Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 244 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #2001 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    care din ele ? cel german sau american ?
    Cel american cu Adrian Brody si Forest Whitaker.

  2. #2002 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    The Experiment (2010) - 9/10

    Ii dau 9 pentru ca la un moment dat eram asa furios ca tot tremuram
    Orice film reuseste sa transmita un sentiment asa puternic (de orice fel) merita laude.
    Brody is the man!

  3. #2003 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Pirates of the Caribbean Trilogy - 9.5/10

    Cel mai mult mi a placut cum au mentinut cursul aceleasi povesti pe intregul intregii trilogii, fiecare film explicand anumite faze si continuand pe predecesorul sau.

    Alt lucru care mi a placut este ca poti viziona filmul ca pe o comedie (cel putin ultimul film), nu sunt multe faze comice, dar cele prezente te fac sa razi cu siguranta.

    Pe scurt, Pirates of the Caribbean este o trilogie ce trebuie vazuta de oricine.
    Attached Images Attached Images untitled_image001_0001.jpg pirates2finalposter.jpg pirates_of_the_caribbean_at_worlds_end_ver14.jpg

  4. #2004 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Sex and the City 2 - 1/10

    Am fost obligat sa vad filmul asta, daca se poate numi asa ceva. Sincer sa fiu, mi s a parut mai degraba un videoclip prost al unei melodii proaste care a durat 2 ore si 30 minute. Chestia asta nu are nici o poveste. Nimic, nada, etc.
    Cele mai proaste minute petrecute vreodata in viata mea, mai degraba ma duceam afara in ploaie, si saream intr o balta.
    Attached Images Attached Images sex_and_the_city_2_poster.jpg

  5. #2005 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar

  6. #2006 SP
    Member andreivladp's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Sex and the City 2 - 1/10

    Am fost obligat sa vad filmul asta, daca se poate numi asa ceva. Sincer sa fiu, mi s a parut mai degraba un videoclip prost al unei melodii proaste care a durat 2 ore si 30 minute. Chestia asta nu are nici o poveste. Nimic, nada, etc.
    Cele mai proaste minute petrecute vreodata in viata mea, mai degraba ma duceam afara in ploaie, si saream intr o balta.
    off: spune-ne si noua te rog cum ai fost obligat sa vezi un film, ca pentru mine este absurd...
    on: The Dark Knight 10/10 - C. Nolan a dovedit iar ca poti scoate filme superbe dupa comics.
    Attached Images Attached Images the_dark_knight03.jpg

  7. #2007 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by andreivladp View Post
    off: spune-ne si noua te rog cum ai fost obligat sa vezi un film, ca pentru mine este absurd...
    Girlfriend / Lover / Wife / One Night Stand / Soulmate / Gangbang / Milf / Should I continue?

    Animatrix 10/10 (revazut)

  8. #2008 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Mda si eu am fost fortat sa vad oribilitatea aia de Sex and the City 2. Filmul e clar facut pentru femei, cu tot felul de clisee si imagini care sa le incante doar pe ele: palate somptuase, feti frumosi, dulapuri pline de haine scumpe, etc.
    Pentru mine a fost doar un dezgust...

    Despicable Me - 8/10

    O animatie foarte frumoasa. Imi place foarte mult ca noile animatii au un impact emotional mult mai mare decat la cele din trecut. Singura animatie care n-am vazut-o anul asta e Shrek 4 dar am o vaga impresie ca nu respecta canonul acesta "revolutionar".
    Un minus pentru film din cauza ca minionii aveau potential umoristic mult mai mare, dar producatorii s-au limitat la umorul provocat prin lovituri, tranteli, imbranciri, etc.

  9. #2009 SP
    Junior Member JaHousey's Avatar

  10. #2010 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Pig Hunt 1.1 / 10

    Acest film mi-a fost sugerat de Laurențiu lol care sigur a făcut mișto și eu l-am luat �n serios. Filmul este sub linia mediocrității!
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  11. #2011 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by genoCid View Post
    Pig Hunt 1.1 / 10

    Acest film mi-a fost sugerat de Laurențiu lol care sigur a făcut mișto și eu l-am luat �n serios. Filmul este sub linia mediocrității!
    ...mai mult ca sigur poate!

  12. #2012 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu o sa imi modific sistemul de notare al filmelor, pentru ca cel putin pentru mine 90 min sunt o investitie, si urmaresc ce parere au altii aici pe thread; din pacate notele nu ajuta deloc, daca cineva scrie 7 sau 8 nu inseamna nici ca e un film care merita, nu inseamna nici ca e un film prost, nu prea inseamna nimic. Iar note de genu 1,2,3 se dau prea rar, deci scara e de fapt de pe la 5 la 10, deci tot o aiureala.

    Eu sper ca asa voi ajuta mult mai mult pe altii cand doresc sa vada un film.
    Asa ca eu voi face in felul urmator:

    = va reprezenta un film ce merita vizionat
    = va reprezenta un film ce nu merita vizionat sub nicio forma
    = va reprezenta un film ce merita vizionat doar de cei pasionati de subiectul filmului, de un anume actor, de o anume locatie, de istorie etc.

    deci

    L'IMMORTEL (22 BULLETS) -

    Actiune ce demareaza greu, dar Jean Reno aduce corabia pe linia de plutire.

    ---------- Post added 12-09-2010 at 05:58 PM ----------

    le: l-a RE AFTERLIFE sa stati cateva minute sa vedeti si credits la cinema, mai e ceva acolo ...

  13. #2013 SP

  14. #2014 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Great Expectations 9.5

    Un film care a surclasat majoritatea filmelor văzute �n ultima perioadă! Dacă nu l-ați vizionat �ncă vizionați-l!
    Attached Images Attached Images 9.jpg

  15. #2015 SP
    Junior Member cosmina's Avatar
    Dragute... actori de acelasi gen stransi la un loc
    Attached Images Attached Images images11.jpg index1.jpg

  16. #2016 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Gojira (1954)
    misto filmul... clasic... 9/10
    Attached Images Attached Images 427px-gojira_1954_japanese_poster-723888.jpg

  17. #2017 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Green Zone - nota 8/10

    Un film de actiune cu un subiect interesant /invazia americana din Irak din 2003/ si cu un Matt Damon matur si concentrat. Fiind la curent cu subiectul, l-am urmarit cu interes si nu pot sa zic ca m-a dezamagit, cu toate ca s-ar fi putut insista mai mult asupra anumitor aspecte. Great cameo by George W. Bush
    Attached Images Attached Images green-zone-movie-poster.jpg

  18. #2018 SP
    Member Bogdan's Avatar
    My Son, My Son, What Have Ye Done - 4.5

    Dacă ești pe moarte și dorești să �ți manipulezi psihicul, recomand titlul! Filmul are o durată de 1h 30min eu am avut senzația că l-am suportat ~ 5h.
    Attached Images Attached Images poster.jpg

  19. #2019 SP

  20. #2020 SP
    Junior Member bluesky89's Avatar
    Human Trafficking - un film cu Mira Sorvino si Donald Sutherland in rolurile principale, a fost realizat cu sprijinul financiar al Departamentului de Stat al SUA si prezinta, in principal, drama femeilor din Europa de Est care, in cautarea unei lumi mai bune, ajung victime ale traficului de fiinte umane. Povestile prezentate de-a lungul peliculei sunt inspirate din cazuri reale si unele scene sunt socante.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 244 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts