Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 244 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1021 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    King Kong 10/10

    +Naomi Watts
    +Jack Black
    +Thomas Kretschmann
    +Scena din NY cand se da pe gheata
    +/- Cand se bate cu 3 sau 4 T-Rex ...a fost mirifica bataia .De dragu' actiunii au exagerat enorm ...dar se iarta ca a fost superb filmu.

    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  2. #1022 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Case 39

    case39-2.jpg

    Nota: 5.5/10

    Surority Row

    sorority-row-poster.jpg

    Nota: 4/10

  3. #1023 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Avatar @ Afi palace. IAR. A treia oara. 3d, nu IMAX. Superb. Nu m-am plictisit nici o clipa. 10/10 IAR si IAR. Mai merg si vineri sa il vad
    habar nu aveti ce norocosi sunteti ca in Romania filmele la cinema se ruleaza in limba originala... as fi vrut sa-l vad si eu in IMAX 3D iti dai seama... dar nu pot sa ma uit la un film american dublat in italiana pt nici un efect din lume.
    chiar daca mergi 100 km sa vezi un film IMAX / 3D tot merita atat cat il vezi asa cum e el original. oi oi oi... distractie placuta la a 4-a vizionare .

    nu-mi vine sa cred ca ratez asa un eveniment in lumea cinematografica...

  4. #1024 SP
    is the man! trickz's Avatar
    The Brothers Bloom (2008)

    10/10. Amuzant, interesant, complex. 3 ingrediente superb dozate pentru un film excelent!

    Penelope Stamp: Oh my god, I'm so horny!
    Bloom: [exiting] Goodnight.



    Penelope Stamp: I don't know about "truths." A photograph is a secret about a secret. The more it tells, the less you know.
    Attached Images Attached Images brothers-bloom-rs-poster.jpg brothers-bloom-rs22.jpg thebrothersbloom_scene_04.jpg rinko_kikuchi_the_brothers_bloom.jpg

  5. #1025 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    The Brothers Bloom (2008)

    10/10. Amuzant, interesant, complex. 3 ingrediente superb dozate pentru un film excelent!

    Penelope Stamp: Oh my god, I'm so horny!
    Bloom: [exiting] Goodnight.



    Penelope Stamp: I don't know about "truths." A photograph is a secret about a secret. The more it tells, the less you know.

    @ HBO si Smokin Aces 2 Assassin's Ball 6/10 ...nu se compara cu 1

  6. #1026 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Ten Little Indians - cel din 1965

    1219881993_picture-3.png

    Nota: 9/10

  7. #1027 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    The Road (8/10)

    Pandorum (6/10)

  8. #1028 SP
    Member HawK's Avatar
    Sherlock Holmes 9/10
    holmes.jpg

  9. #1029 SP
    Junior Member Runn3rX's Avatar
    Death Proof 8/10
    Attached Images Attached Images mv5bmtcwmzu3nza2ml5bml5banbnxkftztcwmjcxnti1mq-._v1._sx100_sy140_.jpg

  10. #1030 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Avatar @ Afi palace. IAR. A treia oara. 3d, nu IMAX. Superb. Nu m-am plictisit nici o clipa. 10/10 IAR si IAR. Mai merg si vineri sa il vad
    Cum a fost a 4-a oara ? lol

  11. #1031 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Sherlock Holmes

    Nota: 7/10

    Ugh. De ce au trebuit sa-l schimbe pe Sherlock ? Din cate stiam eu, Sherlock era un detectiv englez cu pipa mereu in gura si cu o palarie smechera, nu un bataus betiv and whatnot. Robert Downey Jr NU se potriveste in acest rol. Pe tot parcursul filmului am avut impresia ca mai degraba cel care a jucat rolul lui Watson ( care trebuia sa fie GRAS ) trebuia sa fie Sherlock Holmes.

  12. #1032 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Sherlock Holmes - 10/10

    @Luigi, daca vroiam sa vad un dedectiv manierat ma uitam la Poirot...chiar mi'a placut faptul ca in film s'au abatut de la tiparul format de Doyle, era prea monoton.

  13. #1033 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Red Baron

    ...din nou după fapte reale și din nou așa film!
    Attached Images Attached Images movie1255479186.jpg

  14. #1034 SP
    Member oBL1O's Avatar
    300 - 9.5/10 - Mi-a placut.

    Back to the Future: Part 1,2,3 - 10/10 - Vazute a 5-a oara.

  15. #1035 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sherlock Holmes - 8/10. un film bun, dar se putea si mai bine. Robert Downey Jr a jucat superb, un rol greu pentru el, interpretat magistral. Nu pot spune ca-mi place noua directie luata de film, as fi preferat ceva gen Poirot sau Colombus (parca asa se scria ), dar are ceva care te tine si in 2h cat tine, nu te plictiseste.
    Cel mai mare plus de la mine, il are pentru ca respecta cu strictete imaginea Londrei din anii aia, adica murdara, saraca, samd.

    The Princess and the Frog - 9/10. A good old classic Disney movie un film facut ca la carte, desenat, cu melodii si voci placute, ne-3D, 6D, IMAX 50D. Doar desene animat facut de Disney.
    Attached Images Attached Images poster_sherlockholmes.jpg princess_and_the_frog.jpg

  16. #1036 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Avatar @ Afi palace. IAR. A treia oara. 3d, nu IMAX. Superb. Nu m-am plictisit nici o clipa. 10/10 IAR si IAR. Mai merg si vineri sa il vad
    Nu am mers vineri, am mers duminica. Avatar 3D @ AFI Palace, IAR, azi

  17. #1037 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Nu am mers vineri, am mers duminica. Avatar 3D @ AFI Palace, IAR, azi
    Off topic: no offence, dar vad ca deja esti obsedat de pocahontas-u asta modern. ai grija, sa nu te vedem la stiri ca te-ai sinucis din cauza lui...

  18. #1038 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Off topic: no offence, dar vad ca deja esti obsedat de pocahontas-u asta modern. ai grija, sa nu te vedem la stiri ca te-ai sinucis din cauza lui...
    Scurt rezumat: ziua mea este pe 1 ianuarie. Am facut 18 ani. Nu am facut majorat pentru ca prefer sa plasez acel capital in alta parte. Prin urmare, am decis sa fac cinste celor cativa prieteni apropiati, fiecare dupa cum doreste: film, suc, bere, etc, dar INDIVIDUAL. Am vazut Avatar prima oara la premiera, pentru ca am fost fortat sa merg cu colegii. Am vazut Avatar a doua oara pentru IMAX. Am vazut Avatar a treia oara pentru ca am facut cinste uneia dintre prietenele definite mai sus, care dorea sa vada filmul. Am vazut filmul a patra oara cu o prietena buna pe acelasi principiu + faptul ca nu puteam sa o refuz. Daca e sa fac rezumat cu toate filmele pe care le-am vazut de mai multe ori, de cand a inceput anul, la cinematograf si cati bani am dat... ma apuca durerea de cap.
    Da, dintre toate, Avatar m-a atins cel mai mult, este un film foarte bun daaaar totusi... Stiu ca ai facut o gluma, dar unele glume sunt chiar seci.. sinucis? WTF? Bine ca nu zici ca sunt emoist, membru al unei secte sau ca sunt membru MISA...
    Attached Images Attached Images img_1211-1-.jpg

  19. #1039 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu vreau sa te ataci, dar cauta pe net sa vezi cati copii s-au sinucis dupa ce l-au vizionat, ca, citez: " vroiau sa traiasca in lumea din film". I mean... WTF ?!?! sick people

  20. #1040 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    si mie mia placut foarte mult, chiar pot spune ca este cel mai bun film pe care lam vazut de la LOTR in coace.... dar nici asa sa te sinucizi pentru un film.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 244 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts