Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 30 of 30

Thread: Hackerii dau inapoi ceea ce Sony a luat: Linux

  1. #21 SP
    Member iradum's Avatar
    Exista pe psx-scene cam tot ce e nevoie pentru a fi instalat, plus un mic tutorial. Dupa titlu "Dual Boot Linux/GameOS" suna ca si cum s-ar fi realizata asa ceva. Atata tot ca ar cam trebui sa formatez hdd-ul, si sa pierd cam tot ce am pe el. Nu ma lasa inima. Sa vad oare ce pot face ca sa nu pierd datele de pe el, deoarece va avea nevoie de o partitie ext3 sau ext4, si asta presupune formatarea lui.

    LE: Rectific si imi cer scuze pentru gresala.
    Fisierele nu erau pe psx-scene, ci pe un alt site: http://www.ps3hax.net/2011/05/ps3-du...meoslinux-cfw/

  2. #22 SP
    Junior Member Thclaw's Avatar
    Da, aveam si eu petitboot, dar practic era lansat tot din GameOS. Deci nici o branza.. dar chestia asta promite.

  3. #23 SP
    Member cipvas's Avatar
    [QUOTE=Thclaw;615898] In felul asta am putea evita block-ul Sony? My two cents...

    Nu cred ca e ok aceasta discutie, mai ales ca multi forumisti de pe aici sunt fff suparati pe hackeri pt ce au facut lui Sony si noua restul utilizatorilor de PSN.Poate voi discutati de sisteme de operare si alte dedesupturi ale acestora, dar...............

  4. #24 SP
    Junior Member Luparu's Avatar
    [quote=cipvas;615951]
    Quote Originally Posted by Thclaw View Post
    In felul asta am putea evita block-ul Sony? My two cents...

    Nu cred ca e ok aceasta discutie, mai ales ca multi forumisti de pe aici sunt fff suparati pe hackeri pt ce au facut lui Sony si noua restul utilizatorilor de PSN.Poate voi discutati de sisteme de operare si alte dedesupturi ale acestora, dar...............

    Era un pitic roman care a hack-uit 7jdemilioane de conturi Nici nu m-ar mira

  5. #25 SP
    Junior Member Thclaw's Avatar
    @Cipvas: Si eu sunt destul de suparat pe hackeri, pt ca este si vina lor. Eu nu am ps-ul jailbreakuit si nu-l voi avea, era doar o discutie generala despre OtherOS.

  6. #26 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by iradum View Post
    Exista pe psx-scene cam tot ce e nevoie pentru a fi instalat, plus un mic tutorial. Dupa titlu "Dual Boot Linux/GameOS" suna ca si cum s-ar fi realizata asa ceva. Atata tot ca ar cam trebui sa formatez hdd-ul, si sa pierd cam tot ce am pe el. Nu ma lasa inima. Sa vad oare ce pot face ca sa nu pierd datele de pe el, deoarece va avea nevoie de o partitie ext3 sau ext4, si asta presupune formatarea lui.

    LE: Rectific si imi cer scuze pentru gresala.
    Fisierele nu erau pe psx-scene, ci pe un alt site: PS3 Dual Boot GameOS/Linux CFW (OtherOS) | PS3Hax Network
    Cu chestia asta banuiesc ca nu ai de ce sa iei ban, nu?
    Adica nu intri pe psn cu cfw ca intri cu gameosu' care ii oficial. Ma insel?

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-are de ce sa-si ia ban pt. ca discuta de faptul ca vrea sa-si puna o distributie de Linux. Modding/jailbreak nu este acelasi lucru cu pirateria. Linuxul este free, faptul ca doreste sa ruleze un alt OS asa cum era initial PS3-ul nu incalca niciun regulament. De unde stii ca omul nu a cumparat PS3-ul pt. Linux (sau si pt. Linux)? Si nu exagerez, sunt multe "ferme" de PS3 care isi fac treaba cu brio... si nu se joaca nimeni pe ele
    Attached Images Attached Images ps3_farm.jpg

  8. #28 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    eu ziceam de ban pe psn nu pe CG . O ferma mare: US Air Force connects 1,760 PlayStation 3's to build supercomputer

  9. #29 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    eu ziceam de ban pe psn nu pe CG
    Ce-i aia psn ? Parca am auzit demult de ceva de genul asta, dar nu mai stiu exact ce era...

    Nu vreau sa fiu carcotas si sa starnesc o discutie aprinsa intre fanii consolelor (mai ales ca nu-s fanboy xbox sau ps3, detin ambele console si le apreciez in mod egal), dar nu vi se pare ca sony scoate de la ps3 tot mai multe chestii cu fiecare versiune nou aparuta ?

    La inceput PS3 emula jocurile de PS2 in hardware, cu chip dedicat, apoi au scos chip-ul si au lasat emularea software (care nu poate emula chiar toate jocurile), apoi au scos emularea de tot. Mai tarziu (dupa FW 3.15 parca) au scos si "Other OS". Reviziile mai noi de PS3 nu pot reda SACD. Mai in gluma, mai in serios : urmeaza PSN-ul ?

  10. #30 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Mai in serios decat in gluma, in ritmul asta cred ca vor scoate playstation din circulatie. Inteleg, au fost magari maximi sa scoate otheros, si poate ca si-o merita, dar daca imaginea va avea mult de suferit sunt sanse sa zica pas la urmatoarea generatie. Si asa, din ce zic ei, profitul nu-i stralucit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Linux By Mask in forum Software
    Replies: 11 Last Post: 02-09-2016, 18:38
  2. OnLive se inchide - Sony cumpara ceea ce a mai ramas din el By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-04-2015, 12:42
  3. Gaming pe Linux By BigBibi in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 09-07-2014, 19:05
  4. Replies: 7 Last Post: 26-10-2012, 03:06
  5. GameCube Linux? By sonic in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 09-03-2009, 03:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts