Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 244 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1241 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Alice in the Wonderland 3D

    10/10 pt efecte si sunet

    7.5/10 pt restul (actori, poveste etc..)

  2. #1242 SP
    Member richardm27's Avatar
    Did you hear about the Morgans ? - 7/10 (comedie de duminica dupa-masa)

    Armored - 8/10 (nu se incadreaza la categoria excelent, insa e un film destul de bun cu o distributie de exceptie)
    Attached Images Attached Images morgans-afis-ro.jpg armored.jpg

  3. #1243 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Batman:Cavalerul Negru .8/10.Frumusel filmul,dar nu exceptional.Povestea imi place,si actori sunt bunicei.

  4. #1244 SP
    Member vTGS's Avatar
    Quote Originally Posted by parcel View Post
    Batman:Cavalerul Negru .8/10.Frumusel filmul,dar nu exceptional.Povestea imi place,si actori sunt bunicei.
    Deci la Twilight ii dai 20/10 si la The Dark Knight 8/10 .....dude c'mon.

    Crank 9/10

    Un film cu actiune si adrenalina nonstop...a doua parte nu a fost asa de buna, dezamagitoare chiar, asta e

  5. #1245 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    in cazul in care ai dat 20/10 lui Twilight, sunt curios cum ti s-au parut actorii din "filmul" ala, daca cei din Dark Knight ti s-au parut bunicei...

  6. #1246 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    UP IN THE AIR

    Uite cum apare filmul de 10. Cel mai bun pe anul asta pana acum.
    Recomand!

  7. #1247 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La mine in weekendul asta au fost 3 filme. In ordinea vizionarii (cu regretul ca am pierdut 2 ore la New Moon):

    The Hurt Locker - 9/10 - The Hurt Locker (2008)
    Super film despre un bomb squad in Iraq. Sincer insa nu inteleg ce cauta la Oscar in 2010, cand este film lansat in 2008... Oricum ar fi, merita ceva premii !

    Agora - 7.5/10 - Agora (2009)
    Daca vreti sa vedeti si o alta latura a crestinismului de pe la caderea Imperiului Roman... this is the one. Foarte ok realizat. Un fel de Joanna Dark cu Hypatia ca protagonista.

    New Moon 3/10 - New Moon (2009)
    O porcarie pentru unii pusti din ziua de azi... I-am dat 3 cu indulgenta, pentru cele 2-3 scene care au meritat. In rest ar trebui sa treaca la categoria "Just another teenage movie" cu niste replici de 2 lei. Scenaristii si regizorul ar trebui dati afara a doua zi dupa lansare...

    ---------- Post added 08-03-2010 at 04:41 AM ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    @ Khan, nu inteleg de ce a trebuit sa faci un post de 10000 de randuri doar pt ati expune parerea despre un film care nu este genul tau.
    Fiecare are dreptul sa-si spuna ce opinie vrea despre ultimul film vazut... Indiferent ca-i da nota 1 sau nota 10.
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    The Wrestler
    RonanN1, mai pune tati si note, eventual ce crezi despre film... ca doar coperta nu ne ajuta deloc... Vezi ca incepi sa alergi dupa posturi... Quality, not quantity

  8. #1248 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Alice in Wanderland (2010) 3D

    alice1.jpg alice2.jpg alice3.jpg alice4.jpg

    Nota 9/10

  9. #1249 SP
    Member oBL1O's Avatar
    The Hurt Locker - 9/10

    Mi-a placut, dar dupa parerea mea nu merita sa castige Best Picture.

  10. #1250 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Alice in Wanderland (2010) 3D

    Attachment 52646 Attachment 52647 Attachment 52648 Attachment 52649

    Nota 9/10
    Wonderland Daca l-ai pus cu font urias, mi-a sarit in ochi

  11. #1251 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    The Hurt Locker - 9/10
    Super film .

  12. #1252 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Edge of Darkness - 7/10. film bun, interpretare buna, dar prea previzibil si pre aputina actiune.

    The blind side - 10/10. O drama inspirata dupa fapte reale, un film foarte bine scris si jucat. m-a impresionat cum nu a mai reusit un film de foarte multa vreme.
    Attached Images Attached Images blind-side-2009.jpg edge_of_darkness_1255593798_2010.jpg

  13. #1253 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar

  14. #1254 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    THE BLIND SIDE 10 ! am plans !

  15. #1255 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Alice in Wonderland 3D

    Ma asteptam la mai mult sa fiu sincer, dar merge. Un ciudat "sequel" la prima ecranizare Alice in wonderland, poate nu neaparat mai buna, decat pe partea de vizual. Nu prea ramai cu nici o replica sau sentiment la finalul filmului desi nici nu cred ca se vrea neaparat asa ceva. In plus in unele momente daca nu te uiti unde vrea 3Dul sa te uiti, nu prea pare in regula. All in all merita mai mult pentru Tim Burton si Johnny Depp sa vezi ce au mai facut cei doi si cum si-a imaginat el wonderlandul.

    Off with their heads 8/10
    Attached Images Attached Images alice-wonderland-2010-20090721105726439_640w.jpg

  16. #1256 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Alice in Wonderland 3D

    Ma asteptam la mai mult sa fiu sincer, dar merge. Un ciudat "sequel" la prima ecranizare Alice in wonderland, poate nu neaparat mai buna, decat pe partea de vizual. Nu prea ramai cu nici o replica sau sentiment la finalul filmului desi nici nu cred ca se vrea neaparat asa ceva. In plus in unele momente daca nu te uiti unde vrea 3Dul sa te uiti, nu prea pare in regula. All in all merita mai mult pentru Tim Burton si Johnny Depp sa vezi ce au mai facut cei doi si cum si-a imaginat el wonderlandul.

    Off with their heads 8/10

    De acord cu tine .

  17. #1257 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    The Wolfman

    6/10

    Cat de dezamagitor. Mai bine ma uit la original.

  18. #1258 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Alice in Wonderland 3D

    Ma asteptam la mai mult sa fiu sincer, dar merge. Un ciudat "sequel" la prima ecranizare Alice in wonderland, poate nu neaparat mai buna, decat pe partea de vizual. Nu prea ramai cu nici o replica sau sentiment la finalul filmului desi nici nu cred ca se vrea neaparat asa ceva. In plus in unele momente daca nu te uiti unde vrea 3Dul sa te uiti, nu prea pare in regula. All in all merita mai mult pentru Tim Burton si Johnny Depp sa vezi ce au mai facut cei doi si cum si-a imaginat el wonderlandul.

    Off with their heads 8/10
    Exact parerea mea despre film. Descrierea perfecta.

  19. #1259 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Knight Rider 2008 - 4/10 (parea a fii film la cea ce m-am uitat, avand in vedere ca a durat o ora si 19 minute, pe IMDB este inregistrat totusi ca serial).

    +3 puncte deoarece mi-a placut masina.

    -vocea masini parea cam falsa...
    -tot filmu defapt era cam fake.
    -am mai dat un punct numa deoarece m-am simtit darnic, de bun simt pentru efortul de al difuza .

  20. #1260 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105x View Post
    Knight Rider 2008 - 4/10 (parea a fii film la cea ce m-am uitat, avand in vedere ca a durat o ora si 19 minute, pe IMDB este inregistrat totusi ca serial).
    e un serial din 2008. are deja un sezon complet. e o mare porcarie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 244 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts