Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 89 of 283 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 189 ... LastLast
Results 1,761 to 1,780 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1761 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    îl poți returna fără nici un fel de problemă. doar mergi cu produsul însoțit de bon şi le spui că vrei să îl returnezi. ideea e să fie complet (inclusiv manuale and stuff) pachetul şi returul va fi acceptat.
    Ok, da nu e problema de asta, am si toate cutii/manual/pungi la PS3-ul meu vechi luat de acuma vreo 3 ani

    Deci termenul maxim sa inteleg ca este 30 de zile de la ziua cumpararii? Daca stie poate cineva poate un link direct cu ANPC as fi recunoscator ca sa fiu pregatit daca nu vor. Adica ma refer la partea de legislatie in baza carei legi se face returul.
    Inca ceva, daca am platit atunci cu card-ul in magazin, se returneaza banii pe loc cash / se returneaza tranzactiunea de atunci prin card / sau trebuie sa le dau IBAN etc pentru transfer-ul ulterior?

    EDIT: Returul se aproba pe loc, sau trebuie iei sa trimite nu stiu unde ca dupa sa imi zica ca nu il accepta? Nu vreau sa ma complic cu certuri ulterioare si sa le las produsul dupa care sa zica ca imi da doar o parte inapoi, sau ca nu il accepta etc.

  2. #1762 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    cel mai probabil îți vor vira banii în cont.

    eu pe site văd retur în 31 zile şi renunțare la cumpărare în 14 zile (nu îmi dau seama care e diferența).

    eu am făcut 3 retururi: un joculeț sigilat, o pereche de ochelari VR şi un cuptor cu microunde (ultimele două folosite), însă la câteva zile după ce am primit coletul (în mod clar sub 14 zile). toate retururile le-am făcut cu cerere pe site pt. că erau produse comandate online, au fost acceptate relativ repede, iar bănuții mi-au fost virați într-un cont pe care l-am comunicat în cerere.

    pe partea offline nu ştiu exact cum stă treaba şi nici nu vreau să te informez greşit.

  3. #1763 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    cel mai probabil îți vor vira banii în cont.

    eu pe site văd retur în 31 zile şi renunțare la cumpărare în 14 zile (nu îmi dau seama care e diferența).

    eu am făcut 3 retururi: un joculeț sigilat, o pereche de ochelari VR şi un cuptor cu microunde (ultimele două folosite), însă la câteva zile după ce am primit coletul (în mod clar sub 14 zile).
    Pai nu e vorba de cumparare online, ci direct din magazin si aici am inteles ca existe legi diferite legate de retur, sau gresesc eu?

  4. #1764 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    eu zic să cauți nr. de telefon şi să suni la magazinul de la care ai achiziționat produsul. cred că te lămuresc ei.

  5. #1765 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    MediaGalaxy.ro zice asa:

    Produsele trebuie sa fi fost achizitionate de clienti persoane fizice, din magazine sau online, si sa indeplineasca cumulativ urmatoarele conditii:

    a. au fost cumparate intr-un intervalul anterior datei de depunere a Cererii de Retur nu mai mare de 31 zile

    b. se incadreaza in conditiile mentionate in continuare:

    c. nu fac parte din lista de produse si servicii nereturnabile

  6. #1766 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Ca si regula generala, nu doar pentru Altex, este bine ca orice comunicare sa se faca in scris, nu verbal.

  7. #1767 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Tocmai am sunat magazinul Media Galaxy de unde l-am cumparat si mi sa spus ca daca are toate ambalaje etc si nu prezinte urme de folosinte (prespun ca este vorba de una intensa) mi se poate face retur, cu returnarea baniilor in cont in termen de 14 zile. Deci se pare ca se rezolva. Va multumesc de raspunsuri

  8. #1768 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Am facut ieri Precomanda la Altex pentru NBA2k17. Vad ca la ei pe Site apare ca se lanseaza pe 16/09/2016, adica ziua lansarii din USA. Insa cineva mi-a zis ca in Europa o sa se lanseze mai tarziu. Stie cineva ceva ? Se tine Altex de cuvant sau il cumpar de pe Store USA ?

    NBA 2K17 PS4 | ALTEX

  9. #1769 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Jocul se lanseaza in acelasi timp in toata lumea. Tehnic, lansarea e pe 20 septembrie, dar cei care au preorder primesc jocul pe 16 septembrie.

  10. #1770 SP
    Junior Member Kralizeh's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Jocul se lanseaza in acelasi timp in toata lumea. Tehnic, lansarea e pe 20 septembrie, dar cei care au preorder primesc jocul pe 16 septembrie.
    Nici o sansa ca preorderele sa ajunga cu 4 zile inainte. Indiferent de la cine.

  11. #1771 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Ca idee. Vreau sa trimit consola (xbox one) la garantie,am cumparat-o online. Cum procedez ? Unde ma duc cu ea ? Daca o cumparam din magazin ma duceam la ei,asa nu stiu cum sa fac.

  12. #1772 SP
    Member flamer's Avatar
    De la ce magazin?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  13. #1773 SP
    Junior Member Kralizeh's Avatar
    Quote Originally Posted by Kralizeh View Post
    Nici o sansa ca preorderele sa ajunga cu 4 zile inainte. Indiferent de la cine.
    M-am interesat de subiect NBA 2K17 se lanseaza la noi vineri deci atat emag cat si Altex vor livra vineri din cate stiu eu.

  14. #1774 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by flamer View Post
    De la ce magazin?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    Mia fost livrata. Nu stiu de unde

    Trimis de pe al meu SM-G800F folosind Tapatalk

  15. #1775 SP
    Member flamer's Avatar
    Sorry, my fault. Am uitat pentru moment ca-s pe aria Altex/MG

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    ---------- Post added 14-09-2016 at 07:17 ----------

    Il duci in oricare magazin si se rezolva garantia

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  16. #1776 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Poti sa te duci cu ea oriunde cu certificatul de garantie si bonul fiscal, din cate stiu eu.

  17. #1777 SP
    Member flamer's Avatar
    De exemplu eu l-am luat online de la MG si mi-a sosit fara garantie. Trebuia sa merg pana la mag sa-mi elibereze certificatul. Asta a fost la inceputul anului trecut

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  18. #1778 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Si chiar daca mg e altex si vice versa,trebuie sa ma duc la mg,nu ?

    Trimis de pe al meu SM-G800F folosind Tapatalk

  19. #1779 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Avand in vedere ca am facut precomanda la Forza Horizon 3 Ultimate Edition, voi primi jocul in data de 23/09 cum este specificat pe site?

  20. #1780 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu a trebuit sa duc un hdd extern la garantie. Hdd-ul era luat online de la Altex, iar eu m-am dus la Media Galaxy Titan, cel mai apropiat de mine. Acestia mi-au spus ca produsele cumparate online trebuie sa le duc la Media Galaxy Orhideea pt garantie, lucru pe care l-am si facut.
    Daca esti din alt oras, presupun ca ti-l accepta la unul din magazinele MG sau Altex din oras.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 89 of 283 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 189 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts