Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 59 of 59

Thread: Zvon: Playstation Store vine si in Romania

  1. #41 SP
    Member Imperatore's Avatar
    acum apare romania

  2. #42 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Steagul l-au rezolvat cam de 1 saptamana insa a ramas update ul de PS3 (la 1.8) -

    Din fericire news urile sunt aproape "la zi" - 2.11.2008 inseamna actualizare relativ recenta, sa speram ca se gaseste o firma sa reabiliteze site ul.

  3. #43 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    S-a mai jucat cineva ieri pe acolo! PlayStation Romania

  4. #44 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Dap - eu am facut comanda online de Update disc firmware pentru PS3 si mi-a venit in RO - deci in principiu functioneaza

  5. #45 SP
    Manager paul's Avatar
    Singura parte nasoala a sitului e ca au tradus cu ceva program.

  6. #46 SP
    Member MSlv's Avatar
    Se mai aude ceva cu Store in Romania?

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai cum sa mai apara cand baietii nostrii considera ca e moral sa "imparta" jocurile de pe PSN: http://www.consolegames.ro/forum/f15...ri-grup-de-pe/ ? Adica, ma intreb de ce ar face asta Sony ? Pentru batai de cap ? I don't think so

  8. #48 SP
    Member MSlv's Avatar
    Vai steaua mea unde s-a ajuns (macar a castigat la otopeni)... Cat costa cel mai scump joc de pe Store? Sau cel mai scump produs de-acolo? Nu stiu... am citit tot topicul ala si indiferent de motivatiile indivizilor, cred ca cea mai buna solutie pentru ei ar fi sa treaca pe xbox... atunci chiar ar merita premii pentru managementul cheltuielilor.

    Pai nici nu vreau sa-mi imaginez ce s-ar intampla daca s-ar deschide store in romania, de unde ar putea cumpara oricine... atunci sa vezi mobilizari in forta pe forumuri si topicuri de genul "se cauta 4 colaboratori pentru cumparaturi" la tot pasul.

    MonkY, m-ai intristat rau de tot prin faptul ca mi-ai adus la cunostinta aceste combinatii (urasc acest cuvant). Oricare ar fi fost sansele sa apara ceva la noi, s-au redus de 5 ori. Dar macar unii se combina cate 5 sa isi copieze un joculetz de 40 de lei...

  9. #49 SP
    Junior Member sorinel93's Avatar
    am si eu o problema pe contul de US cardul imi merge iar pe cel de UK nu imi merge ma ajuta cinev?

  10. #50 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    mai bine nu folosesti cardul pe PSN - te poti trezi cu consola banata (nu mai poti intra deloc)

    cel mai bine este sa cumperi din magazinele specializate (din afara tarii) carduri cu credit si sa incarci contul (cel us sau cel uk depinde de contentul care te intereseaza) de asemeni poti apela si la userii care se ocupa cu achizitii din afara (bodopsx, webpredator, hyp ... etc)

  11. #51 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    MonkY ( stiu ca ma adresez unui mesaj vechi de un an, da' na lol ), sa stii ca nu suntem singurii care fac asa ceva, si cu siguranta nu suntem cei mai multi care fac asa ceva. Chestia asta o practica restul lumii de cand s-a lansat PS3.

    E un faction pe GameTrailers care este exact despre chestia asta: sharing pe PSN, si e probabil cel mai popular faction. Cel mai surprinzator e ca majoritatea membrilor inscrisi sunt americani. Mai erau si europeni, vreo doi romani, dar in general americani.

    Asa ca nu poti blama ca nu se deschide PSN Store RO din cauza "mentalitatii de roman".

  12. #52 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    mai bine nu folosesti cardul pe PSN - te poti trezi cu consola banata (nu mai poti intra deloc)

    cel mai bine este sa cumperi din magazinele specializate (din afara tarii) carduri cu credit si sa incarci contul (cel us sau cel uk depinde de contentul care te intereseaza) de asemeni poti apela si la userii care se ocupa cu achizitii din afara (bodopsx, webpredator, hyp ... etc)
    asta de cand mai e? Eu folosesc cardul de la Raiffeisen pentru Store de cand am PS3-ul de 2 ani si ceva si nu am avut probleme..

  13. #53 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai asta e de vreo 2 update uri incoace .. eu zic sa nu te risti aiurea au fost useri care au avut probleme cu banarea contului.

    http://www.consolegames.ro/forum/252534-post2062.html

    citeste si tu de la postul lui hostile in jos .. ca au patit'o cativa.

  14. #54 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    nu suntem singurii care fac asa ceva, si cu siguranta nu suntem cei mai multi care fac asa ceva. Chestia asta o practica restul lumii de cand s-a lansat PS3.
    nimeni nu te poate contrazice pentru ca asa e, dar mai e o problema: cei care fac sharing reprezinta un procent mult mai mare din totalul de cumparatori de pe PSN fata de alte tari (cum ziceai tu, America). La ei aproape fiecare a cumparat cel putin o data de pe PSN. La noi mai rar acest lucru, mai ales ca nu e (sau nu a fost) tocmai usor de cumparat.

  15. #55 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    nimeni nu te poate contrazice pentru ca asa e, dar mai e o problema: cei care fac sharing reprezinta un procent mult mai mare din totalul de cumparatori de pe PSN fata de alte tari (cum ziceai tu, America). La ei aproape fiecare a cumparat cel putin o data de pe PSN. La noi mai rar acest lucru, mai ales ca nu e (sau nu a fost) tocmai usor de cumparat.
    Partea cu la noi e mai greu de cumparat deja nu mai e vina noastra, e vina lor.

  16. #56 SP
    Member MSlv's Avatar
    pai normal ca nu e vina noastra ca ne-am nascut in tara asta, insa este o stare de fapt. si nu prea avem ce face. Daca suntem cuminti si cumparam de pe uk sau US cu carduri valorice tot nu ne ajuta cu nimic, cotizam la tarile respective in timp ce a noastra nu urca nicaieri mai sus pe harta Sony cu potentiali clienti de pe Store.

  17. #57 SP
    Member MSlv's Avatar
    si vine, si tot vine... doar ca nu ajunge

  18. #58 SP
    Junior Member Alecss's Avatar
    Am si eu o problema cand incerc sa intru la optiunea playstation store imi apare mesaju "This Service Is Currently Undergoing Maintenance"si nu-mi dau seama din ce cauza.Poate stie careva sa-mi zica si mie cum pot rezolva problema.

  19. #59 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Si chiar crezi ca intr-un thread cu numele " Zvon: Playstation Store vine si in romania " trebuia sa postezi? Numai cand ma uit la data ultimului post imi dau seama : 17-10-2010, 06:54 PM ;

    In fine, citeste urmatoarele thread-uri:

    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...-s-inchis-psn/
    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...lbp-si-altele/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 1039 Last Post: 19-11-2021, 18:26
  2. Pronosticuri PS Store, XBOX Live in Romania By CSergiu in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 14-08-2011, 15:11
  3. Zvon: Uncharted vine pe PSP2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 27-12-2010, 23:07
  4. Zvon: Thief 4 vine si pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 04-06-2010, 17:36
  5. Resident Evil 2 vine pe PS Store By istrategie in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 24-10-2008, 01:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts