Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast
Results 121 to 140 of 161

Thread: Microsoft continua cu valurile de ban-uri !

  1. #121 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Tot o dau unii in sus si in jos cu avantajele si dezavantajele xbox 360.

    Hai sa o luam subiectiv atunci.
    Controllerul de ps3 mi se pare jalnic.
    Bluray-ul nu ma intereseaza. Cat costa un film? 120 de lei? Nu, merci, nu ma intereseaza deloc la banii astia, mai ales un film.
    Asa ca mai bine raman pe 360, chit ca platesc subscriptia.
    Fanboy/troll much?

  2. #122 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Un post monosilabic din partea unui fanboy sony?

  3. #123 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    daca isi iau alte console si dau retrieve gamertag, nu primesc si live-ul ramas? asa mi s-ar parea corect..scrie clar ca nu ai voie sa le modezi iar daca o faci, iei ban si nu mai poti sa intri pe live. dar cred ca poti sa reiei subscriptia gold daca iti cumperi o consola noua nemodata..right?
    Da.

  4. #124 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Incetati cu razboiul, aici este vorba de banari MS pe serviciu 360.

  5. #125 SP
    Banned Mario's Avatar
    Poti face in asea fel incat sa eviti banurile pe x360 daca consola este modata?Si daca de ex i-au ban si o debanez voi mai lua?

  6. #126 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu ai cum sa o debanezi, iar cu evitatul ban-ului, nu prea tine de tine. trebuie doar sa nu intri pe net.

    si btw, nu se scrie "asea", se scria "asa"

  7. #127 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    nu ai cum sa o debanezi, iar cu evitatul ban-ului, nu prea tine de tine. trebuie doar sa nu intri pe net.

    si btw, nu se scrie "asea", se scria "asa"
    a reinviat Pruteanu

  8. #128 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu inteleg care e pb ta. nu l-am corectat in nume de rau si nu a fost singura greseala din propozitia aia. unii ar trebui sa mai lase x360-u si ps3-u si sa mai puna mana pe invatat si pe citit ca sunt chiar patetici... o sa ajungem o tara de inculti, dar toti o sa aibe console si se vor juca ultimile jocuri aparute... LAME

  9. #129 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Poate nu inteleg eu bine. Cei care au avut consolele modate si teancurile de verbatim, se rascoala si vor sa dea in judecata MS pentru faptul ca i-au banat, ei avand inca subscriptia gold activa?
    Only in America!

    PS: Leave Wargasm alone!

  10. #130 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    dar toti o sa aibe console si se vor juca ultimile jocuri aparute... LAME

    ultimele jocuri aparute...piratate!

  11. #131 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Tot o dau unii in sus si in jos cu avantajele si dezavantajele xbox 360.

    Hai sa o luam subiectiv atunci.
    Controllerul de ps3 mi se pare jalnic.
    Bluray-ul nu ma intereseaza. Cat costa un film? 120 de lei? Nu, merci, nu ma intereseaza deloc la banii astia, mai ales un film.
    Asa ca mai bine raman pe 360, chit ca platesc subscriptia.

    dude, daca ma gindesc bine, tu intotdeauna ai luat-o subiectiv. anyway, tre sa vii sa iti mai dau o oferta ca tare va streseaza aia la munca acolo. un cairo la 98EUR nu te intereseaza?

    si btw, s-a lansat video service cu 2.5GBP/rent si 6.5GBP/own. din pacate numai in UK, FR, DE, ES. n-ar extinde si ei reteaua, ai dreak bulangii...

    PS eu am voie sa ma iau de Wargasm

    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Poate nu inteleg eu bine. Cei care au avut consolele modate si teancurile de verbatim, se rascoala si vor sa dea in judecata MS pentru faptul ca i-au banat, ei avand inca subscriptia gold activa?
    nu, nu despre asta e vorba. de fapt, nu numai despre asta. se face referire la business practices si la faptul ca daca ar fi ales sa baneze inainte de aparitia celor doua jocuri, nu ar mai fi vandut atit de mult. intrebarea care se pune si pe buna dreptate este de ce nu a banat MS inainte, ca doar nu a aflat de multimea de console banate imediat dupa lansarea CoD. asta are doua implicatii. MS va trebui sa arate care e procesul pentru detectia firmware-ului spart si sa dovedeasca ca nu au stiut dinainte pentru ca daca ar fi stiut, atunci intrebarea e de ce au asteptat lansarea jocurilor? normal e sa te baneze imediat ce afla ca ai firmware modificat, nu? ei bine, daca MS nu te baneaza atunci si astepta ca jocul X sa se lanseze si tu sa-l cumperi, eventual sa mai platesti si o prelungire a subscriptiei live, atunci practica asta nu este considerata corecta. normal e sa fii banat imediat ce sistemul te detecteaza, nu cind vrea muschiu lu MS. din punctul asta de vedere da, s-ar putea sa fie dati in judecata, mai ales in US.

  12. #132 SP
    Member kane86's Avatar
    Oricum e clar ca modarea/banarea e o strategie a MS. De toata jena.

  13. #133 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    De toata jena sunteti voi, astia revoltati ca nu mai puteti fura

  14. #134 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    De toata jena sunteti voi, astia revoltati ca nu mai puteti fura
    Eu nu m-am revoltat deloc. Mi-am luat o noua consola. Si las-o cu jignirile, vezi-ti de treaba.

  15. #135 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Funny up the thread
    Attached Images Attached Images toti-uwouldntdlacar.jpg

  16. #136 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Oricum e clar ca modarea/banarea e o strategie a MS. De toata jena.
    Da' tu nu erai jenant cand ai adoptat "strategia" modarii. Cum dracu sa dati vina pe voi. Cand vine vorba de Microsoft parca sunteti Basescu in fata guvernului. Sa nu care cumva sa fie vina voastra.

  17. #137 SP
    Member kane86's Avatar
    Nu

  18. #138 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    modul de banare e de toata jena..dar jena pentru modare revine celor care au facut-o.
    eu acum nu stiu ce sa fac...ca nu mai am gold si nu stiu nici daca o sa imi iau ban daca il reactivez. mi-e ca daca iau mw2 si iau si gold o sa imi dea ban si tre sa cumpar alta consola ca sa pot juca online. si am cam ars banii de anu asta. presupun ca nu pot demoda o consola.

  19. #139 SP
    Junior Member vlad2006's Avatar
    daca esti marcat pentru banare poti sa te conectezi si peste 10 luni cu fw original pus la loc ca tot acolo ajungi. in realitate probabil ca o sa ajungi acolo mai devreme cand o sa fie introdus un update necesar jucarii noilor titluri (o sa faci update de dash de pe disc si apoi adio consola).

  20. #140 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    dar daca eu am fost marcat pentru banare pt ca am consola modata, se poate ca eu sa iau o consola noua nemodata si iau ban pe aceea pentru ca am dat recover gamertag? ca ar fi foarte nasol sa ma trezesc cu o consola obisnuita banata pentru modarea alteia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 09-03-2015, 20:00
  2. Microsoft continua sa ofere suport pentru X360 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 06-09-2013, 18:57
  3. Microsoft anunta doua noi Halo-uri By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-06-2011, 11:01
  4. Microsoft scade preturile la DLC-uri By Walkman in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 08-07-2010, 09:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts