Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Valve vrea PS3

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Valve vrea PS3

    Creatorii Half-Life nu se prea impaca cu PS3ul, singurul lor joc pentru aceasta platforma, The Orange Box, fiind considerat o portare jenanta. In repetate randuri acestia si-au sustinut ideea ca PS3ul este o platforma slaba, in mare parte din cauza suportului din partea Sony. Chet Faliszek, producatorul Left 4 Dead, a acordat un interviu in care a dat de inteles ca Valve are in productie mai multe jocuri de PS3. O veste buna pentru detinatorii consolei, Valve fiind unul dintre cei mai buni producatori ai momentului. Printre titlurile lor recente se numara Left 4 Dead si The Orange Box.
    Attached Images Attached Images valve.jpg

  2. #2 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    "Valve vrea PS3" ... pai, sa-si cumpere
    De parca ei nu stiu ca Sony sunt mai "rai" in ceea ce priveste suportul acordat developerilor. Ii roade insa si de profitul pe care l-ar putea scoate devenind multiplatform deci mai devreme sau mai tarziu trebuie sa se impace cu ideea.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...poate apare Counter Strike 2.0 exclusiv pe PS3, c-apoi să vezi nebunie!

  4. #4 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Valve fiind unul dintre cei mai buni producatori ai momentului.
    Am inteles, dar ce ai avut cu cafeaua mea?lol In ce sens au dat de inteles? Wink? Cough?

  5. #5 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Creatorii The Orange Box, fiind considerat o portare de foarte buna calitate.
    Huh ? Nu cred ca de buna calitate vroiai sa scrii. Comparativ cu versiunea de Xbox, Orange Box-ul pe PS3 e plin de bug-uri, jocurile sufera sever din cauza screen tearing-ului si scaderilor brutale de framerate.

  6. #6 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Huh ? Nu cred ca de buna calitate vroiai sa scrii. Comparativ cu versiunea de Xbox, Orange Box-ul pe PS3 e plin de bug-uri, jocurile sufera sever din cauza screen tearing-ului si scaderilor brutale de framerate.
    Cuvintele "foarte buna" trebuiau puse intre ghilimele.

  7. #7 SP
    Member justamodel's Avatar
    Counter Strike 2.0 nu e CSSource?

  8. #8 SP
    Banned Mario's Avatar
    CS Source si portate misiunile de la CZ pe Source,VIS.

  9. #9 SP
    Junior Member cayman_ss's Avatar
    Sa invete de la Naughty Dog cum se fac jocurile pe PS3. Sa spui ca este o consola slaba da impresia mai de graba ca esti incapabil sa faci jocuri pentru ea.

  10. #10 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by cayman_ss View Post
    Sa invete de la Naughty Dog cum se fac jocurile pe PS3. Sa spui ca este o consola slaba da impresia mai de graba ca esti incapabil sa faci jocuri pentru ea.
    Sau ca nu agreezi ideea de a cheltui zeci de milioane de dolari ca sa faci un joc, ceea ce reprezinta o decizie rezonabila.

    Am citit si eu ce a spus Falus asta si nu am inteles deloc ca in prezent ar avea pe masa de lucru titluri si pentru PS3. Sunt declaratii de genul ca reanalizeaza posibilitatea si ca daca se vor apuca de sarcina asta vor sa fie siguri ca fac o treaba buna. Poate redactorul a citit si articole din alte parti, eu doar de pe IGN un articol in care apar foarte multe ghilimele de dialog.

  11. #11 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Sau ca nu agreezi ideea de a cheltui zeci de milioane de dolari ca sa faci un joc, ceea ce reprezinta o decizie rezonabila.
    O fi scump, dar sincer nu cred ca isi mai permit sa ignore un install base de 32 milioane de PS3-uri.
    Probabil le va fi greu pana vor castiga experienta necesara pentru a scoate jocuri ce vor rula decent pe un PS3, dar pe termen lung acest lucru le va permite sa castige mai mult decat ar fi putut doar pe Xbox si PC.

    Sa fim seriosi, e ca si cum ai vrea sa iesi sa-ti cumperi paine, dar afara ninge, si stai totusi in casa din comoditate. Ulterior mananci margarina,adevarat, dar pe palma, sau pe ce gasesti prin casa.. Da, era nasol sa iesi in frig, dar din painea aia mancai si a doua zi [/end analogy] lol

    Daca nu iesi cumva din zona de confort, ulterior ajungi sa stagnezi si sa faci acelasi lucru over and over again pana crapi.

  12. #12 SP
    Junior Member Xilin's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Sau ca nu agreezi ideea de a cheltui zeci de milioane de dolari ca sa faci un joc, ceea ce reprezinta o decizie rezonabila.

    incorect. Jocul este facut deja. Trebuie doar portat si optimizat pentru PS3. Ori de pilda Bad Company 2 e facut pe Xbox360, portat pe PS3 (si optimizat). Sunt ei incapabili , nu ca tre sa cheltuie milioane de dolari. E foarte usor sa faci development pentru Xbox360 pentru ca practic ai si directx si toate cele de pe PC direct. Pe PS3 e ceva mai greu, dar overall, are performante peste 360.

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Counter Strike 2.0 nu e CSSource?
    Nu.

    ---------- Post added 23-02-2010 at 09:29 AM ----------

    Quote Originally Posted by Mario View Post
    CS Source si portate misiunile de la CZ pe Source,VIS.
    Fără misiuni. ON-LINE only. Ăla vis.

  14. #14 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Huh ? Nu cred ca de buna calitate vroiai sa scrii. Comparativ cu versiunea de Xbox, Orange Box-ul pe PS3 e plin de bug-uri, jocurile sufera sever din cauza screen tearing-ului si scaderilor brutale de framerate.
    Jocurile au fost portate de EA Games, nu de Valve, pe ei trebuie sa fiti suparati..

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Xilin View Post
    incorect. Jocul este facut deja. Trebuie doar portat si optimizat pentru PS3. Ori de pilda Bad Company 2 e facut pe Xbox360, portat pe PS3 (si optimizat). Sunt ei incapabili , nu ca tre sa cheltuie milioane de dolari. E foarte usor sa faci development pentru Xbox360 pentru ca practic ai si directx si toate cele de pe PC direct. Pe PS3 e ceva mai greu, dar overall, are performante peste 360.
    Mai mult timp in productie > mai multe milioane de dolari.

    Capabilitatea costa bani sau credeai ca se face totul gratuit.

  16. #16 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Xilin View Post
    incorect. Jocul este facut deja. Trebuie doar portat si optimizat pentru PS3. Ori de pilda Bad Company 2 e facut pe Xbox360, portat pe PS3 (si optimizat). Sunt ei incapabili , nu ca tre sa cheltuie milioane de dolari. E foarte usor sa faci development pentru Xbox360 pentru ca practic ai si directx si toate cele de pe PC direct. Pe PS3 e ceva mai greu, dar overall, are performante peste 360.
    Pana acum design-ul PS3-ului nu se potrivea viziunii studioului la care ne referim aici, cum nici Wii-ul nu intrunea criteriul lor simplu: vrem sa facem jocuri pe si pentru platforme puternice si usor de programat. Acum au zis sa mai faca o incercare probabil din cauza banilor care ar putea sa le vina si din zona PS3, dar asta nu garanteaza si calitatea produsului finit. Cred ca e mai bine sa fi ignorat decat si f*tut in c*r si cu banii luati, pentru ca nici PS3-ul, nici Wii-ul nu au cum sa intruneasca acele conditii premergatoare. Si-or fi schimbat filosofia privind maximizarea profitului, dar pe cea de dezvoltare a jocurilor nu au cum, daca vor sa se bucure in continuare de respectul cuvenit.

    ...iar daca aflu ca Half-Life 2 Episode 3 apare cu intarziere din cauza ca e greu de portat in conditii bune pe PS3...Nu e suficient ca eu mi-am luat Xbox 360 ca sa se poata juca si altii fie ele si niste port-uri dupa titluri gata facute? lol

  17. #17 SP
    Banned Venom's Avatar
    Hai sa fim seriosi. Pana la aparitia XBoxului se "chinuiau" toti producatorii sa faca jocuri de PS, Dreamcast, Sega, Nintendo, etc.... Si acum dintr-o data vezi doamne ca "e greu" sa mai lucreze pe alte platforme decat pe XBox.

  18. #18 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    bine zis venom, si in plus faceau si jocuri de taota kaka
    lasa ca stiu io pa astia de la microsoft si jocurile lor

  19. #19 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Si uite asa, incet, incet, nici n-apuci sa-i observi si fanbotii isi fac aparitia ca sa mai flameuiasca inca un thread.

  20. #20 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    eu joc si jucam mario ,pe cand altii o ardeau cu mizerii precum counter strike asa ca sa o lasam mai moale ,nu e treaba de fanboysm aici ,,sa recunoastem cum sta treaba de fapt

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Valve anunta Dota 2 ! By Mindscrewy in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 19-11-2010, 12:53
  2. Valve si pe Mac By GS0Ls in forum Apple
    Replies: 1 Last Post: 12-05-2010, 11:29
  3. Bioware vrea PS3! By Razvan in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 02-12-2009, 06:59
  4. Replies: 3 Last Post: 27-09-2009, 12:23
  5. Activision vrea sa renunte la PS3 By darcangel in forum Console News
    Replies: 68 Last Post: 24-06-2009, 21:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts