Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 283 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast
Results 121 to 140 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #121 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da livreaza si sambata pana in 13 parca
    e o garantie pt mine ca e la curier
    le-a luat 72 de ore sa trimita coletu, macar stii pe cine sa injuri nu ai AWB pe altex, ai awb da nu vine pe Nemo
    macar dupa tot du-te vino asta am primit un voucher de 40 de lei
    its_something.png

  2. #122 SP
    Member dinamovistu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    Caz concret: am comandat intr-o vineri DriveClub. In aceeasi zi apare AWB in dreptul comenzii. Zic mama, sa vezi ca sambata vine. Luni sun la Nemo si ii intreb de AWB, cand ajunge. Pai nu ne-a fost predat de Altex. Miercuri aceeasi intrebare acelasi raspuns. Abia vineri (peste o saptamana de la comanda) l-a preluat Nemo si era vizibil pe site la ei.
    Deci AWB in dreptul comenzii la Altex nu inseamna ca a fost predat curierului.

  3. #123 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    Caz concret: am comandat intr-o vineri DriveClub. In aceeasi zi apare AWB in dreptul comenzii. Zic mama, sa vezi ca sambata vine. Luni sun la Nemo si ii intreb de AWB, cand ajunge. Pai nu ne-a fost predat de Altex. Miercuri aceeasi intrebare acelasi raspuns. Abia vinerea viitoare l-a preluat Nemo si era vizibil pe site la ei.
    Deci AWB in dreptul comenzii la Altex nu inseamna ca a fost predat curierului.
    mie asa mi a fost explicat la cargus - am predat un TV de trimis in service, cand au venit cei doi nenea sa l ridice mi au rupt nota de transport pe care e tiparit AWB ul si mi au zis ca pot sa l track-uiesc pe site din momentul in care ajunge la ei si il inregistreaza pt expeditie. ca dovada, in seara respectiva l am gasit pe site.

    am vazut ca la nemo poti sa faci asta online, s ar putea sa ti genereze un AWB inainte sa vina nenea la usa.

    toata trecerea de la Fan la Nemo mi se pare o mare abureala si daca ziceam de aia de la Fan ca s subalterni, astia-s si mai rai.

  4. #124 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Majoritatea firmelor primesc teancuri de AWB-uri pentru a face coletele dinainte, inclusiv cu AWB completat si lipit pe colet, astfel, cand vine curierul, sa nu fie nevoie decat sa-l ia.

    Probabil e cineva care face coletele, lipeste AWB-urile, le trece in sistem si dupa aia cand vine curierul, le trimite.

  5. #125 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Da. Se cheamă "self AWB" şi, evident, îl faci singur pe site-ul firmei de curierat. Probabil cei de la Altex cheamă foarte greu curierul, căci nu cred că Nemo (sau oricine altcineva) sunt chemați azi şi vin peste câteva zile.

  6. #126 SP
    Member Wagram's Avatar
    Eu am primit azi comanda facuta ieri, desi nici dimineata nu gaseam AWB-ul pe site-ul Nemo. Ma declar 100% multumit.

  7. #127 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu stiu ce fac Nemo cu AWB-urile alea, si eu am primit un joc fara sa fie inregistrat AWB-ul la ei in sistem. Si primisem si SMS de la Nemo, cu "comanda dvs cu AWB ...... va fi livrată astăzi".

  8. #128 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Vin și eu cu un update. Am comandat dimineață la ora 8.10 un joc, la 8.12 am primit mail ca a foat confirmata comanda, iar la 11 am primit sms ca se va livra mâine. Plus ca a apărut și awb-ul în cont, lucru ce nu s-a mai întâmplat pana acum la nicio comanda. Și am câteva făcute. Or fi făcut ceva schimbări? Cert e ca asa trebuie sa procedeze în toate cazurile, mai ales la precomenzi au mult de lucrat.

  9. #129 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ei asa procedeaza la comenzi normale. Cu precomenzile au probleme (probabil cele mai vechi de 1-2 zile, poate o saptamana).

  10. #130 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Da de unde?!? Am făcut peste 10 comenzi, și la produse aflate în stoc și precomenzi, și niciodată nu s-a întâmplat asa.

  11. #131 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inseamna ca eu am avut noroc cu precomanda (cu o zi inainte de lansare) pentru Shadow of Mordor, ce mi-a fost confirmata la app 30 de min si livrata a doua zi la ora 12. Cu DLC codes am avut probleme, ca am stat aproape o saptamana dupa ele, dar asta e alta mancare de peste.

  12. #132 SP
    Junior Member Valerio's Avatar
    Silent Hill Downpour la "oferta" 59 de lei cu tot cu transport in Germana desi scrie clar pe site la specificatii limba de prezentare Engleza.

  13. #133 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da. asa a fost si Killer Is Dead. coperta in engleza, manual in germana

  14. #134 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Este în engleza jocul, l-am luat eu și exact același gând l-am avut când am văzut coperta.

  15. #135 SP
    Member felixxx's Avatar
    Se pare ca oamenii de la Altex/MG nu prea inteleg care este scopul precomenzilor si de ce face lumea precomanda. Avem pre-comanda la Sunset Overdrive si primesc ieri mail de la Altex ca produsul a intrat in stoc. Ok zic, nu prea ma intereseaza ce aveti voi in depozit, mai bine sa sun sa primesc jocul azi cand e lansarea oficiala. Am sunat, i-am rugat sa livreze azi, au zis ok, am transmis notificarea. Pana la ora asta nu am primit mesaj de la curier, nu stiu daca s-a livrat sau nu. Nu pot sa inteleg cum Shopto livreaza de la 4000 km jocurile in ziua lansarii si cum Altex nu e in stare sa livreze nici macar in Bucuresti, la 20 de km de depozit. Te mai si anunta ca produsul a intrat in stoc...

  16. #136 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    eMag cum e la preorders ? As vrea sa fac preorder si la ei, penru GTA V, din mom ce are acelasi pret. Poate am noroc si-mi este livrat in ziua lansarii...

  17. #137 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu inca astept shadow of mordor sa ajunga in showroom la emag, de atunci de cand s-a lansat. Iti dai seama deci...

  18. #138 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am facut precomanda la ambii. Acum sa vad ca re ma suna si care nu si daca nu, ii voi suna eu pe amandoi cu o zi inainte

  19. #139 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu am facut precomanda la ambii. Acum sa vad ca re ma suna si care nu si daca nu, ii voi suna eu pe amandoi cu o zi inainte
    cred ca se bat intre ei care sa ti onoreze primul comanda

  20. #140 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Si eu as fi interesat de cum se comporta eMag la precomenzi. Chiar doresc ca jocul sa fie acasa pe 18 noiembrie.
    Am dat si la eMag. Sa vedem cine suna primu'

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 283 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts