Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 283 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 177 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1521 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cel mai probabil urmeaza sa fie livrata.

  2. #1522 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    De regula se refera la faptul ca produsul este in stoc si a fost sau urmeaza a fi livrat.

  3. #1523 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Tocmai ce am fost la Altex sa imi iau castile Sony Gold, dar am fost surprins ca mi-a dat decat un certificat de garantie pentru un an. La eMag pentru acelasi casti scrie 2 ani, dar numai au de mult in stoc. Imi puteti spune daca pe bune la Altex se ofera decat un an de garantie pentru accessorile de playstation sau a fost o greseala?

    ---------- Post added 17-03-2016 at 11:16 ----------



    Nu stie nimeni de timpul de garantie acordat de catre Altex/MG pentru accessori de genul asta?
    Sper sa fii norocos cu castile tale si sa te tina plasticul din care e facut cat mai mult. Garantia este de 1 an, dar la ce service li se ofera, garantia este egal cu zero, pentru ca nu se respecta. La mine au crapat la balamalele care rabateaza difuzoarele, le-am dus la garantie la Altex care le-au trimis mai departe la service-ul Sony si mi-au zis ca ''s-a aplicat soc mecanic''. Mare grija, daca vezi linii subtiri pe plasticul albastru, du-le direct sa ti le schimbe cu altele, nu mai astepta sa se crape. Castile mele nu-s mai vechi de un an, tot ce-am facut a fost sa le scot de pe cap si sa le pun la incarcat. Arata ca dupa razboi. Plasticul ala din care sunt facute e sub orice critica. S-au crapat intr-un loc, si apoi a doua zi apareau alte crapaturi. Am pus banda adeziva pentru a opri casarea plasticului, nu stiu cat mai duc saracele.
    Attached Images Attached Images imag0442.jpg

  4. #1524 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cu ce curier lucreaza astia? Fan sau alta firma?

  5. #1525 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cu Nemo

  6. #1526 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @Rasko Ti-au trimis Ratchet?

  7. #1527 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Inca nu stiu nimic, nu m-au contactat. Te anunt.

    Pe site imi apare "comanda procesata integral"...

  8. #1528 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am dat si eu comanda sambata, iar azi mi-a fost confirmata. Tot "comanda procesata integral" imi apare si mie.
    Stiu ca la precomenzi aparea "precomanda" pana la data lansarii, deci avem sanse sa il primim.

  9. #1529 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ti-au trimis jocul? La mine nimic inca...

  10. #1530 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Inca nu l-am primit. La mine curierul vine, de obicei, dupa amiaza. Daca nu il primesc azi, imi iau gandul de la el

  11. #1531 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    mda, asa suntem noi "norocosi".... Am facut o sesizare la ei pe site, sa vad daca raspund ceva.

  12. #1532 SP
    Member adin33's Avatar
    Eu am facut comanda de vineri si inca nu am primit nimic

  13. #1533 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    mda, asa suntem noi "norocosi".... Am facut o sesizare la ei pe site, sa vad daca raspund ceva.
    Cel mai probabil vei primi un raspuns tipiza: "Am contactat si noi colegii din depozit, comanda dumneavoastea a fost trimisa catre urgentare."

  14. #1534 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Au trimis mesaj ca data de lansare e 20.04. Mda, exact ce spuneam mai sus, suntem foarte norocosi....

  15. #1535 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    S-au prins ca au gresit fix cand am comandat noi. Minunat!

  16. #1536 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Exact...Sunt curios cati au reusit sa-l cumpere totusi.

  17. #1537 SP
    Junior Member blondulbrun's Avatar
    Salutare oameni buni,

    Oferte bune azi la Altex si MG la jocuri...

  18. #1538 SP
    Junior Member wizard5434's Avatar
    Cei de la Nemo, foarte rapizi.
    Insa ceea ce a ajuns la mine, nu a fost tocmai ceea ce asteptam eu. In loc de un produs nou, sigilat si in stare perfecta am primit acelasi produs resigilat, cu urme de utilizare. Am filmat cand am desfacut coletul, am avut o presimtire probabil.


  19. #1539 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    M-a amuzat putin clipul tau. Ce sa zic, bine ai venit in clubul celor patit cu Altex, din pacate in Romania nu prea avem variante.

  20. #1540 SP
    Member flamer's Avatar
    Am patit aceeasi treaba si cu emag. Nu numai Altex practica asemenea chestii.

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 283 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 177 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts