Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 38 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #141 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    M-am uitat si eu la prezentarile celor de la Bungie. Din punctul meu de vedere, pana la momentul actual, nu m-a impresionat prea mult. Sunt constient ca nu puteau sa vina cu lucruri noi 100% pt ca nu ar fi avut nicio legatura cu primul, dar in conditiile astea nu va avea longevitatea lui Destiny 1.

    Ma asteptam si eu sa ruleze in 60 fps, avand in vedere ca au mai trecut ceva ani si puteau sa optimizeze mai bine motorul grafic (sunt jocuri care ruleaza mai bine in conditiile in care sunt mai multi jucatori/inamici pe harta), dar se pare ca pe consola vom ramane la 30 fps.

    Nu cred ca fac precomanda, astept sa vad cum evolueaza lucrurile. Cel mai important aspect la Destiny, ramane partea de socializare pe care sper sa nu o neglijeze in versiunea 2 (in jocul asta cred ca am cunoscut 90% din lumea cu care joc online pe PS4).

  2. #142 SP
    Member Buyk's Avatar
    Si cireasa de pe tort no dedicated servers pe pc, clar nici pe console.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #143 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    nu va avea longevitatea lui Destiny 1.

    corect, va fi mult mai popular, doar datorita blizzard si oamenilor care il vor cumpara doar ca e pe battle.net.

    va fi noul overwatch, toti copiii il vor juca (nu zic asta ca fiind ceva negativ), majoritatea celor care au jucat d1 il vor cumpara si stim toti cum e comunitatea, o sa vrem ceva nou, ei o sa scoata dlc-uri si tot asa pana la destiny 3.

    eu abia astept jocul! si sper ca zvonul cu pc release date delayed sa fie adevarat, sa fiu scutit de topicuri "fara numar" cu specs si ca lor nu le merge la maxim, ca nu stiu cum e portat, ca bla bla. destiny s-a nascut pe console si asa trebuia continuat. doar dpdv al banilor adusi o sa fie un plus...



    i am

  4. #144 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Lasa impresia ca e un Destiny reciclat cu alte harti. Nu e neaparat un lucru rau, sper doar sa nu aiba acel backtracking plictisitor pe care primul joc l-a avut. Iar daca are si elemente pentru fanii PVE, i'm sold.

  5. #145 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pacat, aveam speranțe ca măcar de data asta când apare doar pe generația curenta o sa vedem ceva. Se vede mâna lui Activision care nu ar cheltui nici măcar un leu in plus.

  6. #146 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Da, ceva alpha effects in plus, in rest acelasi engine. Daca era construit din prima doar pt "next gen", acum sigur ar fi avut un upgrade, oricat de mic.

    Nu o luam chiar de la zero...
    Characters who had completed the Black Garden story mission and have reached level 20 will have their race, class and appearance carry over from the first game. It's currently unknown when you can transfer characters from console to PC.

  7. #147 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu nu inteleg ce voiati de la joc. Quality of life improved? Clar. Updated visuals? Sunt acolo (desi da, no 60 fps e dezamagitor). Content extra? Well... evident . Doar pentru ca seamana foarte mult nu inseamna ca e nasol, adica.... ffs, au schimbat doar lucrurile care nu mergeau sau au adaugat lipsurile (plus new content), dar ce rost avea sa schimbe niste chestii care functionau foarte bine? If it ain't broken, don't fix it, e simplu.

  8. #148 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dedicated servers ffs, m-am saturat de câți nervi mi-am făcut in pvp. Si da, nu ar fi stricat 60fps, măcar in mp. E 2017 in plm...

  9. #149 SP
    495
    Member 495's Avatar


    s-a dus skill tree-ul ala de iti trebuia 600k xp sa deschizi toate optiunile.

  10. #150 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Dedicated servers ffs, m-am saturat de câți nervi mi-am făcut in pvp. Si da, nu ar fi stricat 60fps, măcar in mp. E 2017 in plm...
    Ok, dedicated servers si 60fps. Atat. Nici pe PC n-o sa aiba dedicated, plus ca deja se poarta lipsa lor (vezi Overwatch sau alte jocuri cu componenta online).

  11. #151 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Toata lumea e dezamagita de lipsa serverelor dedicate, mai putin baietii cu buton pe cablu.

  12. #152 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    So no 60 FPS.. good times!
    Dezamagitor Activi$ion.. dezamagitor, la fel ca Destiny 1. Dar e ok, atata vreme cat lumea arunca cu bani in voi, de ce sa va chinuiti sa optimizati ceva.
    V-ati facut bine calculele, va scoateti cu PC-ul -- aia sunt mai multi decat conservarii/testerii de produs neterminat nu? Totul e mai la indemana prin battle.net.. de fapt sunt ignorant, au zis ca il livreaza prin acest serviciu ca vor sa-l aduca fanilor mai repede!
    In plus pe PC se mai arunca si cu hardware.. cui i-ar trebui optimizare, heh. Bine ca are suport 4K!
    Lasand sarcasmul la o parte, palaria jos pentru masinaria de facut bani a astora.

  13. #153 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Ow are servere dedicate. Pe langa asta, Destiny mai are o problema majora - 10hz tick rate, spre deosebire de Overwatch care are 63hz.

    De la Destiny 1 nu mai stiu niciun shooter decent care sa aiba pvp dar nu si servere dedicate. Cam asta e motivul pentru care s-au lasat toti apropiatii mei de el, s-au saturat sa ii vada pe aia teleportandu-se peste tot in pvp.

  14. #154 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Le trebuie un sistem de penalizari drastic. Pe PC e posibil sa-i cam cace, avand in vedere ca Blizzard n-ar accepta magarii din-astea in clientul lor. Nu stiu pe consola cum o sa fie.

  15. #155 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    10Hz tick rate? serios? si eu credeam ca e de la mine ca jucam prin wireless sau ca nu stiu eu sa tintesc/ma misc. Wow!
    Sunt relativ pachet in multiplayer din cauza controller-ului dar acum parca ma simt mai bine..

  16. #156 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Am peste 1000 de ore doar in pvp(peste 100k kills, humble brag, sorry) si niciodata nu am dus lipsa a 60fps. Si tot in acele ~1000 de ore, foarte rar am vazut lag. Poate sunt eu mai norocos si nu am jucat cu oameni cu net de dial-up. Bineinteles ca mi s-a intamplat, am si clipuri salvate, era si culmea, la cat am jucat, sa nu fie lag in cateva meciuri.

    Ar fi fost un plus, servere dedicate, dar o sa traim si fara ele.

    Ceea ce nu imi place, din toate clipurile veazute pana acum, e cat de "overwatch-izat" pare pvpul. Dar astept sa il joc inainte sa sar cu concluziile.

  17. #157 SP
    495
    Member 495's Avatar
    18588763_1201025546689599_7630191964804087270_o.jpg

    Destiny 2: Social Space and more.
    Confirmed by Deej in an interview. The structure seen in the background is part/shard of the traveler. It is located near a new social space called "The Farm."
    Keep in mind that the Traveler was not whole floating above the city this Shard/Part/Piece of it perhaps fell off in the move/many battles before it became dormant over the last city. However this piece still looks like it has light surrounding it for us to harness.

  18. #158 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Destiny 2 Reveal Info Summary

    https://www.reddit.com/r/DestinyTheG..._info_summary/

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  19. #159 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Chiar daca mersul in orbita si inapoi va disparea, tot sper ca va fi facut un destiny item manager pt destiny 2.

    Aici puteti verfica cat timp ati salvat, in loc sa mergeti in tower sa schimbati/luati arme.
    https://timesavedwith.destinyitemmanager.com/

    La mine e asa:
    dragos495 - Playstation

    Hours Played: 2479 hours
    Hours Saved: 331 hours
    Am salvat mai multe ore folosind item managerul, decat au avut unii in total cu jocul!

  20. #160 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Dupa ce am vazut Star Wars Battlefront pe console la 60 fps si 20 vs 20 players, vine Bungie si spune ca nu se poate 60fps pe console la Destiny 2, mda, superb. Nu mai vorbesc de p2p si 4 vs 4 multiplayer, serios? Quake II titlu publicat de Activision avea multiplayer 8 vs 8 in 1997. Deja am senzatia ca a devenit un obicei sa livrezi un produs necorespunzator si sa te astepti ca oamenii sa ti-l cumpere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 38 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts