Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 73

Thread: Serviciul Live se extinde

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    Serviciul Live se extinde

    Serviciul Live al celor de la Microsoft se extinde in aceasta toamna, tarile ce vor beneficia de acest serviciu sunt: Brazilia, Chile, Columbia, Cehia, Grecia, Ungaria, Polonia, Rusia, si Africa de Sud. Dupa cum vedeti Romania nu se afla pe lista de mai sus, noi neavand nici macar consola Xbox 360 lansata oficial, chiar daca numarul vanzarilor de jocuri si console Xbox la noi in tara depaseste alte regiuni unde serviciul Live este valabil.
    Attached Images Attached Images xbox-live-logo.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Ce pacat! Cred ca asta este un vis care nu se va implini prea curand.

  3. #3 SP
    Member Atrium's Avatar
    De Ungaria stiam ca vor primi Xbox Live. Dar Chile, Columbia ? Deja situatia e de plans. Nu stiu cat o sa mai asteptam noi pana o sa aparem pe vreo harta, dar culmea, deja nici nu ma mai mira astfel de vesti.

  4. #4 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    De Ungaria stiam ca vor primi Xbox Live. Dar Chile, Columbia ? Deja situatia e de plans. Nu stiu cat o sa mai asteptam noi pana o sa aparem pe vreo harta, dar culmea, deja nici nu ma mai mira astfel de vesti.
    vezi?

  5. #5 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    nu inteleg ... noi de ce nu suntem pe lista?? ce au ma nene cu noi

  6. #6 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Suntem prea mici si prea neimportanti pentru vanzarile lor.

  7. #7 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by eugenarad View Post
    Suntem prea mici si prea neimportanti pentru vanzarile lor.
    Aparent, piaţa de jocuri din Columbia este muuult mai dezvoltată dec�t cea din Rom�nia...

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Aparent, piaţa de jocuri din Columbia este muuult mai dezvoltată dec�t cea din Rom�nia...
    pot sa fiu rau? de unde stii asta si esti sigur ca afirmatia ta e corecta? tu ce crezi, ca international romania este vazuta mai bine ca columbia? my point is: avem acces la prea putine informatii, cei de la Sony, Ms si Nintendo stiu mai bine ca noi cum stau lucrurile, asa ca nu avem ce face (chiar s-a facut o petitie, dar degeaba) decat sa asteptam si sa speram.

  9. #9 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    pot sa fiu rau? de unde stii asta si esti sigur ca afirmatia ta e corecta? tu ce crezi, ca international romania este vazuta mai bine ca columbia?
    Eram ironic şi nu cred că are aşa multă importanţă imaginea unei ţări dacă aceasta poate aduce profit. Aşa e, nu pot să dovedesc că Rom�nia este peste ţarile ce au primit serviciul Live, dar nici de ignorat nu suntem.

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Eram ironic şi nu cred că are aşa multă importanţă imaginea unei ţări dacă aceasta poate aduce profit.
    man stiu ca erai ironic nu sunt , eu ma referam la altceva , de unde stii tu ca piata din columbia nu ESTE mai dezvoltata decat cea din romania? (asta era ideea postului meu, in fine move on )

  11. #11 SP
    Member wolverine's Avatar
    mi se pare normal ca nu ne baga nimeni in seama.ma gandesc ca in afara sunt un fel de arcade cluburi unde poti sa te strangi cu prietenii si joci frumos la consola ceva in retea.aici nu am auzit decat de constanta ca ar avea ceva de genul asta.am intrebat daca sunt si in bucuresti si nu mi-a raspuns nimeni,deci banuiesc ca nu exista nici acolo.in bacau de unde sunt nici nu visez la asa ceva .plus ca hai sa fim seriosi,probabil jumate din consolele xbox sunt modate asa ca nu se intra pe live cu ele daca nu ma insel.acum daca se modeaza si ps3 si probabil nici acolo nu se va mai intra asa de mult pe psn.cum zicea cineva mai sus,cred ca m$ si sony stiu mai bine ca noi de ce suntem in stare si de ce nu.si,se pare ca nu suntem in stare.mai asteptam.sa zicem saru'mana ca nu se apuca vreun coptil atomic sa impuste oameni pe strada ca asa a vazut el in lef4dead sau god of war ca apoi ne-am lins pe bot de jocuri de genul asta! (adik cum e in australia,ei nu au voi sa joace jocuri cu violenta)

  12. #12 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    Starea financiara a Romaniei este cel mai important motiv. Cum sa ajunga serviciul Live in Romania cand romanii nu au cu ce sa Live ?

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Czech Republic...unde fug aia pe stradă după salam și p�ine

    ...dar...hmmm....Hungary - poate profităm și noi din asta puțin și aici mă refer la content-ul limitat

  14. #14 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Nu mi se pare trist ca au altii Xbox live sau PSN mai trist este ca nu avem noi mai ales ca M$ si Sony sunt destul de bine reprezentati in Romania oficial... chiar atat de trist a ajuns tara asta?

  15. #15 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    Nu mi se pare trist ca au altii Xbox live sau PSN mai trist este ca nu avem noi mai ales ca M$ si Sony sunt destul de bine reprezentati in Romania oficial... chiar atat de trist a ajuns tara asta?
    Bine zis...Microsoft are o gramada de filiale aici, foarte multi programatori de la Microsoft sunt romani, dar chestiile astea se pare ca nu conteaza.

    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    Starea financiara a Romaniei este cel mai important motiv. Cum sa ajunga serviciul Live in Romania cand romanii nu au cu ce sa Live ?
    Fii serios. Sau poate tu traiesti in ceva sat din Moldova ? Mergi in orice oras din Romania sa vezi ce masini se plimba pe strazi. Intra in orice club sa vezi cati bani se sparg pe acolo.

  16. #16 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cati dintre cei care conduc masini foarte scumpe si arunca sute de lei in cluburi se joaca? Problema cea mare la noi e rata pirateriei, desi aici (pe CG) nu se vede. Daca ei vad ca mare parte dintre cei care au IPuri de Romania se joaca inainte de lansarea oficiala si ca multi dintre ei au ban... Mai apar si vanzarile din magazinele noastre, care ma indoiesc ca sunt foarte mari (in mare parte din cauza preturilor). Majoritatea cumpara de afara si contribuie la cifrele de vanzari din tari ca UK sau US.

    Situatie economica a tarii nu este una foarte buna. Stiu ca am auzit pe undeva (radio/TV) ca la nivel mondial exista deja o crestere economica, printre putinele state care inca sunt pe - aflandu-se si Romania. E posibil ca acesta sa fie un alt motiv pentru care marile companii ne ocolesc.

  17. #17 SP
    Member zempty's Avatar
    Am mai spus , sunt sigur ca ei ar vrea sa lanseze la noi aceste servicii dar sunt 100% sigur ca nu din cauza MS sau Sony nu avem aceste servicii . Tot statul cred ca este de vina ...

  18. #18 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Da clar, PDL-ul e de vina ! Jos Baesescu / Sus cu Live !

    E foarte simplu, e mai mare deranjul pt. ei sa faca jocuri localizate / interfata tradusa la ce vanzari sunt pe la noi.

  19. #19 SP
    Junior Member mamutu's Avatar
    ce ma bucur .ca nu va fi live in romania si sa nu fie nici o data -baieti destepti stiu de ce

  20. #20 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Citiseam un articol mai demult ca in America de Sud(cred ca de Columbia chiar era vorba) preturile la console sunt prohibitive - ceva taxe vamale exagerate sau nu stiu, de ajung aia sa faca contrabanda. Nu vad cum sa fie mai dezvoltat la ei decat la noi, dar sa zicem.
    Legate de cealalta chestie. Microsoft stie foarte bine ce e Romania, am fost in birourile lor, au multi angajati romani si vin in fiecare an si angajeaza altii. Aleg sa nu se imiplice intr-o piata atat de salbatica. Ma socheaza ca suntem sub Africa in ochii lor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 23-07-2009, 11:32
  2. 1st April News: Serviciul Xbox-Live gratuit By Nightbox in forum Offtopic
    Replies: 31 Last Post: 03-04-2009, 01:02
  3. Sony retrage serviciul Go!Messenger By eXist in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 24-02-2009, 19:30
  4. Ubisoft isi extinde operatiunile din Brazilia By GreyhounD in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 22-01-2009, 02:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts