Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 53 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast
Results 681 to 700 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #681 SP
    Member musat's Avatar
    @razvanrazy SI vrei ca toata lumea sa fie asa de calma si de buna la un joc asa ca tine ? Glumesc sa sti! Nici eu nu am reusit sa stric inca nici un controler dar este cea mai "fortata" piesa dintr-un sistem de joc (la fel ca un maus). Ideea era alta: ca nu trebuie sa mai avem incredere in service ca cei de acolo strica mai mult decat repara. Pana acum am avut numai experiente bune cu service autorizat si mai putin bune cu "meseriasi profesionisti" (aproape stricat un ecran de laptop). Asa ca in viitor (sper sa nu fie cazul) o sa apelez tot la unul autorizat (macar ca pot sa fac plangere).

  2. #682 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by musat View Post
    @Hider141 Asa cum spui tu aici ca se face prin service ar trebui sa nu mai ducem nimic acolo ca o sa se strice mai rau...
    Am uitat sa mentionez ca asta se intampla la service-urile obscure, fiindca ar trebui sa-ti repare produsul pe banii lor.
    La cele autorizate de producator e alta treaba fiindca piesele/produsele defecte le regleaza service-ul direct cu producatorul, nu iese in pierdere daca repara sau dau negatie.

  3. #683 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca stii sa te joci si ai un respect cat de mic fata de banii pe care-i muncesti si-i bagi in asa ceva, un controller nu se strica. Am controllere de X360 day one, care functioneaza ca in prima zi. La fel si la Xbox One si PS4. Nu cred ca am stricat niciodata un controller, daca nu a fost un defect din fabricatie.
    Interesant. Eu am un controller de X1 si unul de X360 pentru PC. Nu spun ca plasticul din care sunt facute nu este durabil, dar cauciucul ala de pe stick-uri e o mizerie ordinara. La cateva luni dupa achizitia celui de X1, s-a dus o bucatica de pe stick-ul stang, in conditii de utilizare absolut normale. Sunt convins ca uzura va continua sa isi faca treaba si pe restul stick-ului, eventual pe stick-ul drept... Nu mai imi vars nervii pe hardware atunci cand ma joc, prefer sa injur sau sa fac alte chestii care nu ma vor forta pe termen lung sa cumpar lucruri pe care le distrug la nervi (TV, controller, monitor etc.), dupa care sa incerc din nou.

    Overall, mi se pare de tot rahatu', dar isi face foarte bine treaba in rest, iar eu nu l-am dat de pamant, scapat sau trantit pe nu stiu unde, nu mai spun ca il curat de praf periodic, asa cum fac cu toate lucrurile pe care le folosesc. Problema e ca are un pret de 220 de lei. Nu s-a facut praf, dar chestia aia e un mic inconvenient care ma deranjeaza extrem de tare. Problema asta nu am avut-o cu Dualshock 4, pe care l-am folosit aproape un an si jumatate. Cel de X1 e functional, iar plasticul ala are o calitate decenta, dar materialul de pe stick-uri ma ingrozeste.

  4. #684 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ia hai, sa mai ziceti voi ca sunt eu nebun:

    1. Comanda din UK (de pe Amazon.co.uk) din data de 19.11.2017 - LIVRATA (in doua transe, una ieri si una azi)
    2. Comanda din Polonia (de pe zoofast.ro) din data de 17.11.2017 - LIVRATA (acum 2 zile)
    3. Comanda din Slovacia (de pe dedoles.ro) din data de 18.11.2017 - LIVRATA (azi)
    4. Comanda din Romania (de pe eMAG) din data de 17.11.2017 - NELIVRATA (status: Plata acceptata)
    5. Comanda din Romania (de pe eMAG) din data de 19.11.2017 - NELIVRATA (status: Comanda plasata)
    6. Comanda din Romania (de pe olightromania) din data de 17.11.2017 - LIVRATA (chiar Sambata!)

    In concluzie: eMAG e de fapt in China!

  5. #685 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    ) Same here.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  6. #686 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, stii ce-i culmea ? Am o gramada de cunostiinte care au comandat pe 17 de la eMag, cu livrare prin curier si plata la destinatie, TV-uri sau multe altele (nu toate voluminoase) si le-au ajuns in weekend sau luni-marti.

    Pe de alta parte, prostul de mine, a plasat 2 comenzi. Una de 5k lei si achitat, cu ridicare din showroom, care nu misca nimic (Plata acceptata) si una de 140 lei cu ridicare din showroom si plata la ridicare, care e deja in showroom.

    Explicatia oficiala data de 2 destepti de la numarul de suport e ca nu se proceseaza comenzile in ordinea plasarii, dar nu se stie in ce ordine.

    Eu am presupus ca le livreaza intai pe alea care sunt mai aproape de iesirea din depozit. Poate au gramezi si le iau in ordinea inversa sosirii acolo, unde au fost depozitate ca o piramida

  7. #687 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deja incep sa cred ca e una din doua variante: 1. Ori chiar sunt varza, cu toate investiile lor (cu care s-au laudat tot anul prin comunicate de PR). 2. Chiar au un sistem de bile, sau de zaruri... si unde cade, ala urmeaza!

    Pe de alta parte, nu va asteptati la minuni. Am vorbit azi cu cineva de la Cargus. Mi-au zis ca la ei toate comenzile de la eMag sunt blocate 100%. Nu se mai misca nimic. Drept dovada, azi am avut 3 curieri aici in zona, nici-unul nu avea comenzi eMag de livrat.

  8. #688 SP
    Junior Member MCVlad's Avatar
    Eu cred doar ca este o problema cu cele comandate cu ridicare din showroom. Am fost ieri in Baneasa si daca anii trecuti erau stive de produse, acum erau destul de putine. Ma gandesc ca ar fi fost mai simplu din punct de vedere logistic sa le aduca in showroom decat sa le trimita prin curier.

  9. #689 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ia hai, sa mai ziceti voi ca sunt eu nebun:

    1. Comanda din UK (de pe Amazon.co.uk) din data de 19.11.2017 - LIVRATA (in doua transe, una ieri si una azi)
    2. Comanda din Polonia (de pe zoofast.ro) din data de 17.11.2017 - LIVRATA (acum 2 zile)
    3. Comanda din Slovacia (de pe dedoles.ro) din data de 18.11.2017 - LIVRATA (azi)
    4. Comanda din Romania (de pe eMAG) din data de 17.11.2017 - NELIVRATA (status: Plata acceptata)
    5. Comanda din Romania (de pe eMAG) din data de 19.11.2017 - NELIVRATA (status: Comanda plasata)
    6. Comanda din Romania (de pe olightromania) din data de 17.11.2017 - LIVRATA (chiar Sambata!)

    In concluzie: eMAG e de fapt in China!
    Probabil ai fost tu norocos, mie olight mi-au spus ceva: ajung la dumneavoastra candva, saptamana asta sau saptamana viitoare...
    Am comenzi blocate la emag dar si doua care mi-au ajuns. Mai am un colet trimis de un prieten, ajuns in cluj de luni dar nelivrat inca.

    Stiu ca e frustrant dar cred ca nu ar strica sa fim mai intelegatori, sunt sigur ca e varza in depozitele curierilor zilele astea .
    Pe langa asta, din cate tin minte, emag te anuntau inainte sa finalizezi comanda ca produsele pot fi livrate pana in data de 29 nov.

  10. #690 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    Discutii legate de eMag

    Eu am două comenzi care au plecat către showroom luni dimineața, dar nici până acum nu au ajuns. Sau poate au ajuns, dar nu le-au procesat cei din showroom.

  11. #691 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu as fi mega intelegator daca mi s-ar da o data clara la care mi se vor livra comenzile SI daca le-ar lua in ordinea plasarii.

    Dar mi se pare absurd sa vad oameni care primesc comenzile date multe ore dupa mine, pentru produse cu plata la destinatie, iar eu cand ii sun sa-mi spuna lucruri diferite cu fiecare telefon.

    Una e intelegerea si alta e lipsa de respect/bataia de joc din partea comerciantului.

    Si la fel au facut si cu Xbox One X. N-au anuntat nimic de intarziere. Efectiv a trebuit sa-i sunam zilnic, ca sa aflam ceva.

    Si btw @AngelOfPain, nu prea este problema noastra cat de varza este in depozitele curierilor. Sunt platiti pentru asta, nu e ca si cum fac treaba pro bono, asa ca nu pot plange de mila cuiva care ia bani pe ceva ce nu face ok.

  12. #692 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De acord cu razvanrazy. Daca mi-ar spune cineva "stiti, o sa vina pe data de 29 Nov", nu m-as mai agita, m-as hotari daca astept si daca da, ok, daca nu, anulez comanda. Dar asa, nu stiu nimic. Nimeni de la ei nu stie cand/daca se vor livra (apar din ce in ce mai multi cei care spun ca le-a venit mesaj ca a fost anulata comanda pt. ca produsul nu mai e in stoc). Problema e ca banii mi i-au tras instant... la faza asta nu au pic de intarziere. Si la cum se misca, ii vad in 30 de zile minimum inapoi...

    Si o alta chestie: am inteles ca tot ce a fost de Black Friday a avut stoc special, pret special, depozit special. Mbon, si atunci comanda de pe 19.11 (care nu mai e de nici-un Black Friday, si la care am primit estimare de livrare de 2 zile) de ce e inca in acelasi status de "comanda plasata"?

    Sa fiu intelegator la ce? La faptul ca sunt prastie dupa ce s-au laudat cu atatea investitii? Eu sincer nici nu stiu de ce tot incerc, tot sper ca se schimba ceva la ei... Pe de alta parte, nu ei sunt prosti, ci eu... ca nu ma invat minte. Dar tot spun ca "lasa mai, cumpara si tu din tara... mai da-i incolo pe nemti si pe englezi... mai aduci si tu un tva, un impozit in tara asta...".
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Probabil ai fost tu norocos, mie olight mi-au spus ceva: ajung la dumneavoastra candva, saptamana asta sau saptamana viitoare...
    Foarte ciudat, pentru ca eu la ei nici macar nu m-am grabit... cred ca am cumparat in partea a doua a zilei si majoritatea erau in stoc. Plus ca m-au sunat la cateva ore dupa. Ce ai comandat? Eu sunt pe un grup dedicat pt. asa ceva, si toti cei de acolo au primit. Bine, au fost unii care au cumparat in draci, cate 20 de lanterne... e posibil sa le fi rupt stocul in doua.

  13. #693 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    R50 si S2R am comandat, nu e cine stie ce comanda.

    Pentru mine, singurii care au livrat foarte repede pana acuma au fost avstore.

  14. #694 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    R50 si S2R am comandat, nu e cine stie ce comanda.
    Da, R50 vazusem si eu ca s-a epuizat destul de repede. S2R stiu ca arata in stoc chiar si a doua zi. Oricum, e bine ca nu procedeaza ca eMag-ul, sa-ti anuleze comanda.
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Pentru mine, singurii care au livrat foarte repede pana acuma au fost avstore.
    Pai incet-incet, sa stii ca astia mai mici si mai dedicati vor avea castig de cauza. Din pacate ce am comandat eu, doar pe la emag si alti 2-3 erau, si macar la eMag ma bazam pe faptul ca nu s-au laudat degeaba cu noua infrastructura, noua logistica, etc...

  15. #695 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am primit si eu acum o ora comanda de la emag, un espressor. Probabil l-as fi primit de luni daca puteam sa stau toata ziua acasa. I-am spus curierului sa vina marti. Marti l-am sunat, a zis ca ajunge in max 30 min, apoi n-a mai dat niciun semn.
    Comanda am plasat-o la 7:02 si livrarea a fost prin Cargus.
    Alta comanda facuta la MG luni, venita partial azi prin Nemo. Preseupun ca restul il livreaza curierul prorpriu mai greu.

  16. #696 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu nu am primit comanda, dar am primit un SMS unde imi spune sa nu ma ingrijorez ca ajunge pana pe 29. THANKS A BUNCH

  17. #697 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si eu am primit SMS-ul ala. Probabil l-au trimis la toată lumea sa ne mai "liniștească".

  18. #698 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Initial cand se laudau, inainte de BF, ziceau ca max 7 zile vor livra tot. Dupa care, au spus ca in maxim 10 zile, ca azi sa modifice data asta (cu 29) pentru 12 zile.

    Btw, eu n-am primit sms, deci nu s-au obosit sa dea la toti.

    Oricum, penibil rau de tot eMag. Mai ales pentru livrat produsele in Showroom. Sunt curios cum fac ei lucru asta. Oare e o singura masina care merge dimineata acolo si pana a doua zi nu mai merge alta ?

  19. #699 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Eu pe 18 noiembrie, in jur de 1 noaptea am plasat 2 comenzi plasate la. 10 min distanță una de alta. Un laptop pt un pusti și un DS4 v2 Destiny Ed.
    Plata am facut-o în avans și pt că anul trecut a fost haos cu livrarea curierilor am optat să le ridic din showroom.
    Am doar un status update de azi de dimineață de la 2, că laptopul e in drum spre showroom. De maneta, nu știu nimic încă - dar banii sunt luați.

    După plasarea fiecărei comenzi erai întâmpinat de un ecran cu mesajul că vor fi livrate până pe 29 Nov. Deci din punctul ăsta de vedere, au setat așteptările. Ce e drept, ți le setau după ce plasai deja - dar poți cancela oricând.

    Mai trist însă că la același laptop, luni mai dădeau cadou și un router. Deci mai bine aștepți Cyber Monday decât Black friday.

    Dezamăgit total că nu au avut discount de nici măcar 1 leu la PS4 Pro white Destiny ed. Și cu o lună înainte primisem un voucher de discount de 10%. Puteam să o iau atunci cu 1800 și m-am țigănit să aștept BFul.

    Foarte slab anul ăsta la toți retailerii. Mult mai bune oferte au fost cu o săptămână înainte. Cel puțin la jocuri la Altex și MG.

    Răbdare și tutun băieți!

    Cheers,
    L.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  20. #700 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ce-i drept in mailul pe care l-am primit după ce am plasat comanda scria livrare in perioada 17-29 noiembrie. Dar am sperat ca va fi mai aproape de 17 decat de 29

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 53 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 548 Last Post: 22-04-2024, 04:27
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts