Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 94

Thread: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

  1. #21 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Prins de o raceala de iarna am profitat si am inceput sa revizionez filmele inainte de aparitia lui VII. Am inceput in ordinea de pe tricouri, cu a doua trilogie si urmata apoi de cea originala. Am citit insa acum cateva saptamani pe un site despre Machete order, care imi surade foarte mult si pare a avea foarte mult sens.

    Se incepe cu IV urmat de V, iar apoi un back story cu evolutia lui Anakin in Darth Vader cu episoadele II si III, ca apoi sa se afle concluzia prin episodul VI. Machete order renunta insa la episodul I, considerandu-l inutil. Desi din punct de vedere al povestii poate e adevarat, eu nu l-as lasa balta si l-as viziona ultimul drept un bonus sau prequel la tot.

    Daca raceala persista probabil voi reusi sa le vizionez si in ordinea asta, dar daca ma gandesc putin, povestea chiar se leaga frumos in ordinea asta. Hype-ul pentru VII devine tot mai mare
    Attached Images Attached Images machete_order-580x142.jpg

  2. #22 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    M am uitat eu la ele, respectand ordinea aia, si mi a placut, e mult mai bine decat in ordinea aparitiei. In ceea ce priveste primul episod, nu m am putut uita la el. L am vazut prin 2001 cand a aparut la cinema, dar aveam 6 ani si n am inteles multe, insa acum...

  3. #23 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie mi s-a parut chiar ok primul episod, multi am impresia ca il urasc din oficiu sau ca asta e moda, mie II-ul mi se pare de departe cel mai slab si greu de vizionat, restul sunt de la ok la foarte bune. Jar Jar nu mi se pare oribil, povestea desi nu e cine stie ce si are o mica relevanta per total e indeajuns de interesanta iar universul prezentat e foarte reusit. Chiar nu am inteles tot hate-ul asta niciodata.

    Eu l-am vazut prin 2000 cred la cinema si mi-a placut mai mult decat acum, datorita varstei, dar acum nu l-as considera prost si nici cel mai slab din serie. Pana acum 2-3 ani aveam obiceiul cu un prieten sa vedem anual, in preajma Craciunului, toata saga, iar 2-ul mi-a displacut mereu.

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă vezi filmul pt prima dată e mai bine să începi cu trilogia veche, e păcat să afli că... Nu știu ce modă e dar de când am văzut primul episod am spus ca e cel mai slab. La fel a rămas și acum după n vizionări. Rămân la aceeași părere, din trilogia nouă 2-ul mi-a plăcut cel mai mult. Episodul meu preferat e 5-ul.

    PS Vineri sper să nu fie detronat ep 1

  5. #25 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, prima dată e cel mai ok să urmărești 4-6 și apoi 1-3. Dar când le revăd mă uit mereu 1-6 în ordinea cronologică.

  6. #26 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    So yeah, cine vrea spoilere?

    Mulțumiri și pe această cale amicului mawerick pentru invitație, hugs & kisses
    Attached Images Attached Images 2015-12-16-11.44.45-2-copy.jpg

  7. #27 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Graft, ce parere ai avut de faptul ca ANAF au inchis restaurantul preferat al lui Han Solo? Mie mi s-a parut o scena foarte emotionanta... Am plans putin.

  8. #28 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Băi, ce să zic, era oarecum de așteptat, se zvonea cum că ar fi avut gândaci pe la bucătărie și chelnerii își scuturau mătreața în supele clienților. Iar pe lângă asta cică nici mâncarea n-ar fi fost cine știe ce,


    Însă da, nasoală treabă, săracul Han o să apeleze de acum încolo la șaormerii, not cool.

  9. #29 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum intru iar la film, a treia oara

    Imi place mult de BB-8, iar in Romania se mai rezolva chestii cu un ban dat cui trebuie, ati vazut prop-uri similare? Aici se uita astia urat la mine daca ma ofer sa il cumpar dupa ce nu il mai afiseaza.
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1450381121.411692.jpg

  10. #30 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Și eu tot în fața la cinema sunt, aștept să îi dea drmul.

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vazut si a treia oara, damn ce exciting e. Nu pot inca sa disting daca filmul e exceptional sau sunt eu ca o fetita la el si aplaud la orice.

  12. #32 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    **** that ****, who cares. It was epic!

  13. #33 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    "It was epic" putin spus sigur mai merg si a doua oara si a treia oara, o singura problema are, 3d-ul nu-l suport, pierde din detalii si culori filmul, de abia astept blu-rayul .


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #34 SP
    is the man! trickz's Avatar
    AndRewqp, unde ai vazut filmul?

    p.s.

  15. #35 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    la grand cinema, nu mai erau locuri in sala ultra, dar am fost in sala epika parca la 12:04 a inceput filmul. referitor la spoiler, nu am observat :d thx pentru informatii, foarte interesant.

  16. #36 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  17. #37 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, deabia astept si eu blurays, 3d sucks. Este pe la noi un cinema care sa il difuzeze digital? As vrea sa il mai revad, dar nu 4d/3d/imax...

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu a treia oara l-am vazut normal, non 3D dupa ce primele dati fusesem la IMAX. Aspect ratio de IMAX si sunetul mult mai bun ma fac sa nu mai vreau sa il vad asa, doar IMAX.

  19. #39 SP
    Banned Templier's Avatar
    am fost si eu azi sa il vad dar nu pot spune ca am fost dat pe spate cum ati fost voi

    am unele chestii de discutat dar nu vreau sa spoil the fun pt cei care nu l-au vazut inca
    Attached Images Attached Images 20151218_134324.jpg

  20. #40 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Poti pune totul intr-un tag spoiler.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. LEGO Star Wars: The Force Awakens By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 14-06-2016, 09:30
  2. Star Wars: The Force Unleashed By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 31 Last Post: 22-11-2010, 20:45
  3. Star Wars: The Force Unleashed II By weriwulf in forum Console Club
    Replies: 70 Last Post: 12-11-2010, 15:51
  4. Star Wars: The Force Unleashed II Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 10 Last Post: 26-10-2010, 19:18
  5. Star Wars: The Force Unleashed 2 anuntat By Mika in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 13-12-2009, 19:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts