Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Zvon: Capcom va lansa DMC Collection

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Zvon: Capcom va lansa DMC Collection

    Devil May Cry a fost lansat in 2001 si a fost inceputul unei serii ce s-a bucurat de foarte mult succes printre fanii genului. Dupa un sequel nu foarte bun, a aparut DMC 3, considerat capodopera seriei. DMC 4, singurul titlu aparut pe consolele next-gen, a fost lansat in 2008 si s-a bucurat de succes, fiind vandute aproximativ 2.5 milioane de exemplare. Este si primul joc al seriei care a fost lansat pe consola Xbox 360. In prezent se lucreaza la un reboot al seriei, cunoscut ca DmC Devil May Cry. Acesta nu a fost insa primit foarte bine, fiind criticata schimbarea aspectului lui Dante, personajul principal al seriei. Conform site-ului Bitbag, Capcom va lansa in toamna acestui an jocul DMC Collection. Acesta va contine toate jocurile seriei si va fi lansat la un pret accesibil. In mod surprinzator, acesta va fi lansat atat pe PS3, cat si pe Xbox 360.
    Attached Images Attached Images 938686_20071207_screen037.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member HIMMNOZZ's Avatar
    Super tare bro, as prefera sa apara ONLY PLAYSTATION,suntem obisnuiti cu devil may cry si mai ales k a fost lansat pe ps2,not xbox.SUPER JOC .CAPCOM RULLZ

  3. #3 SP
    Member AVoF's Avatar
    Si daca tu esti obisnuit sa apara numai pe consola ta asta inseamna ca cei cu xbox nu trebuie sa se bucure de joc? ce mentalitate de c***t.

  4. #4 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    suntem romanii si suntem foarte egoisti... crede-ma ca si tu ai fi gandit la fel... daca ar fi un joc care sa-ti placa foarte mult... mie imi e tot una pe ce apare... atatat timp cat nu are 200 de dvd! (xbox dvds) si sa nu fiu nevoit sa schimb dvd ca si cum schimbam casetele pe terminator!
    dar intrebarea este o sa fie Remaster? sau doar le pun pe un dvd/blu-ray si na colectia!?

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    E doar un zvon, deci nu exista informatii oficiale. Probabil va fi un "remake" in stilul GoW Collection (ceva AA si rezolutie mai buna). Pe X360 va fi nevoie de mai multe DVDuri.

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu ma deranjeaza fiecare joc sa fie pe alt disc. Le-am jucat pe PS2, acum tare as vrea sa le joc si pe Xbox.

  7. #7 SP
    Junior Member HIMMNOZZ's Avatar
    Quote Originally Posted by AVoF View Post
    Si daca tu esti obisnuit sa apara numai pe consola ta asta inseamna ca cei cu xbox nu trebuie sa se bucure de joc? ce mentalitate de c***t.
    Nu sunt obisnuit,am spus as prefera, sa stii ca imi place si xboxul la fel de mult cat ps3.Habar nu ai cate jocuri am jucat,pacat ca nu sunt oameni mai civilizati,imi cer scuze daca te am deranjat, cateodata trebuie sa stii mai putine decat sa stii PREA MULTE.

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Daca prin remake inseamna si sa faca DMC2 sa nu fie cel mai prost joc din serie iar DMC3 sa aiba dificultatea modificata asa cum a avut la a doua reeditare, atunci it's a must buy. Altfel.. hai sa suferim ca pe Xbox o sa fie pe mai multe discuri ca alte motive chiar n-avem.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: PS4 se va lansa in Europa in acest an By Dant3 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 24-05-2013, 17:56
  2. Zvon: Grand Theft Auto V se va lansa in 2012 By Chris in forum Console News
    Replies: 36 Last Post: 18-09-2011, 00:41
  3. Zvon: Sony nu va mai lansa PS4 By erik95 in forum Console News
    Replies: 61 Last Post: 23-02-2011, 22:44
  4. Zvon: Microsoft va lansa Halo 4 By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 19-05-2009, 21:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts