Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 351 of 360 FirstFirst ... 251 301 341 349 350 351 352 353 ... LastLast
Results 7,001 to 7,020 of 7199

Thread: Fotbal

  1. #7001 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Peetzy View Post
    Eu ma intreb altceva, cum e pana la urma cu legea aia mult trambitata a fair-play-ului financiar? Se aplica discretionar? I se dau peste cap contoarele cand apar asemenea sume la orizont? Sau la unii e voie cu "maimute" si la altii nu?
    Pai am scris mai sus. Au fentat. Nu a fost un transfer, sa poata face aia de la UEFA ceva cu fairplay-ul financiar. A venit Neymar cu banii sia ai e.

  2. #7002 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    PSG a platit clauza, in ultimii ani nu au cheltuit chiar asa mult, isi permit cu tot cu FFP un transfer de genul asta.

  3. #7003 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Eu nu cred ca Neymar are banii aia, 222 milioane de euro, sau daca ii are nu are cum sa-i dea el, deoarece clauzele de reziliere se platesc de alte cluburi, nu de jucatori. Si chiar daca ii are si ii da, ce garantie reala are el ca si-i va recupera in viitor? La atata banet, mai bine stai acasa decat sa risti.

  4. #7004 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Te cam bate logica de pe gsp tv, Cataline. Indiferent ca a fost achitata clauza de catre Neymar sau de catre PSG, suma de bani a venit de la patronul clubului francez. Din cate am inteles, au spus ca PSG a achitat-o, flexandu-si astfel muschii ca nu ar avea probleme cu FFP. Si daca mergeau pe ruta cu: Neymar si-a platit propria clauza, era clar ca nu o platea el din banii lui.

  5. #7005 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ideea este ca cine i-ar fi dat banii lui Neymar sa-si plateasca clauza de reziliere, acei bani trebuie sa aiba o justificare reala, altfel s-ar putea chema spalare de bani.

    Si eu zic ca PSG a platit banii direct Barcelonei. Prin urmare, e fix problema PSG sa justifice banii. Poate sa zica, in legatura cu fair-play-ul financiar, ca o sa-si scoata banii in 2-3 ani din vanzarea de tricouri.

  6. #7006 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    In europa jucatorii(sau oricine altcineva inafara de un club) nu pot sa isi detina drepturile, chestia aia a fost interzisa acum cativa ani, deci nu avea cum sa isi plateasca Neymar clauza.

  7. #7007 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Vorbiti din auzite, nu e mai deloc cum spuneti. Pt iluminare, in caz ca vreti sa continuam discutia si cu cateva argumente:



    Dureaza 4 minute

    Cum am spus pe pagina anterioara, " Neymar practic nu a fost transferat de un club francez, ci a fost tranferat de catre o tara, Qatar. Acei bani, 222 Mil, au fost platiti de jucator, nu de PSG. Si Neymar are banii de la tara suverana Qatar(printr-un contract de reprezentare a jucatorului pentru Cupa Mondiala din 2022)."

  8. #7008 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu conteaza cine a depus cecul si e absolut irelevant cine sunt patronii clubului. Oficial, PSG a platit banii, restul sunt teorii fara argumente reale.

    "Although in practice, and in the Neymar case, the usual thing is that the club that wishes to sign him provides the money to compensate his former club."

  9. #7009 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Sa zicem ca cineva a facut un contract de publicitate pe X milioane de euro. Cine e tampit sa dea acesti bani doar sa plece de la un club la altul? Practic, eu daca am in mana 200 mil de euro nu i-as da niciodata sa plec de la Barca la PSG.

    Cine e mascariciul ala din video? Vreunul de la vreun gsp tv?

    Ce inseamna contract de reprezentare a jucatorului pentru o cupa mondiala? Un agent de jucatori il promoveaza pe Neymar la cupa mondiala sau cum? Poate vrei sa spui ca Neymar ar promova cupa mondiala si atunci se cheama contract de prezentare sau de promovare.

    Si ce pielea mea sare Barca in sus din moment ce Neymar are clauza respectiva si cineva vine si plateste? Barca pune clauza respectiva doar sa blocheze jucatorul pe viata, in mintea clubului, probabil nu se asteptau sa vina araboii cu atata banet. Poate il fura si pe Messi, sa vedeti durere atunci. Atata timp cat banii araboilor sunt legali, proveniti din vanzarea de petrol/gaze/etc. eu nu vad nicio problema. Poti sa faci infuzie de capital fara numar la un club de fotbal, se cheama finantare.

    Legea fair play-ului financiar este o lege sportive, care nu poate fi mai presus de legislatia europeana. Orice lege sportiva care impiedica ceva care legislatia europeana permite este nula de drept.

  10. #7010 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Gretos... si arbitrul cat si barcelona... cum sa furi mah in halul asta pe fata. A inceput bine barcelona sezonul, acum stim unde s-au dus cele 222 de milioane.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  11. #7011 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ti se pare, exagerezi. A fost super ok arbitrul.

  12. #7012 SP
    Member Melo's Avatar



  13. #7013 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La golul lui Pique, mingea "se queda" in plasa.


  14. #7014 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Las asta aici



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #7015 SP
    Member Melo's Avatar

  16. #7016 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Cand a luat Ronaldo rosu a fost penalty. Umtiti pune mana pe umarul lui. Simulare a fost la Suarez.

  17. #7017 SP
    Member Sepy's Avatar
    De rasul lumii arbitrajul De suarez nu ma mir ca simuleaza cum juca la Liverpool si cum joaca la barca e diferenta de la cer la pamant !!! simulari peste simulari !!!

  18. #7018 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  19. #7019 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu mai pune linkuri cu clickbait, ce mama naibii.

  20. #7020 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Am luat copy paste link-ul din browser.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 351 of 360 FirstFirst ... 251 301 341 349 350 351 352 353 ... LastLast

Similar Threads

  1. Iesiri la fotbal By Mihail in forum Health, Food & Sports
    Replies: 1455 Last Post: 12-08-2018, 11:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts