Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 110

Thread: "Welcome Back" este disponibil

  1. #41 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai normal, cand vine vorba sa ia bani de la noi pentru jocuri si console o fac cu zambetul pe buze. Cand vine vorba sa ne ofere si ceva oficial se fac ca Romania nu exista pe glob. Valabil pentru toti corporatristii avizi dupa finante, nu numai Sony.

    Oricum, jocurile se pot lua de pe conturile cu acces la Store.

  2. #42 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Pai normal, cand vine vorba sa ia bani de la noi pentru jocuri si console o fac cu zambetul pe buze. Cand vine vorba sa ne ofere si ceva oficial se fac ca Romania nu exista pe glob. Valabil pentru toti corporatristii avizi dupa finante, nu numai Sony.
    Pai tocmai ce ti-am explicat ca ai console si jocuri distribuite oficial in Romania. Ce nu ai in schimb este store, pentru ca nu ai suficiente tranzactii pe store ca si tara ca sa merite investitia. Aratami-l tu mie pe ala care daca vede o posibilitate de a face bani, face stanga imprejur si pleaca. Ia apucati-va voi si cumparati-va jocurile in format digital de pe store in loc sa le cumparati in carcasa si mai vedem apoi cine are store si cine nu. Nu avem store pentru ca nu reprezentam un potential castig nu pentru ca suntem romani si suntem situati in estul europei.
    Si nu ti-a luat nimeni banii cu forta, tu te-ai dus singurel tot cu zambetul pe buze si i-ai pus in fata vanzatorului.

  3. #43 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Pai tocmai ce ti-am explicat ca ai console si jocuri distribuite oficial in Romania. Ce nu ai in schimb este store, pentru ca nu ai suficiente tranzactii pe store ca si tara ca sa merite investitia. Aratami-l tu mie pe ala care daca vede o posibilitate de a face bani, face stanga imprejur si pleaca. Ia apucati-va voi si cumparati-va jocurile in format digital de pe store in loc sa le cumparati in carcasa si mai vedem apoi cine are store si cine nu. Nu avem store pentru ca nu reprezentam un potential castig.
    Tu cu cine te certi?
    Cum vrei tu sa fii luat in considerare luand jocuri in format digital daca nu ai Store in Romania? Iei de pe Store de US sau UK si automat jocurile nu vor fi contorizate pentru Romania, ci pentru tarile respective. Nu imi servi bla-bla-ul ala cu ip-urile.

  4. #44 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    Azi a mers sa iau 2 jocuri si de pe contul UK . Ieri imi aparea Coming Soon la contul asta

    Sper sa isi revina si faza cu Recover Password [pt al 3-lea cont care e din Singapore (sper sa aiba PS Store) ] , ca sa pot lua cat mai multe

  5. #45 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Nu imi servi bla-bla-ul ala cu ip-urile.
    Pai vezi ca stii deja raspunsul?

  6. #46 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Pai vezi ca stii deja raspunsul?
    Mda, credeam ca se poate discuta serios dar stii vorba aia... once a troll, always a troll.

  7. #47 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Pe contul de UK nu mai reusesc sa dau jos al 2-lea joc. Mi-a disparut iconita cu Welcome Back de unde poti alege jocurile.
    Parca am mai vazut intr-un post mai sus pe cineva cu o problema asemanatoare. A mai patit careva pocinogul?

  8. #48 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Mda, credeam ca se poate discuta serios dar stii vorba aia... once a troll, always a troll.
    Discut foarte serios, explica-mi tu de ce crezi ca IP-urile nu sunt luate in considerare?

  9. #49 SP
    Member sensamur's Avatar
    Voi puteti downloada mini's care sunt gratuite pt PS+ .Eu am cont de UK si mi-a mers sa iau cele 2 jocuri gratuite,dar la mini spune ca nu pot fi luate de pe acel cont.App nici voucher nu va merge?

  10. #50 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Discut foarte serios, explica-mi tu de ce crezi ca IP-urile nu sunt luate in considerare?
    Pai ia explica-mi tu te rog cum se justifica contabil un joc luat de pe store de UK cu ip de Romania. Stau ei vreo clipa si se gandesc "hmm, omul asta este roman dar are cont pe Anglia, deci de fapt contribuie la vanzarea de jocuri din Romania"? Sau ii doare fix in cot si se gandesc ca e mai plauzibil ca respectivul sa fie cetatean englez, cu cont legitim UK care este intr-o vizita pe un taram de basm?

    Sa fim seriosi, nu se ia nimeni ca justificare dupa o adresa IP, nu atunci cand este vorba de bani, in special cand ar trebui sa investeasca.

  11. #51 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Presupun ca totusi stii ca PlayStation 3 a fost lansat oficial in Romania de catre Sony.
    Captain Obvious, citeste te rog ce am scris mai sus.

    ---------- Post added at 09:38 AM ---------- Previous post was at 09:29 AM ----------

    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Pai ia explica-mi tu te rog cum se justifica contabil un joc luat de pe store de UK cu ip de Romania. Stau ei vreo clipa si se gandesc "hmm, omul asta este roman dar are cont pe Anglia, deci de fapt contribuie la vanzarea de jocuri din Romania"? Sau ii doare fix in cot si se gandesc ca e mai plauzibil ca respectivul sa fie cetatean englez, cu cont legitim UK care este intr-o vizita pe un taram de basm?

    Sa fim seriosi, nu se ia nimeni ca justificare dupa o adresa IP, nu atunci cand este vorba de bani, in special cand ar trebui sa investeasca.
    Da, asa s-a intamplat si cu tarile care au primit recent Store, au cumparat de pe luna ei, nu de pe store-ul altor tari. Astia de la Sony/Microsoft cand vad ca 10.000 de "englezi" au vizitat Romania se gandesc ca si-au luat si ps3-ul in bagajele de concediu ca sa poata oamenii sa cumpere de oriunde.

  12. #52 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Hai sa-ti dau une exemplu, poate asa intelegi mai bine. Eu daca plec din Romania, in vacanta, in Grecia si vreau sa ma joc pe Iphone/Ipad/Ps3/Psp etc. si ma conectez la un router w/v ca sa am net, asta ce inseamna? Ca sunt grec? Crezi ca se uita la ip si spune" Hmm, a completat datele ca este roman, dar vad ca are ip de Grecia. Inseamna ca acum e GREC!" . /facepalm

  13. #53 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    THANK YOU PSN HACKERS

    Am asa : 6 jocuri PS3 [LittleBig Planet ,inFamous ,Dead Nation , Ratchet & Clank : QFB , Hustle Kings , Come On Loco Roco] , 4 jocuri PSP , 2 teme dinamice + 90 de zile [3 x 30] gratis de PS Plus .

    AND AGAIN : THANK YOU PSN HACKERS

  14. #54 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Hai sa-ti dau une exemplu, poate asa intelegi mai bine. Eu daca plec din Romania, in vacanta, in Grecia si vreau sa ma joc pe Iphone/Ipad/Ps3/Psp etc. si ma conectez la un router w/v ca sa am net, asta ce inseamna? Ca sunt grec? Crezi ca se uita la ip si spune" Hmm, a completat datele ca este roman, dar vad ca are ip de Grecia. Inseamna ca acum e GREC!" . /facepalm
    De cate ori ai deschis gura ai spus numai tampenii, habar nu ai ce vorbesti. Tu cand te duci in concediu in grecia sau in congo sau unde te duci tu, iti iei si ps3-ul cu tine? Si de fiecare data cand cumperi ceva de pe store te afli in grecia/congo si niciodata in tara de pe care ai contul? Dar faptul ca ps3-ul si contul pe care tu il folosesti la el a fost accesat numai din grecia/congo? Si de ce sunt 10.000 de romani care cumpara numai atunci cand sunt in grecia/congo si niciodata cand sunt la ei acasa. De ce la adresa de pe contul lor este un bar/studio de inregistrari/nimic si de ce sunt zeci de conturi facute pe aceeasi adresa toate accesate numai din grecia/congo? Se numeste Marketing, iar de aceasta stiinta se ocupa oameni care atunci cand fac rapoarte si cauta noi oportunitati de piata iau in calcul si ce mananci tu si ce temeratura are aerul de afara. Te-as ruga sa te rezumi la topicul legat de scoala de aici de pe forum pana o termini macar.

  15. #55 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Eu zic sa o lasati moarta, e o cauza pierduta.

  16. #56 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    De cate ori am deschis gura? Da un exemplu te rog frumos, ca vad ca esti doar un copil infatuat, caruia ii place sa se dea atotcunoscator pe forumul acesta. Ai inceput sa pupi in fund Sony, dupa o blamezi. Si eu cand ma duc in concediu, cateodata iau si PS3-ul cu mine; pentru curiozitatea ta, chiar l-am lasat 3 saptamani in Antalya. Si inca o data, pentru inteligenta ta, chiar am cumparat un joculet cat timp eram plecat, dar este usor sa dai din gura fara sa stii, nu?

  17. #57 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nefraim, amandoi ne bazam pe supozitii. Nu stim niciunul dintre noi pe ce baza iau deciziile corporatiilor. Tu spui ca fac un pustiu de bine si verifica ip-urile, eu spun ca ei se bazeaza pe cifre si studii (inclusiv rata pirateriei). Pana una alta, piata de la noi este in dezvoltare, dar inca este mica. In viitorul apropiat nu vad sa beneficiem de vreun store, fie el ca-i Wii store, PSN Store sau Live Store.

    Hai sa revenim la subiectul topicului.

  18. #58 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Nefraim, amandoi ne bazam pe supozitii. Nu stim niciunul dintre noi pe ce baza iau deciziile corporatiilor. Tu spui ca fac un pustiu de bine si verifica ip-urile, eu spun ca ei se bazeaza pe cifre si studii (inclusiv rata pirateriei). Pana una alta, piata de la noi este in dezvoltare, dar inca este mica. In viitorul apropiat nu vad sa beneficiem de vreun store, fie el ca-i Wii store, PSN Store sau Live Store.

    Hai sa revenim la subiectul topicului.
    Pai rata pirateriei nu are nici o legatura cu continutul pe care il poti lua de pe Store, pentru ca nu ai cum sa piratezi ce cumperi de pe store. Ori ai volum mare si investitia merita ori ai cateva articole/luna si costurile de infiintare/intretinere sunt prea mari pentru a fi acoperite. Si orice companie, mai ales de dimensiunile acestea, ia in calcul toate posibilitatile pentru ca este spre binele lor sa faca mai multi bani. Asta am tot spus pana acum, la noi in Romania piata de jocuri este inca mica, si investitiile inca nu pot fi justificate.

    Iar pe tine andreicristian9 te ignor momentan, nu are rost sa ma cert cu tine.

    LE: Eu vorbeam de piraterie ca nu reprezinta un impediment pentru crearea store-ului, pentru ca nu poti sa piratezi de pe store

  19. #59 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Pai rata pirateriei nu are nici o legatura cu continutul pe care il poti lua de pe Store, pentru ca nu ai cum sa piratezi.
    Noi vorbeam de existenta in sine a Store-ului, nu de continutul sau. Hai, inapoi calare pe subiect

  20. #60 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Pe contul de UK nu mai reusesc sa dau jos al 2-lea joc. Mi-a disparut iconita cu Welcome Back de unde poti alege jocurile.
    Parca am mai vazut intr-un post mai sus pe cineva cu o problema asemanatoare. A mai patit careva pocinogul?
    Trebuie sa faci asa...

    Posted on 3 June, 2011 at 6:03 pm by James Gallagher
    Try this:
    1. On your PlayStation 3 or PlayStation Portable navigate to the PlayStation Network icon on the XMB
    2. Log into your PlayStation Network account and choose Account Management > Transaction Management > Services List
    3. Choose �PlayStation Network Promotions� from the list of services displayed
    4. Select either �PS3 Free Games� or �PSP Free Games� and then choose �Select Content�

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Crytek prezinta un VR demo numit "Back to Dinosaur Island" By djleo666 in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 19-03-2015, 15:40
  2. Replies: 0 Last Post: 18-07-2012, 10:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts