Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 227 of 244 FirstFirst ... 127 177 217 225 226 227 228 229 237 ... LastLast
Results 4,521 to 4,540 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4521 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Rogue One - 6.5/10

    Plictiseala tot filmul, l-au salvat ultimele 20 de minute.

  2. #4522 SP
    Member rolleer's Avatar
    Nocturnal Animals (2016) - 8.5/10
    M-am uitat la el si mi-a placut enorm

  3. #4523 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    The Last of Us, pardon, Logan, bun film, 8/10.

  4. #4524 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    ^I see what you did there.

  5. #4525 SP
    Member Mishy's Avatar
    John Wick 2 - 10/10
    Actiune cat cuprinde, daca v-a placut primul o sa va placa si asta cu siguranta

  6. #4526 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hacksaw Ridge - 9/10
    Foarte frumos filmul, Mel Gibson just knows his sh*t (and I also have a sweet spot for WW2 movies). Andrew Garfield a jucat si el deosebit de bine, ca si restul actorilor de altfel, singurul lucru care mi-a displacut au fost efectele speciale, sunt de acum vreo 10-15 ani . Dar bugetul clar s-a dus mai mult in gunfights si gore, fiind evidentiate brutal de bine.

  7. #4527 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    singurul lucru care mi-a displacut au fost efectele speciale, sunt de acum vreo 10-15 ani
    Nu mi s-a părut, păcat însă că nu a luat Oscarul, nu se compară cu Tralalala si Lumina Lunii.

  8. #4528 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Deocamdata nu am mai vazut alt film din cele nominalizate, urmeaza sa le vad saptamana asta, asa ca nu ma pot decide. Dar probabil ca daca lua asta Oscarul iar incepea lumea cu "'muricanii patrioti hurr-durr ww2 heroes neverforgetti" asa cum sunt cu "'muricanii politically correct hurr-durr negri si rasism" acuma

  9. #4529 SP
    Member rolleer's Avatar
    Elle (2016) 7/10

  10. #4530 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    The Last of Us, pardon, Logan, bun film, 8/10.
    Imi spui te rog daca are vreo legatura cu restul filmelor? Are rost sa merg sa-l vad? Am vazut doar The Wolverin 2013...

  11. #4531 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Poți sa il vezi liniștit

  12. #4532 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Underworld: Blood Wars 5.0/10 Nimic deosebit, lupta dintre lycani si vampiri continua.Mai bun trailer-ul ca filmul.

    Assassin's Creed 6.0/10 Jucand doar ultimul din serie, nu pot face o paralela corecta intre primul joc si film.Ideea de a calatori in timp pentru diferite misiuni si catararea pe cladiri, alaturi de saltul in gol, sunt singurele elemente care imi aduc aminte ca se incearca transpunerea unui joc video pe ecran.

  13. #4533 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    The Last of Us, pardon, Logan, bun film, 8/10.
    Eu nu inteleg cum scapa astia cu filme de genul asta, e furat cam tot filmul, mai lipsea muzica lui Santaolalla si ma uitam la filmul jocului.

  14. #4534 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    ^ Eu am cam inceput sa-mi innebunesc femeia, ii spun constant in ultima vreme, "asta e din jocul ala", "asta e din alalalt", samd.
    Se "imprumuta" destul de mult din jocuri.. sau ma joc eu prea mult

  15. #4535 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Life sau un altfel de Alien, am văzut filme mai proaste, 6/10

  16. #4536 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu inteleg cum scapa astia cu filme de genul asta, e furat cam tot filmul, mai lipsea muzica lui Santaolalla si ma uitam la filmul jocului.
    Pe de alta parte, cand incearca sa faca un film dupa joc, iese o porcarie. E o ironie amuzanta

  17. #4537 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Sa ma plang si eu de filmul asta cu Jackie Chan Kung Fu Yoga
    2/10 doi pt efort
    Nu are poveste,
    CGI de tot *****ul
    1ora 45 irosite! Cand puteam face altceva cu timpul asta
    Mai bine Jackie s-ar pensiona!
    Attached Images Attached Images master.jpg

  18. #4538 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Beasts of no nation

    Beasts of No Nation (2015) - IMDb

    - o capodopera, hidden gem, faceti-va o favoare si vizionati acest film daca n-ati facut-o. Nu cred ca am vazut ceva mai brutal din punct de vedere emotional si imagistic de la Schindler's List incoace. Faptul ca un film ca acesta nu are in palmares un Oscar sau alt premiu important e o crima impotriva umanitatii. La la my asz!! Moonlight my asz again!!

    10/10 absolut!!!

    Trailer:


    Sunt barbat in toata firea, nu sunt impresionat usor, dar mi-au dat lacrimile de cateva ori. Si asta s-a intamplat deoarece am realizat ca oricat de dur a prezentat regizorul personificarea unei tari blestemate, realitatea cu siguranta depaseste chiar si brutalitatea filmului.

    WATCH THIS MOVIE!!

  19. #4539 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Life sau un altfel de Alien, am văzut filme mai proaste, 6/10
    Da si eu dau tot maxim 6/10 pt. Life. Incearca sa copieze reteta Alien, din pacate mi-a cam intors stomacul filmul asta.... Finalul partial surprinzator, nu pare sa lase loc de o continuare.

  20. #4540 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Kong: Skull Island, 8/10, asa ar trebui sa arate un prequel (ca tot sunt la moda mai nou).
    Poveste decenta, regie buna, coloana sonora buna, efecte speciale bune, destule faze amuzante, vreo 2 actori de-a dreptul geniali (culmea, in roluri secundare) si nu in ultmul rand, monster fight! foarte bine pus in scena.
    Nu mi-a parut rau ca am dat banii pe bilete (mai ales ca initial planuisem sa vedem Logan, dar nu am ajuns la timp si-am mers la Kong).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 227 of 244 FirstFirst ... 127 177 217 225 226 227 228 229 237 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts