Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 209 of 244 FirstFirst ... 109 159 199 207 208 209 210 211 219 ... LastLast
Results 4,161 to 4,180 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4161 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    So, I guess its Imax

  2. #4162 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Am vazut si eu Interstellar. Bravo Nolan , m-ai facut sa plang putin (ceea ce nu se prea intampla). Eu am fost in Baneasa la sala Ultra si a fost foarte ok si sunetul si imaginea.

  3. #4163 SP
    Junior Member Prayer's Avatar
    Dracula Untold

  4. #4164 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am vazut si eu Interstellar. Iar sunt eu ala care comenteaza si spune chestii negative, dar nu m-a dat pe spate deloc. Ma asteptam sa vad noul 2001, dar nici pe departe. Au fost niste idei interesante, mi-a placut inceputul si scenografia de la inceput chiar m-a impresionat, dar pe langa asta, nu a fost nimic la care sa zic wow. Dialogul mi s-a parut din nou slabut, chestie cam tipica la filmele lui Nolan, povestea pe cat de interesanta parca si-a pierdut din momentum destul de repede. Efectele vizuale mi s-au parut foarte interesante si in mare pot spune ca unele fenomene cosmice mi le-am imaginat intr-o anumita masura la fel. Actorii sunt ok, Michael Caine e probabil cel mai slab, nu tin minte sa fi vazut vreun film in care sa ma impresioneze, dar nu am vazut filme cu el decat mai noi de 2000. Mi-a placut muzica si ma bucur ca nu e aceasi marie in alta palarie de la Hanz Zimmer. Thumbs up!

    Anyway, sunt niste erori stiintifice care mi s-au parut putin deranjante, dar odata ce am trecut peste, am continuat sa vizionez filmul drept un SF interesant si nu am mai fost deranjant.

    Nu pot spune ca m-a impresionat ceva, povestea e ok dar atat, la un final de genul m-am asteptat dupa filme gen Memento si The Prestige, dar parca nu a fost la fel de memorabil precum cele doua. Nu il consider ca fiind in top 3 Nolan films, Inception si cele doua de mai sus chiar mi s-au parut mai bune.

    Nota 7/10
    Attached Images Attached Images interstellar.thm_.png

  5. #4165 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Știam

  6. #4166 SP
    Junior Member kenobeez's Avatar
    Appleeseed Saga (Ex Machina)

  7. #4167 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un film bun cu un final previzibil 8/10
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1415580434466.jpg

  8. #4168 SP
    Member Snookerdog89's Avatar

    Dracula Untold. Un 7/10. Finalul previzibil, efectele speciale doar decente și performanța neconvingătoare a mai tuturor actorilor înafară de protagonist sunt factorii pe care i-am luat în calcul pentru nota acordată. Totuși a fost interesant să îl văd pe Luke Evans în postura de protagonist și îl aștept în cât mai multe filme. Looking forward to the next installment of "The Hobbit"

  9. #4169 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Interstellar 8/10

    Interstellar (2014) - IMDb

  10. #4170 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    INTERSTELLAR 10/10

    TARS a fost cea mai grozava inventie din filmul asta!

    Sunt curios ce erori stiintifice ati gasit in Interstellar.
    Nu de alta, dar deja am lamurit zeci de presupuse erori care nu erau defapt erori.
    Nu neg ca ele exista insa.

    va recomand sa cititi si cateva precizari de la insusi Nolan despre film aici: Nolan Responds to Interstellar Science Gripes - IGN

  11. #4171 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Uite un articol care ar trebui sa te lamureasca: Interstellar: Science Fiction or Science Fantasy? | Sky & Telescope

    Era un articol la modul "50 errors and plotholes from Interstellar", nu il mai gasesc, acolo erau mult mai multe.

    Eu intre timp l-am vazut si a doua oara si mi-a placut mai mult, dar tot nu m-a dat pe spate nici acum. De data asta insa am observat mai multe greseli atat stiintifice, dar si altele care fac povestea putin credibila.

  12. #4172 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În acest ritm nu mai găsim un film bun...
    Am citit și eu ieri acel articol de pe IGN, vi-l recomand!

  13. #4173 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai si ce faci, negi greselile si laudam doar asa ca e filmul facut de Nolan? Daca tot v-a pasionat filmul, va recomand cu incredere si o carte pe subiectul gaurilor negre: http://www.amazon.com/Death-Black-Ho.../dp/039335038X . Eu am citit-o de curand si este extrem de interesanta.

    Anyway, chiar nimeni nu a vazut Nightcrawler? Weekend-ul asta cred ca apuc sa vad un singur film, iar asta ma tenteaza cel mai mult.

  14. #4174 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    E bine asa gasim la orice film pe cineva care trage un articol cu erori. Ideea era ce AI GASIT TU care te deranjeaza.
    Dar sa stii ca filmul e incredibil de bine inchegat.
    Doar sa vrei sa iti placa.
    Nu e pentru toti, mai ales daca nu esti fan al calatoriilor in spatiu.

    Mie Inception mi s-a parut foarte limitat in realizare. O idee buna, dar imaginatie limitata.

  15. #4175 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca voiam sa critic un film ma făceam critic de film, sunt doar un simplu privitor, las pe alții sa critice.

  16. #4176 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Si cel mai important de retinut, este o interpretare artistica a unui subiect stiintific, asta presupune din start a altera unele reguli stiintifice. Altfel ne-am uita la un documentar.

    Mi-a placut

  17. #4177 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si 2001: A Space Odyssey are destule greșeli, dar mi-a plăcut foarte mult. In fine, aștept acum acel film cu Moise

  18. #4178 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    2001: A space odissey a primit acum un rerelease prin cinemauri in SUA. Poate vine si pe la noi.
    E plin filmul de erori, dar reprezinta o culme artistica.
    Arta > Stiinta.

  19. #4179 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Ideea era ce AI GASIT TU care te deranjeaza.
    Avand in vedere cartea pe care am citit-o si pe care am si recomandat-o mai sus, dar si interesul meu pentru subiectele ce tin de astronomie, m-au deranjat unele erori stiintifice pe care le-am remarcat singur la prima vizionare. Nu le-am enumerat aici ca sa nu fac vreun spoiler cuiva, de aceea te-am indrumat spre articolul respectiv.

  20. #4180 SP
    Member cyrax's Avatar
    Interstellar 9/10
    Dallas Buyers Club 8.6/10

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 209 of 244 FirstFirst ... 109 159 199 207 208 209 210 211 219 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts