. #855 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tipul de il vinde nu l-a luat de la altex, e confirmat

  16. #856 SP
    Member Viteza's Avatar
    Cu siguranta se vor organiza aceste "early launches" si in tara in masura in care exista doritori

  17. #857 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Linistiti-va.

  18. #858 SP
    Member yarbaverde's Avatar
    Tocmai ce am primit si un AWB pentru precomanda de la Witcher la care scrie Manifestat nepreluat, totul spre bine sa speram

  19. #859 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Stie cineva daca se mai poate cumpara TW de la MG Orhideea si astazi?

  20. #860 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by yarbaverde View Post
    Manifestat nepreluat
    Asa-mi scrie si mie in cont iar cand bag AWB-ul pt. verificare imi scrie ca nu-i in baza de date.

    ...asteptam


    Cum am asteptat atatia ani mai pot astepta cateva zile, ca nu mor si n-am nici 2 ani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 283 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts