Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Noul joc MGS va fi anuntat in cateva saptamani

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Noul joc MGS va fi anuntat in cateva saptamani

    Hideo Kojima a confirmat intr-un interviu la VGA 2008 ca urmatorul joc din seria Metal Gear Solid va fi anuntat oficial in cateva saptamani. Jocul este, cum multi se asteptau, pentru iPhone. Are ca data de lansare primavara 2009. Jocul este shooter si va dispune de �worldview�-ul din MGS4. Fanii 360 nu vor fi prea incantati la vederea acestei stiri!
    Attached Images Attached Images 926596_20080521_screen019.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    1. Chiar nu puteai sa inchei stirea intr-un mod mai non-flame?
    2. [strike]NU se stie inca daca e pe iPhone. (asta nu o zic dintr-o disperare tipic fanboy sperand ca nu e asta adevarul).[/strike] (nu apucasem sa citesct news-urile; ce zic eu era azi-noapte).
    3. Recunosc ca mi-ar place MGS4 pe 360.

  3. #3 SP
    Member SpitFire's Avatar
    "Fanii 360 nu vor fi prea incantati la vederea acestei stiri!" Dap, ai perfecta dreptate, ne tavalim pe jos si tipam de ciuda ca apare pe iPhone si nu apare pe X360. NOT! Really, really, don't care.

  4. #4 SP
    Member padawan's Avatar
    Scrii despre un joc de PlayStation care apare pe iPhone si chiar trebuie sa amintesti ca jocul nu apare pe xobx ?
    Nu pot sa zic ca nu mi-ar placea MGS pe xbox, dar incheierea ta pur si simplu nu are sens .
    No offence

  5. #5 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Ca fan Xbox 360 ce mă declar, o să joc acest titlu pe iPhone. Altfel nu m-aș atinge de seria asta.

    EDIT: Ca să-ți răspund sincer, Grey, �mi este fix egal, cum �mi este și �n cazul FF XIII. C�nd e vorba de preferințele mele, nu mă mai interesează lupta pentru supremație. DMC și RE sunt mari bucurii pentru mine că apar pe 360, nu ca lovituri date lui Sony, ci pentru că �ntotdeauna m-au atras, dar celelalte două nu mă stimulează, deci nu mă interesează existența lor. Ca divertisment pe iPhone merge un MGS, că și așa �n ochii mei și-a pierdut mult din farmec handheld-ul ăsta.

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Ca fan Xbox 360 ce mă declar, o să joc acest titlu pe iPhone. Altfel nu m-aș atinge de seria asta.
    Si nu-i asa ca nu esti foarte incantat ca nu vine MGS si pe X360 ?

  7. #7 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    But it's the internet my friend!

    In poza sunt trolli, in caz ca nu stie cineva de ce am pus-o
    Attached Images Attached Images trolls06c.jpg

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    My oh my.. nu o sa pot dormi la noapte pentru ca sunt fan Xperia X1 si jocul asta va fi iPhone exclusive!

    Ce-au ajuns sa posteze unii ca sa le fie discutate stirile...

  9. #9 SP
    Member obidan's Avatar
    X posts something like this:
    Se pare ca Gears of War 2 nu va fi lansat pe PS3
    Vesti rele pentru cei care au Playstation, pentru ca viata lor va fi trista in continuare, datorita faptului ca pierd o capodopera de joc, joc care nu poate fi descris prin cuvinte, cu grafica mai misto decat in RL.
    Y posts something like this :
    Wrong,I don't care
    Z posts something like this:
    Y, stiu ca in mintea ta bolnava trece gandul ca Gears 2 sa apara pe PS3,iti pare rau, nu poti sa dormi noaptea si deja ai inceput sa faci un emulator 360 pe PS3
    I predict the future...

    Iphone se poate numi ,,consola'' ?

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Era de asteptat sa apara un nou joc MGS,chiar ma asteptam la un joc MGS pentru iPhone

  11. #11 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    habar naveti ce ratati , mgs4 are pe departe cel mai bun design si story ce a vazut un joc.Pun pariu ca tipati de bucurie daca aparea pe 360, anyway poate devine multiplat poate nu, vom afla este 3rd party orice se poate intampla si 360-u a pierduri titluri mari (adica or devenit multiplat).
    Eu il voi cumpara de pe itunes cand apare si il voi juca pe iphone, o asemenea serie nu poate fi ratata este una din cele mai bune.

  12. #12 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Hideo Kojima a confirmat intr-un interviu la VGA 2008 ca urmatorul joc din seria Metal Gear Solid va fi anuntat oficial in cateva saptamani. Jocul este, cum multi se asteptau, pentru iPhone. Fanii 360 nu vor fi prea incantati la vederea acestei stiri!
    Pe fanul asta 360 il doare undeva de platforma pe care se lanseaza noul MGS. Mai mult decat atat, il va juca pe telefonul sotiei lui.

    Penibila incercare de flame...

    Tavitzu, afirmatia precedenta te priveste si pe tine. N-ar fi tipat nimeni, stai linistit.

  13. #13 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    habar naveti ce ratati , mgs4 are pe departe cel mai bun design si story ce a vazut un joc.Pun pariu ca tipati de bucurie daca aparea pe 360, anyway poate devine multiplat poate nu, vom afla este 3rd party orice se poate intampla si 360-u a pierduri titluri mari (adica or devenit multiplat).
    Eu il voi cumpara de pe itunes cand apare si il voi juca pe iphone, o asemenea serie nu poate fi ratata este una din cele mai bune.
    care ar fi exclusivitatea aia care a aparut si pe PS3? si daca dupa tine un fan 360 va tipa de bucurie ca apare MGS pe consola favorita, un fan PS3 (adica tu), isi va taia venele

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Problema este a voastra, nu a mea! Nu eu am deschis flame-ul. Eu doar am postat o stire, care putea sau nu sa fie comentata. Daca nu vroiati flame ati fi putut sa va rezumati la a o citi si gata. Dar deh, flame-ul a devenit deja un instinct. Daca e un cuvant care nu va place il exploatati la maxim. Rog un moderator sa stearga stirea ca unii sunt jigniti de ce am scris in ea!

  15. #15 SP
    Junior Member ZeroSkat's Avatar
    Si brusc dintr-o stire a devenit motiv de flame Posibil sa mearga si pe iPod Touch?

  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Jocul se va numi Metal Gear Solid Touch si va fi pentru iPhone si iPod Touch.

  17. #17 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    O versiune dumbed down de mgs4.

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    habar naveti ce ratati , mgs4 are pe departe cel mai bun design si story ce a vazut un joc.Pun pariu ca tipati de bucurie daca aparea pe 360, anyway poate devine multiplat poate nu, vom afla este 3rd party orice se poate intampla si 360-u a pierduri titluri mari (adica or devenit multiplat).
    Eu il voi cumpara de pe itunes cand apare si il voi juca pe iphone, o asemenea serie nu poate fi ratata este una din cele mai bune.
    Bairam diseara, heh? No more MGS4 on 360 .

  19. #19 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Daca e bairam diseara eu aduc floricelele. La MGS4 clar ai nevoie de floricele. Nachos anyone?

    @istrategie - Nu e frumos ce ai facut. Adica dupa ce ai aruncat primul cu piatra acum dai din umeri?

    Macar cere-ti scuze pentru tentativa penibila de a starni o discutie. Daca jocul respectiv a aparut pe iPhone ce treaba au consolele cu asta? De unde pana cand implicarea lui 360 in poveste?
    Ori ai tradus stirea de undeva cu amprenta proprie 0 si atunci tot vinovat esti, ori n-ai gasit o incheiere care, cum am zis mai devreme.. sa-ti faca stirea dintre cele mai citite si comentate.

    Nu e totusi un lucru rau. Chiar imi pare bine ca mai vad cate o discutie aprinsa pe site nu doar felicitari si pupaciri.

  20. #20 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Eu chiar nu m-am gandit ca dintr-o stire despre un amarat de joc se poate ajunge la asa ceva. Jocul inca nu a aparut, urmeaza sa apara in primavara pentru iPhone. 360 era implicat din cauza zvonurilor. Daca nu as fi pus ultima propozitie, toata lumea ar fi intrebat daca se mai aude ceva de versiunea de Xbox 360 al lui MGS4. Eu cred ca jocul are o legatura cu consolele din moment ce pe console a devenit celebru.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Titan - noul joc Blizzard By erik95 in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 22-04-2016, 13:12
  2. Noul Need for Speed va fi anuntat in cateva zile! By tudyniuz in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 07-06-2015, 14:23
  3. Replies: 107 Last Post: 16-06-2012, 22:09
  4. Replies: 20 Last Post: 07-06-2011, 21:41
  5. Noul joc Sonic By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 15-09-2009, 23:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts