Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 94

Thread: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

  1. #61 SP
    Member solaru's Avatar
    Am fost si eu azi impreuna cu juniorul. Maine mergem iar!
    Filmul este foarte, foarte bun. Si da, as prefera sa nu fie 3D.

  2. #62 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu tot sper să îl construiască pe Finn ca un viitor Kyle Katarn.

  3. #63 SP
    Member solaru's Avatar


    ---------- Post added 19-12-2015 at 21:41 ----------

    La un moment dat juniorul era foarte marcat de poveste si i-am zis
    si ca mai este foarte mult din film ca abia daca a trecut o jumatate de ora. Trecusera 1 ora si 48 minute...

  4. #64 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu as vrea altceva de la poveste.

  5. #65 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Trickz, nu e adevarata treaba cu noul canon, intra si episoadele I, II si III, impreuna cu serialul Clone Wars, Rebels, etc.

    New Star Wars Canon Timeline in Chronological Order

    Uite mai jos:
    Attached Images Attached Images infographic-star-wars-w715.png

  6. #66 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Intra in canonul oficial. Ei nu au bagat in seama cand au conceput scenariul. Asta era ce doream sa spun.


  7. #67 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Faza cu atasamentul nu e chiar asa... inainte de Ep. 4 Jedi-i nu erau obligati sa ramana in Ordin. puteau renunta, se puteau casatori, face copii, etc. In plus, erau multe categorii de Jedi - nu toti erau luptatori, cavaleri, maestri.
    Iar afinitatea cu Forta se putea mosteni/transmite de-a lungul generatiilor, nu neaparat direct parinte-copil.

    ---------- Post added 19-12-2015 at 22:44 ----------
    Ar mai fi un mare semn de intrabre:

  8. #68 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    E ceva de 3d sau sa ma duc la varianta simpla de vizionare!

  9. #69 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu zic fie IMAX fie varianta simpla fara 3D.

  10. #70 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Nu am Imax in arad , cel putin eu asa stiu ca nu este . Atunci varianta simpla fara 3d.

  11. #71 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am fost si eu aseara, ia nota ZECE cu steluta si felicitarile de rigoare. Mie mi s-a parut fenomenal, evident ca are niste minusuri pe partea de story, dar copilul din mine refuza sa scada nota.



    Actorii mi-au placut enorm, Ford a fost incredibil de sarmant si carismatic, iar pe Rey nu puteau s-o aleaga mai bine sincer. Superba fetiscana!!

    In rest sunt de acord cu voi, 3d-ul asta ma termina si pe mine. Reduce din luminozitatesi contrast, eu unul nu pot focaliza corect detaliile in timpul scenelor de actiune etc. Nu stiu cand dreac se vor trezi astia ca 99% dintre cinefili prefera 2d si acum. M-as duce sa-l vad 2d, dar la mine in oras nu cred ca sunt sanse.

  12. #72 SP
    Member flightcrank's Avatar

  13. #73 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    L-am vazut si eu, nota 10 si de la mine fiindca sunt fan si mi-a placut. Are si ceva minusuri, sunt constient de asta, in special la story, dar una peste alta e un film reusit, cu actori noi simpatici, mai ales gagica. Deabia astept sa-l revad acasa la o calitate buna si fara 3D, nici eu nu-l suport.

  14. #74 SP
    Member eneea's Avatar
    Spoilers cat cuprinde:

  15. #75 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eneea nu se învață, are o pauză.
    Am adaugat spoiler tags...

  16. #76 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Eneea nu se învață, are o pauză.
    Bai ce rau esti...!!! Ti-am zis si la un pahar

    ---------- Post added 21-12-2015 at 15:15 ----------

    Una peste alta Darth Vader ramane cel mai interesant caracter
    Attached Images Attached Images 12373358_1094611163904731_7332326955409635891_n.jpg

  17. #77 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    I'd join her dark side.

    PS: păi a spoilat mai toată povestea fără nici un tag, delete, infracțiune, mai ales că nu era la prima abatere...

  18. #78 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Am fost si eu aseara, ia nota ZECE cu steluta si felicitarile de rigoare. Mie mi s-a parut fenomenal, evident ca are niste minusuri pe partea de story, dar copilul din mine refuza sa scada nota.



    Actorii mi-au placut enorm, Ford a fost incredibil de sarmant si carismatic, iar pe Rey nu puteau s-o aleaga mai bine sincer. Superba fetiscana!!

    In rest sunt de acord cu voi, 3d-ul asta ma termina si pe mine. Reduce din luminozitatesi contrast, eu unul nu pot focaliza corect detaliile in timpul scenelor de actiune etc. Nu stiu cand dreac se vor trezi astia ca 99% dintre cinefili prefera 2d si acum. M-as duce sa-l vad 2d, dar la mine in oras nu cred ca sunt sanse.
    Bine scris Rasko , 3D nu poti focaliza corect detaliile in miscare si reducerea luminozitatii si contrastului, mai tradus se vede spalacit. Nici eu nu sunt adeptu 3d-ului.Maine probabil imi fac si eu timp sa il vad dupa ce ies de la servici.

  19. #79 SP
    Member iUser's Avatar

  20. #80 SP
    is the man! trickz's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. LEGO Star Wars: The Force Awakens By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 14-06-2016, 09:30
  2. Star Wars: The Force Unleashed By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 31 Last Post: 22-11-2010, 20:45
  3. Star Wars: The Force Unleashed II By weriwulf in forum Console Club
    Replies: 70 Last Post: 12-11-2010, 15:51
  4. Star Wars: The Force Unleashed II Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 10 Last Post: 26-10-2010, 19:18
  5. Star Wars: The Force Unleashed 2 anuntat By Mika in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 13-12-2009, 19:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts