Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 34 of 34

Thread: Little Big Planet Delayed!

  1. #21 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Mai e putin pana pe 27 nu inteleg d c atata agitatie

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Later Edit: Si cea mai buna dovada de cat de bine au "lucrat" instrumentele M$, va spun ca melodiile lui "Toumani Diabat� and the Symmetric Orchestra" sunt pe piata de mai bine de 2 ani. Mai mult, ele se gasesc pe Amazon: Amazon.com: Tapha Niang: MP3 Downloads: Toumani Diabat�'s Symmetric Orchestra . Adicatalea, de 2 ani de zile nimeni n-a avut nimic impotriva lor, dar cand au aparut intr-un joc pe PS3, brusc s-a trezit islamismul din toti. Yeah right...

  3. #23 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    N-am nimic impotriva lor, dar ma mira ca se leaga de 2-3 cuvinte, asta in timp ce lumea vede la cinema parodii dupa Iisus din Nazareth. Imi place ca se leaga de o melodie (care se poate fixa repede printr-un automatic update) de parca s-ar schimba brusc credinta lor din cauza asta. Let's be serious...
    Man..nu poti sa intelegi fiindca nu prea ai vorbit cu islamici.Ei nu vad lucrurile ca noi...si de obicei apare o reactie foarte violenta,Sony isi pastreaza numele curat,nu se joaca cu asa ceva.Islam-ul e un subiect foarte fin in zilele noastre.Lumea moderna (aka infidels,westerners) nu intelege importanta religiei la ei.

    Sony nu are tocmai un success rasunator cu PS3,nu-si permite un nume mai negru decat are.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SiCK™ View Post
    Man..nu poti sa intelegi fiindca nu prea ai vorbit cu islamici.
    De unde esti asa sigur ? Sau de unde stii ca nu am astfel de prieteni ? Poate am chiar in familie... please, stop supposing you know me that good...

    Si repet. Exista un semn de intrebare atunci cand brusc apare o astfel de samanta de scandal si se mediatizeaza enorm, desi ea a fost sadita de mai bine de 2 ani si n-a bagat-o nimeni in seama. Eu zic sa inchidem si amazon.com pentru ca a indraznit sa vanda astfel de muzica. Ce zici ?

  5. #25 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De unde esti asa sigur ? Sau de unde stii ca nu am astfel de prieteni ? Poate am chiar in familie... please, stop supposing you know me that good...

    Si repet. Exista un semn de intrebare atunci cand brusc apare o astfel de samanta de scandal si se mediatizeaza enorm, desi ea a fost sadita de mai bine de 2 ani si n-a bagat-o nimeni in seama. Eu zic sa inchidem si amazon.com pentru ca a indraznit sa vanda astfel de muzica. Ce zici ?
    MonkY..these dudes are wackos.
    Asta e,nici Sony n-are de ales.Am un musulman convins acum pe MSN. Sunt ofensati rau de asemenea chestii pe care noi (sau eu,nah) nu putem sa le intelegem si ni se par ridicole.

    EDIT: Probabil prietenii tai sunt mai modernizati.Si eu am intalnit tot felul de oameni,dar situatia de fata iti arata cat de serioasa e treaba.

    HAHA..acum sun parca sunt un terorist ! Religia de nici un fel nu ma intereseaza,doar vorbesc ca fapt,poate se intelege de unde "nebunia" asta.

    Quote Originally Posted by muslim
    I have to kill ******** with my own hands
    Do you understand that?

  6. #26 SP
    Manager paul's Avatar
    Cica Sony e firma tare respectata in tarile cu islamici. Arabii sunt fanboys Sony, deci nu se pun cu ei.

    This is not the first time a game developer has run afoul of the Qur’an. In November of 2002, Microsoft released the Xbox fighter Kakuto Chojin with a piece of background music that sampled passages of the holy book.

    Little Big Planet recalled planetwide, due in US October 27 - News at GameSpot

  7. #27 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    este in flanco world in bacau in arena mall maine ma duc si fac poza si am s o postez pe forum pe bune la pretul de 270 ron

  8. #28 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Stiu ca si Ocarina of Time a avut astfel de probleme. Au existat versiuni ale OoT nemodificate si modificate ca sa nu mai contina nu stiu ce versuri ( tot de origine islamica sau ceva de genul ).

  9. #29 SP
    Manager paul's Avatar
    Bine ca ei fac muzica cu versuri dinalea dar cand e sa fie, in cazul nostru, intr-un joc sar repede sa-l scoata.

  10. #30 SP
    Member richardm27's Avatar
    Se pare ca lansarea jocului este confirmata pentru pentru luna noiembrie:

    "�n timpul procesului de verificare �nainte de lansarea lui LittleBigPlanet ni s-a adus la cunoştinţă că una din melodiile care fac parte din joc conţine două expresii care se găsesc �n Coran. Am acţionat imediat pentru rectificarea acestei situaţii şi ne cerem scuze pentru orice ofensă care ar fi putut apărea din această cauză", a declarat un purtător de cuv�nt al Sony.

    Gamerii nu trebuie să fie �nsă trişti. Jocul va fi modificat, iar noua variantă va ieşi pe piaţă �n luna noiembrie a acestuia an.

  11. #31 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    cand m am dus nu mai era pe raft am intrebat de ce si au zis ca au fost retrase toate....

  12. #32 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Amanat pana pe 5 Noiembrie in UK

  13. #33 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Acum mi-a picat mie fisa. Sediul lui Microsoft din Redmond este de fapt o vrajeala publicitara. Adevaratul lor punct nevralgic este in desertul Nevada, Area 51!
    De fapt, melodiile respective cred ca au fost compuse de Bill Gates, sub pseudonim, pentru a le da teapa celor de la Sony.
    E clar ca islamicii sunt foarte "uptight" in ceea ce priveste religia lor, e deajuns sa gaseasca un firicel de scandal ca toti sar ca arsi.

  14. #34 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    probabil ca ce a scos de nenea ala nu deranjeaza... posibil sa fi deranjat ca fragmente din "biblia" lor au aparut intr-un joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Little Big Planet 1 By j0cher90 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 15-12-2012, 01:04
  2. Little Big Planet By AndRewqp in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 10 Last Post: 08-11-2010, 23:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts