Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 217 of 244 FirstFirst ... 117 167 207 215 216 217 218 219 227 ... LastLast
Results 4,321 to 4,340 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4321 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Star Wars TFA.

    Filmul este bun. Foarte bun. Nu stiu ce ar putea un fan sa ii reproseze.

    Actorii tineri sunt promitatori, cei batrani au facut spectacol de zile mari. As spune ca personajul cel mai important este Han. Conducatorul noului ordin este surprinzator si impozant. Sunt foarte curios cum vor exploata acest personaj.
    Exista cateva personaje pe care as fi vrut sa le vad mai mult pe ecran, poate in continuari...

  2. #4322 SP
    Member cyrax's Avatar
    Ex Machina 8.0
    Non Stop 9.0

  3. #4323 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Star Wars The Force Awakens

    Eu am fost acum pentru a doua oara, am fost si ieri, de fapt alaltaieri spre ieri si in dimineata asta a doua oara. Ca fan al seriei e perfect, pe bune, nu am ce sa ii reprosez, e de departe cel mai bun Star Wars '99 incoace si incep sa cred ca imi place mai mult si decat ep VI. Mergeti sa-l vedeti, eu sigur mai merg macar odata pana apare pe Bluray. Ma bucur ca nu au facut greseala cu Darth Maul precum in ep I.

    10/10? Pe aproape.

    PS: Cred ca o sa imi cumpar BB-8 de la Sphero cat de curand
    Attached Images Attached Images star-wars-bb-8-force-awakens.jpg

  4. #4324 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Am avut si eu timp sa mai vad cate ceva asa ca am muls portofelul si am mers la filmele la cinema cat am putut de mult...
    Boruto: Naruto the Movie Nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult si desi nu-s fan Naruto si seriile lui acest film mi l-a mai incalzit la suflet. I enjoy this movie so much 9/10 e film dedicat atat fanilor si celor care nu-s
    Star Wars: Trezirea Fortei Nu am fost si nu voi fi fan Star Wars, adica nici Star Trek nu ma consider deci mna am mers la filmul asta cu nici o asteptare. Adica nici seria vechie nu pot sa zic ca am fost impresionat adica classic fairy tales cliches. Oricum filmul nu mi s-a parut destul de original, sau ground breaking cum toti l-au facut sa para. Adica noua printesa e draguta, si negru nu face nimic in tot filmul, si pilotul ala e adica e si el acolo. Cat despre mingea aia rotativa Doamne cat de enervanta poate fi (BB-8). Marketing mucch?? That beside. Good Acting, good effects, bad story, bad & lame evil character... 7/10 A da si e funny filmul.
    Peanuts Pentru un film dedicat copiilor pot sa zic ca am ras cat nu am ras eu la un film de foarte mult timp. 9/10
    The Hateful Eight Trebuie sa mai zic altceva decat ca e Taratino movie? 9/10
    Legend Tom Hardy + 1! Acting good, story good... 7/10
    Attached Images Attached Images boruto-naruto-movie-poster.jpg star_wars_poster_full.0.0.jpg peanuts-movie-social.jpg thehatefuleight.png 44dba4843bca18b2311bdecd00585762.jpg

  5. #4325 SP
    Member esop's Avatar
    Mr. Holmes (2015) - IMDb
    9/10
    Foarte bun. De la Imitation Game nu am mai vazut un film atat de cursiv si totusi cu o intriga atat de buna, incat sa-mi pastreze atentia pe tot parcursul filmului pana in ultima clipa.
    Pur si simplu imi era frica sa nu fiu atent cateva secunde, ca poate pierd o replica sau un amanunt important din poveste.
    Desavarsit actorul Ian McKellen. Mi-a atras atentia in trecut in roluri ca Magneto si Gandalf.
    Recomand.
    Attached Images Attached Images maxresdefault.jpg

  6. #4326 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Whiplash - 10/10

    Cum. Mama. Naibii. Nu am vazut filmul asta pana acum? De-a dreptul fenomenal, te tine in priza cap-coada, a avut cred ca 2-3 momente de respiro in rest valuri si valuri de fir narativ cusut cu deosebita maiestrie. Sa nu faceti greseala sa treceti pe langa, cum am facut eu.

  7. #4327 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Gone Girl zici ca l-ai vazut?

  8. #4328 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Burnt, actor principal Bradley Cooper. A fost un film ok, mi-a placut.

  9. #4329 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie mi s-a parut o porcarie ordinara N-a avut nimic filmul, plictisitor, actori slabi, regie slaba si in loc sa faca macar partea principala, adica mancarea, speciala prin cinematografie mai reusita, a fost o plictiseala totala. Uita-te la Chef, un film mult mai reusit despre mancare

  10. #4330 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ridiculous 6, surprinzător de amuzant. Nu este o capodopera, dar clar cel mai bun film al lui Adam Sandler din ultimii ani.

  11. #4331 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    Gone Girl zici ca l-ai vazut?
    O da. Foarte suculent si ala.

  12. #4332 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    The Hateful Eight

    The Hateful Eight (2015) - IMDb

    - un deliciu, parca niciodata nu l-am simtit pe Tarantino sa se simta mai in largul lui ca in acest film, poate de la Pulp Fiction incoace. Filmul e o partida de amor cu o femeie foarte frumoasa, cu un preludiu halucinant, te absoarbe pe parcurs cu dialogul crud si necrutator specific regizorului pentru a exploda in ultima treime intr-un orgasm de evenimente oximoronice. Bulgarele de zapada(boule de neige) sta la fundatia filmului, teorie infipta pana in maduva acestei experiente cinematografice, dar bineinteles ca Tarantino il sparge la final sau mai bine spus il diseca cu claritatea si precizia unui neurochirurg.

    E cinematografie si teatru in acelasi timp, de multe ori pe parcurs am avut impresia ca undeva in hanul acela, in spatele actorilor, exista o audienta umana si ma asteptam din clipa in clipa sa aud aplauze.

    Bravo Quentin, nota ZECE, ZE-CE cu steluta si felicitari. Mergeti la cinema daca nu ati facut-o deja, filmul e al unei specii pe cale de disparitie.

  13. #4333 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stii ce e? E ca primele minute din Inglorious Bastards, scena din casa frantuzului cu evreii, dar timp de 3h. Si mie mi-a placut mult

  14. #4334 SP
    Member Popae36's Avatar
    Bridge of spies.
    Tom Hanks.
    Foarte frumos

  15. #4335 SP
    Member paulone's Avatar
    ecelent filmul Podu Spionilor....in sfarsti un film care merita dupa ani de vizionat mizerii

  16. #4336 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Stii ce e? E ca primele minute din Inglorious Bastards, scena din casa frantuzului cu evreii, dar timp de 3h. Si mie mi-a placut mult
    Uite ca nu m-am gandit la asta, dar acum daca stau sa cuget, e exact ca scena aia. Trebuie sa recunosc ca nu prea ma interesase Tarantino asa mult, vauzsem doar Kill Bill. Dar odata cu Hateful Eight am zis sa-i vad toate filmele si bine am facut, n-am adorat niciodata mai mult scenele cu "vorbarie", chiar ca te simti ca la teatru

    Mai am de taiat Reservoir Dogs si Jackie Brown de pe lista

  17. #4337 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Revenant 2015
    Well I manage to see this! Si sunt putin dezamagit. Adica da vizual este fain dar povestea same old thing. Betray, Revenge... The End
    7/10
    Attached Images Attached Images 9736a36cf062166e0c52bae09e3b3702.jpg

  18. #4338 SP
    Junior Member deepsky85's Avatar
    Black Mass Irish Mobs
    7/10

  19. #4339 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    The Revenant, slăbuț 6/10. Leo merita un premiu Oscar, dar pt. alte filme nu pt tâmpenia asta trasă de păr. Înțeleg ca e legendă dar totuși. Hardy l-a eclipsat, foarte dezamăgit

  20. #4340 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Yep, nici mie nu mi-a placut The Revenant, si chiar imi ziceam in gand "sa nu-mi zici ca pt porcaria asta vor sa-i deie si oscar" cand a facut atatea alte filme mult mai bune. In fine The Hateful Eight mi-a placut si mie mult mai mult, actori unu si unu, iar dialogurile au fost un deliciu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 217 of 244 FirstFirst ... 117 167 207 215 216 217 218 219 227 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts