Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 283 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 82 132 ... LastLast
Results 621 to 640 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #621 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by Enkidu View Post
    Astia de la Altex/MG duc nesimtirea si prostia la noi cote...pe scurt am facut rezervare la DS2 in MG Orhideea ieri (dupa o precomanda facuta in 24 martie pe principiul cu cat mai tarziu precomanda cu atat ai mai multe sanse sa primesti jocul in ziua lansarii....vise care devin reale doar lui Monky),nu ma asteptam sa ma contacteze chiar pe 2 aprilie sa merg sa ridic rezervarea dar nici pe 3 aprilie nu am fost bagat in seama asa ca pe la 15 am sunat la 021 9196 si un nevinovat mi-a spus sa fac rezervare la alte magazine ca poate ma baga aia in seama....
    Asa ca m-am dus la MG Orhidea unde evident jocul zacea pe raft, am cerut sa vorbesc cu responsabilul /seful magazinului ,un sinistru care nu a fost in stare sa lege 2 fraze coerente,carui i-am cerut sa-mi explice de ce daca am rezervare in magazin de aproape 24h si produsul este in raft nu am fost anuntat ,asa cum suna mailul de rezervare,sa vin sa ridic produsul? A raspuns ,dupa multe aberatii, "Trebuia sa mai sunati dvs. din cand in cand"......moment un care am vrut sa-i iau capul de pe umeri....cu o ultima farama de luciditate m-am intors si am plecat,ca altfel faceam Pastele la parnaie,......retineti RESPONSABILUL DE MAGAZIN DE LA MEDIA GALAXY ORHIDEEA!

    Daca nu ai primit si al doilea mail, rezervarea nu era valabila. Numai dupa ce primesti al doilea mail, rezervarea e valida.

    Primul mail primit de la ei este un mail automat trimis la cateva secunde dupa ce se da rezervare in magazin si nu este un mail de rezervare efectiva in magazin.

  2. #622 SP
    Junior Member Enkidu's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    Daca nu ai primit si al doilea mail, rezervarea nu era valabila. Numai dupa ce primesti al doilea mail, rezervarea e valida.

    Primul mail primit de la ei este un mail automat trimis la cateva secunde dupa ce se da rezervare in magazin si nu este un mail de rezervare efectiva in magazin.
    Stiu ca nu reusesc sa ma fac intodeauna inteles,dar eu tocmai asta am spus ca intre mailul automat care nu inseamna rezervarea efectiva si momentul in care eu am fost in MG si ei avea jocul pe raft au trecut aproape 24h fara ca eu sa fi fost anuntat prin mail,mesaj sau telefon ca pot sa vin sa ridic rezervarea asa cum suna mesajul lor:
    "Iti multumim pentru rezervarea plasata pe site-ul Altex pentru magazinul Mediagalaxy Bucuresti Orhideea!
    Numar rezervare: xxxxxxxxxx
    1. JOCPS4DKS2SOTFS - Dark Souls 2: Scholar of the First Sin PS4 - 1 buc - 199,90 lei
    In cel mai scurt timp veti primi un mesaj de confirmare a disponibilitatii produsului, apoi va asteptam in magazin pentru ridicarea produsului rezervat in urmatoarele 24h.

    Pentru nelamuriri sau detalii suplimentare, ne puteti contacta prin intermediul formularului de contact: "

    Deci ei aveau produsul DISPONIBIL ,dar conform individului de acolo trebuia sa sun eu din cand in cand sa intreb daca pot sa vin sa-l iau..dar stiti ce, nici nu mai conteaza, deja regret ca am postat,mai bine sa vedeam partea plina a paharului (cum spunea un filozof)
    si sa-i multumim lui Altex ca ne aduce jocuri si ipocrizia e direct proportionala cu interesu.

  3. #623 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Enkidu View Post
    dar stiti ce, nici nu mai conteaza, deja regret ca am postat,mai bine sa vedeam partea plina a paharului (cum spunea un filozof)
    Acum vad ca la misto-uri te pricepi... dar avand in vedere propriile tale cuvinte despre PS4:
    Quote Originally Posted by Enkidu View Post
    Nu trebuie sa ai un IQ impresionant ca sa-ti dai seama ca si PS4 si X1 sunt 2 tzepe date la nivel mondial!
    ... sunt curios: acum PS4 nu mai e "tzeapa la nivel mondial" de esti asa stressat ca nu-ti vine jocul de PS4?

  4. #624 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    eu de fiecare data cand am facut rezervare cu ridicare din magazin, m-am dus a doua zi sau chiar in ziua respectiva sa-l caut/ ridic, si nu am avut probleme, nici nu a apucat cineva sa ma sune sau sa-mi trimita mail sau sms ca sa vin sa-mi ridic comanda...
    angajatii au salarii mici si mai castiga putin comision din vanzari, care este destul de mic (am aplicat odata la ei si am fost la interviu), majoritatea fiind pe cartea de electrocasnice/multimedia,deci gameingul este undeva pe la sfarsitul lantului, asta in cazurile in care exista un om pe partea de gaming.
    cum zicea si MonkY, logistica zerom, coordonare in magazin la fel ...

  5. #625 SP
    Junior Member Enkidu's Avatar
    Off maestre,ce are sula cu prefectura?N-am vorbit la misto si am trecut de mult de varsta cand ma stresam ca nu vine jocul ,da eu cred ca-i inteles foarte bine situatia si inca odata regret ca am adus-o in discutie.

  6. #626 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Lasand la o parte coordonarea in magazin care lasa de dorit , au preturi foarte bune , asta pentru clientii care platesc comoditatea ( adica pot sa iau produsu x-y din alta parte da astept 3-4 zile pana imi ajunge) . Asa ma duc frumos in magazin si iau produsu direct din raft .Si de exemplu cu cei din Arad chiar nu am avut probleme.

  7. #627 SP
    Junior Member catalynu's Avatar
    Eu sunt multumit de Altex. Am comandat vineri 03.04.2015 Driveclub Special Edition PS4 la promotie 100 ron iar sambata la ora 09.00 a ajuns jocul la mine.

  8. #628 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Lasand la o parte coordonarea in magazin care lasa de dorit , au preturi foarte bune , asta pentru clientii care platesc comoditatea ( adica pot sa iau produsu x-y din alta parte da astept 3-4 zile pana imi ajunge) . Asa ma duc frumos in magazin si iau produsu direct din raft .Si de exemplu cu cei din Arad chiar nu am avut probleme.
    Aici se vorbeste despre magazinul online. Majoritatea ofertelor sunt online. Majoritatea problemelor sunt cu magazinul online. In magazinul fizic nu prea vad ce probleme sa fie. Intri, alegi produsul din raft, platesti si mergi mai departe.

  9. #629 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt si acolo probleme de genul "iei jocul din raft cu pretul 89.90 RON, ajungi la casa si apare pretul 289.90 RON"... dar da, ai dreptate, problemele mari sunt pe online, in special pe zona de comenzi/precomenzi.

  10. #630 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Cu MediaGalaxy/Altex am avut parte si de surprize placute, gen 50lei pret lipit pe joc, ajung la casa si de fapt costa 25lei

  11. #631 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Peste tot sunt probleme de genul asta. Inclusiv "in afara". Sa vedeti voi probleme de garantie in Germania, sau lipsa de profesionalism. Am avut cateva experiente neplacute cu nemtii. Italia nu mai zic, Franta la fel, i-mi este frica sa mai trimit colete acolo, am ajuns sa banez Franta si Italia pe ebay.

    Dupa umila mea parere, noi ca persoane si magazinele fizice si online sunt pe drumul cel bun. Nu cunosc mecanica acestor magazine, dar avand o afacere proprie de mici dimensiuni, inteleg cand se manifeste astfel de probleme logistice.

  12. #632 SP
    Member snpz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sunt si acolo probleme de genul "iei jocul din raft cu pretul 89.90 RON, ajungi la casa si apare pretul 289.90 RON"... dar da, ai dreptate, problemele mari sunt pe online, in special pe zona de comenzi/precomenzi.
    Daca nu ma insel, sunt obligati sa iti vanda jocul la pretul afisat pe eticheta

  13. #633 SP
    Admin MonkY's Avatar
    CrysMM: nu stiu ce experiente ai avut tu pe-afara, insa mie mi-au acceptat in Germania si UK la garantie produsele folosite vai de mama lor... inlocuite INSTANT cu un produs nou (ba chiar de pe Amazon si eBay am primit produsele de schimb inainte sa le trimit pe cele defecte). In Romania (vezi eMag), m-au trimis acasa pentru ca nu aveam nu stiu ce plastic de protectie pe produs. La PCGarage mi-au zis ca "de unde sa stie ei ca nu e vina mea, a clientului" si mi-au pus placa de baza in brate, venita defecta... Mediadot a disparut sediul de service cu totul, ca sa aflu ca s-au vandut de n ori intr-un an (probabil pentru a scapa de taxe, impozite si garantii)... La Altex cand am dus un Xbox 360 la garantie, se uita tipul de la service de parca i-am dus un OZN... ma intreba "ce i-ati facut de l-ati stricat?" si cauta infrigurat un buton de power. Domo care dupa ce mi-a livrat televizor cu gaura in el, pana nu i-am amenintat cu datul in judecata, nu mi l-au schimbat... and so on. Am sute de cazuri, daca incep sa le povestesc facem "Valea Plangerii".

    Singurii din Romania unde service-ul a fost impecabil, cel de la service-ul autorizat Apple. Acolo n-au stat la discutii. Mi-au schimbat si de 5 ori pana am avut produsul perfect. Ah, si de ce sa mint... si service-ul Peugeot. In rest, orice... numai la garantii sa nu ajungi.

    Cat despre noi, ca si comunitate... si ca oameni, aici sunt de acord. Am incercat sa promovam originalele... nu acceptam tzeparii... incercam sa fim cat mai seriosi cand facem o tranzactie. Aici da, si eu cred ca suntem pe drumul cel bun. Din pacate am observat ca tzeparii au fugit pe olx & co...

    Ai dreptate snpz... insa dupa ce te tine vreo ora pe la casa de marcat, pentru ca nu se gaseste o persoana capabila sa efectueze modificarea in sistem... ti se ia de orice achizitie.

  14. #634 SP
    Junior Member crushburn2003's Avatar
    Am comandat si eu de la altex Diablo III : Ultimate Evil Edition PS3 | ALTEX
    si surpriza in loc de varianta de PS 3 am primit varianta PC ....si stai si dai telefoane, ma puse sa fac sesizare si sa cer retur, a patit cineva asa ceva, daca da cum se rezolva?

  15. #635 SP
    Junior Member catalin0009's Avatar
    eu am patit ceva asemanator....in loc de varianta de ps3, am primit una de xbox 360
    s-a rezolvat in urma unui telefon la ei, in 2 sau 3 zile....nu mai stiu exact....curierul mi-a adus varianta de ps3 si eu am inapoiat-o pe cea de xbox...nu am desigilat jocul (era o varianta de colectie) - asta a fost o conditie obligatorie...
    sa nu-l desigilezi !!!

    asta a fost la altex....

    in schimb la emag...mi-au trimis o versiune standard, desi eu comandasem si platisem una special....
    a trebuit sa-l fac colet , sa-l trimit prin curier si abia dupa ce au primit jocul inapoi....mi-au restituit banii pt ca "nu mai era pe stoc" vers. dorita de mine....

  16. #636 SP
    Member Aliosa's Avatar
    La 7.11 min. am rezervat un Call of Duty: Advanced Warfare - Day Zero Edition de PS3 la 49,90 lei in MG Orhideea, ca doar acolo mai erau.
    Am primit acum mail de la ei ca ... produsul nu este disponibil.

  17. #637 SP
    Junior Member crushburn2003's Avatar
    sa rezolvat problema... azi a venit curierul si a ridicat jocul pc si mi-a dat varianta pentru PS3...ieri am sunat la ei si m-au pus sa fac pe siteu la ei sesizare.....

  18. #638 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Cei care au comandat CoD: AW day zero sa sune la altex ca nu va confirma comanda pe mail. Eu am sunat si oricum nu au produsul, nu l-au avut niciodata cred, s-au oferit sa imi dea CoD: AW (cel simplu la 99 de ron) si am acceptat.
    Hope it helps.

  19. #639 SP
    Junior Member EuGeniu's Avatar
    2 aliosha Ti-au oferit CoD AW la pretul de pe site (100 lei), sau la pretul de 50 lei ?

  20. #640 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by aliosha View Post
    Cei care au comandat CoD: AW day zero sa sune la altex ca nu va confirma comanda pe mail. Eu am sunat si oricum nu au produsul, nu l-au avut niciodata cred, s-au oferit sa imi dea CoD: AW (cel simplu la 99 de ron) si am acceptat.
    Hope it helps.
    Norocos, uite la mine: #104246284 - Comanda anulata. Fara sa fiu sunat, anuntat, mail, etc. Incredibil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 283 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 82 132 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts