Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Televizoare 3D fara ochelari de la Toshiba

  1. #1 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar

    Televizoare 3D fara ochelari de la Toshiba

    Daca ati asteptat ca si mine sa apara televizoarele 3D care sa nu necesite ochelari aflati ca japonezii de la Toshiba ne pregatesc o surpriza chiar in acest an, mai exact de Craciun. Noile televizoare 3D Toshiba au ecranul acoperit cu mici lentile care separă lumina si o trimite in noua puncte in fata TV-ului. Astfel, cei care se uita intr-unul din cele noua puncte vor vedea 3D. Cele noua puncte permit tututor membrilor familiei sa se uite la o productie 3D in acelasi timp. Evident preturile vor fi destul de mari la lansare, un televizor cu diagonala de 20 inch avand un pret de aproximativ 2000 euro. Tehnologia este identica cu cea folosita de Nintendo la consola portabila 3DS iar Toshiba va prezenta noile modele de televizoare 3D, maine, la Tokio in cadrul targului CEATEC.

    Ma bucur ca asteptarea a luat sfarsit. Este exact ceea ce-mi doream sa faca pereche cu consola PS3. O binecuvantare pentru noi, gamerii impatimiti. Manutele sus cine a economis banuti pentru aceste televizoare si le are pe lista de cumparaturi.

    CEATEC JAPAN 2010

    Detalii cu noua tehnologie in filmuletul de mai jos:

    http://www.youtube.com/watch?v=8uUWy...r_embedded#%21
    Attached Images Attached Images toshiba-crystal.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member itally21's Avatar
    sincer nai cum sa economiseti pentru un tv dinasta,poate sa inflamanzesti

  3. #3 SP
    Member maniac360's Avatar
    20GL1 (diagonala 20") / rezolutie: 720p / pret JP: ~$2,885
    12GL1 (diagonala 12") / rezolutie: 466 x 350 /pret JP: ~$1,443

    Ambele sunt foarte scumpe si depasite tehnologic (poate cu exceptia tehnologiei 3D), de banii astia iti iei o plasma Panasonic 50" sau un LCD Sony de 60".

  4. #4 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    ce tare... de abia astept sa-mi iau unul.... Toshiba RULES!

  5. #5 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    dunno about you, dar eu nu pot sa imi dau seama de efectele 3D din acel video de pe youtube... looks like regular TV. nothing "pops out".

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    La banii aia iti cumperi un TV 3D normal de cel putin 40".

  7. #7 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Normal ca nu trebuie la lansare sa cumparam.Tehnologia este inca scumpa si material 3D nu prea abunda pe piata.Cine nu se grabeste,o sa gaseasca si pret bun.
    Info de la lansare.Cum stati cu limba japoneza?

    YouTube - glassless3ddemo

    Modelul 3D Regza urmează să fie lansat pe piaţa japoneză in 2 luni.
    Au fost prezentate televizoare de trei dimensiuni: 12 inch, 20 inch şi 56 inch. Doar primele două sunt pregătite pentru producţie, cel din urmă fiind deocamdată doar un prototip.

  8. #8 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    dunno about you, dar eu nu pot sa imi dau seama de efectele 3D din acel video de pe youtube... looks like regular TV. nothing "pops out".
    Pai si cum anume ai vrea sa vezi tu efecte 3D de pe monitorul tau 2D ?? lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Televizoare cu preturi bune By MonkY in forum HiFi
    Replies: 72 Last Post: 09-10-2022, 13:08
  2. Replies: 26 Last Post: 24-08-2017, 08:56
  3. Televizoare CRT HD? By SAY in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 06-01-2009, 19:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts