Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 99

Thread: Fallout 3 Leaked after going Gold

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, nu e nevoie de jigniri. Fiecare e liber sa-si exprime opinia, dar suntem totusi intre prieteni si e pacat. Discutam despre situatia jocurilor si a efectului pirateriei (in cazul de fata problema Fallout 3, care chiar nu merita).

    Din pacate, daca va uitati pe site-uri de profil din .ro (vezi de unde am plecat) Max, o sa vezi ca majoritatea discuta pe tema unor piraterii. Vorba lui Khan, majoritatea nu dau 2 bani pe filme, pe story, pe muzica din joc, pe ideile din spate, pe hidden stuff, concepte, etc. Nu ii doare, nu au dat un leu pe el. Trec repede prin el (de preferat sa fie primii care sa poata baga un spoiler cu finalul jocului), dupa care delete, si urmatorul. Eventual se plang de preturile mari al blank-urilor si de faptul ca mai nou trebuie as cumpere DVD9 pentru anumite titluri... Pacat...

    Noi aici incercam sa promovam jocurile originale. Promovam munca unor oameni pe care noi ii aclamam sau ii injuram (in functie de cat de bine au facut jocurile respective). Promovam idei, povesti... ce sa mai, o alta lume. Daca unii nu vor sau nu pot sa respecte munca lor, ideile lor, povestile create de ei, lumea fictiva in care scapi dupa o zi nenorocita de munca sau scoala... e problema lor. Sa fie sanatosi si daca nu le convine conceptul, sa mearga pe site-uri unde cine a luat primul de pe torrents un joc e manelistul number one. Chika laka cichi cha !

  2. #62 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    cum poti sa spui asta si sa crezi in ea ca si cum ar fi rezolvarea unei probleme. Aici mi-ai parut absurd.

    Daca tie ti s-a parut ca ti-am catalogat tot post-ul absurd atunci poate e si vina mea ca n-am citat fragmentul, insa tare usor ai mai sarit la gatul meu (sau ai atentat la forma mea telurica) ca vad ca-ti place sa o arzi viziunistic.
    vezi, banuiam eu ca n-ai inteles. nu pledez pentru vanzarea jocurilor cu 22 de ron, banuiesc ca iti dai seama ca am o idee mai multa minte decat atat, si imi dau seama ca e imposibil. vroiam sa scot in evidenta faptul ca, daca nu vrei sa ai profit de peste 50%, se poate ca castigi bani in continuare si sa iti faci si mai multi clienti. daca tu stii ca fuse eroare la emag, e ok. (mika, o rezolvai)
    sa ramanem la vina ta. cronologic vorbind, daca n-ar fi fost vina ta, n-ar mai fi existat saritura aia la beregata de care ma acuzi. de ars, n-o ard. nici viziunistic, nici vizuinistic ies in drumul mare seara buna.

  3. #63 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    nu inteeg ce o tot tii cu emag. e LOGIC! ca e o greseala. nici in vestul vestului nu se vand jocurile cu 10$ (mass effect si cod4 pe deasupra sigilate).

  4. #64 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    A fost o greseala ca a2a zi erau scoase de la vanzare.

  5. #65 SP
    Junior Member Nashicu's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Eu unu nu mi-as moda consola din principiu si in al doilea rand pt. ca as pierde garantia.
    Si care este principiul ala asa de nobil ca sa il tarnsformi intr-o virtute ??? Poate modezi consola sa iti faci un backup dupa propriul joc original cumparat de tine, ca in cazul in care unitatea de 360 care se stie bine ca mai zgarie jocurile, sa nu iti faca praf jocul original, pentru care ai strans din "poponeata" o luna ca sa ti-l cumperi. Cred ca este mult prea multa "patima" pusa impotriva modarii unei console in spusele tale. Si cu garantia sa fim seriosi....garantie la magazinele romanesti unde in loc de 3 ani cat se da peste tot afara, la noi astia dau un an sau doi maxim !!!!

  6. #66 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eu vreau sa vad un singur om care joaca backup-uri dupa propriile jocuri.

  7. #67 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Guys, nu e nevoie de jigniri. Fiecare e liber sa-si exprime opinia, dar suntem totusi intre prieteni si e pacat. Discutam despre situatia jocurilor si a efectului pirateriei (in cazul de fata problema Fallout 3, care chiar nu merita).

    Noi aici incercam sa promovam jocurile originale. Promovam munca unor oameni pe care noi ii aclamam sau ii injuram (in functie de cat de bine au facut jocurile respective). Promovam idei, povesti... ce sa mai, o alta lume. Daca unii nu vor sau nu pot sa respecte munca lor, ideile lor, povestile create de ei, lumea fictiva in care scapi dupa o zi nenorocita de munca sau scoala... e problema lor. Sa fie sanatosi si daca nu le convine conceptul, sa mearga pe site-uri unde cine a luat primul de pe torrents un joc e manelistul number one. Chika laka cichi cha !
    monky, nu stiu de ce am senzatia ca incerci sa ma jignesti cu postul asta. zici ca nu e nevoie de jigniri (desi nu cred ca l-am jignit pe khan sau el pe mine), apoi cu chestii de genul "manelist"... daca te deranjeaza ceva la mine, o poti spune direct, fara apelative pe dupa cires. daca mi s-a parut, scuze. din fericire insa, nu sunt deloc, nici sub unghii, manelist.

  8. #68 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Eu vreau sa vad un singur om care joaca backup-uri dupa propriile jocuri.
    Eu man, sunt unul care joaca cu backup dupa original dupa ce acum un an am desigilat cu mana mea Splinter cell, am apucat sa il bag in 360 a scos un zgomot ca de masina care rasneste cafea si atat ia fost. NU am apucat nici macar o secunda sa joc dupa jocul ala ca mi la facut de comanda X360-ul. L-am scos zgariat muci si nu am mai avut ce sa ii fac. De atunci dupa tot ce imi cumpar joc original imi fac backup si joc dupa el.

  9. #69 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    De atunci dupa tot ce imi cumpar joc original imi fac backup si joc dupa el.
    Si la PS3 cum faci man ? Ca si eu vreau backup

    pheidippides: Man, am mai zis odata, pentru cine se simte, ii e adresat. Chiar nu stiu ce tot crezi ca ma refer la tine in mod special. Si da, am zis ca nu e nevoie de jigniri intre prieteni... asta nu inseamna ca nu putem sa refulam cand vedem atata mizerie in jur. Si te rog, nu ma face sa repet a treia oara ca nu iti este adresat tie. Aruncam si eu in eter... dar vad ca unii se simt repede vizati. E treaba fiecaruia, e democratie, face cine vrea ce vrea acasa. Aici incercam sa facem o treaba curata, si chiar nu-mi doresc discutii pro mizerie. No matter what.

    P.S. Iar pentru cei care sunt pro piraterie, n-am decat o mica intrebare: "De ce va tot agitati ?". Jocuri aveti la dispozitie gramada, le jucati cu saptamani inainte ca noi sa apucam sa ne verificam prin buzunare daca mai sunt bani si pt. ele. Le vedeti inaintea reviewerilor (culmea ca multi se si cred revieweri seriosi jucand piratate... intr-un fel am putea spune calcand pe propria-si meserie). Le puteti admira, va costa putin (doar un blank). Bon, in cazul asta, de ce nu ne lasati pe noi astia mai fraieri in pace si va jucati linistiti mai departe (fara a strica placerea noastra, asa cum nici noi n-o stricam pe-a voastra) ? Everyone's happy. Mkay ?

    Cu o astfel de "pace", poate de atata liniste se trezeste cineva de la Microsoft Romania si Sony Europe... sa ne bage si pe noi in seama... Poate...

  10. #70 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Nashicu View Post
    Si care este principiul ala asa de nobil ca sa il tarnsformi intr-o virtute ??? Poate modezi consola sa iti faci un backup dupa propriul joc original cumparat de tine, ca in cazul in care unitatea de 360 care se stie bine ca mai zgarie jocurile, sa nu iti faca praf jocul original, pentru care ai strans din "poponeata" o luna ca sa ti-l cumperi. Cred ca este mult prea multa "patima" pusa impotriva modarii unei console in spusele tale. Si cu garantia sa fim seriosi....garantie la magazinele romanesti unde in loc de 3 ani cat se da peste tot afara, la noi astia dau un an sau doi maxim !!!!
    eu am 3 ani garantie si toata lumea care si-a luat de la gameshop.

  11. #71 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    ok, tocmai pentru ca faci(ţi) o treaba curata, ma opresc si eu aici. deja a mers prea departe discutia cu manelisti, mizerie si altele. dar, monky, sa stii ca am senzatia ca altele sunt dramele romaniei. in rest, spor la butonat. seara buna.
    p.s. ma joc gears of wars. mai ca-mi venea sa ma sui pe tv (mi se zbarlise parul pe mine) cand l-a omorat raam pe minh young kim. asta, apropo de poveste si de capacitatea unora de a o aprecia sau nu...

  12. #72 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post

    @Bobby AC s-a vandut atat de putin pe PC dintr-un motiv lense de inteles. Sa fim realisti : console > PC, avand ca scop gamingul. Nu vorbesc de Romania in cazul de fata. Pe un xbox joci cu totul la maxim, pe un PC, mai scartaie si mai trebuie sa bagi bani in el.

    Eu de exemplu am Precomanda la Fallout versiunea de PC si sunt convins ca nu il voi putea juca cu detaliile la maxim si iti garantez ca nu voi baga prea curand bani in PC ca sa il pot juca asa pentru ca asta pur si simplu nu e un joc pe care il joci pentru grafica (sper sa mearga pe low macar ca cine stie ce pixel shader imi cere)

    Asta asa putin offtopic sa vedeti ca mai exista totusi lume ce cumpara si pe PC jocuri originale

    Pe 360/PS3 il voi cumpara probabil cand se va ieftini destul de mult

    Cat despre ce va tot certati pe aici eu unul nu cred ca se merita, e pacat ca niste oameni in toata firea sa se certe pentru ca un joc a aparut cu nu stiu cate saptamani inainte fiindca oricum ar fi tot asa va ramane , va luptati cu morile de vant ca mentalitatea oricum ramane neschimbata.

    Haideti mai bine sa ne jucam si sa lasam discutiile contradictorii fiindca nu aduc nimic constructiv

  13. #73 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Max View Post
    Daca vrei pot continua lista cu Saints Row 2 si Fracture..
    SR2,Fracture si Fallout 3 sunt toate review discs scoase de aceeasi sursa.
    Cu alte cuvinte,sunt PRAF.

    GTAIV a iesit cu o saptamana inainte (PAL retail backup din Cehia sau Polonia unde a fost trimise mai devreme) si fiind un joc de exceptie s-a vandut enorm,eu am avut varianta de pe net cand a aparut si tot il am si original,desi am asteptat o saptamana dupa lansare si deja il terminasem.

    Daca jocul e bun pe consola se vinde oricum.Pirateria pe 360 e neglijabila...pe PC e monstruoasa.Vezi ce spun id Software,Crytek si Epic.

    Problema la Fallout 3 e release-ul cu 3 saptamani inainte si nu faptul ca ar fi aparut obisnuitul torrent piratat in prima zi.

  14. #74 SP
    Admin MonkY's Avatar
    pheidippides: stai man linistit. Chiar ma uitam suparat ce ditamai gaura in buget am dat acum cu o noua serie de jocuri... si iti dai seama cum ma simt, stiind ca unii le au gratis. Asta este, m-am obisnuit.

    Nu ne certam Deathwings... doar ne exprimam of-ul fiecare cum poate. Ce configuratie ai la PC de nu-ti va merge Fallout 3 ok ?

    SiCK: de-ar fi toti ca tine, sa ia intai backup (ca nah, nu rezista) si dupa aceea originalul, am vedea si noi preturi mai bune la jocuri. Am vedea poate si un Live oficial, acces la Store, etc. Pentru ca desi nu o realizam, fiecare joc vandut contribuie la acele Platinum Hits. Cu alte cuvinte, daca un joc se vinde foarte bine, va fi scos intr-o versiune pe care sa si-o permita si cei cu buget mai mic. It's like a circle. You give and get something back. Poate si doar respect, si ar fi de-ajuns. Din pacate, in Romania sunt huliti cei care fac lucruri normale: "Ce fraier esti, ai dat bani pe ele ?". Cand am auzit asa ceva ieri mi-a sarit tzandara... dar asta este.

  15. #75 SP
    Member Xristina's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    SiCK: de-ar fi toti ca tine, sa ia intai backup (ca nah, nu rezista) si dupa aceea originalul, am vedea si noi preturi mai bune la jocuri. Am vedea poate si un Live oficial, acces la Store, etc. Pentru ca desi nu o realizam, fiecare joc vandut contribuie la acele Platinum Hits. Cu alte cuvinte, daca un joc se vinde foarte bine, va fi scos intr-o versiune pe care sa si-o permita si cei cu buget mai mic. It's like a circle. You give and get something back. Poate si doar respect, si ar fi de-ajuns. Din pacate, in Romania sunt huliti cei care fac lucruri normale: "Ce fraier esti, ai dat bani pe ele ?". Cand am auzit asa ceva ieri mi-a sarit tzandara... dar asta este.
    Si conteaza cand iei jocul? Daca il iei dupa vreo saptamana sau cand apare? Idea e sa il iei

  16. #76 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by Max View Post
    Fallout 3 a fost piratat cu 3 saptamani inainte de lansare pe Xbox360 si tot de PC va luati ? (sa nu mai zic de GTA4)

    Ubisoft Shanghai creative director Michael de Plater has said he believes Microsoft would have kept Ensemble Studios running if the firm has real confidence in PC games sales.

    �I think it�s terrible, really a shame that Ensemble�s been shut,� he told VG247. �It�s really a bit of a shock� It just speaks of the problems with PC. I�m sure if people were confident of PC sales then Microsoft wouldn�t have done that.�

    De Plater also told us that piracy was the main reason Tom Clancy�s EndWar wasn�t receiving a PC version in line with the game�s console SKUs.

    Microsoft confirmed that Ensemble was to close in mid-September, saying the move was the �right thing� for its business.

  17. #77 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Incredibil ce mizerie!! Bine ca eu m-am uitat toata dimineata la trailere si gameplay din Fallout 3 sa ma hotarasc daca il cumpar sau nu. Aveam dubii, dar cred ca il voi comanda si pe acesta. Am deja vreo 5 comenzi pe luna octombrie. Hahaha si altii stau deja si il joaca fericiti de teapa trasa producatorilor. MIZERIE!!!

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Si conteaza cand iei jocul? Daca il iei dupa vreo saptamana sau cand apare? Idea e sa il iei
    Categoric nu conteaza. Eu termin unele jocuri si la cativa ani dupa. Nu ma deranjeaza. Insa ma deranjeaza cand se intampla la titlurile mari (pt. care de obicei gamerii "seriosi" au preordere) ca la Halo 3 (vezi forumul de unde am "plecat"). Adica noi stateam 20-30 de insi cu sufletul la gura asteptand jocul, si a venit un "tovaras" forumist ca sa ne spuna ca l-a terminat (piratat, of cours), si ca degeaba ne agitam sa terminam jocul, ca moare "X". Pai sa-mi plezneasca o vena, nu altceva. Eu si cand ma duc la film, daca imi spune cineva finalul... sa fie sanatos, ca nu ma mai uit. So, in final, e vorba de spoilere si de respectul acordat celor care se chinuie sa cumpere acel joc.... just my 0.5 cents.

  19. #79 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai sa-mi plezneasca o vena, nu altceva.
    Tine-te bine.

    http://www.consolegames.ro/forum/19882-post213.html

  20. #80 SP
    Member obidan's Avatar
    Wtf? Sick???

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 23:34
  2. Batman: AA GOTY Ed. leaked By trickz in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 15-01-2010, 01:56
  3. Leaked: Nintendo Wii 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 30-10-2009, 16:02
  4. Leaked Gothic 4 gameplay By obidan in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 10-06-2009, 14:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts