Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: God Of War 4 in septembrie 2012?

  1. #1 SP
    Junior Member Ownzy's Avatar

    God Of War 4 in septembrie 2012?

    Dupa ce God Of War 3 a avut un succes extraordinar si a reusit sa vanda aproape 4 milioane de copii, au aparut zvonuri conform carora cei de la Sony pregatesc un nou joc al seriei, care ar trebui sa debuteze in toamna lui 2012. Aceste zvonuri au aparut in revista britanica PSM3, in care, conform unor surse apropiate studiourilor Sony Santa Monica, se precizeaza ca God of war 4 este in lucru si este pregatit pentru o lansare in luna septembrie a anului viitor. Alte detalii nu au fost dezvaluite inca, insa exista zvonuri conform carora jocul va avea si un mod multiplayer co-op online, studiourile fiind �n cautarea unui Senior Online Programmer.
    Attached Images Attached Images god_of_war.jpg

  2. #2 SP
    Member Snake's Avatar
    De ce am oare sentimentul ca va fi "launch title" pentru PlayStation 4?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    De ce am oare sentimentul ca va fi "launch title" pentru PlayStation 4?
    Nu esti singurul. Oricum probabil va fi unul din titlurile de baza pt. NGP. That's for sure!

  4. #4 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Eu parca as vrea sa mai stea PS3 prin zona, dar daca apare God Of War IV, nu prea mai conteaza pe ce il joc, doar sa nu puna cei de la Sony 999$ pe capul PS4 si e OK.

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    De ce am oare sentimentul ca va fi "launch title" pentru PlayStation 4?
    No chance. PS4 nu o sa apara anul asta, ci in 2012 (la sfarsit) sau chiar la inceputul lui 2013. GOW 4 si Uncharted 3 o sa fie titluri PS3.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Ownzy View Post
    ...un nou joc al seriei, care ar trebui sa debuteze in toamna lui 2012...
    ar avea destul timp sa-l pregateasca de PS4, dar cred ca o sa iasa si mai tarziu de 2012-2013, sincer.

  7. #7 SP
    Member stefi's Avatar
    eu nu imi dau seama cum vor continua povestea

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ms de MARE SPOILER !!! Chiar acum il joc PENTRU PRIMA DATA !!!!

    Editeaza-ti postul si pune SPOILER

  9. #9 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by stefi View Post
    eu nu imi dau seama cum vor continua povestea ,avand in vedere faptul ca kratos a murit si dusmanul sau de moarte la fel probabil va fi o poveste din trecut (ghost of sparta,chains of olympus.)

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    vreau sa fac o singura observatie "Dupa ce God Of War 3 a avut un succes extraordinar si a reusit sa vanda peste 1 milion de copii" de unde ai scos acest numar? m-am uitat in stirea originala si nu scrie nimic despre asa ceva. doar in America si doar in prima zi de lansare s-au vandut in 550.000 de jocuri, iar in total s-au vandut 3.75 de milioane de copii.

    @razvanrazy man jocul a fost lansat de mai bine de un an, e deja destul de vechi, nu cred ca mai sunt necesare spoilere. sunt anumite dezavantaje cand nu joci jocurile la timp.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poate fi foarte frumos un God of War inainte de toate celelalte (cam cum a fost ultima serie din Spartacus). Sau poate fi un alt erou... Poate e timpul sa fie inlocuit Kratos?

  12. #12 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Desi inca nu ma incanta ideea unui PS4 (dupa parerea mea PS3 inca in floarea varstei, nu e obsolete si mai are mute de oferit...) stau acum si ma intreb daca Sony o sa mai riste / astepte sa lanseze un urmator Playstation cu mult dupa ce competitia introduce urmatoarea consola si intram in urmatoarea generatie (vezi Xbox 360 / PS3) acum ca se stie ca Nintendo se pregateste cu Project Cafe / Wii 2 ... [asta referitor la GoW 4 ca launch title pt. PS4]

  13. #13 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Desi inca nu ma incanta ideea unui PS4 (dupa parerea mea PS3 inca in floarea varstei, nu e obsolete si mai are mute de oferit...) stau acum si ma intreb daca Sony o sa mai riste / astepte sa lanseze un urmator Playstation cu mult dupa ce competitia introduce urmatoarea consola si intram in urmatoarea generatie (vezi Xbox 360 / PS3) acum ca se stie ca Nintendo se pregateste cu Project Cafe / Wii 2 ... [asta referitor la GoW 4 ca launch title pt. PS4]
    Un hardware upgrade dupa atatia ani sa sti ca nu ar strica... Totusi are si PS3-ul vreo 5 ani
    O sa fie un E3 foarte interesant anu asta

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca totusi anul acesta Sony se va concentra pe NGP, dar anul viitor sunt 99% sigur ca se pregatesc de o noua consola. Ca si Microsoft dealtfel, care nu are problema portabilelor...

  15. #15 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Conform altor stiri/zvonuri PS4 si urmatorul Xbox au ca data de lansare 2014. Parerea mea este ca daca ar exista acest God of War 4, va fii lansat tot pe PS3. God of War 3 arata extraordinar si pe o consola veche de 5 ani, nu vad care ar fii problema. In plus, daca ar fii pregatit PS4 pentru 2012 nu ar fii lansat un joc din cea mai buna serie exclusiva PlayStation (Uncharted 3) anul asta si pe platforma actuala. Desii au mai facut acest lucru cand au lansat God of War 2 pe Playstation 2 la 5 luni dupa ce au lansat Playstation 3...
    Eu unul nu sunt dornic de urmatoarea generatie de console, singurul lucru pe care il pot aduce odata cu ele este o grafica imbunatatita (care sincer ma lasa rece) si un pret mai mare al jocurilor datorita efortului marit depus in productie.

  16. #16 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Launch title pt PS4? In niciun caz PS3 o sa mai tina ceva

  17. #17 SP
    Junior Member Ownzy's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    vreau sa fac o singura observatie "Dupa ce God Of War 3 a avut un succes extraordinar si a reusit sa vanda peste 1 milion de copii" de unde ai scos acest numar? m-am uitat in stirea originala si nu scrie nimic despre asa ceva. doar in America si doar in prima zi de lansare s-au vandut in 550.000 de jocuri, iar in total s-au vandut 3.75 de milioane de copii.
    am gresit eu ..s-au vandut peste un milion de jocuri in primele 2 zile de la lansare scuze de greseala ..ai mai jos un link unde te poti convinge

    God of War III slays 1 million - News at GameSpot

    ---------- Post added 23-04-2011 at 08:27 PM ----------

    si am mai zarit o greseala facuta de mine ..pe care vreau s-o corectez ..

    studiourilor Sony Stanta Monica
    nu e Stanta, ci e Santa ! ..dar probabil ca toata lumea stie asta

  18. #18 SP
    Banned cryyo's Avatar
    GOW 4 poate sa iasa din partea mea si pe Atari 2600 sau Comodore 64 ca tot pre-order scrie pe el.
    Pe Terminator nici nu se pune problema ca mai am de facut trofeele la Chip & Dale.

  19. #19 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Eu ma gandesc ca va fi adus la viata cu un scop (Kratos), asa cum s-a intamplat in God of War 2 - doar ca nici de data asta nu face ce trebuie ci ce vrea . Mi-as dori sa semene mai mult cu Gow 2, in 3 nu-mi amintesc sa fi vorbit calm prea des.

  20. #20 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Hai ca ar mai merge Kratos de o tura asa, dar de la PS4 astept idei noi. Gata cu Uncharted, Resistance, Socom, etc... Gran Turismo poate sa ramana

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 15-09-2012, 09:40
  2. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts