Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 283 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 ... LastLast
Results 821 to 840 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #821 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/
    18. Nu folositi functia "Reply With Quote" pentru a raspunde unui mesaj imediat anterior, exceptie facandu-se atunci cand selectati in Quote doar o anumite parte din mesajul anterior.
    Folositi si voi butonul de Reply...

  2. #822 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Folositi si voi butonul de Reply...
    Bine sefu'!

  3. #823 SP
    Junior Member Cristi_X's Avatar
    Acuma m-au sunat si pe mine ca nu o sa primesc Witcher 3 CE

  4. #824 SP
    Member kinezu's Avatar
    Si pe mine m-au sunat ieri. Sper sa nu faca acelasi lucru si cu Phantom Pain ...

  5. #825 SP
    Junior Member chris_t's Avatar
    Mie mi-au livrat joi Grid Autosport, la 60 lei. Pe folia de plastic era încă stantat prețul vechi, 189.

  6. #826 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu am impresia ca Altex & MediaGalaxy vor sa faca absolut tot ce se poate pentru a-si pierde toti clientii fideli ce fac precomenzi. Mi se pare o nesimtire maxima ca mie care ti-am facut pre-comanda la The Witcher si platit in avans sa nu-mi trimiti jocul dar in schimb sa-l vinzi deja in magazine fara niciun fel de jena - si cu 2-3 zile inainte de lansare! E penibil si cred ca dupa aceasta comanda o sa prefer sa cumpar de oriunde din alta parte numai de la ei nu!

  7. #827 SP
    Member Snake's Avatar
    @RvsS: ce spuneai man de seriozitate maxima si ca lucrurile se vor vedea schimbate in bine la The Witcher 3? Ti se pare OK ca Altex vinde jocul in magazine cu 3 zile inainte de lansare iar cei care au facut pre-orders asteapta ca prostii? A nu se intelege gresit: ma bucur pentru cei care au cumparat jocul direct din magazin, dar pe de alta parte imi dau seama ce flegma mi-am luat (din nou) in fata pentru ca am indraznit sa fac pre-order la ei! Nu se va mai intampla - retail-ul in Romania e o gluma proasta!

  8. #828 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Sunt 100% de acord cu Snake, normal cei cu precomanda trebuia sa il primeasca cu 1-2 zile mai devreme, in schimb au decis ca un grup mic de oameni sa il cumpere inainte de cei cu precomanda, daca erau seriosi invitau pe cei cu precomanda dupa adresele cele mai apropiate si le vindeau jocul atunci.

  9. #829 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta pentru ca cei care l-au tot criticat aici, cand au prins oportunitatea, in loc sa fara repede reclamatii la ANPC, chiar si CD Project sau game distribution (sau cine se ocupa de distribuire), pentru a penaliza, cumva, Altex, au preferat sa ia jocul si sa se declare multumiti.

    Ideea e ca, la fel ca in orice, noi vedem doar partea negativa si doar aia ne deranjeaza, dar cand este ceva pozitiv, nu vad p-aici sa ridice in slavi sau sa multumeasca. Dar stai sa vezi de maine, din partea celor care nu au primit jocul in ziua lansarii, cate comentarii negative.

  10. #830 SP
    Junior Member Cristi_X's Avatar
    Normal ca o sa apara comentarii si reclamatii la protectia consumatorul, pentru ca daca ai fi ca mine sa iti pre-comanzi jocul cu 11 luni inainte si sa te sune cu 5 zile inainte de lansare sa te anunte ca nu o sa iti primesti produsul, crede-ma ca ai fi nervos si frustrat. Pe lang asta mi-am luat concediu ca sa pot sa ma joc.
    Este a 2-a comanda pe care mi-o anuleaza luna asta din lipsa de stoc. Puteau sa ma anunte mai din timp ca nu o sa aduca witcher ca sa mai am sanse sa il comand din alta parte. Acum o sa stau si o sa frec menta in concediu pentru ca ei is inapti. Iar cand vezi la altii cum merg si isi cumpara inainte de lansare, iti vine sa dai foc la magazin. Nu inteleg de ce le iei apararea, ca au dat cu bota-n balta maxim.

  11. #831 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca e cazu sa stai sa freci menta pentru ca nu-ti livreaza ei produsul, din moment ce-l vor avea in magazin incepand de maine si chiar mai mult decat atat, daca il vrei chiar mai ieftin, cauta maine pe olx.

  12. #832 SP
    Junior Member Cristi_X's Avatar
    O sa aiba in magazin collector's edition? Nu prea cred din moment ce au anulat comenzile...

  13. #833 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aaaa, pai ala s-a zis de la inceput (cel putin RvsS a spus de cateva luni bune), ca nu vor ajunge destul de multe in tara. Si cred ca de la oricine ai fi comandat, inclusiv gamerland, ti-ar fi anulat precomanda. Asa se intampla cand editia de colectie este limitatat. N-ai ce sa faci.

    Dar daca tot ti-ai luat concediu, ia-ti jocul simplu si bucura-te de el. Ca nu cred ca ai nevoie de statueta, ca sa te bucuri de joc...

  14. #834 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Eu mi-am facut precomanda la ei cred ca la cateva minute de cand a aparut collectors edition-ul pe site...conteaza? NU! comanda anulata lipsa stoc bla bla...nu respecta o ordine a comenzilor/precomenzilor...e un haos total la ei...cateodata am impresia ca mai bine comand ceva cat mai tarziu ca am sanse mai mari sa-mi primesc comanda decat daca comand din timp...fu..ing pathetic....

  15. #835 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry Snake si Twiztid... se pare ca la noi cuvantul "precomanda" e prea complicat. Vorba lui Grey "la noi daca vrei joc nu faci precomanda, te duci cu 2 zile inainte de lansare la altex. Lasi si de-o ciocolata angajatului de pe acolo si te suna el data viitoare". Ca pe vremea lui Ceasca... de ne lasam loc la zahar/faina...

  16. #836 SP
    Junior Member Cristi_X's Avatar
    Chiar is de accord cu MonkY

  17. #837 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    nu sunt de acord, cei cu precomanda il primesc in ziua lansarii sau a2 zi asa mi se pare corect

  18. #838 SP
    Member Viteza's Avatar
    Eu inteleg frustrarile, pentru ca sunt si eu patit cu precomanda la TLOU, si am primit jocul cu 3 zile intarziere. Dar pe cealalta parte, mereu vor exista nemultumiti: daca intarzie jocul e rau, daca il iei prea devreme e rau, daca il ia altul inaintea ta, e de rau...parca e prea romanesc stilul asta cu capra vecinului. Cred ca d-aia nu putem avea lucruri bune si frumoase...

  19. #839 SP
    Member geo971986's Avatar
    mie putin imi pasa ca l-au primit unii inainte atata timp cat imi va fi livrat marti cum mi s-a promis. Daca intarzie marti atunci da, devine o problema pentru ca se subintelege ca nu au tinut cont de regulile unei precomenzi si au prioritizat pe altii. Altfel totul e ok, presupun by default ca au stoc suficient ca si precomenzile sa fie onorate la timp si din cauza asta si-au permis sa il vanda in magazin mai devreme. Chiar daca vorbim de Altex si stiu cat de neseriosi sunt, le acord prezumtia de nevinovatie pana la caz contrar.

  20. #840 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    nu sunt de acord, cei cu precomanda il primesc in ziua lansarii sau a2 zi asa mi se pare corect
    Esti de acord ca fara precomanda si cu sfidarea unor reguli impuse de producator unii sa le primeasca mai devreme printr-o manevra a magazinului...QED I rest my case, trebuia din nou sa nu uit ca traiesc in Romania.
    @geo971986 s-au incalcat deja, unii oameni care nu au avut nicio precomanda au primit produsul inainte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 283 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts