Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 41

Thread: Casti PS4 & Xbox One

  1. #21 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred ca de aceea mă și atrag, îmi place turta dulce O să le iau, le probez și le trimit înapoi dacă nu îmi plac, parcă au chestia aia cu 30 de zile

  2. #22 SP
    Teraflops Graft's Avatar

    Sony Gold Wireless Stereo Headset

    Dețin acest model de căști din martie 2014, achiziționate de la Altex.

    Recent au început să apară semne "de bătrânețe". Se pare că alegerea pe care Sony a facut-o în cazul materialelor nu e tocmai cea mai bună pentru un produs considerat premium. Plasticul crapă (pe partea stângă mai au un pic și cedează complet, pe dreapta au început să apară mici fisuri), imitația de piele la fel. Nu am aruncat cu ele în pereți, n-am bătut cu ele nici șnițele, nici cuie, au fost folosite în condiții absolut normale.

    CONCLUZIE: Dacă m-ați fi întrebat în urmă cu câteva luni, probabil le-aș fi recomandat călduros, dpdv al sunetului nu am ce să le reproșez. Însă, în acest moment din partea mea, Gold Wireless Stereo Headset au un mare NU CUMPĂRAȚI!

    PS: Mă gândeam să merg la garanție pentru înlocuirea produsului (e destul de clar, după cum se poate observa în atașamente, că nu se mai pot repara), dar din păcate nu reușesc să găsesc factura/certificatul înmânate de curier, or să-mi râdă în nas fără ele?
    Attached Images Attached Images dscf3054-copy.jpg dscf3055-copy.jpg dscf3056-copy.jpg dscf3057-copy.jpg dscf3058-copy.jpg dscf3059-copy.jpg

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bun, în acest caz pas. Fără certificat și bon nu le primesc. Mulțumesc pt feedback

  4. #24 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ale mele fac 3 luni pe 22 dec. si au aceeasi problema.Deci nu de batranete au problema asta ci din cauza materialelor proaste din care sunt facute.Din fericire eu mai am bonul si cutia.O sa revin cu detalii...

  5. #25 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  6. #26 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pentru PS4 eu folosesc astea: https://www.playstation.com/en-us/ex...tereo-headset/
    Sunt printre cele mai bune mi se pare, fara cablu, tin cam vreo 5-6 ore, se poate regla volumul de chat separat de cel de game, 7.1 surround si au si vibratii la bass, god damn VIBRATII! La shotere sunt bestiale Merg si pe televizor si pe PC, oriunde ai un port USB le poti folosi. Nu stiu daca merg si pe Xbox, asta nu m-am interesat.
    INSA...au o mare problema si astea, sunt predispuse sa se crape plasticul in zona ingusta a bratelor acolo inainte de rotita aia de metal dupa vreo 6 luni-1 an de folosinta. E un lucru sigur asta, nu ai cum sa-l eviti, degeaba speri ca ale tale vor tine fiindca nu va fi asa Eu am vazut un video(thks ReNeGaDe) cum se pot repara si rigidiza in zona respectiva pt a evita sa se rupa si asta am facut si acum le folosesc linistit de vreo 2 ani fara probleme. Deci chiar si cu problema asta grava de constructie tot le recomand, fiindca sunt foarte bune ca si sunet si voice chat, dar tineti cont ca va tb sa luati niste masuri de a le intari in zona aceea slaba ca sa nu se rupa. Nu e traba complicata, cu otara cabluri, lipici si corzi de plastic se rezolva in cateva minute, dar na e o bataie de cap in plus.

  7. #27 SP
    Member Smara's Avatar
    lukecelmare :
    Da, le am eu de vreo doua saptamani....se aud bine si au un pret decent, iar calitatea materialelor din care sunt facute este ireprosabila. In party totul merge impecabil, vin cu un adaptor pentru controler si comenzile sunt intuitive.. Am ascultat si muzica la ele , totul este clar si placut.
    Ca minus, nu-s 5.1...este mai greu uneori sa iti dai seama la un shooter daca adversarul vine din spate sau din fata ( cu stanga dreapta nu ai probleme ) .
    Personal sunt foarte multumit de alegere si dupa ce am studiat un pic, am ajuns la concluzia ca in banii pe care eu doream sa ii dau pe o pereche de casti astea sunt cea mai potrivita solutie.

  8. #28 SP
    Junior Member DaniLio10's Avatar
    @lukecelmare
    Le am eu cam de o luna si sunt foarte multumit.

  9. #29 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    hmmm , eu joc destul de multe shootere in multiplayer si 5.1 ar fi destul de folositor . ar mai fi astea dar nu am gasit pe internet daca ar fi 5.1 sau nu http://www.amazon.de/gp/product/B00O...f_rd_i=desktop

  10. #30 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Pentru PS4 eu folosesc astea: https://www.playstation.com/en-us/ex...tereo-headset/
    Sunt printre cele mai bune mi se pare, fara cablu, tin cam vreo 5-6 ore, se poate regla volumul de chat separat de cel de game, 7.1 surround si au si vibratii la bass, god damn VIBRATII! La shotere sunt bestiale Merg si pe televizor si pe PC, oriunde ai un port USB le poti folosi. Nu stiu daca merg si pe Xbox, asta nu m-am interesat.
    INSA...au o mare problema si astea, sunt predispuse sa se crape plasticul in zona ingusta a bratelor acolo inainte de rotita aia de metal dupa vreo 6 luni-1 an de folosinta. E un lucru sigur asta, nu ai cum sa-l eviti, degeaba speri ca ale tale vor tine fiindca nu va fi asa Eu am vazut un video(thks ReNeGaDe) cum se pot repara si rigidiza in zona respectiva pt a evita sa se rupa si asta am facut si acum le folosesc linistit de vreo 2 ani fara probleme. Deci chiar si cu problema asta grava de constructie tot le recomand, fiindca sunt foarte bune ca si sunet si voice chat, dar tineti cont ca va tb sa luati niste masuri de a le intari in zona aceea slaba ca sa nu se rupa. Nu e traba complicata, cu otara cabluri, lipici si corzi de plastic se rezolva in cateva minute, dar na e o bataie de cap in plus.
    Eu am folosit solutia asta:

    Simplu, rapid si eficient. Daca o faceti inainte sa se crape, e perfect, dispare toata solicitarea din zona cu probleme. La mine deja se indoia plasticul respectiv, daca as fi tras un pic mai tare s-ar fi rupt. De cand am pus colierele, n-am mai avut probleme.

    In rest, sunt multumit de ele ca performanta. Cupele izoleaza bine sunetul exterior si sunt confortabile, sunetul este clar, cu surround, microfonul se aude f bine, are si noise cancellation.. si vibratiile alea sunt misto la unele jocuri.

    Momentan le folosesc si pe PC.

  11. #31 SP
    Member b615dub's Avatar
    @Graft, ai mai reusit sa faci ceva in legatura cu castile? Recent am remarcat si eu 3 fisuri pe ambele parti, chiar ma uitam la ele si speram sa fie doar plasticul la suprafata, banuiesc ca au ceva mai solid sub plastic sau pot sa raman cu o casca in mana?

  12. #32 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Dețin acest model de căști din martie 2014, achiziționate de la Altex.
    Cam pe atunci mi-am cumparat si eu acest model si le-am folosit in fiecare zii, nu am nici-o fisura, si pielea e inca in stare foarte buna. Din cate vad e crapat in locul in care se termina plasticul si incepe materialu acela spumos. Ai tinut des castile indoite la zona aia?

  13. #33 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pentru cei care au probleme cu gold wireless.
    le strangeti mereu sau le lasati normal?

    edit:cum sunt daca ai ochelari?

  14. #34 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu am cele gold de curand.. sunt super misto ca si casti , ai si bass misto , ai VSS care este wow !

    daca mi se strica tot d-astea mi-as lua daca nu apar altele mai bune, dar cred ca se pot intari in zona cu probleme.

  15. #35 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Revin si eu cu intrebarea lui Deathofart. Cei care ati avut probleme cu castile gold, cum le tineti cand nu le folositi? Le strangeti sau nu?

  16. #36 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ale mele sunt relativ"proaspete" , le tin si asa si asa.
    Momentan e ok

  17. #37 SP
    Member b615dub's Avatar
    Eu le tin normal, nu ii vad rostul de a le strange.

  18. #38 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu le-am strans, le tin atarnate intr-un carlig facut special. Le-am auzind crapandu-se cand le puneam pe cap, dupa o saptamana urmand sa vad crapaturile. In timp banda a cedat de tot. Acum astept sa ajung la altex sa vedem ce zic. Cei de la Playstation support m-au indrumat sa le prezint la garantie. Revin cu feedback zilele astea.

  19. #39 SP
    Member bdevil's Avatar
    Si eu am Gold Wireless si au crapat exact la balamaua care se rabateaza cand le strang. Le-am lipit cu scotch si nu le mai rabatez deloc, la garantie nu le mai primeste deoarece ''s-a aplicat un soc mecanic''. Asa ca, orice manevrare normala a acestor casti poate deveni un pericol pentru integritatea lor si devine soc mecanic. Pentru ca socul mecanic sa se activeze,le pui zilnic pe cap. Aveti grija la ele. Plasticul e foarte slab calitativ si casant. Eu le-am dus la service cu o partea rupta, si cealalta urma sa se rupa si ea, se vedeau crapaturile. Dar cum Altex le trimite la un service autorizat Sony la Bucuresti, s-au intors ''la fel de bune'' si neatinse. Tipa de la Altex de la raion mi-a zis ca si cele Razer vin cu aceeasi problema, au avut o gramada de retururi pentru ele iar clientii au ramas cu ele rupte pentru ca ''soc mecanic''. Cei de la Altex au fost receptivi, dar service-ul Sony pe Romania e de toata jena pentru ca nu recunoaste problemele astea de fabrica si refuza sa le repare.

  20. #40 SP
    Member b615dub's Avatar
    De parca ar fi asta o noutate. Cand ajungi cu produsul in garantie nu stiu ce sa-ti mai zica ca sa se spele pe maini.

    Sunt curios ce pot face ca in viitor cele 3 fisuri sa nu se faca 3 crapaturi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 13-10-2015, 17:29
  2. Replies: 0 Last Post: 04-06-2015, 18:52
  3. Replies: 7 Last Post: 02-10-2014, 21:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts