Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: In sfarsit se ieftinesc diskurile BluRay !

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    In sfarsit se ieftinesc diskurile BluRay !

    Well, dupa ce am tot rezistat la preturi astronomice (ultima oara am vazut in supermarketuri la 60 RON bucata), iata ca in sfarsit apar semne bune legate de mediul de stocare BluRay. Pe newegg.com putem gasi acum pachet de 25 de disk-uri BluRay de capacitate 25GB si viteza 2x la 179.99 USD. Deci ies cam la 7.19 USD (adica 19 RON). Si sunt printable ! Eu zic ca e un semn bun. Nu neaparat pentru ceea ce le trece multora prin cap, cat pentru mediu de backup. Detalii la produse mai jos:

    Newegg.com - RiDATA 25GB 2X BD-R(Blu-ray) Inkjet Printable 25 Packs Cake Box Disc - CD / DVD Media

    Newegg.com Shopping Cart
    Attached Images Attached Images bluray_cheap.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Vesti bune !!!

  3. #3 SP
    Member felixxx's Avatar
    aseara am stricat doua diskuri blue ray incercand sa scriu ceva si am hotarat sa trimit writeru' (un lg) la service ca prea face urat. adevarul e ca te cam 'arde' cand se strica un disk pe care ai dat o gramada de bani. simpatic ar fi sa vina inapoi de la garantie si aia sa imi spuna ca e bun writerul desi tare imi e ca nu prea o sa le vina sa il testeze datorita costurilor mari

  4. #4 SP
    Junior Member rimom's Avatar
    momentan eu am luat cu 10 euro bucata la mgt(importatorul verbatim) ...banuiec ca preturile din state nu se vor reflecta la noi in magazine prea curand .

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sa mai ieftineasca si unitatile optice Blu-ray pentru PC.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rimom View Post
    momentan eu am luat cu 10 euro bucata la mgt(importatorul verbatim) ...banuiec ca preturile din state nu se vor reflecta la noi in magazine prea curand .
    Eh. Stim ca nu ne opreste nimeni sa le comandam direct de-acolo. Greutate prea mare nu au... merge cu shippingul sau poate aduce cineva la traistutza
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Sa mai ieftineasca si unitatile optice Blu-ray pentru PC.
    In al doilea link al stirii era prezent si un BluRay writer la 234 USD. Eu zic ca e un pret destul de ok. Poate la anul sa vedem ceva in jur de 100-150 USD.

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In al doilea link al stirii era prezent si un BluRay writer la 234 USD. Eu zic ca e un pret destul de ok. Poate la anul sa vedem ceva in jur de 100-150 USD.
    Ar fi bine sa se ieftineasca la noi in magazine pentru ca stii foarte bine ca au un pret exagerat la toate produsele magazinele din Romania.

  8. #8 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    prin iunie gasisem in BD writer LG in Sibiu la 450 de ron, deci pretul era mai mult decat ok.
    De asemenea tot in Sibiu la madiagalaxy erau discuri BD Sony la 50 de ron.
    Preturile scad, procesul de fabricatie se ieftineste, dvd-urile se apropie de sfarsitul carierei, da sunt intradevar vesti bune !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Apple lanseaza in sfarsit iPhone 5 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 45 Last Post: 17-09-2012, 18:49
  2. PS3 in sfarsit profitabil By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 24 Last Post: 30-06-2010, 09:09
  3. In sfarsit se va repara NXE-ul ! By MonkY in forum Console News
    Replies: 21 Last Post: 26-06-2009, 18:14
  4. Borderlands - in sfarsit imagini By MonkY in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 22-08-2008, 10:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts