Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Kinect primeste un nou bundle pack!

  1. #1 SP
    Member iUser's Avatar

    Kinect primeste un nou bundle pack!

    Microsoft va lansa curand un nou bundle pack pentru Kinect. Pe langa senzor si Kinect Adventures pachetul mai contine un cod pentru Fruit Ninja si The Gunstringer. Pretul va ramane acelasi, 149$. Microsoft anunta cumparatorii ca bundle-urile difera de la o zona la alta. Mai mult , CEO-ul Microsoft, Steve Ballmer, a anuntat la summitul Web 2.0 din San Francisco ca suportul Kintect se va imbunatati odata cu aparitia celei de-a doua generatii.
    Attached Images Attached Images fruit-ninja-kinect-xbox-360-1312989765-001.jpg

  2. #2 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    ce bine ca nu m-am grabit sa imi iau kinect.mai astept pana la kinect 2

  3. #3 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    A 2-a generatie de Kinect? Ce nesimtiti, defapt ce ma mai mir, au mai gasit o modalitate de a stoarce bani... bine ca mi-am luat Kinect ca sa iese altul mai bun

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    A 2-a generatie de Kinect? Ce nesimtiti, defapt ce ma mai mir, au mai gasit o modalitate de a stoarce bani... bine ca mi-am luat Kinect ca sa iese altul mai bun
    Pai Kinect a aparut de ceva timp pe piata, deci nu inteleg ce te dezamageste la faptul ca va aparea o generatie mai noua... As intelege daca ar fi aparut un Kinect2 la cateva saptamani de la lansarea primei generatii, dar asa care e problema? Voi ati vrea ca daca va cumparati ceva sa nu mai apara ceva mai nou vreo 20 de ani dupa aia?

    Oricum nu cred ca o sa apara Kinect2 pt XBOX 360, foarte probabil ca va aparea odata cu noua consola de la Microsoft, insa nimic nu-i sigur. Poate scot inca un XBOX 360, de fapt nu m-ar mira deloc. Un XBOX360S mat si cu HDD de 320 Gb sau chiar de 500 Gb si cu un consum si mai mic ar mai stoarce niste vanzari inaninte de lansarea unei noi generatii. Iar un Kinect2 ar pica numai bine cu "noua" consola.

  5. #5 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Eu zic ceva, tu intelegi total altceva...
    De ce a 2-a generatie? De ce nu fac una singura si buna, fara a avea nevoie de imbunatatiri. Eu asa vad Kinectul, ca pe un gadget aditional si nu ca pe un iPhone care sa il schimbi odata pe an ca vezi doamne generatia noua e mai rapida.

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    De ce a 2-a generatie? De ce nu fac una singura si buna, fara a avea nevoie de imbunatatiri.
    Daca tu imi arati un singur produs electronic (serios si care se vinde in cantitati mari) care ramane la prima generatie si se vinde in continuare (adica nu se retrage de pe piata) eu promit sa-ti cumpar Kinect 2.

  7. #7 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Daca tu imi arati un singur produs electronic (serios si care se vinde in cantitati mari) care ramane la prima generatie si se vinde in continuare (adica nu se retrage de pe piata) eu promit sa-ti cumpar Kinect 2.
    Playstation Move. Sa iti trimit adresa pe PM?

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Playstation Move. Sa iti trimit adresa pe PM?
    Da, daca esti 100% ca nu apare Playstation Move 2... Bine ca nu mi-ai dat un exemplu de ceva ce a aparut ieri pe piata, am crezut ca se intelege ideea. Stai linistit, cum apare Kinect 2 si Playstation Move 2 va aparea (poate chiar mai inainte, poate un pic dupa).

  9. #9 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Crede-ma, in cel mai rau caz posibil Sony va veni cu ceva nou, diferit si nu doar aceeasi chestie care face aceleasi chestii doar ca mai rapid (nu neaparat mai rapid: mai optimizat, mai stabil, etc) cum fac sugatorii de bani de la Microsoft.

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Crede-ma, in cel mai rau caz posibil Sony va veni cu ceva nou, diferit si nu doar aceeasi chestie care face aceleasi chestii doar ca mai rapid (nu neaparat mai rapid: mai optimizat, mai stabil, etc) cum fac sugatorii de bani de la Microsoft.
    O sa vedem, dar asta nu schimba cu nimic datele problemei : tot timpul va aparea ceva mai nou si mai "bun". Daca e doar un pic mai bun sau e mult mai bun depinde de la caz la caz. Cat despre sugatorii de bani de la Microsoft... tu crezi ca Sony face acte de caritate?

    Si Microsoft si Sony sunt firme care urmaresc in principal un singur lucru: profitul. Ca unii scot chestii mai bune si altii mai slabe nu conteaza. Fiecare va incerca sa vanda cat mai mult si cat mai scump.

    Inca o chestie (ca sa revenim la topic): Kinect chiar avea nevoie de o noua generatie, am mai zis asta in urma cu ceva timp: ca sa folosesti Kinect ai nevoie de spatiu, daca ai o camera mica e greu sa-l folosesti la potentialul maxim. Plus ca niciodata nu strica sa iasa ceva mai rapid (cu lag mai mic) si mai bun (sa detecteze mai bine corpul in conditii mai grele de iluminare, de exemplu).

  11. #11 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Plus ca niciodata nu strica sa iasa ceva mai rapid (cu lag mai mic) si mai bun (sa detecteze mai bine corpul in conditii mai grele de iluminare, de exemplu).
    Vezi, parerea mea e ca puteau face asta din prima, dar bineinteles ca sa mai scoata niste bani trebuie sa creeze o a doua generatie...

  12. #12 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pai Kinect a aparut de ceva timp pe piata, deci nu inteleg ce te dezamageste la faptul ca va aparea o generatie mai noua... As intelege daca ar fi aparut un Kinect2 la cateva saptamani de la lansarea primei generatii, dar asa care e problema? Voi ati vrea ca daca va cumparati ceva sa nu mai apara ceva mai nou vreo 20 de ani dupa aia?

    Oricum nu cred ca o sa apara Kinect2 pt XBOX 360, foarte probabil ca va aparea odata cu noua consola de la Microsoft, insa nimic nu-i sigur. Poate scot inca un XBOX 360, de fapt nu m-ar mira deloc. Un XBOX360S mat si cu HDD de 320 Gb sau chiar de 500 Gb si cu un consum si mai mic ar mai stoarce niste vanzari inaninte de lansarea unei noi generatii. Iar un Kinect2 ar pica numai bine cu "noua" consola.
    Un nou joc Kid Icarus nu a aparut in 25 de ani si cand o sa apara o sa fie Legen...wait for it....dary.

  13. #13 SP
    Junior Member mikeee!'s Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    A 2-a generatie de Kinect? Ce nesimtiti, defapt ce ma mai mir, au mai gasit o modalitate de a stoarce bani... bine ca mi-am luat Kinect ca sa iese altul mai bun
    Vad ca ai logo-ul 'Apple' la avatar. Ar fi trebuit sa fii obisnuit cu treaba asta.

  14. #14 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    cred ca nu am inteles bine...in articol scria urmatoarea generatie, dar nu este specificat daca urmatoarea generatie de console sau de kinect.

  15. #15 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    cred ca nu am inteles bine...in articol scria urmatoarea generatie, dar nu este specificat daca urmatoarea generatie de console sau de kinect.
    Se refera la a doua generatie de Kinect

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Destiny primeste al doilea expansion pack By MonkY in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 07-05-2015, 02:51
  2. PlayStation 3 Bundle Pack By DjBaros in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 06-05-2015, 01:28
  3. Diablo 3 primeste un expansion pack: Reaper of Souls By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 24-08-2013, 12:04
  4. Japonia primeste un nou bundle PS3 By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 27-10-2008, 15:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts