Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 18 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast
Results 261 to 280 of 354

Thread: Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

  1. #261 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Eu cred că ai fumat ceva. Cum ai ajuns la BF1 și GTA V mi-e greu să înțeleg, este relaxant jocul dar nu wow, singurul joc cu un Co-Op superb este Destiny.
    Cred ca ar trebui sa intelegem intr-un final, faptul ca oamenii sunt diferiti si cu totii avem gusturi diferite. Comparatia pe care a facut-o el este foarte buna - Battlefield (pac pac prin razboi) si GTA V (open world, vehicule furate si pac pac). In schimb comparatia ta cu Destiny, pe mine ma lasa rece. N-am putut sa joc nici demo-u mai mult de 5 minute din "minunatia aia de joc cu co-op superb".

    Iar jocul este foarte bun si din pacate, multi nu-i dau o sansa pentru ca este facut de Ubisoft. Da, are unele probleme/neajunsuri dar overall, jucat asa cum trebuie (focusat pe tactica si stealth) jocul este un deliciu. Daca adaugam si un engine grafic foarte bun, cu o iluminare excelenta pe alocuri si deja avem un joc mult peste medie.

    Nu odata m-am oprit din ce faceam doar ca sa admir peisajele. Felul in care cade lumina pe drum sau pe plante, distanta imensa de randare sau cum arata noaptea pe ploaie, prin mocirla... Cine spune ca noul Zelda are cea mai mare lume si distanta de randare, nu cred ca a pus mana pe Wildlands (sau nu mai mult de 5 minute)

    Daca sunteti obisnuiti sa jucati FPS-uri si doar sa intrati si sa omorati tot ce prindeti, jocul asta nu e pentru voi. Cunosc genul asta de oameni. Sunteti aia care si in Division, ramaneti in picioare, trageti incontinuu si va miscati stanga dreapta de parca va jucati Counter Strike... Daca, in schimb, va plac 3rd person shooter-ele cu cover (desi are mici probleme si la acest capitol), tactice, atunci va veti indragosti de joculetu asta.

    L-am luat day one si nu regret niciun leu din banii dati pe el.

  2. #262 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    N-am putut sa joc nici demo-u mai mult de 5 minute din "minunatia aia de joc cu co-op superb".
    Razvane, stim cu totii ca nu-ti plac FPS-urile, insa din cuvintele cheie zise de tine "demo" si "5 minute" iti garantez ca n-ai cum sa stii ce inseamna Destiny, crede-ma. In "minunatia aia de joc", daca intri in co-op (single player nici eu nu l-am tocit prea tare), se prea poate intampla sa inceapa sa-ti placa. Nu FPS-urile, Destiny.

    Gata cu offtopicul, zi-mi te rog daca in Wildlands te mai misti la verticala cu masina...if you know what I mean

  3. #263 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Catalin, 5 minute a fost ceva exagerat. Am tras de mine app 30-40 min, dar efectiv nu pot juca un FPS, mai ales unu SF. Si in niciun caz n-as putea da bani pe asa ceva si nu am nici timpul necesar sa "incerc" un joc care nu ma atrage.

    Si da, poti merge linistit cu masinile "la verticala" unde este aderenta. Nu mai stiu cum era in beta-uri, dar acum depinde de masina/motor si de suprafata pe care urci, precum si de vreme.

  4. #264 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Eu cred că ai fumat ceva. Cum ai ajuns la BF1 și GTA V mi-e greu să înțeleg, este relaxant jocul dar nu wow, singurul joc cu un Co-Op superb este Destiny.

    Sent from my EVA-L09
    Si tu ai tras nebunuleee ! Nu a zis nimeni nimic de Bf1

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  5. #265 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Din culisele artificialus inteligentus, RomaniaFilm prezinta:

    - Rebelul care trece nonsalatant pe langa inamicul care trage in mine (eu eram cocotat intr-un turn).
    -Rebelul care trage intr-un inamic aflat la 5 m departare si nu-l nimereste (a reusitdin a treia incercare)
    - Inamicul care se piteste dupa o stanca, stand cu spatele chiar la masina unde colegul meu se afla (s-a dus la o tigare si l-am parcat impreuna cu masina dupa o stanca)
    - Bossul regional care fuge la o mitraliera stationara, trage (inamicii situati la o astfel de mitraliera sunt o mare bataie de cap), apoi fuge de acolo, se ascunde in alta parte si revine din nou la aceeiasi mitraliera sa traga)
    - Al-ul coechipier care se plimba de aiurea de alerteaza inamicii (recunosc totusi ca a fost o singura data, in bieta)
    - Al-ul care face sync shot din pozitii din care in mod normal nu ar avea vizibilitate asupra inamicului

    Mini tip ptr jucatorii tipsy: chiar daca aveti amortizor pe pusti daca tragi destul de aproape de inamici te aud (vedeti noise reduction la arme). Folositi pistolul cu amortizor de aproape (reductiunea la noise e 100%). Invers poti sa tragi cu pusca sniper fara amortizor si daca esti destul de departe nu te aude nici dracu.

    puseu: cum zicea colegul in review, se aude pusca cu amortizor a coechipieruluica si cum n-ar avea amortizor.

  6. #266 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Am testat jocul asta in closed beta....pur si simplu n-am rezistat mai mult de 10 minute. De la glitch-uri inacceptabile pentru 2017 la controlul infect al masinilor.....

    De fapt, jocul ma determina sa rejoc clasicul Ghost Recon Advanced Warfighter

  7. #267 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Nici eu nu am rezistat sa nu-l fac platina !

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  8. #268 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar

    Care e faza cu jocul asta, tragi un glont si bubui elicopterul ?

  9. #269 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  10. #270 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Jocul asta era misto daca te lasa sa faci misiunile pe o harta unde mai sunt 10-15 playeri si astfel te trezeai ca faci o misiune si dai peste alti playeri si dintr-o data tot jocul se dadea peste cap din cauza asta asa .. e boring.

  11. #271 SP
    Member cipvas's Avatar
    Nu e.

  12. #272 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ba da

    Sent from my EVA-L09

  13. #273 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Pe mine ma bate gandul sa iau season pass

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  14. #274 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E clar ca pentru unii e, iar pentru altii nu e, nu inteleg disputele astea "ba da/ba nu" de clasa a 4-a

  15. #275 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Am inceput sa joc si eu cu un prieten. Imi place mai mult ca Division. Ce spunea Poiuyt mai sus ca isi doreste, exista deja in Division, dar atmosfera de acolo e prea mohorata.
    Am inceput pe dificultate medie dar misiunile sunt cam usurele, pe hard cum e?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #276 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Crank that difficulty up pana la maxim, acolo se simte jocul cum trebuie si trage de tine.

  17. #277 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Cand o sa dai de baze unidad, adio stealh (si chiar mission daca joci in co-op) pe dif. medie. Cu botii reusesc cum necum sa ii elimin chiar si cand iese tambalau mare (daca mori in gen botii ajung la tine si te invie). Cam grinduiesc acum ca nu ma mai coordonez cu pers cu care faceam co-op (am si redus drastic orele de joaca, ca eram obosit tot timpul).

  18. #278 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Ma poate ajuta si pe mine la doua trofee pe PS4? Trebuie sa fac:
    1. Finished the Job
    Killed an enemy in close combat who was hurt by another player.

    2. Teamwork!
    Completed 3 missions with another player. - main mission

    Diseara?

  19. #279 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Te ajut eu. Mai bine zis, le obtinem impreuna, ca si eu le vreau.

  20. #280 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Super, Gentilu este id-ul. Jucam diseara?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 18 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint By razvanrazy in forum Console Club
    Replies: 93 Last Post: 08-12-2021, 21:39
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:27
  3. Replies: 9 Last Post: 23-01-2013, 18:23
  4. Replies: 0 Last Post: 09-12-2011, 11:10
  5. Replies: 1 Last Post: 24-09-2011, 20:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts