Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 108

Thread: Zvon despre noul Xbox ce va fi anuntat in cadrul CES 2012

  1. #41 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Quote Originally Posted by IceBlast13 View Post
    Vad ca lumea asteapta cu nerabdare noile console.... eu nu sunt prea impacientat de noua generatie, vreau sa ma bucur mai mult de PS3 si Xbox360.
    Eu cred ca voi exagerati cu lansarea urmatoarelor console, eu cred ca cel mai posibil ar fi caz Q3 2013
    Doamne fereste auzi la el Q3 din 2013 lol)))bai nene maine daca ar iesi ps4 mi'as pune ps3 la vanzare si l'as lua..tare as vrea sa vad din nou odata cu noua generatie de console cum ps4 ar rivaliza din nou cu PC ca acum e cam in urma rau

  2. #42 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Clar next generation it's needed.Ca doar ce naiba ajung telefoanele sa aibe grafica de xbox360 si psvita de ps3.

  3. #43 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by IceBlast13 View Post
    vreau sa ma bucur mai mult de PS3 si Xbox360.
    Si cine te opreste?!
    Putini dintre noi isi vor arunca pe geam actualele console numai pt ca apar altele.
    Eu cred ca voi exagerati cu lansarea urmatoarelor console, eu cred ca cel mai posibil ar fi caz Q3 20
    Cine, noi ?! Toate linkurile date de mine si de ceilalti contin zvonuri sau anunturi emise de cei din industrie, de cei implicati in fenomen.
    Microsoft, Sony, acestia par sa se 'grabeasca' sa lanseze noi console.
    Asa cum spunea cineva mai sus, exista o evolutie fireasca a lucrurilor iar tu Micro, Sony nu poti stagna, ramane in urma, chiar daca X360/PS3 e o minunata consola. Te imiping de la spate ceilalti.
    Vezi cazul tabletelor. Tegra 3 va fii prezent pe tablete pana la sfarsitul lui 2011.
    Nu stiu ce potential vor avea in jocuri... dar nu unul mic. Plus ca faci cu ele cam ce faci pe un PC. Adica foarte multe lucruri. Nu vreau sa ma gandesc ce va putea un Tegra 4 la sfarsitul lui 2012 sau iPad 3.

    @beugen2001
    Cat ii salca va avea PS Vita efectele vizuale ca a unei console. Poate cele gen platform.

  4. #44 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    mai mult ca sigur nu....tehnologia BD este inca destul de scumpa pentru consumer-ul de rand...poate doar daca vor lansa noua consola prin iarna 2013 iar pretul BD-ului va scadea...
    Asa a fost si cazul DVD-ului in 2000 si totusi PS2 a avut DVD. Iar in 2006 putina lume ar fi crezut ca BD e o solutie viabila, dar a fost introdus in PS3. Normal ca acum ni se pare ca
    Quote Originally Posted by krOOm View Post
    daca ar scoate holographic disc un joc ar costa 500 lei.
    Dar asta e o greseala, Sony a fost pioner tot timpul in domeniul asta si prin consolele lor au ieftinit mediile optice de top. In momentul in care produci in cantitati mari "orice" acel "orice" devine automat mult mai accesibil.

  5. #45 SP
    LuK
    Junior Member LuK's Avatar
    Eu astept viitoarea generatie de console, urmand sa ma decid si asupra carui model, dupa ce voi avea mai multe detalii si teste despre noile dispozitive de gaming. Actualele modele in prezent, pentru mine, sunt cam depasite dpdv tehnic, chiar daca mai exista si exceptii in privinta unor jocuri dedicate care se vad bine dpdv grafic si nu numai. Am fost la un pas sa-mi iau acum o luna un Xbox 360, insa, vazand grafica pe un LCD de 32 de inch Full HD (aidoma celui pe care il detin acasa), m-am resemnat si am decis sa astept viitoarele conserve, pentru a fi la zi cu hardware-ul. Daca eram mai bine pozitionat financiar acum cativa ani, in mod cert imi luam o consola (tindeam atunci catre PS3), insa acum nu mai are rost, zic eu, sa dau banii pe o consola care va iesi putin mai incolo din productie.
    S-au spus mai sus diferite motive pentru care producatorii de conserve ies mai repede cu informatii despre viitoarele lor produse de gaming, insa eu tind sa cred ca limitarea hardware a actualelor sisteme si nevoia aducerii la zi a acestora in raport de cerintele tot mai mari ale producatorilor de jocuri este unul din motive, si nu singurul, cred.

  6. #46 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Quote Originally Posted by LuK View Post
    Eu astept viitoarea generatie de console, urmand sa ma decid si asupra carui model, dupa ce voi avea mai multe detalii si teste despre noile dispozitive de gaming. Actualele modele in prezent, pentru mine, sunt cam depasite dpdv tehnic, chiar daca mai exista si exceptii in privinta unor jocuri dedicate care se vad bine dpdv grafic si nu numai. Am fost la un pas sa-mi iau acum o luna un Xbox 360, insa, vazand grafica pe un LCD de 32 de inch Full HD (aidoma celui pe care il detin acasa), m-am resemnat si am decis sa astept viitoarele conserve, pentru a fi la zi cu hardware-ul. Daca eram mai bine pozitionat financiar acum cativa ani, in mod cert imi luam o consola (tindeam atunci catre PS3), insa acum nu mai are rost, zic eu, sa dau banii pe o consola care va iesi putin mai incolo din productie.
    S-au spus mai sus diferite motive pentru care producatorii de conserve ies mai repede cu informatii despre viitoarele lor produse de gaming, insa eu tind sa cred ca limitarea hardware a actualelor sisteme si nevoia aducerii la zi a acestora in raport de cerintele tot mai mari ale producatorilor de jocuri este unul din motive, si nu singurul, cred.
    Atunci sper ca stai bine cu rabdarea pentru ca next gen consoles vor aparea CAM PESTE UN AN JUMATE!!)..asta ar fi una la mana,si a doua ar fi ca eu mi'am luat de vreo 2 saptamani un PS3 si pe un Samsung Full HD de 32inchi am jucat BF3 si Bioshock 2 si am ramas tampit de cat de bine se vede..nush cum o fi pe xBox dar pe PS3 iti spun eu ca nu o sa regreti

  7. #47 SP
    LuK
    Junior Member LuK's Avatar
    Quote Originally Posted by spooky1 View Post
    Atunci sper ca stai bine cu rabdarea pentru ca next gen consoles vor aparea CAM PESTE UN AN JUMATE!!)..asta ar fi una la mana,si a doua ar fi ca eu mi'am luat de vreo 2 saptamani un PS3 si pe un Samsung Full HD de 32inchi am jucat BF3 si Bioshock 2 si am ramas tampit de cat de bine se vede..nush cum o fi pe xBox dar pe PS3 iti spun eu ca nu o sa regreti
    Avand in vedere ca ai jucat 2 jocuri premium, respectiv BF3 si Bioshock 2, era si normal sa ai parte de o grafica frumoasa. Nu la fel se intampla insa in toate jocurile.
    PS - am sa astept noile console fara probleme, intrucat intre timp pun PC-ul la bataie si nu tremur de nerabdare. Oricum, la PC de mult timp nu imi mai place sa butonez tastatura in jocuri, ci ma folosesc de controllerul wireless Xbox 360, iar tastatura si mouse-ul le folosesc in jocurile shooter si in cele care nu accepta pe PC acest tip de device. Daca la inceput controllerul mi se parea greu de manevrat, acum mi se pare mult mai natural sa-l folosesc.

  8. #48 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Quote Originally Posted by LuK View Post
    Avand in vedere ca ai jucat 2 jocuri premium, respectiv BF3 si Bioshock 2, era si normal sa ai parte de o grafica frumoasa. Nu la fel se intampla insa in toate jocurile.
    PS - am sa astept noile console fara probleme, intrucat intre timp pun PC-ul la bataie si nu tremur de nerabdare. Oricum, la PC de mult timp nu imi mai place sa butonez tastatura in jocuri, ci ma folosesc de controllerul wireless Xbox 360, iar tastatura si mouse-ul le folosesc in jocurile shooter si in cele care nu accepta pe PC acest tip de device. Daca la inceput controllerul mi se parea greu de manevrat, acum mi se pare mult mai natural sa-l folosesc.
    tu le zici jocuri premium,eu le zic singurul fel de jocuri pe care le cumpar..

  9. #49 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post

    Pt mine 1080p si ceva filtre ar fi superb de nou, ca sa zic asa.
    In rest dezvoltare de motoare grafice istete si treaba-i rezolvata.
    Si totusi, batalia nu va fi pe puteri brute, grafica super realista, bla, bla.
    Cine vrea grafica cand se joaca in draci Angry Birds ?!
    AI-ul din jocuri, fizica elementelor ca foc, apa, fum, etc. Astea vor fi baza, ma gandesc.
    Si am imprsia ca in ideea de a face cat mai multe, consolele vor fi pline de retele de socializare, Skype clar pe consola celor de la Microsoft si alte "minunatii".
    Avand in vedere ce se poate deja pe PC si faptul ca vor aparea cat de curand noi generatii de televizoare, ce vor avea o rezolutie maxima/optima mai mare, cred ca se poate mai mult. Sau doar sper...

    Legat de mediul optic, personal cred ca va ramane BDul, iar distributia digitala va avea un rol foarte important. Oricum ar fi sper sa apara cat mai curand.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  10. #50 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    aoleu, nu va mai impacientati pe aici ..pana la sf lui 2013 sau inceputul lui 2014 nu o sa vedeti nicio consola nextgen...chillout kids
    oficial urmatorul xbox va fi anuntat la E3 2012

  11. #51 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    aoleu, nu va mai impacientati pe aici ..pana la sf lui 2013 sau inceputul lui 2014 nu o sa vedeti nicio consola nextgen...chillout kids
    oficial urmatorul xbox va fi anuntat la E3 2012
    Eu zic ca n-o sa-l vedem pana in 2028, cam asa... Si nu stiu cine-i copil aici. Daca tu ti-ai luat xbox in urma cu 3 zile nu inseamna ca n-o sa mai apara pe piata urmatorul xbox pt ca asa vrei tu.

    Cand dau un ochi aici si vad pe unii cum cred ca actuala consola e "ză şit" ma apuca groaza. Analizati problema mai atent, e simplu: consolele actuale se chinuie sa randeze jocurile in 1280x720 cu texturi si alte detalii pe medium-low, unele jocuri sunt randate intern chiar in rezolutii mai mici. Si totul in timp ce avem de mult monitoare FullHD (1920x1080) si chiar 2560x1600. Asta e unu la mana.

    Doi la mana: avem deja telefoane mobile care se apropie periculos de puterea unui XBOX 360 si in curand vom avea telefoane care vor egala sau chiar depasi XBOX360-ul, a se vedea Tegra3. Repet: telefoane mobile. Pai nu e penibil sa ai un telefon mobil de o suta si ceva de grame care sa fie mai puternice ca si cele mai rapide console actuale? Eu zic ca este jenant. Si unii totusi viseaza ca ar trebui sa mai stam inca 2-3 ani cu actuala generatie.

    Imi si imaginez cum joc in 2014 pe xbox 360 ultimul joc care arata mai slab ca un joc arcade de pe un iphone6 sau galaxy s4

    Trei la mana si cel mai important: consolele actuale au deja peste 5 ani, ciclul de viata al unei console este de fix 6 ani, prin ciclu de viata ma refer cat trece de la aparitia unei console pana la aparitia urmatoarei console. Ah, ca o sa mai gasim XBOX 360 si mai ales PS3 ani buni in magazine dupa ce apare urmatoarea generatie, da, e adevarat, asa cum inca mai avem PS2. Dar asta nu inseamna ca n-o sa iasa o generatie noua.

  12. #52 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Si eu sunt de acord ca ar trebui facut pasul la urmatoarea generatie, pentru ca producatorii baga mai multi bani in marketing in ziua de azi neavand ce sa mai inoveze, si plus de asta Xbox-ul face deja 6 ani, asa daca ramanem mereu la ideea "vreau sa ma bucur de PS3 ca l-am luat de curand gasindu-l mai ieftin" nu ajungem nicaieri. Trebuie sa fii constient ca daca, cumperi o consola la 6 ani dupa aparitia ei te poti astepta ca din moment in moment sa ramai in urma din nou.
    Ce naiba, vorba lui Raver, ajungi sa te joci pe mobile de 3000 RON jocuri cu grafica cel putin egala cu ce vezi pe PS3/360 (in special pe PS3 in jocurile multiplatform gen Red Dead Redemption, care cred ca stie toata lumea cam la cate 20FPS merg).

  13. #53 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    te impacientezi degeaba,da,am xbox din 2007 ,deci stiu ce vorbesc,dar tu nu prea stii,adica B3 se vede aproape identic cu B3 pe PC si tu vi si imi spui mie ca jocurile actuale sunt pe medium spre low? no ****
    nu ma intereseaza rezolutia atata timp(vad ca pt unii rezolutia e obsedanta,e religie aproape) cat jocul arata foarte bine grafic,ma doare in palarie,vb lui dragomir, ca vor unii sa joace in full hd cand rezolutia actuala(720p) pe un tv de 82cm e suficenta,stai linistit ca inca nu s-a stors totul din consola asta,ai jucat si tu macar GOW3 sa vezi cum arata?,si cand spun 2013 sau 2014 stiu ce spun,ciclul ala de 6 ani de care vb tu era valabil la PS2 sau xbox original,la generatria asta altfel sta treaba,360 are deja 6 ani,si deja e in plina forta,concluzia ar fi ca tu ai consola de 6 luni cred

  14. #54 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Eu sper sa bage un mouse ceva ..cel putin pe ps sa joc decent un shooter

  15. #55 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    cu riscul ca ma repet..daca maine ar iesi ps4,as fi calare pe el..consolele actuale sunt zic eu depasite,si nu trebuie sa fie comparate cu telefoane ci cu pc...cand au aparut in 2006-2007 concurau umar la umar cu cele mai date naibii pc'uri si acum e jale...eu unu am ps3 si sunt multumit de jocurile exclusive dar cand vine vb de sa zicem BF3 treaba nu mai e asa ok...e multumitor si atat.noua generatie este necesara!!!

  16. #56 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    deci stiu ce vorbesc,dar tu nu prea stii,adica B3 se vede aproape identic cu B3 pe PC si tu vi si imi spui mie ca jocurile actuale sunt pe medium spre low? no ****

    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    nu ma intereseaza rezolutia atata timp(vad ca pt unii rezolutia e obsedanta,e religie aproape)
    Sarim peste faptul ca faci parte din generatia kinderilor agramati si nu stii sa scrii, mananci i-urile si trecem la subiect: deci nu te intereseaza rezolutia si tragi concluzia ca un joc in 1280x720 se vede aproape identic cu acelasi joc in 1920x1080 (plus AA si AF dupa dorinta). OK, ai zis totul.

    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    si cand spun 2013 sau 2014 stiu ce spun,ciclul ala de 6 ani de care vb tu era valabil la PS2 sau xbox original,la generatria asta altfel sta treaba,360 are deja 6 ani,si deja e in plina forta,concluzia ar fi ca tu ai consola de 6 luni cred
    Stii prost. Ciclul ala a fost respectat cu strictete de la primul Playstation.

    PS1-iarna 1994
    PS2-iarna 2000
    PS3-iarna 2006

    Ghici oare ce urmeaza. PS4-iarna 2012.

    Si vezi ca n-am "consola", am console, adica PS1, PS2, PS3, XBOX, XBOX 360 si Sega Saturn...

  17. #57 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    ma doare in palarie ca vor unii sa joace in full hd cand rezolutia actuala(720p) pe un tv de 82cm e suficenta
    Nu ma mira reactia asta cand unii dintre voi joaca in draci Angry Birds pe telefoane.
    Normal ca pt tine e uluitor un joc de 720p pe 82cm.
    360 are deja 6 ani,si deja e in plina forta
    E in plina forta cu a sa unitate optica de pe vremea lui Pazvante Chioru.
    inca nu s-a stors totul din consola asta
    Invit pe cei tari de nervi sa comenteze afirmatia asta. Eu am limitele mele.
    Din 'mica' mea aroganta imi permit un sfat.
    Nu mai repeta opinia asta pe undeva ca rade lumea de tine...pe bune!

  18. #58 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    te impacientezi degeaba,da,am xbox din 2007 ,deci stiu ce vorbesc,dar tu nu prea stii,adica B3 se vede aproape identic cu B3 pe PC si tu vi si imi spui mie ca jocurile actuale sunt pe medium spre low? no ****
    nu ma intereseaza rezolutia atata timp(vad ca pt unii rezolutia e obsedanta,e religie aproape) cat jocul arata foarte bine grafic,ma doare in palarie,vb lui dragomir, ca vor unii sa joace in full hd cand rezolutia actuala(720p) pe un tv de 82cm e suficenta,stai linistit ca inca nu s-a stors totul din consola asta,ai jucat si tu macar GOW3 sa vezi cum arata?,si cand spun 2013 sau 2014 stiu ce spun,ciclul ala de 6 ani de care vb tu era valabil la PS2 sau xbox original,la generatria asta altfel sta treaba,360 are deja 6 ani,si deja e in plina forta,concluzia ar fi ca tu ai consola de 6 luni cred
    HA HA HA) tu esti troll ma frate sunt convins ca faci caterinca pe aici sa ne enervezi ca altfel ar insemna ceva foarte grav pentru intelectul tau

  19. #59 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    ha ha ha, imi pare rau totusi sa vad foarte multi habarnisit pe meleagurile astea ,un sfat ..mai iesiti din beciuri( nimic de spus,si site-ul asta e frumos),da,este si alta lume afara,exact suntem in 2011
    ce ma amuza este cu cata inversunare sustineti ca noua generatie de console este aproape pai da este,cam peste 2 ani
    si pt nenea cu toate consolele (ai uitat sa pui N64 ,Gamecube,segamegadrive..etc,te mai uiti tu pe google) da,pt mine rezolutia de la 720p in colo e fix pix..probleme gogule? probabil ca tu esti unul din aia care daca nu se uita la filme "blurei" da in otita ,uitate pe google daca nu stii ce inseamna,stiu, suntem o tara de tzoparlani,conducem Q7 pana la coltul strazi sa luam o paine,dar asta nu inseamna ca restul nu au dreptul la o opinie

  20. #60 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Domul troll: fiecare are dreptul la opinie, dar cand spui in acelasi post ca pe tine nu te intereseaza rezolutia si ca un joc arata la fel de bine si pe PC si pe console devii mai mult decat penibil. Daca nu te intereseaza rezolutia cum naiba iti permiti sa comentezi cat de bine arata un joc?

    Asa si eu pot spune ca pt mine Doom1 in software 320x240 arata la fel de bine ca si Crysis in 1920x1080 pt ca nu ma interseaza rezolutia, texturile, numarul poligoanelor, iluminarea, etc. Dar deja asta nu mai e opinie, e bataie de joc. Si fix asta faci si tu.

    Iar daca nu-ti plac habarnistii din beciuri de ce mai intri aici sa discuti cu ei. Hai valea in Bambu sa traiesti viata din plin, lasa-ne pe noi in beciurile noastre.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Detalii despre noul Xbox 720 By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 43 Last Post: 13-11-2012, 18:41
  2. Replies: 0 Last Post: 28-01-2012, 20:14
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2012, 13:49
  4. Replies: 22 Last Post: 20-07-2011, 07:21
  5. Replies: 20 Last Post: 07-06-2011, 21:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts