Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Primele detalii despre FIFA 12

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Primele detalii despre FIFA 12

    Astazi cei de la EA Sports au dezvaluit primele informatii despre noul joc din seria FIFA. Chiar daca FIFA 11 a fost foarte bine primit atat de critici, avand un scor de 89 pe metacritic, cat si de fanii seriei, reusind perfomanta de a se vinde in peste 8.5 milioane de bucati pe toate platformele disponibile, producatoru David Rutter le promite fanilor ca el si echipa sa nu se vor culca pe o ureche si vor lucra din greu sa imbunatateasca jocul. Acesta a dezvaluit intr-un articol din OPM ca au o lista imensa cu "improvements" si ca studioul deja a inceput sa lucreze la noul proiect, Fifa 12.

    David a recunoscut ca AI nu se comporta asa cum isi dorea el "I think we did a great job with the Personality Plus feature [in FIFA 11,but the the teams [AI] doesn't support that quite as much as it should. As an example, a team doesn't spot that if Peter Crouch in the area, they can lay a load of high balls onto his head." si ca isi doreste sa schimbe cu totul sitemul de la set-pieces "Set-pieces are still a bit lame... I get frustrated by not being able to do quick throw-ins, not being able to quickly select my free-kick takers, on the fly stuff. We're somewhat last-gen in the way the game cuts [before those things]."

    In ultima parte a interviului David a preciza faptul ca le-a cerut producatorilor sa introduca mai mult "suflet" jocului. Ce inseamna asta? "Those moments where you take one [player] to his old club and the boo boys come out, or his old team are more aggressive in the tackle towards him. SO you think: 'Wow! FIFA understands not just the game of football, but the sport and passion behind it'"
    Attached Images Attached Images 63442d1276071056-fifa-2011-fifa-11-44c0f4a0e256c7.jpg

  2. #2 SP
    Member i.gamer's Avatar
    An de an Fifa e din ce in ce mai bun asta e clar,iar pt PC Fifa 11 a fost ceva cu totul relevant,dar toate micile bunatatiri aparute an de an nu sunt,pt mine,un motiv pt a cumpara chiar an de an jocul.Pana nu apar echipele romanesti in joc (Fifa 2035 ) nu stiu daca voi mai cumpara vreun titlu,poate de colectie sau poate ca in timp vor apareaceva modificari majore asupra jocului

  3. #3 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    No more custom tactics and formations on ranked matches!!!! It's all i want from this game!!

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Primele detalii despre FIFA 12
    ...it's a freaking soccer game! What more details can you possibly want?

  5. #5 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Quote Originally Posted by vvalentin85 View Post
    No more custom tactics and formations on ranked matches!!!! It's all i want from this game!!
    lol
    totusi, daca le-ar face customizabile in stilul PES ar fi super ok. (a, si sa nu reprezinte exploit-uri )

  6. #6 SP
    Member Atrium's Avatar
    Eu sincer nu inteleg cum atata lume cumpara acelasi joc an de an. La naiba, poate o fi vreun lucru pe care eu nu-l percep.

    Din punctul meu de vedere puteti discuta de pe acum despre fifa 2013, nu de alta, dar va fi exact acelasi lucru.

    Ma rog, fiecare cu ale lui. Repet, e foarte posibil sa nu inteleg eu prea bine acest concept...

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...it's a freaking soccer game! What more details can you possibly want?
    Ce cifra ii adauga pe cutie, langa titlu, anul acesta. Ce modificari anunta si sunt super asteptate dar in practica total inutile. Chestii de genul acesta.

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu aveam de gand sa-i raspund lui RonanN1, dar vad ca deja v-ati inmultit. Nu stiu de ce il cumparam an de an, chiar nu stiu, probabil pentru ca ne place sa jucam jocuri proaste in care se schimba titlul cu un caracter, 2 cel mult, probabil ca cei de la EA ne-au spalat creierii si cumparam in fiecare toamna un nou joc Fifa impotriva vointei noastre, probabil pentru ca ne intalnim si noi ocazional, o data pe zi, sa formam o echipa si sa jucam cu altii, probabil pentru ca noua nu ne place sa ne distram, mai ales atunci cand ne strangem vreo 6 prieteni la unul acasa si sa jucam acest joc mediocru (care arata la fel ca fifa 98 daca stau putin sa ma gandesc:-), toata noaptea, probabil pentru ca acele competitii de fifa care sunt organizate de diversi oameni sunt total neinteresante si cei 50 de gameri care se inscriu in ele nu stiu cum sa-si piarda timpul mai bine, probabil ca ni se pare plictisitor si aberant sa fim macar in "viata virtuala" manager la echipa noastra favorita si s-o conducem spre succes, probabil pentru ca eu si ceilalti 2-3 fani (printre care intamplator unul dintre ei e jurnalist si intamplator scrie review-uri despre joc) care suntem in lume suntem niste prosti si nu observam ca de fapt fifa 08 = fifa 09 = fifa 10 = fifa 11 si in curand = fifa 12, de acea se vinde in doar cateva milioane de exemplare in lume si primeste note mici, de exemplu 89 pe metacritic.

    credeti-ma ca daca ati fi jucat macar 50 de meciuri din fiecare joc, ati observa si cele mai mici diferente si ca niciun joc de fifa nu seamana, bine trecem cu vedere ca in toate jocurile echipa este formata din 11 jucatori iar "obiectul muncii" este o minge amarata. i rest my case, acum puteti sa-mi sariti in cap o zi buna.

  9. #9 SP
    Member TheSpider's Avatar
    mie mi se pare cam exagerat,nu a aparut bine fifa 11 ca se vorbeste de fifa 12...
    in legatura cu cumpararea an de an a acestui joc,apar mereu modificari mai bune sau mai proaste si toti iubitorii de fotbal vor sa incerce jocul...sper ca fifa 12 sa fie mult mai bun de cat fifa 11,nu stiu de ce este asa laudat fifa 11 ca nu mi se pare sa fie mai bun ca fifa 10,si-a pierdut mult din viteza si spectaculozitate,alearga jucatorii de parca au un bat in....
    anyway eu zic sa lasati prostiile astea si sa asteptati sa apara fifa 12,pana atunci jucati fifa 11

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nu va mai plangeti atata de seria FIFA cand majoritatea dintre voi "puneti botul" la ultimele jocuri din seria COD...desi am de an nu se aduc imbunatatiri aproape deloc..sau se fac dupa sistemul :luam ceva din COD 5 si il punem in viitorul titlu(sau sub forma de DLC-cu cel putin 10$)

    in FIFA an de an exista imbunatatiri..legate de AI si nu numai...eu de abia il astept pe 12

    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Eu sincer nu inteleg cum atata lume cumpara acelasi joc an de an. La naiba, poate o fi vreun lucru pe care eu nu-l percep.
    nici eu nu inteleg asta..dar legat ultimele titluri COD


    Quote Originally Posted by TheSpider View Post
    nu stiu de ce este asa laudat fifa 11 ca nu mi se pare sa fie mai bun ca fifa 10,si-a pierdut mult din viteza si spectaculozitate,alearga jucatorii de parca au un bat in....
    anyway eu zic sa lasati prostiile astea si sa asteptati sa apara fifa 12,pana atunci jucati fifa 11
    11-le e mult mai aproape de realitate...si nu toti alearga mai incet(bine..nici la fel de repede ca la 10,dar era total nerealist acolo)...tie ti se parea normal sa alerge de ex vidic sau terry la fel de repede ca Messi ?..sa fim seriosi

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by TheSpider View Post
    nu stiu de ce este asa laudat fifa 11 ca nu mi se pare sa fie mai bun ca fifa 10,si-a pierdut mult din viteza si spectaculozitate,alearga jucatorii de parca au un bat in....
    e ceva mai realist fifa 11, si in fiecare an fifa se mai apropie cate putin de realitate, dar in fifa 11 mie mi se pare ca unii sunt chiar impiedicati atunci cand alearga. c. ronaldo e cel mai bun exemplu. oricum, 11 e mai bun decat 10, dar cu prea putin incat sa conteze. dar tot il cumparam

  12. #12 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    ...
    Ma rog, fiecare cu ale lui. Repet, e foarte posibil sa nu inteleg eu prea bine acest concept...
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    nici eu nu inteleg asta..dar legat ultimele titluri COD
    Ai perfecta dreptate, nu contest acest lucru.

    Tocmai din sensul acesta spun si eu. De-asemenea, nu contest faptul ca jocul poate fi distractiv, mai ales prin intermediul comunitatii.

    Tot ce spun este ca nu pare etic sa ti se ceara aceiasi bani in fiecare an pentru un joc ce contine doar cateva modificari. Imi pare rau, dar nu puteti sa spuneti ca exista modificari importante de la titlu la titlu. Inca o data, aceeasi parere o am si despre seria COD. Ma rog, ce stiu eu... Inca o data, fiecare cu ai lui pitici.

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @Atrium :banii nu ii cere nimeni, ii dai tu de buna voie si nesilit de nimeni

  14. #14 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Era sa trantesc si eu niste comentarii anumitor useri sau unora care joaca toate mizeriile japoneze manga, anime, whatever dar cred ca AndRewqp a spus-o destul de frumos

  15. #15 SP
    Junior Member jamescole's Avatar
    Quote Originally Posted by TheSpider View Post
    mie mi se pare cam exagerat,nu a aparut bine fifa 11 ca se vorbeste de fifa 12...

    ciudat... nu se intampla an de an acelasi lucru? cam asta e perioada in care isi arata EA intentiile pentru noul joc si niste argumente care sa ne faca sa il cumparam in fine.. ca an de an.. fifa e un must have pentru mine

  16. #16 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    @Atrium :banii nu ii cere nimeni, ii dai tu de buna voie si nesilit de nimeni
    Multumesc frumos pentru informatie. Post-urile de genul ma fac sa dorm mai bine noaptea. Ce ma faceam eu fara ele...

  17. #17 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Ce mai conteaza aceste detalii, si asa in fiecare an se lauda ca imbunatatesc jocul pe toate planurile si in FIECARE an apar probleme si bug-uri noi. De exemplu anul asta David zice "We felt the AI support wasn't good enough" bla bla si mai mult ca sigur FIFA 12 va avea alte zeci de exploit-uri si minusuri.
    E clar, din punctul asta de vere FIFA este mort, cand nu va mai fi format din zeci de exploit-uri atunci nu se va mai numi FIFA.
    Daca dai gol de la jumatea terenului nu e bine ca sistemul de sut e prea usor, daca il iei pe Ronaldo in fiecare meci si faci aceeasi schema de 5 ori nu e bine, daca dai gol din FK de la 40m iar nu-i bine ca e sistemul de executare prea usor, daca bagi niste tactici de la cornere vine toata echipa, centrezi pe centru si ai 8 jucatori si inscrii iar e exploit, daca dai L1 + Triunghi iar nu-i bine ca fundasii nu pot sa se apere. Orice faci la FIFA e exploit, si asa va ramane pentru totdeauna cat il vor juca toti kinderii de 12 ani, multumiti ca isi pot lua echipa lor favorita, FC "Tiki-Taka" Barcelona, si pot sa execute intreaga echipa cu un singur jucator !
    Pacat ca in ziua de azi bani fac totul, ca daca ar fi dupa mine "Ranked" ar fi setat non-stop Manual si cu echipe sub 3 stele. Atunci se vede calitatea jucatorului. Sa iei Barcelona pe Assisted si sa bati nu-i foarte greu. Daca vrei tiki-taka faci meci Custom si gata. Desigur ca asa n-ar mai juca toti "profeisonistii" si vanzarile ar scadea, si iar nu-i bine pentru EA.

    Asta cu culcatu' pe ureche mi se pare iar o prostie, atat timp cat FIFA 11 si asa nu a adus mari imbunatatiri.
    Ba mai mult, EA de multe ori mai si strica jocul din diferite motive. Spre exemplu, FIFA 10 PS3 are un lightning mult inferior predecesorului sau. Oare de ce ? Ca World Cup 10 sa vina cu un lightning mai bun, sa dea bine la ochi, sa zica toti "wow ce bine arata".
    La FIFA 10 se laudau cu portarii, ca vor iesi din poarta cand trebuie sa acopere culoarele de sut, si numai ii vezi la 20m de poarta si ii lobezi foarte simplu. La 11 in fiecare interviu spuneau aceeasi tampenie cu ping-pong passing, dar cum de la 10 nu au spus niciun cuvant atat timp cat ping-pong passing e si la FIFA 09 ?
    Marketing si atat. Pacat ca PES a stat atat timp in umbra rivalului in generatia actuala, ca daca fiecare PES aducea atatea imbunatatiri cate a adus PES 11 EA ar fi avut mari probleme cu politica asta.

  18. #18 SP
    Member i.gamer's Avatar
    Okay gata cu cearta,pasionatii de fotbal vor cumpara intotdeauna Fifa...Intr-adevar nu sunt multe diferente an de an,dar jocul va ramane distractiv indiferent de numarul de pe coperta eu inca astept sa apara odata Liga 1 in Fifa...

  19. #19 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by i.gamer View Post
    Okay gata cu cearta,pasionatii de fotbal vor cumpara intotdeauna Fifa...Intr-adevar nu sunt multe diferente an de an,dar jocul va ramane distractiv indiferent de numarul de pe coperta eu inca astept sa apara odata Liga 1 in Fifa...
    Concluziona i.gamer ,acest veritabil Ilie Moromete al vremurilor noastre...


    Personal sper sa imbunatateasca (chestia asta imi vine acum in minte) modul Instant Replay(desi este cel mai putin important lucru)....din momentul cand se salveaza o faza (de ex un gol) jocul deruleaza aiurea si aproape niciodata nu salvez ce vreau cu adevarat..mai mereu ramane doar finalizarea sutului(in cel mai bun caz) sau mingea este deja in poarta...

    Stiu ca se poate da Rewind si salva din nou..dar niciodata nu stiu cat de "inapoi" sa derulez..

  20. #20 SP
    Member showman's Avatar
    macar un lucru sa faca/ sa scoata naiba acea pasa automata(L1+ triangle)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Primele detalii despre inFamous 2 By naz in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 07-06-2010, 10:09
  2. Primele detalii despre Killzone 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 27-05-2010, 08:56
  3. Primele detalii despre Enslaved By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 05-10-2009, 22:08
  4. Primele detalii despre NHL 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 14-05-2009, 20:18
  5. Primele detalii despre Fifa 2010 By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 09-05-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts