Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Primele detalii despre FIFA 12

  1. #21 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu aveam de gand sa-i raspund lui RonanN1, dar vad ca deja v-ati inmultit. Nu stiu de ce il cumparam an de an, chiar nu stiu, probabil pentru ca ne place sa jucam jocuri proaste in care se schimba titlul cu un caracter, 2 cel mult, probabil ca cei de la EA ne-au spalat creierii si cumparam in fiecare toamna un nou joc Fifa impotriva vointei noastre, probabil pentru ca ne intalnim si noi ocazional, o data pe zi, sa formam o echipa si sa jucam cu altii, probabil pentru ca noua nu ne place sa ne distram, mai ales atunci cand ne strangem vreo 6 prieteni la unul acasa si sa jucam acest joc mediocru (care arata al fel ca fifa 98 daca stau putin sa ma gandesc:-), toata noaptea, probabil pentru ca acele competitii de fifa care sunt organizate de diversi oameni sunt total neinteresante si cei 50 de gameri care se inscriu in ele nu stiu cum sa-si piarda timpul mai bine, probabil ca ni se pare plictisitor si aberant sa fim macar in "viata virtuala" manager la echipa noastra favorita si s-o conducem spre succes, probabil pentru ca eu si ceilalti 2-3 fani (printre care intamplator unul dintre ei e jurnalist si intamplator scrie review-uri despre joc) care suntem in lume suntem niste prosti si nu observam ca de fapt fifa 08 = fifa 09 = fifa 10 = fifa 11 si in curand = fifa 12, de acea se vinde in doar cateva milioane de exemplare in lume si primeste note mici, de exemplu 89 pe metacritic.

    credeti-ma ca daca ati fi jucat macar 50 de meciuri din fiecare joc, ati observa si cele mai mici diferente si ca niciun joc de fifa nu seamana, bine trecem cu vedere ca in toate jocurile echipa este formata din 11 jucatori iar "obiectul muncii" este o minge amarata. i rest my case, acum puteti sa-mi sariti in cap o zi buna.
    Pe langa asta eu zic sa strice tot ceea ce e bun in joc si sa o ia de la zero, facand un joc total nou (eventual cu nave spatiale si rachete), pentru ca e evident o prostie sa dezvolte seria in continuare, doar fifa 9x=fifa12, nu? lol

  2. #22 SP
    Member Aliosa's Avatar
    La NFS apar cate 2 pe an, asa ca poate o sa urmeze FIFA12,5 sau FIFA 13 prologue.
    Oh wait, ca anul trecut au fost FIFA11 si World Cup South Africa, deci tot doua pe an.

    E la moda acum sa reciclezi jocuri si sa le vinzi la pret de nouatate, iar EA sunt cei mai tari la acest capitol, ca doar ei vand Mass Effect 2 la acelasi pret cu care s-a vandul anul trecut versiunea pt Xbox .....

  3. #23 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Eu cred ca forma mingii trebuie schimbata.

  4. #24 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    La NFS apar cate 2 pe an, asa ca poate o sa urmeze FIFA12,5 sau FIFA 13 prologue.
    Oh wait, ca anul trecut au fost FIFA11 si World Cup South Africa, deci tot doua pe an.

    E la moda acum sa reciclezi jocuri si sa le vinzi la pret de nouatate, iar EA sunt cei mai tari la acest capitol, ca doar ei vand Mass Effect 2 la acelasi pret cu care s-a vandul anul trecut versiunea pt Xbox .....
    vorbesti in necunostinta de cauza, Fifa World Cup apare o data la 4 ani, nu cand e an biesct, ci cand se organizeaza aceasta competitie, cupa mondiala. este un joc diferit fata de FIFA obisnuit, dar in fine asa se intampla cand scriem intamplator pe forum.

    eu nu o sa pot sa inteleg un singur lucru. cu ce va deranjeaza pe voi ca studioul EA Sports din Canada scoate in fiecare an un joc nou FIFA? de cumparat nu-l cumparati, de jucat nu-l jucati, de alte jocuri in afara de sport nu se ocupa acest studio (ca sa puteti spune "ahhh... isi pierd timpul, mai bine ar crea un nou IP"). Fanii jocului si al fotbalului in general sunt fericiti ca stiu ca in toamna fiecarui an trebuie sa puna departe 200 de ron ca sa-si achizitioneze noul joc FIFA. e o situatie win-win, cu ce va deranjeaza pe voi pana la urma? nu va place stirea, ignorati-o. nu va place jocul, ignorati-l. nu va plac fanii jocului, ignorati-ne.

    PS: majoritatea spune-ti ca fifa arata la fel pentru ca vedeti si voi un trailer si cateva screenshoturi si gata "asta e la fel ca fifa 98, doar grafica putin de tot imbunatatita". daca vreti sa vedeti cu adevarat diferentele, trebuie sa jucati cel putin 50 de meciuri din fiecare joc, majoritatea imbunatatirilor sunt aduse la gameplay, AI, simularea evenimentelor din manager mode, tactica, atributiile jucatorilor, sunetele si lista poate continua, va asigur ca grafica e pe ultimele locuri.

  5. #25 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Bine, ignorăm dar asta n-o pot ignora

    Quote Originally Posted by AndRewqpjsfhv
    nu va place jocul, ignorati-o
    Attached Images Attached Images 01_serious_man.jpg

  6. #26 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    N-ai cum sa te superi pe Ronan

  7. #27 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Bine, ignorăm dar asta n-o pot ignora.

    mda... in loc sa recitesc postul, am dat edit sa scriu "PS", dar m-ai sanctionat inainte sa ma verific . anyway, e ultimul meu post in legatura cu acest subiect, ever . sper ca ati inteles ce am vrut sa zic, daca nu asta e, i can live with it. eu ma intorc la hemoglobinele mele . bafta!

  8. #28 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by showman View Post
    macar un lucru sa faca/ sa scoata naiba acea pasa automata(L1+ triangle)
    True
    multi abuzeaza de chestia asta..si nu poate fi combatuta

    Si intr-adevar e un must have..dupa parerea mea FIFA e jocul fundamental pe orice consola..nu poti sa ai o consola si sa nu ai FIFA ..e tipul de joc pe care poti sa-l joci si 6 ore..dar si cand vrei sa te relaxezi 10 min...si nu in ultimul rand cu prietenii la o bere

  9. #29 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    In 2013 : FIFA - Future Soldier. Come on frate, Ce vor sa mai faca? Raman fara idei.

    E un joc bun si relaxant, nu contest asta, dar ar trebui sa schimbe viziunea de viitor. Un FPP, probabil? (First Person Perspective)

  10. #30 SP
    Member ramusg's Avatar
    Ce nu pot eu sa inteleg, sunt mai greu de cap( am capul mare),este faptul ca un fundas cu 78 la viteza si 71 la sprint, poate ajunge din urma si deposeda un atacant cu 90 la viteza si 86 la sprint dupa ce acesta din urma si-a mai dat si mingia in fata , asta nu o inteleg. Unde se termina logica si preia simularea " simulatorului" Fifa?

    Toate celelalte assisturi cu L1, care la inceput se dorea un butonas pentru un-doi, care un doi este facut cu toti 10 jucatorii de camp( uneori participa si portarul) intr-o singura faza de atac, pot sa le trec cu vederea avand in minte faptul ca Fifa si-a invatat clientul cu "pica para malaiatza in gura lui natafleta" ,iar daca le-ar scoate ( vb si de L2 assisted tackle) vanzarile s-ar diminua dramatic datorita obtinerii unui joc ce necesita viziune, gandire rapida si dexteritate in manuirea unor butonase. Cu alte cuvinte, nimic nu se schimba ci doar se acopera frumos cu neste grafica si "pro passing', pesonalitate cu +.

    Pacat de joc, daca si la simulatoarele ( ca toata lumea spune ca e un simulator, oare cati stiu ce inseamna simulator) pe care isi incep pilotii de vanatoare antrenamentul( de pe avionase) s-ar gasi L1 si L2 pt orice ,eu cred ca asta ar insemna un pas mic pt cel ce le-ar inventa dar un salt urias pt " omenirea" formata din piloti aspiranti. Bravo EA, un simulator mai ceva ca realitatea. Bafta si la mai mare.

  11. #31 SP
    Junior Member sSrzsN's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    lol
    totusi, daca le-ar face customizabile in stilul PES ar fi super ok. (a, si sa nu reprezinte exploit-uri )
    totusi fifa e arcade si pes e simulator

  12. #32 SP
    Junior Member Dexterinho's Avatar
    Sper ca la fifa 12 sa fie jucatori online si la modul fast, pe normal e urat jocu. o zi buna

  13. #33 SP
    Member thegame's Avatar
    fifa 12 can't wait

  14. #34 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Sper la fifa 12 sa implementeze un sistem ca acelor (carnati)quit-eri sa le cada un testicol la primul quit cand sunt condusi , sa vedem daca mai au curaj sa iasa si a doua oara!(desi de preferat ar fi sa doneze jocul celor cu coloana vertrebrala)iar ei ca sa-si faca existenta lor de *** mai frumoasa sa se joace Counter strike cu cheat-uri!!!

  15. #35 SP
    Banned asperas's Avatar
    players to have tattoos..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Primele detalii despre inFamous 2 By naz in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 07-06-2010, 10:09
  2. Primele detalii despre Killzone 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 27-05-2010, 08:56
  3. Primele detalii despre Enslaved By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 05-10-2009, 22:08
  4. Primele detalii despre NHL 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 14-05-2009, 20:18
  5. Primele detalii despre Fifa 2010 By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 09-05-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts