Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 283 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 ... LastLast
Results 601 to 620 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #601 SP
    Admin MonkY's Avatar
    I-am laudat pentru ca mi-au trimis Dark Souls 2 de PS4 cu 2 zile inainte de lansare (venit si platit acum 2 zile). Azi primesc email: "Produsul precomandat de dvs. Dark Souls 2: Scholar of the First Sin PS4 a intrat in stocul nostru. Va multumim!". E cam haos pe-acolo...

  2. #602 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    In mod normal daca nu plateai dinainte acum trebuia sa confirmi comanda?

  3. #603 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    E oare adevarat? Mass Effect Remastered Trilogy PS4 la Altex disponibil incepand cu 01.09.2015

  4. #604 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    nu neaparat. se poate sa fie doar o data de referinta

  5. #605 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cred ca mai mult se referea daca e pe bune ca scot cele 3 jocuri remastered.

  6. #606 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    deci comanda facturata ieri (din Bucuresti), awb azi , insa comanda cred ca se livreaza maine(sau poate nu)..misto.

    asadar , ca sa-ti ajunga o comanda din depozit Bucuresti in Bucuresti dureaza 3 zile , servicii premium.

  7. #607 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    astia de la Nemo is mai pierduti ca pestele. ca el nu stie adresa si sa il indrum eu...

  8. #608 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit ca pe cei de la Cargus nu-i bate nimeni. Mi-au adus zeci de colete, dar ei in continuare nu gasesc adresa. Ba mai fac si figuri ca eventual sa ies in strada, ca ei sunt cu masina. Nu stiu cum de Fan reuseste de fiecare data si ei nu...

  9. #609 SP
    Junior Member EuGeniu's Avatar
    De acord, cand comand ceva de la emag, curierul imi aduce pachetul in fata usii, iar astia de la altex mereu ma suna si ma roaga sa ies la bulevard...Si ma enerveaza ca ma suna cu 2-3 minute inainte sa ajunga, de parca eu n-am ce face si stau toata ziua acasa, cu gandul doar la ei

  10. #610 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Nu te suna aia de la Altex, te suna un curier. Nu are treaba emag-ul sau Altex cu asta. Eu de la emag primesc prin Fan si Cargus, depinde de valoare, volum, probabil si de depozit. De la Altex primesc numai prin Nemo. Eu locuiesc in mediul rural, le-am explicat odata telefonic cum sa ajunga la adresa mea si de atunci ma suna numai sa ma anunte ca vin.


    Asta cu sunatul inainte o patesc si eu. Nu ma suna dimineata ci atunci cand se apropie de mine. De la emag stiu cand trebuie sa soseasca o comanda, de la Altex nu. Am primit comanda de la ei in 1 zi, 2 zile, 3, 4, pana la 14 zile , deci este aleator.


    Prin Nemo primesc colete de la cativa distribuitori, acolo este alta treaba, ma suna distribuitorul cand sa astept coletul, si se respecta. Am stat odata o zi intreaga si nu a venit, fara telefon, fara nimic. A doua zi au venit, nu mai eram in localitate, a treia zi nu m-au sunat, au venit, tot eu eram vinovat, nu am ridicat coletul, a fost un scandal. Nu mai stiu ce curier era, acum am impresia ca nu mai exista. M-au sunat de la Bucuresti sa le explic exact cum a stat treaba, dupa 4 zile a venit un reprezentatnt al lor, nu stiu de unde era, am stat de vorba si cu asta, l-au pus pe liber pe acel angajat. Sincer nu mi-a parut rau, ma saturasem de el. Numai figuri facea.

  11. #611 SP
    Junior Member Enkidu's Avatar
    Astia de la Altex/MG duc nesimtirea si prostia la noi cote...pe scurt am facut rezervare la DS2 in MG Orhideea ieri (dupa o precomanda facuta in 24 martie pe principiul cu cat mai tarziu precomanda cu atat ai mai multe sanse sa primesti jocul in ziua lansarii....vise care devin reale doar lui Monky),nu ma asteptam sa ma contacteze chiar pe 2 aprilie sa merg sa ridic rezervarea dar nici pe 3 aprilie nu am fost bagat in seama asa ca pe la 15 am sunat la 021 9196 si un nevinovat mi-a spus sa fac rezervare la alte magazine ca poate ma baga aia in seama....
    Asa ca m-am dus la MG Orhidea unde evident jocul zacea pe raft, am cerut sa vorbesc cu responsabilul /seful magazinului ,un sinistru care nu a fost in stare sa lege 2 fraze coerente,carui i-am cerut sa-mi explice de ce daca am rezervare in magazin de aproape 24h si produsul este in raft nu am fost anuntat ,asa cum suna mailul de rezervare,sa vin sa ridic produsul? A raspuns ,dupa multe aberatii, "Trebuia sa mai sunati dvs. din cand in cand"......moment un care am vrut sa-i iau capul de pe umeri....cu o ultima farama de luciditate m-am intors si am plecat,ca altfel faceam Pastele la parnaie,......retineti RESPONSABILUL DE MAGAZIN DE LA MEDIA GALAXY ORHIDEEA!

  12. #612 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cred ca va inflamati cam mult pentru prea putin. Uitati ca in mediul retail nu veti gasi neaparat absolventi de master si 2 facultati. Chiar si sefii de magazin. Nu zic ca e ceva de rau, cunosc oameni care nu au facultate si sunt niste oameni de nota 20. Si eu am intalnit angajati cu care nu se poate discuta, care nu leaga 2 cuvinte cu franghia in buzunar, habarnisti. Retineti ca ei nu sunt platiti sa stie chiar tot ce tine de vanzari, rezervari online si toate produsele pe de rost. Nici salariul nu cred ca ii motiveaza la mai mult, dar asta e alta discutie.

    Ideea pe care voiam sa o expun este ca turbam prea repede pentru niste simple jocuri. Ca pana la urma, astea sunt. Jocuri. Sa te joci, sa te simti bine. Nu e un rinichi care iti salveaza viata, nu este transplant de maduva. Sa spui ca vrei sa le iei capul pentru ca ar fi incompetenti, este cel putin exagerat. Daca tu esti un om de o calitate mai buna ca cel din fata ta, vei face 180 de grade sau vei cauta alte solutii. Vei evita prostia. Cel putin asa fac eu.

    Si ca un mic pont:
    Attached Images Attached Images banksy-nyc-25-grumpier-truck.jpg

  13. #613 SP
    Junior Member Enkidu's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Cred ca va inflamati cam mult pentru prea putin. Uitati ca in mediul retail nu veti gasi neaparat absolventi de master si 2 facultati. Chiar si sefii de magazin. Nu zic ca e ceva de rau, cunosc oameni care nu au facultate si sunt niste oameni de nota 20. Si eu am intalnit angajati cu care nu se poate discuta, care nu leaga 2 cuvinte cu franghia in buzunar, habarnisti. Retineti ca ei nu sunt platiti sa stie chiar tot ce tine de vanzari, rezervari online si toate produsele pe de rost. Nici salariul nu cred ca ii motiveaza la mai mult, dar asta e alta discutie.

    Ideea pe care voiam sa o expun este ca turbam prea repede pentru niste simple jocuri. Ca pana la urma, astea sunt. Jocuri. Sa te joci, sa te simti bine. Nu e un rinichi care iti salveaza viata, nu este transplant de maduva. Sa spui ca vrei sa le iei capul pentru ca ar fi incompetenti, este cel putin exagerat. Daca tu esti un om de o calitate mai buna ca cel din fata ta, vei face 180 de grade sau vei cauta alte solutii. Vei evita prostia. Cel putin asa fac eu.

    Si ca un mic pont:
    Lasa-ma sa ghicesc,esti angajat la ALTEX,nu?Imi pare rau ca nu ai inteles esenta,stiu ca nu e vorba de rinichi si maduva, e vorba de respect,despre cum se face comert si nu in ultimul rand de bun simt elementar,am uitat sa precizez ca pe toata durata discutiei individul a fost foarte iritat si sunt convins ca daca era magazinul lui ma dadea afara cu bodyguardu ca am indraznit sa-i cer explicatii!!
    Iar in expresia "sa-i iau capul de pe umeri" chiar daca invizibile ghilimelele existau!

  14. #614 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Nu toate magazinele Altex suna ca sa confirme rezervarea. Cand mai rezervam in Orhideea dadeau doar mail. La fel si in Titan Iris. In Liberty obisnuiau sa sune. Oricum, mi s-a intamplat sa fiu sunat dupa ce am si ridicat produsul respectiv asa ca nu prea ma bazez pe inteligenta angajatilor Altex/MG. Ma intereseaza sa achizitionez produsul la pretul din rezervare, de asta si rezerv ca sa prind promotia respectiva.

  15. #615 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Enkidu View Post
    Lasa-ma sa ghicesc,esti angajat la ALTEX,nu?Imi pare rau ca nu ai inteles esenta,stiu ca nu e vorba de rinichi si maduva, e vorba de respect,despre cum se face comert si nu in ultimul rand de bun simt elementar,am uitat sa precizez ca pe toata durata discutiei individul a fost foarte iritat si sunt convins ca daca era magazinul lui ma dadea afara cu bodyguardu ca am indraznit sa-i cer explicatii!!
    Iar in expresia "sa-i iau capul de pe umeri" chiar daca invizibile ghilimelele existau!
    Da. Angajat Altex aici. Ai extras exact ce trebuia din mesajul meu.

  16. #616 SP
    Junior Member Enkidu's Avatar
    Faraoane,am glumit cu angajat Altex si am inteles exact mesajul tau ca "turbam prea repede " pentru nimic, numai ca toate mizeriile,umilinta si "nimicurile" astea acumulate peste zi te aduc in rolul lui Michael Douglas din Falling Down.

  17. #617 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic sa priviti si partea plina a paharului: Altex e totusi printre putinii care chiar se agita sa aduca jocuri in ziua lansarii... si jocuri la preturi speciale. Au probleme la tot ce inseamna logistica... dar incercati sa va ganditi cum ar fi fara Altex/Mediagalaxy. Just for the fun of it.

  18. #618 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu cred că oamenii sunt problema la altex, nu există comunicare între departamente, nu au un astfel de departament, ei se ocupă mai mult de produse mult mai scumpe ca valoare, dacă ai da comandă de un TV 4k la vreo 5000 de ron cred că a doua zi îl ai acasă, aşa un joc de 250 de lei nu prezintă prea mare interes pt. ei.
    Am dat şi eu odată precomandă la un joc şi a venit la vreo 2 zile după lansare, numai zic că am aşteptat curierul (Nemo) o zi întreagă, a trebuit să sun la ei, unde mi-sa răspuns că ei nu garantează livrarea deşi m-au anunţat că îl voi primi în intervalul orar de 10-18, a trebuit să mă cert şi cu persoana de contact să mi-l aducă în acea zi, am mai constatat că, produsul respectiv se vindea în magazin cu vreo 5 zile înainte de lansarea oficială, de atunci eu numai fac precomenzi, le cumpăr din magazin sau de pe forum atunci când vreau un joc în ziua lansări.

  19. #619 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu am luat Bloodborne (primit in ziua lansării), CoD AW, un televizor, un telefon, mai multe electrocasnice. Toate au ajuns în maxim 3 zile si locuiesc in județul Arad deci nu's aproape de București. Pt mn e super ok Altex

  20. #620 SP
    Member denists66's Avatar
    Nici eu nu am avut niciodata probleme cu ei. Angajatii din Gl sunt super ok.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 283 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts