Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 244 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 ... LastLast
Results 3,201 to 3,220 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3201 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Midnight in Paris - 8/10
    Woody Allen strikes again - o capodopera care inoata in metafore cu Owen Wilson in frunte.

  2. #3202 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Kung Fu Panda 2 - 6 / 10

    Destul de slab. Luat strict ca o animatie CG, este foarte bine realizata si micile detalii sunt incredibile (blana uda este superba), animatiile sunt bune, texturile sunt foarte bune, iluminarea, samd. Dar dpdv al povestii, e foarte slab, cateva glume, cateva personaje noi, cateva momente lacrimogene si gata, o continuare + un sfarsit care lasa loc spre 3. Inteleg ca este pentru copii, dar parca este DOAR pentru copii...sper ca intelegeti ce am vrut sa spun.

    Nu recomand decat cu prietena, in cazul in care v-a placut primul, sau daca aveti sub 15-16 ani (sau sa-l urmariti impreuna cu, copilul)

    In schimb am ramas profund impresionat de multitudinea de actori "de prima mana" care si-au imprumutat vocile
    Attached Images Attached Images kung-fu-panda-2-poster-new.jpg kung_fu_panda2.jpg

  3. #3203 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    X-Men: First Class 8.50/10

    +scenariul
    +efectele speciale
    +jocul actoricesc
    +originile mutantilor si cum a inceput totul
    +scenele amuzante

    -

    -


    Per total un film de actiune super!
    Astept cu nerabdare continuarile

  4. #3204 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Real Steel - Real Steel (2011) - IMDb"target="_blank">Real Steel (2011) - IMDb
    Povestea este previzibila , dar are unele faze cu adevarat emotionante . Actiunea te va tine lipit de scaun ( cel putin asa a fost in cazul meu ) alaturi de feelingul relatiei tata-fiu si baiat-robot. Inca o chestie de notat sunt scenele de lupta intre roboti care sunt mai mult decat reusite si par foarte naturale . Per total eu nu am regretat ca am cumparat biletul (la cinema) si il recomand .
    Nota:8.5/10

  5. #3205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Transformers (3) - Dark of the moon - 9 / 10

    Unu din cele mai bune filme de actiune pe care le-am vazut in viata mea. Efectele speciale sunt "breathtaking" iar efectele de sunet sunt pur si simplu superbe (pe un sistem 5.1 capabil). Dupa primele 2, era una din cele mai bune serii de filme de actiune din istorie, dar dupa asta...WOW.

    Actiune si efecte speciale app 90% din film. Nu e cine stie ce poveste, desi pot spune ca au legat-o foarte bine de fapte reale.

    ASA DA !!!

    Off - nu-mi place DELOC noua actrita blonda. Inafara faptului ca are buzele alea de...maimuta, care-i faza cu gatu ala ? Zici ca-i girafa. Zici ca are 2 gaturi unu peste altu...
    Attached Images Attached Images transformers-dark-moon-bumblebee-banner.jpg transformers_3_dark_of_the_moon_poster.jpg

  6. #3206 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Off - nu-mi place DELOC noua actrita blonda. Inafara faptului ca are buzele alea de...maimuta, care-i faza cu gatu ala ? Zici ca-i girafa. Zici ca are 2 gaturi unu peste altu...
    Nu te lua de ea ca ne suparam.

  7. #3207 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    'aide ma, sunt singurul care e gasit-o draguta pe blondina aia?

  8. #3208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E frumusica, arata bine la corp, dar efectiv nu-mi puteam lua ochii de la gatu ala imens. Nu vreau sa supar pe nimeni, gusturile nu se discuta

    La urma urmei, filmul conteaza si sincer, personajul principal putea fi si gay si combinat cu un negru mare si tot savuram filmul cu aceeasi intensitate

  9. #3209 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    E frumusica, arata bine la corp, dar efectiv nu-mi puteam lua ochii de la gatu ala imens. Nu vreau sa supar pe nimeni, gusturile nu se discuta

    La urma urmei, filmul conteaza si sincer, personajul principal putea fi si gay si combinat cu un negru mare si tot savuram filmul cu aceeasi intensitate
    ai grija ce zici ca poate iti face o mica vizita domnul din imagine :-"
    Attached Images Attached Images jason-statham.jpg

  10. #3210 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    aberatii.... Megan Fox din primele filme era mult mai placuta fizic ochiului... revedeti scena de la inceputul primului film cand i se strica masina la baiat si ea pleaca....

  11. #3211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai sa revenim on-topic baieti. Eu mi-am spus parerea despre film si despre actori. Mergem mai departe.

  12. #3212 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Captain America The First Avenger - 6 / 10

    Un film destul de slab, cu o poveste interesanta, perioada anilor 40 redata bine, actiune buna, dar...nush. I-a lipsit acel ceva. L-au facut prea accesibil, prea comercial si nu au profitat din plin de ce aveau.

    Astept The Avengers si, poate, Captain America 2
    Attached Images Attached Images capt-america.jpg

  13. #3213 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Zombieland 7/10

    Un film destul de bun. Mi-a placut combinatia zombie/comedie/actiune, iar actorii au jucat destul de bine.

  14. #3214 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Detective Conan movie 15: Quarter of Silence
    9/10 pentru ca nu a avut melodia care caracteriza filmele Detective Conan! Pacat! Ca melodia aia era geniala... dar in rest e un film foarte bun
    Attached Images Attached Images 110.jpg

  15. #3215 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Super 8 - 6.5 / 10

    Un inceput foarte bun, promitator, cu o poveste buna, o interpretare buna (chiar daca e vorba de niste copii), dar dupa primele 40 min...se strica. O da in SF, aduce foarte mult a Stephen King si...nu cred ca era cazu.

    Si nu am inteles de ce se numeste Super 8.
    Attached Images Attached Images super-8-movie-poster-01.jpg super_eight_xlg.jpg

  16. #3216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    United - Nu pot sa dau nota unui asemenea film...

    Facut dupa fapt real, avand in prim plan tragedia din 1958 de la Munchen a echipei Manchester United, iar in plan secundar lansarea si inceputul de cariera a lui Sir Bobby Charlton.

    Un film emotionant...
    Attached Images Attached Images united-2011-front-cover-59462.jpg

  17. #3217 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Super 8 - 6.5 / 10

    Un inceput foarte bun, promitator, cu o poveste buna, o interpretare buna (chiar daca e vorba de niste copii), dar dupa primele 40 min...se strica. O da in SF, aduce foarte mult a Stephen King si...nu cred ca era cazu.

    Si nu am inteles de ce se numeste Super 8.
    Camera de filmat care o foloseau ei se numeste "Super 8" parca.

  18. #3218 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Green Lantern - 6 / 10

    Prostesc si pueril. In ciuda celor cateva nume celebre (Tim Robbins. Ryan Reynolds), interpretarile actorilor sunt slabe. Scenariul este bun, dar nu este evidentiat prin nimic. Iar efectele CG sunt de-a dreptu hidoase. Se vede clar ca este facut doar pentru copii.
    Attached Images Attached Images green_lantern_movie_2-1280x800-4e80fbe0b7264.jpg green-lantern-movie-costume-image-ryan-reynolds-03.jpg

  19. #3219 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Drive (2011) 9/10

    + o perspectiva diferita si chiar artistica.
    + actori
    + caracterul principal
    + OST-ul

  20. #3220 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Clash of the Titans 6/10

    Pacat de pleiada de actori, filmul ar fi avut potential, dar are prea multe lipsuri: scenele sunt prea grabite, scenele de actiune mai memorabile pot fi numarate pe degete iar personajele sunt prea putin dezvoltate, pur si simplu nu te poti atasa de acestea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 244 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts