Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Teoria Conspiratiei sau Captain Planet se intoarce?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Teoria Conspiratiei sau Captain Planet se intoarce?

    Dupa cum probabil ati aflat deja, Apple a lansat astazi o noua tableta iPad, pe care nu a mai denumit-o New iPad sau iPad 5 asa cum ne asteptam multi, ci a primit denumirea de "iPad Air". Totodata, desi s-a trecut usor cu vederea, in aceeasi zi Nokia a lansat o tableta din seria Lumia... La o prima vedere, nu pare a fi nimic suspect. Dar dupa aceea ne gandim la concurenta: Amazon are Fire, Microsoft are Surface, Samsung e cu Galaxy, and so on. Incercand sa inteleg azi de ce Apple si-a denumit noua tableta Air, it just hit me! Hai sa luam si sa le asezam frumos pe hartie, sa vedem ce iese:

    Apple - iPad AIR
    Amazon - Kindle FIRE
    Microsoft - Surface (EARTH)
    Sony - WATER proof Xperia Z
    Nokia - Lumia (LIGHT)
    Samsung - GALAXY

    Prin urmare, avem AIR, FIRE, EARTH, WATER, LIGHT & GALAXY. Eu unul mai ca ma simt ca intr-un RPG (si nu pot sa nu ma gandesc la vechiul cartoon cu Captain Planet). Nu stiu daca tipii astia comploteaza ceva impreuna sau se distreaza unii pe seama altora, dar cert este ca nu puteti sa-mi spuneti ca nu e funny si totodata diabolica toata treaba asta. :evil:
    Attached Images Attached Images captain_planet.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Haha, cat de tare.

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cred ca si Google NEXUS ar intra in ecuatia asta

    1. a means of connection between members of a group or things in a series; link; bond
    2. a connected group or series

  4. #4 SP
    Member eneea's Avatar
    Am facut un mini-infarct cand am citit titlul stirii . Sicner preferam sa se intoarca Captain Planet decat sa am un miliard de tablete & co

  5. #5 SP
    Junior Member pitagora's Avatar
    ce vremuri cand era captain planet..off ce repede trece copilaria..

  6. #6 SP
    Junior Member throne's Avatar
    Probabil ca sunt intr-o concurenta acerba, insa, pe de alta parte, pun la cale tot felul de proiecte impreuna pentru a face vanzari si a isteriza lumea cu toate piesele de tehnologie noua. Foarte interesanta alaturarea, nu m-as fi gandit...Ciudat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Articole despre �Teoria conspiratiei� By RACHyyy in forum Offtopic
    Replies: 15 Last Post: 15-08-2011, 00:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts