Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 53 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast
Results 701 to 720 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #701 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Comanda plasata pe 17 Nov, anulata pe 20 Nov pe motiv ca era inca in status "comanda plasata". Era cu plata la livrare
    Acceasi comanda plasata pe 20 Nov, platita cu cardul online, livrata pe 22 Nov.

    Concluzie? livreaza mai intai ceea ce se plateste cu banul jos, dupa care alea cu plata ramburs.
    Nu e prima data cand se prioritizeaza clientii care platesc direct vs cei care comanda cu plata ramburs. Asa patesti si cand vine vorba de stocuri. Daca un produs are stoc 10 Buc si sunt 12 comenzi pe el (pentru ca se pote), indiferent de momentul comenzii, cele platite pleaca spre clienti, iar 2 raman de fraieri cu "lipsa stoc"

    eMag tocmai cu asta s-au laudat inainte de BF...cu livrarea ultra rapida! Pai nici macar nu sunt procesate comenzile dupa 3-4 zile...apai ce sa mai asteptam livrarea aia ultrarapida? )

  2. #702 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Te contrazic aici. Anul trecut am asteptat un laptop 2 săptămâni plătit in avans. Un amic același laptop dar cu plata ramburs l-a primit in 4 zile cu toate că a plasat comanda la 2-3 ore după mine.
    Problema e la companiile de curierat, care sunt bonificați și prioritizeaza întâi coletele cu ramburs (peste 11 zile a stat în depozitul curierului)... Să recolteze banii. Lucru confirmat chiar de băiatul de la Nemo care a livrat anul trecut...

  3. #703 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    De fapt e chiar invers. Am primit mai repede colete cu plata ramburs decât plătite cu cardul.

  4. #704 SP
    Member flamer's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    De fapt e chiar invers. Am primit mai repede colete cu plata ramburs decât plătite cu cardul.
    Si eu la fel.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  5. #705 SP
    Junior Member MCVlad's Avatar
    Cel mai tare este acum faptul ca daca vreau sa comand acelasi televizor pe care il am in ''Comanda Plasata" plus o consola, maine seara pot sa le ridic din showroom ... acelasi showroom unde astept si cealalta comanda ...

  6. #706 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca asa apare doar pe site, nu ca se va si intampla. Poti incerca si sa nu mergi sa le ridici daca nu vrei sau deja ai achitat in avans comanda precedenta.

  7. #707 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Ieri mi-au trimis să ridic produsele din showroom. Deci 5 zile...

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  8. #708 SP
    Member bdevil's Avatar
    Cea mai mare bataie de cap cu eMag am avut-o in ultima perioada, mai ales cu al lor marketplace. Am cumparat foarte multe lucruri, de la bricolaj la componente IT, mi-au facturat toata suma pe o singura comanda atunci cand am facut comanda, iar apoi produsele la dispatch si livrare, unul cu cate unul au venit de la partenerii lor fara facturi sau facturi lipsa, iar la comenzile mele in cont la eMag nu au decat facturile eMag. Si acum incerc sa fac rost de facturi sa le introduc in contabilitatea firmei. Si nu-s putine. Si da-i si suna la fiecare SRL obscur cu care eMag colaboreaza si loveste-te de angajati sculati cu capul la perna.

  9. #709 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mi-au impartit si mie comanda in doua acuma, cica o parte o voi primi pe 24-25 Noiembrie. Oare s-or tine de cuvant?

  10. #710 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mda, am patit la fel, au impartit comanda in doua iar la una din comenzi mi-a marit timpu in care poate sa vina. Initial era 23-24 si acum au modificat la 24-25. grrrrEAT

  11. #711 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eh. Eu in continuare sunt cel mai prost din curtea scolii. TV de peste 1000 euroi comandat si achitat pe 17 Nov la ora 09:05, care inca nu a plecat spre showroom si cand ii sun, efectiv nu stiu ce sa-mi mai spuna.

    Ma rog, eu sunt mai drastic decat restu. E ultima mea comanda eMag, cel putin pana la urmatorul BF sau eroare de produse cu 1 leu.

  12. #712 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am "rezolvat". Am anulat si sa fie sanatosi! E si ultima oara cand mai platesc ceva in avans cu cardul la ei!
    Salutare,
    La solicitarea ta, am anulat comanda 38902292, pe care ai făcut-o pe 17.11.2017.

    Urmează să iți restituim contravaloarea comenzii în contul pe care ni l-ai lăsat sau pe cardul cu care ai plătit. Banii vor fi vizibili în cont în maximum 14 zile.
    La mine nu era asa "grav"... comandasem Switch, jocuri si accesorii... de vre-o 2500 RON. Probabil li s-a parut prea mica suma. Se pare ca undeva acolo sus e scris sa nu-mi iau Nintendo Switch. Las' ca de banii astia mai fac ceva la casa! Amen!

  13. #713 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Nu are nicio treaba suma. Eu am avut comanda de 250 lei care a ajuns sambata la posta.

  14. #714 SP
    Member musat's Avatar
    Doua comenzi separate facute pe 17 au ajuns una in 20 si a doua pe 21 la showroom. Suma platita pe loc (nu foarte mare). Poate Tv-ul ala nici nu era in stoc si acum il cauta pe la furnizori.

  15. #715 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Era si inca este in stoc. Doar ca nu le pasa. Repet. Si eu am avut 2 comenzi. Una platita si pierduta prin analele depozitelor si una cu plata la ridicare. A doua a venit fara probleme.

  16. #716 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Va stresati prea tare. Eu am comanda care e la curier din data de 18. Livrare estimata 19-20. Inca nu a sosit.

  17. #717 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar la tine e vina curierului, eMag-ul si-a facut treaba. Dar in cazul meu, eMag-ul nu si-a facut treaba, din moment ce inca nu a plecat de la ei din depozit.

  18. #718 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mda, rectific. Aparent eMag si Sameday nu sunt pe aceiasi pagina. Mie la produs/comanda imi zicea ca va fi livrata pe 23-25, trecand peste faptu ca au modificat si data la 25-26, azi primesc mesaj de la Sameday: stim cat de mult iti vrei comanda x, stai linistit, o vei primi pana pe 29 noiembrie. Pai bosii mei, facem alba neagra? Ei chiar cred ca stau dupa curu lor in fiecare zi sa vad sau nu daca e cineva acasa?

  19. #719 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu stiu de ce nu invatati din greseli. Mie asa mi-a facut emag anul trecut, am refuzat toate coletele atunci si acum nu am mai luat nimic de la ei. Se pare ca a fost o decizie inteleapta.

  20. #720 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mda...din pacate/fericire era un monitor curved samsung care chiar era redus ok. M-am bucurat si eu precum o veverita la o nuca, avand in vedere ca la Xbox One S nu am avut sanse deloc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 53 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 548 Last Post: 22-04-2024, 04:27
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts