Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 258

Thread: Let's talk movies...

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Let's talk movies...

    Un topic pentru discuții, intrebări. sfaturi, păreri, (etc.) generale.

    ---

    Eu sunt un mare fan al filmelor cu Zombies! Fiecare film mi-a atras atenția �ntr-un mod deosebit (prin diferite aspecte...tipuri de zombie, etc).

    Am o nemlmurire (nici nu știu cum să forumlez):

    Sunt două filme - 28 Days Later & 28 Weeks Later - excepționale filme (și foarte dure)




    ...știe cineva ceva de parta a 3-a? Mai apare? Mor!

    �n partea a 2-a, �n final, se vede clar turnul eiffel și cum infectații fug spre el...

    Au trecut aproape 2 ani și nimic...
    Attached Images Attached Images movies.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Ca sa vezi si eu is un mare fan al lucrurilor legate de zombie . Filme , jocuri (Left 4 Dead :X , sau un Natzy Zombies la Call of Duty ) , action figures , orice . Imi plac pana si filmele vechi cu ei (Night of the living dead , Dawn of the dead ,etc) si abea astept sa imi vina ochelarii 3D ca sa ma uit la filmele astea di nou (but this time 3D b-) ) . si poate ma uit maine la filmele astea de care ziceai , chiar inainte sa merg la mare (asa ca sa prind curaj )

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eu sunt mare fan al filmelor de tot genul. Sunt la curent cu tot ce e nou. Mi-am facut o pasiune in a merge la cinema pentru a le vedea. Cred ca merg de 4 ori pe saptamana. Iubesc reclamele si trailerele dinainte filmelor pentru ca asa aflu ce ma asteapta in viitor.

    Recomand din filmele aparute recent: Duplicity, State of Play, Terminator, Ensemble C'est Tout, Coco Channel si nu recomand deloc filmul cu Lindsay Lohan ( am si uitat numele la cat de prost a fost filmul, am plecat la jumatate).

    Astept sa vad maine Pelham 1,2,3 ca are avanpremiera.

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Sursa bineinteles www.imdb.com
    Sper sa fie de ajutor fanilor.

    28 Months Later (2011)

    In Development Overview


    Note:

    Because this project is categorized as in development, the data is only available on IMDbPro and is subject to change.
    Status:

    In Development |
    Contact:

    View company contact info.
    Filmmakers:

    See writer for 28 Months Later.
    MOVIEmeter:

    Down 10% in popularity this week. See why on IMDbPro.
    More Info:

    See additional info about 28 Months Later (such as project notes, plot summary and industry news).

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Sursa bineinteles www.imdb.com
    Sper sa fie de ajutor fanilor.

    28 Months Later (2011)


    See additional info about 28 Months Later (such as project notes, plot summary and industry news).
    Chiar am vrut aseara sa intreb cu s-ar numi al 3lea film . si vroiam sa zic in gluma daca nu cumva 28 months later . Si nici macar nu ii o gluma . Las asa macar stim ca al 4lea filom o sa se numeasca 28 years later nu ?

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Merci Laurentiu. 2011? Păi mor p�nă atunci

    Chiar am vrut aseara sa intreb cu s-ar numi al 3lea film . si vroiam sa zic in gluma daca nu cumva 28 months later . Si nici macar nu ii o gluma . Las asa macar stim ca al 4lea filom o sa se numeasca 28 years later nu ?
    ...hehe. Eu sper să nu mai apară partea a 4-a. Ajung 3.

  7. #7 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Asa am sperat si eu la Resident Evil. Dar acum as vrea si o partea 4-a. Oricum cred ca o sa fie la cum au lasat treburile cu Mila

  8. #8 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar

    PANDORUM

    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Asa am sperat si eu la Resident Evil. Dar acum as vrea si o partea 4-a. Oricum cred ca o sa fie la cum au lasat treburile cu Mila
    Pana la Resident Evil 4, s-au gandit sa scoata Pandorum.

    Attached Images Attached Images pandorum-movie-poster.jpg pandorum-wallpaper-01.jpg pandorum-wallpaper-02.jpg pandorum-picture-01.jpg pandorum-picture-02.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Mersi, am vazut si eu trailerul pe apple/movies acum o luna. Intr-adevar filmul pare promitator. Vom vedea cand va aparea in cinematografe.

  10. #10 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Si uite ce am gasit eu azi pe imdb cand eram curios sa vad in ce filme mai apare Bruce Willis:

    Kane & Lynch (2009) More at iMDbPro.

    Sunt curios cine o sa fie, Kane sau Lynch?

    L.E: Si pe Vin Disel in The Wheelman (2009) More at iMDbPro.

  11. #11 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    2011? Păi mor p�nă atunci
    Cum ai asteptat 2 ani si ceva mai poti astepta cateva luni

  12. #12 SP
    Diesel k1du's Avatar
    poate un an si cateva luni...

  13. #13 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    poate un an si cateva luni...
    La un an si o luna (ca exemplu) poti spune si 13 luni...

  14. #14 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Klaus View Post
    La un an si o luna (ca exemplu) poti spune si 13 luni...
    Pure genius

  15. #15 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    De curand am gasit pe imdb informatii un nou film cu Sylvester Stallone unde este si regizor si scenarist. Filmul se intituleaza "The Expendables", avand premiera pe 23 aprili 2010 in State.
    "The Expendables" sunt o echipa de mercenari suficient de nebuni incat sa accepte misiuni aproape irealizabile, fara sa le pese ca-si vor lasa colegii sau parti ale corpului pe campul de batalie. De aceasta data, mercenarii se vor infiltra intr-o tara din America de Sud, principala lor misiune fiind sa-l rastoarne (ucida, tortureze?) pe dictatorul acesteia.
    De altfel am ramas placut impresionat de distributia filmului: Sylvester Stallone (Bineinteles), Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Mickey Rourke, Bruce Willism si nu in ultimul rand Arnold Schwarzenneger. Printe sexele feminine se numera Giselle Iti� si Brittany Murphy. Eu unul abia astept acest film, si sper sa nu ma dezamageasca, deoarece in ultima vreme am dusa lipsa unui Action bun.
    Trebuiesc apreciate genul de roluri care si le alege Stallone la varsta sa de 63 de ani. Sa nu uitam ca va avea 64 de ani in 2011 cand va juca in Rambo V, deasemenea regizat si scris de el.

    movie_cg.jpg

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Stallone, Arnie si Lundgren in acelasi film? Nu poate iesi ceva bun.

  17. #17 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Stallone, Arnie si Lundgren in acelasi film? Nu poate iesi ceva bun.
    Pentru baietii rai poate Iti dai seama ce echipa: Rambo + Teminatorul si Soldatul Universal.

  18. #18 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Un topic pentru discuții, �ntrebări. sfaturi, păreri, (etc.) generale.

    ---

    Eu sunt un mare fan al filmelor cu Zombies! Fiecare film mi-a atras atenția �ntr-un mod deosebit (prin diferite aspecte...tipuri de zombie, etc).
    I'm sorry dar ca "mare fan al filmelor cu zombies", ai niste gusturi cel putin indoielnice.

    Un "mare fan al filmelor cu zombies" ar recunoaste ca 28 days/weeks/months/years later e o bashina pentru generatia copchilandrilor cu ADD.

    Un film in care zombies fug, alearga, sar si, in general, sunt f rapizi, nu e film cu zombies in adevaratul sens al cuvantului.

    Pentru filme cu zombies, asa pentru cultura ta generala, iti recomand sa te indrepti spre Fulci cu ale sale The Beyond ( E tu vivrai nel terrore - L'aldilà (1981) ), Zombie Flesh Eaters (Zombi 2 (1979)) sau Jorge Grau cu al sau Living Dead At The Manchester Morgue (Non si deve profanare il sonno dei morti (1974)). Of course, n-ar strica aruncat un ochi la ce a facut Bruno Mattei cu Hell Of The Living Dead (Virus (1980/I)) sau Andrea Bianchi cu Burial Ground ( Le notti del terrore (1981)). Desigur, asa cum oricine ar trebui sa stie, ultimele doua sunt "guilty pleasures". N-ar strica o aruncatura de ochi nici la japonezi cu Junk (Junk: Shiryô-gari (2000)) sau la chinezi pentru Bio Zombie ( Sun faa sau si (1998)) - un fel de remake la Dawn Of The Dead-ul lui Romero. Apropo, i saved the best for last. Nu te poti numi pasionat de filme cu zombies daca n-ai vazut si revazut in disperare seria "of the Dead" a lui Romero (Night, Dawn, Day, Land, Diary - my personal fav fiind Day of the Dead). Desigur, sper ca esti in stare sa nu ai impresia ca atunci cand zic Dawn of the Dead sau Day Of The Dead, ma refer la remake-urile absolut penibile. Si nici la remake-ul de la Night of the Living Dead al lui Tom Savini (Night of the Living Dead (1990)) care, mind you, nu e rau deloc.

    Acestea fiind spuse, nu cred ca mai e cazul sa mai zici de 28 days later sau 28 weeks later ca-s filme bune.

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    1. Gusturile nu se discută (defapt se discută dar no...c�nd ai unde și cu cine).
    2. Am văzut filmele alea.
    3. Sunt mai multe categorii de Zombie.
    4. Cumpără/citește cartea asta (un best seller - new york times)

    Amazon.com: The Zombie Survival Guide: Complete Protection from the Living Dead (9781400049622): Max Brooks: Books

    Salut.

  20. #20 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    1. Gusturile se discuta atunci cand le ai
    2. Tind sa cred ca nu.
    3. Amaze me (si nu ma lua cu voodoo zombies etc. ca nu despre aia vorbeam aici).
    4. Da, am cartea, sezi calm. Am doua rafturi de literatura cu zombies. Tie ti-as recomanda cartea asta:

    Amazon.com: Book of the Dead: The Complete History of Zombie Cinema (9781903254332): Jamie Russell: Books

    Nu de alta, dar e nevoie.


    Salut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Movies vs Games sau Movies & Games By ony81 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2014, 14:17
  2. PS4 Tech-Talk: Hardware heaven or hell? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 88 Last Post: 10-11-2013, 08:09
  3. Featured Video talk By MonkY in forum Videos
    Replies: 43 Last Post: 24-07-2011, 14:21
  4. Talk to strangers! By RonanN1 in forum Offtopic
    Replies: 63 Last Post: 08-10-2009, 23:47
  5. Console general talk ! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 46 Last Post: 05-11-2008, 02:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts