Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 161

Thread: Microsoft continua cu valurile de ban-uri !

  1. #101 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    wb m99s

  2. #102 SP
    Member alalalt's Avatar
    Edit: scrisesem un post in care am incercat sa explic motivul pentru care am decis sa trec pe playstation 3, mai exact sa continui investitia in aceasta consola. Dar mi-am dat seama ca nu trebuie sa ma explic. Sustin ceea ce am scris in postul anterior.

    Daca intelegeti motivul, cu atat mai bine.

  3. #103 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Eu nu inteleg o treaba. Daca tot vreti sa treceti pe PS3 datorita motivului ca ati fost banati, de ce nu ati facut-o de la inceput?

  4. #104 SP
    Junior Member Recs's Avatar
    Multi au vazut singurul avantaj la x360 faptul ca se putea moda si mai economiseau bani la cumparatul de jocuri. Acuma ca avantajul nu mai exista si tinand cont de exclusivitatile care o sa apara pe PS3 , free online si bluray o mare parte din ei se reorienteaza spre PS3. De ce ar mai cumpara cineva x360 sa plateasca si abonament ptr live cand la aceiasi bani poate sa aiba un PS3?

  5. #105 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Pt ca am prieteni pe live... Motiv simplu
    Si ca am Gold pana la vara...

  6. #106 SP
    Junior Member vlad2006's Avatar
    sunt multi care au cumparat xbox 360 DOAR pt ca se putea moda (evident era si mai ieftin, avea si xbox live). ca dovada sunt si vanzarile mult mai bune la inceput pt xbox360 . de la aparitia ps3 slim vanzarile au trecut de partea sony.

    singurul avantaj pe care il vad la MS e xbox live (incluzand aici si prietenii)- la preturile actuale mie mi se pare ca ps3 ofera mai mult pentru banii dati.

    daca singurul scop in viata a fost sa piratezi jocuri normal ca o sa te intorci la xbox 360.eu as vrea ca MS sa baneze TOTI piratii nu doar o marja care pare sigura pentru profitul companiei.

    PS : oricum nu o sa explodeze vanzarile ps3 acum - pentru ca persoanele care nu au fost invatate sa plateasca pentru jocurile pe care le au nu se schimba asa usor

  7. #107 SP
    Junior Member razvan2002's Avatar
    Quote Originally Posted by recs View Post
    multi au vazut singurul avantaj la x360 faptul ca se putea moda si mai economiseau bani la cumparatul de jocuri. Acuma ca avantajul nu mai exista si tinand cont de exclusivitatile care o sa apara pe ps3 , free online si bluray o mare parte din ei se reorienteaza spre ps3. De ce ar mai cumpara cineva x360 sa plateasca si abonament ptr live cand la aceiasi bani poate sa aiba un ps3?
    bingo! Bingo! Bingo!

  8. #108 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    na ca m-au banat si pe mine cocalari!cel pishc pe billica ombilica!!

  9. #109 SP
    Admin MonkY's Avatar
    georgepas: sorry to hear that. Treci aici la catastif: http://www.consolegames.ro/forum/f9-...banat-pe-live/

  10. #110 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    gata:intrat,vazut,trecut. sunt 'fericitul' posesor al unui ban!!

  11. #111 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by vlad2006 View Post

    singurul avantaj pe care il vad la MS e xbox live (incluzand aici si prietenii)
    argumenteaza



    Aaa...mie mi-ar fi rusine sa postez aici spunand ca mi-am luat ban

  12. #112 SP
    Junior Member vlad2006's Avatar
    ce e de argumentat ? xbox live e un serviciu superior psn si e cam greu sa muti tot cercul de prieteni de la xbox 360 la ps3. eu nu am luat ban si nici nu o sa iau vreodata pentru ca nu am de ce

    ideea era ca daca acum vrei sa iei o consola - de partea xbox 360 atarna la cantar mai ales serviciul superior xbox live - atat.

  13. #113 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by vlad2006 View Post
    ce e de argumentat ? xbox live e un serviciu superior psn si e cam greu sa muti tot cercul de prieteni de la xbox 360 la ps3. eu nu am luat ban si nici nu o sa iau vreodata pentru ca nu am de ce

    ideea era ca daca acum vrei sa iei o consola - de partea xbox 360 atarna la cantar mai ales serviciul superior xbox live - atat.
    El te-a intrebat de ce XBL e superior.

  14. #114 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Este superior pentru ca are cross-game chat/invite, pentru ca toti au headset, pentru ca are 4 ani avans, pentry ca... s-a mai discutat asta de 100 de ori. In fond, fiecare vede ce avantaje vrea. Ca sa fac o paralela, despre masini, unu vede avantaj in cei 200 de cai putere, altu in consumul redus de combustibil. Si da, cred ca "prietenii" conteaza foarte mult.

  15. #115 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Citeam pe threadul celalalt dedicatiile de ura ale unora catre Microsoft si cum se razbuna ei vanzand consola la pret de nimic si cumparand 20 de originale de la Sony in schimb. Adevarati proletari ai progesului evolutiei umane. Cu siguranta prin astfel de actiuni vom da inainte ca natie sau ca umanitate. (nu ma refer la contra Microsoft ci la modul de a rezolva o situatie dificila in general).

    In curand se va continua aici ce nu s-a terminat acolo, deci ma astept sa se inchida si threadul asta.

    Cat despre o eventuala aducere la cunostinta a Microsoft Romania, va spun de pe acum ca voi ignora orice astfel de demers. M-am linistit de cand cu Forza 3.
    Prefer sa am o identitate "furata" de UK decat sa "beneficiez" de servicii in Romania. La fel cum cei din Grecia sau Africa de Sud beneficiau de Xbox Live si totusi pentru ei Editiile Limitate nu sunt atat de limitate. Credeti ca la noi va fi altfel? Credeti ca vom avea preturi la jocuri mai bune decat pe Shopto sau Thehut? Ca la urma urmei ne intereseaza pretul jocului pentru ca ne-am cumintit si suntem saraci si cinstiti, nu?

    Alt aspect care trebuie lamurit, cel putin din punctul meu de vedere, e ca NU ii condamn pe altii ca pirateaza si nu mai pot eu ca joaca jocul X in timp ce eu nu am bani de el. Ganditi-va la jocuri ca la o Bursa la care trebuie sa urmariti actiunile, si altfel veti vedea lucrurile. Am o cu totul alta satisfactie cand imi cumpar de exemplu FarCry 2 la 60 RON din magazin sau The Darkness la 25 RON de pe Online, decat sa dau 200 RON pe el la lansare.
    De asemeni, "filtrul" originalului te face sa apreciezi altfel un joc pentru ca ai dat banii pe el deci i-ai atribuit din start o valoare. M-au enervat piratii care sustineau sus si tare ca Forza Motorsport 3 e un joc mediocru in timp ce noi ceilalti si toate site-urile de specialitate asteptam cu sufletul la gura sa-l avem pe mana. M-a enervat pentru ca jocul ala era un Verbatim cu cel mult 2 linii de marker pe el si nimic mai mult. Si asteptarile de la un Verbatim manjit n-au cum sa treaca de piciorul broastei. De aceea unii zmei ar trebui sa-si tina parerile pentru ei.

    - Nu pentru ca eu nu am bani sa-mi cumpar jocul cand apare
    - Nu pentru ca el l-a terminat deja
    - Nu pentru ca el e smecher si nu da banii pe jocuri ca prostu' ca banu' se face greu in viata si el stie cum sa-l pretuiasca

    Ci din simpul motiv ca NU-I ATRIBUIE VALOARE de nici un fel dar SOLICITA PRETENTII mai mari decat cei care au facut-o.

    Si eu am fost pirat, ca multi dintre voi pentru ca erau niste vremuri in care nu-ti permiteai pur si simplu. Jocul era tot pe la 200 RON dar alocatia pe la 6.5. Do the math. Piratam de fapt cumparand jocuri bulgaresti de la patronul unei filiale Flanco (la vremea aia era senzatie cand intra in spate si abia asteptam borseta magica cu bunatati sa se deschida). Am fi cumparat ORICE joc era disponibil, nu ne interesau datele de lansare. Nu asteptam variantele Reloaded ci le bagam in PC si le devoram ca salbaticii.
    Nu cred ca exista forumist peste 18 ani care sa nu fi cumparat niciodata ceva de la una din tarabele de la Universitate.
    Insa faptul ca tocmai acesti vanzatori ambulanti de la Universitate au disparut ar trebui sa spuna ceva despre modul cum AM EVOLUAT.
    Pentru ca acum accesul la originalitate nu se rezuma la copii de marinari sau in general, la oameni cu bani care puteau parasi tara pentru altceva decat munca la negru in Serbia sau pe cateva marci la nemti.

    Prin astfel de forumuri ar trebui teoretic sa se educe targetul consumator. Ei in schimb aleg sa pozeze in victime pentru ca au pierdut unele drepturi pe care nu trebuiau sa le aiba de la inceput. Si cu toate astea nu vor ca ei sa fie recunoscuti drept aia rai. Astfel ca aia rai sunt:

    - cei care cumpara originale si sunt frustrati ca noi jucam devreme si fara bani
    - cei care sunt ipocriti pentru ca si ei pirateaza doar ca au bani si se lauda ca pirateaza mai putin
    - Microsoft pentru ca le-a banat consola

    Numarul de oameni care a admis ca a facut ceva gresit FARA sa spuna ca va trece pe PS3 si va face o orgie de originale acolo tinde spre 0.

  16. #116 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Ci din simpul motiv ca NU-I ATRIBUIE VALOARE de nici un fel dar SOLICITA PRETENTII mai mari decat cei care au facut-o.

    Numarul de oameni care a admis ca a facut ceva gresit FARA sa spuna ca va trece pe PS3 si va face o orgie de originale acolo tinde spre 0.
    asta ma enerveaza si pe mine acum..cand vad ca unii din colegii mei fac fite la jocuri pe care nici nu se sinchisesc sa le "plateasca" cu mai mult de 9 ron cat e verbatimul acum. chestia e ca si eu devenisem atat de ignorant incat faceam acelasi lucru pana acum vreun an si ceva. ma simt mandru ca am reusit sa intru si eu in normalitate.
    eu daca imi iau ban pe xbox ca am consola modata si am si jucat la o vreme jocuri copiate, nu o sa ma intorc la 360 de grade si sa spun ca iau ps3. o merit..pot sa continui sa ma joc pe o noua consola xbox si sa imi maresc colectia de jocuri deja inceputa.
    deci, pentru cei care se lauda ca isi iau ps3 si 100 jocuri originale, pictures or it didn't happen

  17. #117 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Banned Xbox Live Users Class Action Investigation

    An investigation is currently being conducted regarding business practices of Microsoft with respect to its recent cancellation of certain modified Xbox consoles for use with Xbox Live.

    As has been reported widely in the media, tens of thousands of Xbox owners have had their modified Xbox consoles banned from Microsoft's online gaming service Xbox Live. Although modification of Xbox consoles is against the terms of use for Xbox/Xbox Live, Microsoft "conveniently" timed the Xbox console ban to occur just after the release of the new Call of Duty: Modern Warfare 2 game and less than two months after the release of the very popular Halo 3: ODST game. This "convenient" timing may have resulted in more Xbox Live subscription revenues for Microsoft than it would have generated had these Xbox console bans taken place at some time before the release of Call of Duty: Modern Warfare 2 and Halo 3: ODST. Additionally, sales of both Call of Duty: Modern Warfare 2 (published by Activision) and Halo 3: ODST (published by Microsoft Game Studios) would likely have been greatly diminished had the Xbox console ban occurred prior to the release of these games.

    If you are an Xbox Live subscriber, had your modified Xbox console banned from Xbox Live, were not refunded a prorated sum for the time left on your subscription, and would like to participate in a class action against Microsoft, please submit your information below.
    Poate nu inteleg eu bine. Cei care au avut consolele modate si teancurile de verbatim, se rascoala si vor sa dea in judecata MS pentru faptul ca i-au banat, ei avand inca subscriptia gold activa?

  18. #118 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    daca isi iau alte console si dau retrieve gamertag, nu primesc si live-ul ramas? asa mi s-ar parea corect..scrie clar ca nu ai voie sa le modezi iar daca o faci, iei ban si nu mai poti sa intri pe live. dar cred ca poti sa reiei subscriptia gold daca iti cumperi o consola noua nemodata..right?

  19. #119 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Tot o dau unii in sus si in jos cu avantajele si dezavantajele xbox 360.

    Hai sa o luam subiectiv atunci.
    Controllerul de ps3 mi se pare jalnic.
    Bluray-ul nu ma intereseaza. Cat costa un film? 120 de lei? Nu, merci, nu ma intereseaza deloc la banii astia, mai ales un film.
    Asa ca mai bine raman pe 360, chit ca platesc subscriptia.

  20. #120 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Tot o dau unii in sus si in jos cu avantajele si dezavantajele xbox 360.

    Hai sa o luam subiectiv atunci.
    Controllerul de ps3 mi se pare jalnic.
    Bluray-ul nu ma intereseaza. Cat costa un film? 120 de lei? Nu, merci, nu ma intereseaza deloc la banii astia, mai ales un film.
    Asa ca mai bine raman pe 360, chit ca platesc subscriptia.
    deep stuff here

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 09-03-2015, 20:00
  2. Microsoft continua sa ofere suport pentru X360 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 06-09-2013, 18:57
  3. Microsoft anunta doua noi Halo-uri By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-06-2011, 11:01
  4. Microsoft scade preturile la DLC-uri By Walkman in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 08-07-2010, 09:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts